Šta je novo?

Postavljanje semafora na deonici Smederevskog puta

marrecar

Advanced
Učlanjen(a)
19.07.2012.
Poruke
4.616
Pohvaljen
6.255
Otvaram ovu temu, preporukom clana "prigradski", kako bismo culi vasa misljenja o nasem predlogu.
Naime, Smederevski put prolazi kroz gusto naseljena naselja, kao sto su Mali mokri lug, Kaludjerica, Vinca-Lestane. Opste je poznato da ovom deonicom prolazi potez 300 gradskog prevoza, tacnije 7 linija, ne racunajuci 308. Jedan od najvecih problema ove deonice su guzve koje se stvaraju skoro celog dana u odredjenim delovima. Jedna od najgorih je deo gde se ukljucuju ulice koje vode ka Mirijevu.
Naime, vozila koja skrecu ka Mirijevu i iz Mirijeva se ukljucuju stvaraju ogromnu guzvu. U spicu, guzva je nesnosna i desava se da se stvori kolona vozila od skole u Malom mokrom lugu do ovih skretanja, a slicna je i situacija u suprotnom smeru. Povodom toga, poslati su mnogi slicni predlozi Sekretarijatu za saobracaj povodom njihove nedavne akcije za predlaganje za poboljsanje saobracaja u gradu. Kao i uvek, nikakvog odgovora nije bilo, cak i posle dva meseca od slanja predloga, i to dva puta su poslati. S toga, mi smo hteli da cujemo vasa misljenja o nasem predlogu, a i naravno, bilo bi lepo da cujemo i vase predloge.
Na sledecoj slici prikazan je jedan predlog.
51634834.jpg



Na slici je prikazana pomenuta deonica. Crvene linije oznacavaju predloze prosirenje ulica. Semafori, naravno, semafore, s time da je opcija da se semafor postavi samo na jednoj od te dve pozicije. Na slici je leva ulica neasfaltirana, ali je slika stara, pa ne prikazuje pravi izgled. Ta ulica je ove godine asfaltirana, raskrsnica je prosirena, ali ulice nisu. Ta ulica takodje povezuje Mirijevo. Predlog je sledeci. Na oznacenim crvenim delovima se prosiruje ulica sa trakama za skretanje i ukljucenje u saobracaj. Semafor se postavlja na jednom od oznacenih mesta, ali s time da zeleno svetlo traje duze za vozila na Smederevskom putu.

Ja nazalost ne mogu detaljnije da objasnim predlog, ali poenta predloga je, pored postavljanja semafora, prosirenje ove deonice Smederevskog puta, posto prosirenje celog Smederevskog puta nije moguce.

Hvala na paznji i vremenu.
 
Pa ja sam na jednoj drugoj temi pricao o nedostatku vrlo prometnih prigradskih saobracajnica , a jedna od njih je i Smederevac . Na svim prigradskim saobracajnicama , nabrojacu ih ponovo u smeru kazaljke na satu : Smederevac , Avalski , Ibarska , put za Sremcicu , Obrenovacki , Surcinski , Batajnicki , Zrenjaninski put vlada blagi uzas u svakom smislu .

Kada ce se to resavati , pitanje je , ali na svim pravcima je potrebno i to hitno : trotoari , kvalitetno osvetljenje i upravo to sto si rekao prosirenje u vidu najmanje jos jedne trake za skretanje u levo .


Ja nisam za postavljanje semafora odmah . Cini mi se da je u ovom trenutku prosirenje dovoljno da resi te dve raskrsnice
 
Uf dva semafora tako blizu bi napravila haos... Te dve ulice su ionako sada jednosmerne. Na tom potezu su veci problem dve autobuske stanice odmah kod desne raskrsnice sa slike, koje nemaju izdvojeno stajaliste. Vecina linija koja prolaze tuda ide na po desetak minuta, tako da jako mnogo autobusa staje tu i gusi saobracaj. Kad smo vec kod semafora, ja bi ih radije sklanjao sa smederevskog puta, recimo ona dva kod pijace u malom mokrom lugu. Kad bi to uradili i pomerili stanicu 309ke u bulevaru kod raskrsnice sa ustanickom posle semafora, tj. preko puta tramvajske okretnice, mislim da bi se delimicno resio problem zagusenja saobracaja na tom potezu.
 
GOJE":2cj7b7s5 je napisao(la):
Kružni tokovi, kakvi crni semafori....

Eh, pusti snovi... Na našem Smederevcu gotovo da nema mesta za autobuska stajališa, dok o kružnim tokovima možemo samo da sanjamo. Smederavac dobro ilustruje posledice populističkog urbanizma (divlje gradnje koju je država aminovala).
 
Homer Jay":304oks5h je napisao(la):
GOJE":304oks5h je napisao(la):
Kružni tokovi, kakvi crni semafori....

Eh, pusti snovi... Na našem Smederevcu gotovo da nema mesta za autobuska stajališa, dok o kružnim tokovima možemo samo da sanjamo. Smederavac dobro ilustruje posledice populističkog urbanizma (divlje gradnje koju je država aminovala).

