Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Diskusije o infrastrukturnim projektima od izuzetnog značaja za grad i okolinu

Moderator: Igor

lukakaludjerovic
Intermediate
Pridružio se: Uto Avg 13, 2019 4:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 188
Pohvalio: 81

Re: Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Postod lukakaludjerovic » Pon Nov 16, 2020 10:44 pm

hoce
Tihi_SRB
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 10:26 am
Kontakt:
Pohvaljen: 250
Pohvalio: 122

Postod Tihi_SRB » Uto Nov 17, 2020 2:57 am

Na Ovoj poslednjoj slici ladno može da se odradi isključenje za BG. Malo bi trebalo da se ukopa u brdo i rampa može da se spusti na autoput.
blagic
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Apr 22, 2019 4:14 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1232
Pohvalio: 1270

Postod blagic » Uto Nov 17, 2020 3:01 am

To i ja govorim svo vreme.
Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima.

Smeće je ambalaža koju si doneo sa sobom. Ako si je doneo možeš je i poneti. Ne prljaj prirodu. Ne budi st***!
Pohvale za post: 1
Tihi_SRB
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 10:26 am
Kontakt:
Pohvaljen: 250
Pohvalio: 122

Postod Tihi_SRB » Uto Nov 17, 2020 3:15 am

Još uvek mi je malo nejasno kako će odraditi. Ako budu radili na mestu de je sad zabeleženo onda mora visoki nadvožnjsk da se radi da bi prešao pravac za Niš i budući pravac Pančevo - Novi Sad. Znači da prelazi dva nivoa.
Гага
Professional
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12036
Pohvalio: 19254

Postod Гага » Uto Nov 17, 2020 6:45 am

Koridor 11 » 16 Нов 2020 07:21 pm napisao:Da li će biti isključenja iz pravca Beograda na obilaznicu?

Ево још једном, а по ко зна који пут, објашњења за рампе, од Београда према обилазници и од обилазнице ка Београду, а на петљи "Бубањ поток".

Број 1. рампа од Београда на обилазницу
Број 2. рампа ка Београду са обилазнице
Тиркизном бојом су делови обилазнице и петље који су на стубовима.
Надам се да је сад јасније :wink:

рампе од и ка београду_петља бубањ поток.jpg
рампе од и ка београду_петља бубањ поток.jpg (490.14 KiB) Pogledano 961 puta
Pohvale za post: 14
StariPosmatrač
Beginner
Pridružio se: Sre Sep 19, 2018 6:18 am
Kontakt:
Pohvaljen: 180
Pohvalio: 65

Postod StariPosmatrač » Uto Nov 17, 2020 8:02 am

Ne znam da li dobro čitam ovu mapu, ali ko ide iz Beograda ka Nišu biće usmeren na ovu rampu za uključenje skroz desno? Obilaznica postaje glavni pravac?
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10927
Pohvalio: 2514

Postod stf » Uto Nov 17, 2020 8:44 am

Tako je.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 2
caribrod
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Nov 10, 2014 12:52 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4611
Pohvalio: 1272

Postod caribrod » Uto Nov 17, 2020 8:49 am

@StariPosmatrač
Da i da.
Ustvari, ako ideš iz pravca Bg-a i ne skrećeš nigde svakako te baca na rampu i ulivaš se za Niš.
Za sve ostale pravce moraš da se isključiš, da menjaš pravac (Pančevo, Novi Sad/Zagreb).
Što je u neku ruku i logično, jer obilaznica postaje A1, koji vodi pravo od Horgoša do Preševa i nazad.
Nije to neuobičajeno kad se sustiču 2 puta slične važnosti, kod Dobanovaca se faktički isključuješ za Beograd iz pravca Šida i uključuješ za Šid.
Slično postoji i na A1/A4 kod Trupala gde ka Beogradu se A4 lagano uliva u A1, dok iz suprotnog pravca držiš levo za Skoplje, desno za Sofiju.
Jedino gde je "prekinut" A1 je za pravac Novi Sad-Niš kod Dobanovaca, gde se oni sa A1 faktički uključuju na autoput iz pravca Šida.

