Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Diskusije o infrastrukturnim projektima od izuzetnog značaja za grad i okolinu

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7745
Pohvalio: 1653

Re: Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Postod astrodule » Pon Feb 19, 2018 12:15 pm

Bravo Ivane za prvi post.

Da li je onda ova građevinska tabla nelegalna? Mislim da rok mora da stoji na njoj.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
ivan1973
Beginner
Pridružio se: Sub Feb 17, 2018 7:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 321
Pohvalio: 42

Postod ivan1973 » Pon Feb 19, 2018 7:56 pm

:kk: Ja gađam samo u centar!

Ko dobro poznaje Zakon o planiranju i izgradnji, upoznat je šta mora da se nađe na ovakvoj tabli.
Inače je bojažljivo stavljena u visini semafora od Avalskog puta, 5 m desno od kolovoza... Sve za izbore...

Kuća mi je blizu "gradilišta" pa će biti redovnih update-a!
Pohvale za post: 3
Pasarela
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 358
Pohvalio: 426

Postod Pasarela » Uto Feb 20, 2018 12:29 am

Jel ima neko info.koliko je zaista uradjeno na obilaznici u poslednjih 5 godina ? (Nisam hteo da stavim 2 godine jer to je za naš pojam u gradjevini kao dva meseca).
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9597
Pohvalio: 10400

Postod Igor » Uto Feb 20, 2018 12:35 am

Baci pogled na foto reportaze podeljene po sektorima obilaznice http://beobuild.rs/obilaznica-oko-beograda-p2695.html
Pasarela
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 358
Pohvalio: 426

Postod Pasarela » Uto Feb 20, 2018 1:25 am

Igor » Pon Feb 19, 2018 11:35 pm napisao:Baci pogled na foto reportaze podeljene po sektorima obilaznice http://beobuild.rs/obilaznica-oko-beograda-p2695.html

Bolje da nisam pogledao.. hvala u svakom slučaju.
Pohvale za post: 1
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9597
Pohvalio: 10400

Postod Igor » Uto Feb 20, 2018 2:14 am

hehe sto :)

Obilaznica se gradi laganim tempom :)

Mislim da je jedan od razloga ne davanja prioriteta obilaznici to sto obilaznica nije u sistemu naplate tako da je prakticno samo trosak iz ugla politike i budzeta.
Pohvale za post: 2
caribrod
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 10, 2014 12:52 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1767
Pohvalio: 592

Postod caribrod » Uto Feb 20, 2018 8:52 am

Jeste to tako, ali kad bi se sračunali svi troškovi koji nastanu zbog toga što tranzit (osim kamiona) ide kroz grad, pitanje kakav bi bio bilans. Ono jes te troškove uglavnom plaćaju građani, ali nije da ni država nema gubitke. Mislim da ni političari nisu svesni koliko bi se rasteretio saobraćaj u gradu (pre svega Gazela) završetkom obilaznice u punom profilu. Skoro kao kad bismo imali metro. I to samo završetkom kraka B, tj. dela od Ostružnice do Bubanj potoka. A tek krakom C, koliko bi se dodatno relaksirali Zvezdara i Palilula (Bulevar, Batutova, DT, Ruzveltova, Pančevac...). Siguran sam da bi se saobraćajna slika u gradu promenila do neprepoznatljivosti kompletnim završetkom obilaznice, a tek kompletiranjem SMT i UMP...
Mnogo sam počeo da maštam izgleda.
Pohvale za post: 11
Žika
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2968
Pohvalio: 881

Postod Žika » Uto Feb 20, 2018 10:16 am

Caribrod, nažalost niko te benefite ne kapira. A da ne pričamo koliko je bezbedniji saobraćaj.
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1172
Pohvalio: 30

Postod SRBO » Sre Feb 21, 2018 12:09 am

Капира капира али није њима у интересу дуг рок пошто иако је врло могуће да се то изгради током једног мандата после ће морати да смисле следећу финту да освоје изборе пошто би иначе видели да су гола г*вна
nekianonimnilik
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Avg 30, 2017 3:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 727
Pohvalio: 9818

Postod nekianonimnilik » Sre Feb 21, 2018 2:57 am

caribrod » Uto Feb 20, 2018 8:52 am napisao:Jeste to tako, ali kad bi se sračunali svi troškovi koji nastanu zbog toga što tranzit (osim kamiona) ide kroz grad, pitanje kakav bi bio bilans. Ono jes te troškove uglavnom plaćaju građani, ali nije da ni država nema gubitke. Mislim da ni političari nisu svesni koliko bi se rasteretio saobraćaj u gradu (pre svega Gazela) završetkom obilaznice u punom profilu. Skoro kao kad bismo imali metro. I to samo završetkom kraka B, tj. dela od Ostružnice do Bubanj potoka. A tek krakom C, koliko bi se dodatno relaksirali Zvezdara i Palilula (Bulevar, Batutova, DT, Ruzveltova, Pančevac...). Siguran sam da bi se saobraćajna slika u gradu promenila do neprepoznatljivosti kompletnim završetkom obilaznice, a tek kompletiranjem SMT i UMP...

