Glavna železnička stanica

Diskusije o infrastrukturnim projektima od izuzetnog značaja za grad i okolinu

Moderator: Igor

Siniša
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Dec 10, 2006 5:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 579
Pohvalio: 1180

Re: Glavna železnička stanica

Postod Siniša » Čet Nov 07, 2019 2:33 am

JohnnyLee » 24 Aug 2019 10:26 am napisao:и даље мислим да је ово требало да иде под земљу, а не да се скроз исели
Slika

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Ja i dalje suludo verujem da je to još uvek moguće.
Pohvale za post: 1
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4993
Pohvalio: 7275

Postod JohnnyLee » Čet Nov 07, 2019 12:01 pm

и јесте могуће, само се треба хтети
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
Pohvale za post: 4
Прле
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 29, 2018 12:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 365
Pohvalio: 528

Postod Прле » Čet Nov 07, 2019 1:42 pm

Власт, као ни састав исте није вечни, леко се да променити. Неко паментан би направио ред пословних зграда ближе прузи. Греота да нема, ту је сајам, ту је пруга, и са мало памети веза са аеродромом и ето...
Pohvale za post: 2
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9716
Pohvalio: 22830

Postod Дошљак » Čet Nov 07, 2019 2:09 pm

Без бриге, биће близу метро. А аеродром, па има А1 аутобус до њега, 72 и од скоро онај 860И, куд ћеш више? ;)
Прле
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 29, 2018 12:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 365
Pohvalio: 528

Postod Прле » Čet Nov 07, 2019 5:01 pm

Куд ћу више?

Ја нисма фан путовања возом, живот ми је такав да сам оријентисан на авион. Ипак, пар пута сам што из Варшаве што из Москве путовао возом до Београда (главне, старе) и обрнуто.

Обзиром да имам стан на НБГ, мени савршено одговара прича и са Новог Београда, шта више, али морам да признам да шмек старе железничке ништа не може да измени.
dule2604
Novice
Pridružio se: Sre Apr 14, 2010 6:52 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 34

Postod dule2604 » Čet Nov 07, 2019 7:25 pm

Ne znam dal je već bilo, al sad sam čuo na Beogradskoj hronici da će se u zgradu železničke stanice posle renoviranja preseliti muzej Nikole Tesle.
Pasarela
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1026
Pohvalio: 1050

Postod Pasarela » Čet Nov 07, 2019 7:41 pm

Јој кад опале оно љубичасто зелено жуто плаво "предивно и са укусом" осветљење има стара штајга да личи на Фарму и јефтину сценографију за све паре!
Pohvale za post: 3
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Čet Nov 07, 2019 10:36 pm

Прле » Чет Нов 07, 2019 4:01 pm napisao:Куд ћу више?

Ја нисма фан путовања возом, живот ми је такав да сам оријентисан на авион. Ипак, пар пута сам што из Варшаве што из Москве путовао возом до Београда (главне, старе) и обрнуто.

Обзиром да имам стан на НБГ, мени савршено одговара прича и са Новог Београда, шта више, али морам да признам да шмек старе железничке ништа не може да измени.

Био сам ироничан, слажем се да аеродром заслужује што бољи, поузданији и масовнији превоз, а А1, 72 и 860И то свакако нису.

dule2604 » Чет Нов 07, 2019 6:25 pm napisao:Ne znam dal je već bilo, al sad sam čuo na Beogradskoj hronici da će se u zgradu železničke stanice posle renoviranja preseliti muzej Nikole Tesle.

Шта би са старом електраном на Дорћолу где је требао да се сели музеј Николе Тесле? И шта би са идејом да се у зграду железничке станице пресели историјски музеј? Само нешто измишљају. Железничка станица заслужује да буде само један музеј, а то је музеј железнице, са евентуално галеријама у самој згради, пошто би главни експонати били на колосецима.
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9471
Pohvalio: 6081

Postod Пантограф » Pet Nov 08, 2019 10:24 am

Станица заслужује да буде - железничка станица.

Поставку Железничког музеја на крају ћемо моћи да правимо од макета возова, пошто смо већ исекли довољно националног блага за две државе. Треба чути једном железничаре из Зајечара кад причају како би им с времена на време бануо понеки немачки туриста, ентузијаста за возове, јер је прочитао да је ту најдуже радила ложионица. И пописао шта све ту треба да буде у инвентару. И какву фацу људи направе кад чују шта је све отишло, што би рекли медиокритети, "под мач".

Иначе, кад видим комби на линији за аеродром, тачно ми дође да кренем да им бушим гуме. Еј, бре, пре 50 година био Јатов аутобус, цивилизација.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Pohvale za post: 4
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Pet Nov 08, 2019 1:20 pm

Свакако је требала да остане у својој првобитно замишљеној функцији железничке станице. На нашу велику жалост канцерогени планери БнВ нису имали ни слуха ни маште ни смелости ни визије да сачувају железницу у функцији нити плитким укопом, нити још једноставнијим зазиђивањем постојећих колосека до станице у тунел попут Бетон хале изнад ког би зидали своје куле и замкове (ето људи пре 80 година били маштовитији и функционалнији него данас).

Што се тиче експоната за музеј, ипак се може још нешто нагребати, ту су у близини парњаћа плавог воза, она мала парњача испред садашњег железничког музеја, а у БГу још могу да скупе немачке дизелке плавог воза (или једну или све три), затим 666-002 која је исто код гараже плавог воза, онда најстарију парну локомотиву која се чува на истој локацији и која је нажалост била жртва гвожђарске мафије али је срећом сачувана. У Макишу је још други експонат који су чували у ложионици, исто парна локомотива, а ту би могли да нагребу још по примерак 641, 642, 643, 661, 441 и 461. То је већ 11-14 експоната само у БГу, а сигурно по Србији има још потенцијалних експоната, чини ми се у Нишу и Зрењанину, неки Шинобус ако је негде сачуван, a има сигурно и по различитим фабрикама старих парњача да би се могла накупити количина од 20ак локомотива. Чак мислим да би се и три парњаче Романтике могле уврстити у музејску збирку пошто сумњам да ће садашњи стручњаци имати воље и памети да их оспособе.

Што се тиче аутобуса до аеродрома, то је срамота аеродрома што му је тешко да ангажује нпр. Ласту да са луксузним туристичким аутобусима купи и развози путнике са аеродрома и по граду до аеродрома.
Pohvale za post: 3

Povratak na “Autoputevi, magistrale, železnički, rečni i vazdušni saobraćaj”