@Гага
Ja ne videh na Sovinim ( :sesir: :sesir: :sesir: ) fotkama da se gradi tirkizni nadvožnjak označen strelicom br.2.
Pristupni da, ševa malo udesno u pravcu obilaznica-Niš, ali te stubove nisam bio sposoban da primetim.
Ispravite me ako grešim.
Pohvale za post: 4
Steva
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Dec 08, 2006 11:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1387
Pohvalio: 1302

Postod Steva » Uto Nov 17, 2020 9:15 am

caribrod » 17 Nov 2020, 08:49 napisao:@StariPosmatrač
@Гага
Ja ne videh na Sovinim ( :sesir: :sesir: :sesir: ) fotkama da se gradi tirkizni nadvožnjak označen strelicom br.2.
Pristupni da, ševa malo udesno u pravcu obilaznica-Niš, ali te stubove nisam bio sposoban da primetim.
Ispravite me ako grešim.

Izgleda da se neće graditi to u ovoj fazi, prenosim malo stariji post korisnika Veliki Vračar:

Veliki Vracar » 25 Sep 2020, 20:13 napisao:Какав непресушан таленат се овде демонстрира за коришћење нетачних података, слика, рендера...
А сам аутор ових предивних кадрова обилазнице, Саша Николић, коме сам поделио плусеве где год је то било могуће :kk: :kk: , дао је слику која одговара у потпуности до сада изведеним радовима. Али не иде многима ни кад им покажеш прстом, ево још један покушај

Slika
Slika
Pohvale za post: 3
ĆoRaVa_SoVa
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pon Jul 20, 2020 11:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 903
Pohvalio: 82

Postod ĆoRaVa_SoVa » Uto Nov 17, 2020 12:11 pm

Steva » Uto Nov 17, 2020 8:15 am napisao:
caribrod » 17 Nov 2020, 08:49 napisao:@StariPosmatrač
@Гага
Ispravite me ako grešim.

Izgleda da se neće graditi to u ovoj fazi, prenosim malo stariji post korisnika Veliki Vračar:

Veliki Vracar » 25 Sep 2020, 20:13 napisao:Какав непресушан таленат се овде демонстрира за коришћење нетачних података, слика, рендера...
А сам аутор ових предивних кадрова обилазнице, Саша Николић, коме сам поделио плусеве где год је то било могуће :kk: :kk: , дао је слику која одговара у потпуности до сада изведеним радовима. Али не иде многима ни кад им покажеш прстом, ево још један покушај

Slika

Po onome što sam video u poslednjih par meseci motajući se po budućoj petlji, radovi koji su u toku najviše odgovaraju slici koja je u prilogu. Što se može videti i na sovinim slikama. Radovi kod mostića 12-13 stoje još od pretprošle reportaže, mostić je urađen nasuto nešto agregata(nema promena) ali mislim i da to ništa ne remeti. Kao što vidite nadvožnjak 1 guraju baš dobro za nadvožnjak 2 su stubovi gotovi i mislim da će kada završe 1 preći sa skelama i oplatama na 2. Nadvožnjak 3 je skoro ceo pod gredama. S tim da se svi radovi završavaju do zaustavne trake smera ka Niš-u.
tribi
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 5:23 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 498
Pohvalio: 198

Postod tribi » Uto Nov 17, 2020 12:26 pm

Гага » 17 Nov 2020 05:45 am napisao:
Koridor 11 » 16 Нов 2020 07:21 pm napisao:Da li će biti isključenja iz pravca Beograda na obilaznicu?

Ево још једном, а по ко зна који пут, објашњења за рампе, од Београда према обилазници и од обилазнице ка Београду, а на петљи "Бубањ поток".