vise burazeru, vise nego metro, gazela je ko s*pak grada, ne bi samo kamioni nego i putnici u tranzitu isli tuda, pogotovo kad bi ubacili obilaznicu u sistem naplate al tako nekako da bude jeftinije da ides obilaznicom nego da ulazis i izlazis iz grada tj izlazis i ulazis u sistem naplate

za ump iskreno nisam siguran da bi mnogo pomogao, ali smt bi
caribrod
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 10, 2014 12:52 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1767
Pohvalio: 592

Postod caribrod » Sre Feb 21, 2018 4:57 pm

nekianonimnilik » Wed Feb 21, 2018 1:57 am napisao:
caribrod » Uto Feb 20, 2018 8:52 am napisao:Jeste to tako, ali kad bi se sračunali svi troškovi koji nastanu zbog toga što tranzit (osim kamiona) ide kroz grad, pitanje kakav bi bio bilans. Ono jes te troškove uglavnom plaćaju građani, ali nije da ni država nema gubitke. Mislim da ni političari nisu svesni koliko bi se rasteretio saobraćaj u gradu (pre svega Gazela) završetkom obilaznice u punom profilu. Skoro kao kad bismo imali metro. I to samo završetkom kraka B, tj. dela od Ostružnice do Bubanj potoka. A tek krakom C, koliko bi se dodatno relaksirali Zvezdara i Palilula (Bulevar, Batutova, DT, Ruzveltova, Pančevac...). Siguran sam da bi se saobraćajna slika u gradu promenila do neprepoznatljivosti kompletnim završetkom obilaznice, a tek kompletiranjem SMT i UMP...

vise burazeru, vise nego metro, gazela je ko s*pak grada, ne bi samo kamioni nego i putnici u tranzitu isli tuda, pogotovo kad bi ubacili obilaznicu u sistem naplate al tako nekako da bude jeftinije da ides obilaznicom nego da ulazis i izlazis iz grada tj izlazis i ulazis u sistem naplate

za ump iskreno nisam siguran da bi mnogo pomogao, ali smt bi

Bi i UMP, kad bi bio ceo, mada je to verovatno nerealno preskup projekat za to što bi doneo. Rasteretilo bi se svašta - od Teodora Drajzera i inih ulica oko Pinka, preko VS i voždovačkih sokaka, Zaplanjske do Ustaničke i Vojislava Ilića, bilo bi milina voziti po gradu.
Nezavisni šinski sistem kakav je metro je priča za sebe. Naravno, ako ne isciganišu nešto samo da bi se eto hvalili kako ga imamo. Čak i ovakav Beovoz ima svoju "publiku", ja ga koristim kad god ima smisla, dosta ljudi ga koristi svakodnevno, šteta što je ograničen i "zavistan".
Veruj mi, živim na <50km od prve stanice metroa. Otkako su napravili metro u Sofiji, soc-kasaba je postala grad. Centrom vozim samo kad moram, tj. kad moram van linija metroa. Generalno, kad god imam posla u krugu neke metro-stanice, auto ostavim na parkingu kod te meni najbliže stanice i ne razmišljam o drugom prevozu - nema cimanja kolima po gradu, muka s parkiranjem itd. Totalno se stvore drugačije navike u prevozu. A koriste ga svi: od bakutanerki s cegerima, preko japija s laptopovima, radničke klase, do klinaca sa sluškama u ušima, jedino Gancije ne viđam često, a prepuna ih je Sofija, jbg tu ne mogu da se švercuju. Gužva je manja nego pre metroa, iako je automobila više. A radi se i treća linija, praktično će ceo grad biti povezan pod zemljom, uključujući i aerodrom (on već jeste par godina), sve ključne institucije - obrazovne, kulturne, stadione...
Ako nešto želim Beogradu da se ispuni od ovih silnih predizbornih obećanja - to je ozbiljan metro!
A i obilaznicu, mada nju ni u predizbornoj kampanji nešto ne forsiraju, čak i tu je Sofija otišla korak dalje severnom brzom tangentom, mada će onaj južni deo ispod Vitoše po balkanskom običaju završiti na Sv. Nikad, a tamo je neretko kolaps!
Pohvale za post: 10
StaraMo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Maj 20, 2015 12:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 313
Pohvalio: 78

Postod StaraMo » Sre Feb 21, 2018 6:33 pm

Pohvale za Caribrodovo poznavanje Singidunuma!!!
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod SRBO » Sre Feb 21, 2018 10:11 pm