Jeste da je brdovito ali mozda i moze da se uglavi kruzni tok cak istog precnika kao kod opstine NBGD:

74_smederevski.png


Znam da je ulica koja vodi do Mirijeva uska (a moze da se prosiri) ali u ovom slucaju mogao bi 27E da okrece na novom kruznom toku umesto u Mirijevu 4.
Time dobijamo vezu Smederevac (pravac 300)-Mirijevo-Bogoslovija-Trg Republike kao alternativu odlasku do Ustanicke pa presedanja na 31.
 
veb983":3hbsu0j6 je napisao(la):
Uf dva semafora tako blizu bi napravila haos... Te dve ulice su ionako sada jednosmerne. Na tom potezu su veci problem dve autobuske stanice odmah kod desne raskrsnice sa slike, koje nemaju izdvojeno stajaliste. Vecina linija koja prolaze tuda ide na po desetak minuta, tako da jako mnogo autobusa staje tu i gusi saobracaj. Kad smo vec kod semafora, ja bi ih radije sklanjao sa smederevskog puta, recimo ona dva kod pijace u malom mokrom lugu. Kad bi to uradili i pomerili stanicu 309ke u bulevaru kod raskrsnice sa ustanickom posle semafora, tj. preko puta tramvajske okretnice, mislim da bi se delimicno resio problem zagusenja saobracaja na tom potezu.

Jeste da bi dva semafora napravila jos veci haos, zato sam rekao bi trebalo da se na jednom od ta dva predlozena mesta postavi semafor.


Sto se tice predloga Zidar-a, bilo bi stvarno lepo ubaciti tu kruzni tok, jedini problem je to sto grad ovaj kraj ne j. ni za sta, pogotovo kada su u pitanju kupovine placeva, sto bi u ovom slucaju moralo da se uradi. S druge strane, stvarno bi bilo lepo da se uradi kruzni tok, ne samo sto ce rasteretiti saobracaj i smanjiti guzve, vec i to povezivanje linija, kao i mozda dodavanje novih linija koje ce povezivati Mirijevo sa nekim drugi delom grada preko tog kruznog toka.
 
zidar":kqctyq3w je napisao(la):
Homer Jay":kqctyq3w je napisao(la):
GOJE":kqctyq3w je napisao(la):
Kružni tokovi, kakvi crni semafori....

Eh, pusti snovi... Na našem Smederevcu gotovo da nema mesta za autobuska stajališa, dok o kružnim tokovima možemo samo da sanjamo. Smederavac dobro ilustruje posledice populističkog urbanizma (divlje gradnje koju je država aminovala).

Jeste da je brdovito ali mozda i moze da se uglavi kruzni tok cak istog precnika kao kod opstine NBGD:

74_smederevski.png


Znam da je ulica koja vodi do Mirijeva uska (a moze da se prosiri) ali u ovom slucaju mogao bi 27E da okrece na novom kruznom toku umesto u Mirijevu 4.
Time dobijamo vezu Smederevac (pravac 300)-Mirijevo-Bogoslovija-Trg Republike kao alternativu odlasku do Ustanicke pa presedanja na 31.
Ово је рекао бих територија Гроцке, значи нема ништа од тога :laugh:
 
Није, то је територија Звездаре, али тешко да ће она да финансира нешто што у суштини помаже становницима друге општине...
 
Danas sam KONACNO dobio odgovor od Sekretarijata. U njemu je bio dokument sa listom 15. lokacija u gradu gde ce biti obavljena semaforizacija. Medju njima je i Smederevski put i semafori ce biti postavljeni kod ulice Ljubise Miodragovica, to je novoasfaltirana ulica.
 
Jos kad bi nam stavio spisak ili sken i obiljezio tog LJubisu bio bih ti zahvalan
 
je*******..i ih semafori, samo to znaju!!!
Na Ibarsku na Vidikovcu ce da stave jos jedan semafor!!! a vec ovaj kod Metro-a pravi haos leti.
Boze sacuvaj da na Vidikovcu stave pesacku pasarelu, kao sto su onomad pre izbora obecavali...

http://www.bing.com/maps/#Y3A9cmZwM3lna ... 0wfjB+MH4=

Semafor je resenje, iako raskrsnice nema, samo pesaci??? Neznalice i nesposobnjakovici!!!
 
Znaci stavljaju semafor na izlaz iz Mirijeva, a na onu sto vodi ka Mirijevu ne. A bas ona pravi guzvu na Smederevcu jer se tu skrece levo, kad se ide iz pravca Ustanicke. :shock: Sve kontra :rant:

Da bar urade traku za skretanje i prosirenje za autobusko stajaliste i problem bi privremeno bio resen.
Ovako sada kada ide s iz pravca Ustanicke imas prepreku vise (novi semafor na izlazu iz Mirijeva) pa posle toga skretanje za Mirijevo, pa autobuska stanica koja nije uvucena, milina. :notok:
Ko prolazi tuda od 15 do 18 radnim danima zna o cemu govorim.

p.s. Ja ne znam gde je Matice Srpske 97, to mora da je neka greska. To bi trebalo da je tamo pri vrhu kod Kluza, ali gde tamo semafor ne kapiram. Verovatno misle na onaj srednji deo, gde su Grandovci i one nove zgrade, tamo vec treba. Tu je valjda broj 57.

p.s.2. Izgleda da stavljaju semafor kod starog Maxija u Mirijevu, ugao Mirijevskog venca i S. Beketa, vidim raskopali sva cetiri coska, tako mi deluje, ali tu vec svakako treba za razliku od Smederevca. :vops:
 
Пошто ми ауто последњих месец дана није доступан принуђен сам да у Заклопачу идем ЈГП-ом и пошто пролазим 303-ком цео тај потез, заинтригиран саобраћајном ситуацијом одлучим да претражим форум по том питању и видим да се од 2012 ама баш ништа променило није. Чак ни те најављене семафоре (на добро или на зло) нису поставили.
 
Променило се много тога, али на горе. Гужве постају неподношљиве, а решења ни на видику.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Pa neki vlasnici placeva samo sto jos nisu poceli da grade na samom asvaltu Smederevca. Tu je saobracajni haos ceo dan. Sada jedino put sa 4 trake do Boleca moze da ima efekta.
 
Mogu da ogradjuju sta god hoce kad je zemljiste upisano na drzavu u katastru i ograde ce pod bager
 
Vrh