Број 1. рампа од Београда на обилазницу
Број 2. рампа ка Београду са обилазнице
Тиркизном бојом су делови обилазнице и петље који су на стубовима.
Надам се да је сад јасније :wink:

рампе од и ка београду_петља бубањ поток.jpg

Slika

Ovo je jedina fotka/mapa na kojoj je ucrtano to isključenje iz pravca Resnika ka Beogradu. Ni na jednoj drugoj mapi/planu/nacrtu toga nema. Čak ni na Sovinim fotkama nigde se ne nazire da će se to isključenje graditi. Ne verujem ni da će u nekoj narednoj fazi, jer zašto nekoliko stubova i nadvožnjak ne bi uradili sad kad je veliko gradilište, već ostavljali da se je***** između već gotove petlje. Veliki propust.
Steva
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Dec 08, 2006 11:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1387
Pohvalio: 1302

Postod Steva » Uto Nov 17, 2020 12:41 pm

@tribi možda je problem ekspropijacija pošto na tom delu stoji auto pijaca i još gomila pratećih objekata.
Slika
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2838
Pohvalio: 2268

Postod razgradjevinar » Uto Nov 17, 2020 12:59 pm

ako je tacno da se odustalo od te rampe za pravac obilaznica-beograd, koji onda tacno misaoni proces stoji iza odluke da se u ovoj fazi grade dva najveca nadvoznjaka za mrtvi pravac ka pancevu, da se rade 4 mrtve rampe koje povezuju pravac ka pancevu sa pravcem ka nisu a da se ne radi jedna od dve rampe koje jedino mogu da imaju funkciju odmah, bez da se ceka seldecih 20 godina na nastavak gradnje ka pancevu?

msm, zasto onda nije napravljen samo nadvoznjak broj 3 koji bi sam za sebe bio dovoljan da citava "petlja" (tj prosto racvanje dva pravaca) profunkcionise u istom obimu kao sto ce fukcionisati sa svim ovim buducim izgradjenim ali neupotrevljivim rampama i nadvoznjacima?
Pohvale za post: 4
ĆoRaVa_SoVa
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Postod ĆoRaVa_SoVa » Uto Nov 17, 2020 2:21 pm

razgradjevinar » Uto Nov 17, 2020 11:59 am napisao:ako je tacno da se odustalo od te rampe za pravac obilaznica-beograd, koji onda tacno misaoni proces stoji iza odluke da se u ovoj fazi grade dva najveca nadvoznjaka za mrtvi pravac ka pancevu, da se rade 4 mrtve rampe koje povezuju pravac ka pancevu sa pravcem ka nisu a da se ne radi jedna od dve rampe koje jedino mogu da imaju funkciju odmah, bez da se ceka seldecih 20 godina na nastavak gradnje ka pancevu?

msm, zasto onda nije napravljen samo nadvoznjak broj 3 koji bi sam za sebe bio dovoljan da citava "petlja" (tj prosto racvanje dva pravaca) profunkcionise u istom obimu kao sto ce fukcionisati sa svim ovim buducim izgradjenim ali neupotrevljivim rampama i nadvoznjacima?

Slažem se 100 %
Ali ne bi čudilo i da bude kako kažeš, jer do sada je bila gomila takvih slučajeva, od glinene deonice iz njive u njivu koja je zvrala prazna dve godine i više itd, itd ...
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod razgradjevinar » Uto Nov 17, 2020 3:05 pm

da se razumemo, iskljucenje za ikeu omogucice svima da promene pravac kretanja iz pravca ka nisu u pravac ka beogradu ali mi stvarno nije jasno da se sada ulupaju tolike pare u objekte koji sledecih xx godina nece biti u funkciji a da recimo nema sredstava za ekspropriaciju oko autopijace ili da npr nema para da se odradi deo ibarske od obilaznice do zarkova. ok, ne radi se sve iz istog budzeta ali kako god odradis placa se iz istog dzepa, naseg

bas sam se radovao zavrsetku ovog dela obilaznice ali kako vreme odmice plasim se da ce sve to ipak biti samo skarabudzeno
blagic
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Apr 22, 2019 4:14 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1232
Pohvalio: 1270

Postod blagic » Uto Nov 17, 2020 3:05 pm

Mark my words!
blagic » Pet Sep 25, 2020 4:59 pm napisao:Ja ipak mislim da bi moglo ovako da bude. Moralo bi dobro brdo da se zaseče da bi se napravio prostor pre ulaska u tunel ali mislim da je izvodljivo.Slika
Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima.