Искрено најбољи утицај обилазнице и тих пројеката је што неће више толика зај******* да се укључи на аутопут са НБГ код бившег картон ситија :lol: :lol:
StaraMo
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Re: RE: Re: Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Postod StaraMo » Sub Feb 24, 2018 2:13 pm

Obilaznica Kruzni tok Resnik

https://youtu.be/Mj73nmkCMV4
PIGLET
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 10:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 317
Pohvalio: 34

Postod PIGLET » Ned Feb 25, 2018 7:21 pm

Možda ovo nije pravo mesto za objavu ove vesti jer kad kažemo Obilaznica mislimo na autoputnu obilaznicu koja ima denivelisane ukrštaje.
Ovo je izgradnja kružnog toka na reginalnom putu R257.
Pohvalno je da se gradi kružni tok ali sam sumjičav u relizaciju do kraja leta jer kao što reče ministarka nisu rešeni imovinsko pravni odnosi i ako ih reše za 10tak dana ja ću da progutam kašiku!
Imovinsko pravni su uzrok kašnejnja mnogih realizacija više godina a nekih i decenija pa optimizam da će da ih reše za 10ta dana mi je nerelan.
Pre će biti da su ovo iskoristili za predizbornu promociju da se malo slikaju...zagrebu par kašika bagerom...i sve postarom.
Iskreno bih vileo da se ovo što pre realizuje ali ....živi bili pa videli...
StaraMo
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod StaraMo » Ned Feb 25, 2018 7:27 pm

Tačno u pitanju je kružni put...meni je upravo ova komunikacija ministra i direktora bila interesantna i način kako se olako prelazi preko nekih bitnih stvari.
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod SRBO » Ned Feb 25, 2018 9:58 pm

Како уопште они те правно имовинске идиотлуке решавају кад им толико треба
ivan1973
Beginner
Kontakt:

Postod ivan1973 » Ned Feb 25, 2018 11:36 pm

ponavljam...blizu sam gradilišta..bićete obavešteni!
ivan1973
Beginner
Kontakt:

Postod ivan1973 » Uto Feb 27, 2018 12:01 pm

tabla je oborena...da li od vetra ili je nešto drugo u pitanju?
paradox polje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Nov 01, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 582
Pohvalio: 313

Postod paradox polje » Uto Feb 27, 2018 2:26 pm

+ за ветар (док не ставе рок)
Niko Kažanegra
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Avg 24, 2017 11:45 am
Kontakt:
Pohvaljen: 579
Pohvalio: 107

Postod Niko Kažanegra » Pon Mar 05, 2018 2:55 pm

Ljudi ,radi li se sta na obilaznici ,proslo je mesec dana i neki dan vise od pocetka radova kako su rekli.. Ima li kakvog pomaka ? Desava li se sta sa onom bazom Azvertovom ili kako se vec tacno zove....Vidim da ima puno masina,vozila ispred....Ima li kakvih desavanja?
Људи , када видите " друмске разбојнике " :D са радаром поред пута ,блицајте обавезно..... :D :D :D :D
ivan1973
Beginner
Kontakt:

Postod ivan1973 » Pon Mar 05, 2018 6:59 pm

Ništa spektakularno...malo raščišćeno oko budućeg kružnog toka, obeleženo par bandera za premeštanje i to je to!
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6996
Pohvalio: 1683

Postod laki72 » Uto Mar 06, 2018 1:57 am

Azvirtova baza pored ibarske magistrale se...
Prosiruje (!) :D
Gle cuda, u izradi je jos jedna baraka, tako da ja zaista uskoro ocekujem jedan ozbiljan tempo, bar na potezu od Save do Ukrstanja sa Avalskim putem...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Niko Kažanegra
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Avg 24, 2017 11:45 am
Kontakt:
Pohvaljen: 579
Pohvalio: 107

Postod Niko Kažanegra » Uto Mar 06, 2018 12:56 pm

Sve je to lepo,oni se prosiruju,guzva u kampu...ali radova nigde....
Људи , када видите " друмске разбојнике " :D са радаром поред пута ,блицајте обавезно..... :D :D :D :D
lukarts
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 7:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 327
Pohvalio: 647

Postod lukarts » Uto Mar 06, 2018 2:40 pm

Generalan problem u Srbiji je pocinanje 1000 projekata bez dovoljno resorsa da se zavrse isti. Zivim za dan kad ce se raditi jedan po jedan projekat. Recimo Obilaznica oko BG-a- pa to 50km max to bi max trebalo da bude gotovo za 18 meseci, ali posto se malo radi ovde, malo onde, malo u inostranstvu, malo kod kuce........kao zlatni pesak. Srbiji treba jedna dobra organizacija rada i radilista, prvo da se razvije kao nauka, a posle da se primenjuje. Posto cim ja vidim radiliste gde je sve svuda, odma znam o cemu je rec.

Povratak na “Autoputevi, magistrale, železnički, rečni i vazdušni saobraćaj”