Smeće je ambalaža koju si doneo sa sobom. Ako si je doneo možeš je i poneti. Ne prljaj prirodu. Ne budi st***!
Koridor 11
Novice
Pridružio se: Pet Nov 15, 2019 8:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 37
Pohvalio: 61

Postod Koridor 11 » Uto Nov 17, 2020 3:28 pm

Zato sam i pitao jer ja nisam vidio isključenje za Beograd.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod stf » Uto Nov 17, 2020 3:48 pm

Поставља се питање колико је то искључење заиста неопходно?
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 18374
Pohvalio: 19602

Postod Igor » Uto Nov 17, 2020 3:55 pm

Pogotovo što se isključenjem na kružni put kod petlje Avala ostvaruje ista saobraćajna veza.
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6120
Pohvalio: 8965

Postod JohnnyLee » Uto Nov 17, 2020 3:57 pm

па и јесте неопходно, да ми из источних крајева имамо приступ обилазници у повратку. Авалски пут је ноћна мора већ сада, а замислите каква ће бити када се направи петља Авала
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 18374
Pohvalio: 19602

Postod Igor » Uto Nov 17, 2020 3:58 pm

Biće laganica pošto će većina saobraćaja ići novom obilaznicom.
ĆoRaVa_SoVa
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Postod ĆoRaVa_SoVa » Uto Nov 17, 2020 4:01 pm

Meni lično je neophodna, jer onoga trenutka kada bude pun profil do Bubanj potoka ja ću istu koristiti kada idem iz pravca Sremske Mitrovice a ne preko Gazele. E sad nije problem da se isključim kod Avale pa opet na auto put kod Bubanj potoka, nije daleko ali mi nekako bez smisla.
Pogotovo što kaže @razgrađevinar da slupaju toliko para a da takvo čvorište nema veze ka svim pravcima.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod stf » Uto Nov 17, 2020 4:02 pm

JohnnyLee » 17 Нов 2020 02:57 pm napisao:па и јесте неопходно, да ми из источних крајева имамо приступ обилазници у повратку. Авалски пут је ноћна мора већ сада, а замислите каква ће бити када се направи петља Авала

Искључиш се на петљи Авала и онда Кружним путем до постојећег излаза на АП. Та деоница Кружног пута ће зврјати празна јер пролази кроз потпуно ненасељен део града.
ĆoRaVa_SoVa
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Postod ĆoRaVa_SoVa » Uto Nov 17, 2020 4:06 pm

Biće tu i dalje gužve doduše manje nego sada subotom i nedeljom kada radi pijaca Bubanj potok.
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod razgradjevinar » Uto Nov 17, 2020 4:06 pm

stf, tom logikom moze se postaviti pitanje zasto nam je uopste potreban taj deo, ili cak citava, obilaznica. svi pravci su vec prohodni, samo znatno okolo i znatno sporije, zar ne?

ako sam dobro ispratio pricu oko petlje petlovo brdo na njoj nece biti moguce direktno iskljucenje iz pravca nisa ka gradu, zbog cuvenih borica, pa ce iz pravca nisa ljudi morati da se iskljuce ka cacku pa do iskljucenja za groblje orlovacu gde ce moci okrenuti ka gradu. u bubanj potoku slicna prica sa okretanjem na iskljucenju za ikeu. mozda ja ocekujem previse ali mi se cini da je tu suvise imrovizacije i jako malo promisljanja unapred

Povratak na “Autoputevi, magistrale, železnički, rečni i vazdušni saobraćaj”