Šta je novo?

Neadekvatna ograničenja brzine i slične nelogičnosti

Blade

Advanced
Učlanjen(a)
24.11.2015.
Poruke
2.443
Pohvaljen
1.521
Misljenja sam da bi ova tema na forumu trebala da ima svoje mesto, posto se malo, malo, pa provuce kroz neku drugu...

Juče sam išao deonicom SMT od Zrenjaninskog puta, gde sam se ukljucio i krenuo ka Pančevačkom putu. Najpre na samom ukljucenju gde je Zrenjaninski put proširen, na pa kraju prosirenja, radar. Ogranicenje je 50. Tu i da se prekrsti čovek levom rukom sto stoji radar, mada je tu stavljen sa namerom, posto se ljudi zalete kada počnu 2 trake, a to je idealno za radar. Ukljucim se na SMT i negde na sredini između Zrenjaninskog i Ovčanskog puta, opet radar. Nisu me zaustavili. Isao sam 60 iz bojazni da ih ima i bilo ih je.

Nisam imao vremena da stanem, ali da sam imao, samo bi stao da pitam: ,,Dobar dan, srecan rad! Na koliko km/h zaustavljate vozila i pisete kazne?,,

Voznja 50km/h na tom delu je mucenje za vozača na psihičkoj bazi, a ni automobilu ne odgovara.

Ne krivim te policajce, rade ljudi svoj posao. I njihova deca moraju neki hleb da jedu. Krivim nekog drugog. I ne mogu to drugacije da shvatim, nego kao jedini cilj, da se uzmu pare ovom napacenom radnickom narodu. Svi vrlo dobro znamo da u Krnjači, Padinskoj Skeli i Borči zivi mahom radnicki narod.

Ne mislim da saobracaj na tom delu ne bi trebao da se kontrolise, taman posla. Ali mislim da bi ogranicenje trebalo da bude 80 minimum, a i 100 bez problema. Nije autoput, ali je sa karakteristikama istog. Znaci 100 moze.

Ne znam kakvo je vase misljenje, ali takve saobracajnice bi trebalo da sluze da se saobracaj brze i lakse odvija, a ne teze i da se usporava.
 
има много дебила у ланцу одлучивања колико треба да буде огранчење
 
ima mnogo mesta u gradu i van njega na kojima je ogranicenje suludo nisko, to rade da pune budzet, kad zafali, stave na neki skoro-autoput radar i ogranicenje 50 i svi idu brze, samo uzimaju pare, a sa druge strane ima mesta na kojima su ogranicenje, a nekad cak i preporucena brzina previsoki, npr na zapadu srbije na planinskim putevima kroz krivine stoji (ili je stajalo, mozda su promenili) preporuceno 60, a krivina ostra i mnogi je seku a traka je tolko uska da kamioni ne mogu da idu, to je mnogo gore, samo nzm ko je toliko lud da postuje te znake
 
Dodao bih i deonicu Pancevackog puta posle odvajanja za stari pancevacki put:

https://www.google.rs/maps/@44.8623055, ... l=en&hl=en

Ne postoji ni jedan jedini razlog da ovde ogranicenje bude 80 km/h. U pitanju je put za motorna vozila.
Takodje, nema razloga da se ogranicenje kod nekadasnje pumpe smanji na 60 km/h.

Ovo je samo izvor korupcije, jer niko ziv tu ne vozi ispod 80 km/h.
 
Mislim da punjenje budžeta nije primarni razlog. Lakše bi napunili budžet da stave radar kod škola gde je ograničenje 30 i skoro niko ga ne poštuje.

Meni lično smeta nepostavljanje znaka za maks dozvoljenu blizinu svuda gde može. Npr. imamo neku deonicu gde je ograničenje od recimo 40 (zbog neke raskrsnice ili neravnina na putu).
Na kraju te deonice se obično postavi znak za prestanak svih ograničenja, a ti se sada seti da li voziš u naseljenom mestu ili ne, tj. da li smeş da voziš 50 ili 80.

Poslato sa telefona
 
Да, ово је одлична тема, а Србија је полигон за лудачка ограничења брзине - која, пошто нико не може да их поштује, посредно наводе возаче да уопште не поштују ограничења. Класичан пример како лоша држава ствара лоше грађане.

Да дам одмах неке предлоге:

- Северна тангента - 100 км/х
- Мост на Ади - 80 км/х
- Сви новобеоградски булевари - 60 км/х
- Бранков мост - 60 км/х

Све ово закон омогућава. Већ сам писао да је у Загребу, упркос општем ограничењу на 50 км/х у граду, на авенијама (пандан нашим булеварима) ограничење 60, или чак 70 км/х (на Славонској чак 80).
 
Ne treba staviti znak na mostu da tu prestaje naseljeno mesto, nego treba postaviti znak da je ograničenje brzine veće, a na kraju mosta opet postaviti znak za smanjenje brzine na 50.
Kako ispred škola postoji zona 30, kako na autoputu kroz grad postoji ograničenje 100 i 80, tako se može i na nekim bulevarima, mostovima postaviti veća brzina kao ograničenje.
Ovo što mi radimo SMT, UMP sa 2+2 ili 3+3 sa ograničenje 50 km/h je totalni promašaj, takve saobraćajnice bi trebale da imaju veće ograničenje brzine da budu kao 'arterije' sa kojima bi se stizalo brže sa jednog kraja grada na drugi, a ne da pravimo od bulevara 'kapilare' sa ograničenjem 50 km/h. Zato svi i hrle samo na autoput jer je to jedina brza saobraćajnica kroz grad.
 
Ima ih milion, prvo mi pada napamet pančevački put treba sa 60 na 70, 80, Obrenovački sa 80 na 100, pored sajma na 60 ili 70, ....
 
Da dule, samo namece se potanje sta se podrazumeva pod naseljeno mesto?
Konkretan primer:
Potez od IMR-a do NIS pumpe u Topcideru?
Dal i po kom kriterijumi to svrstati ili ne svrstati u "naseljeno mesto"

Drugi primer je na Ibarskoj magistrali kod Stepojevca, na izlazu ka Beogradu, nakon table za izlazak iz Stepojevca, stotinak metara kasnije postavljena je tabla koja oznacava naseljeno mesto.
Ispade paradoksalno, da dok smo se vozili kroz Stepojevac, nismo bili u naselju, a nakon izlaska iz Stepojevca, jesmo.
Modalitet veceg ogranicenja brzine bi se morao i mogao naci, samo kada bi postojala dobra volja.
Moj je utisak da jednostavno nema volje da se planeri malo zamisle i angazuju, vec je jednostavnije svoj nerad pokrivati propisima.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Naseljeno mesto je (po mojoj logici) deo gde postoji veća verovatnoća da neki pešak pređe ulicu i taj znak (tj. prestanak naseljenog mesta) može se postaviti na sve pomenute lokacije.

Ja nikako ne nalazim ni jednu pozitivnu stvar vezanu za Puteve Srbije, Sekretarijat za saobraćaj i sve zadužene za putnu mrežu u Beogradu i Srbiji.



Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453336#p453336:ywzdzabe je napisao(la):
Blade » 24.May.2017/11:34 am[/url]":ywzdzabe]Misljenja sam da bi ova tema na forumu trebala da ima svoje mesto, posto se malo, malo, pa provuce kroz neku drugu...

...Ogranicenje je 50. Tu i da se prekrsti čovek levom rukom sto stoji radar, mada je tu stavljen sa namerom, posto se ljudi zalete kada počnu 2 trake, a to je idealno za radar. Ukljucim se na SMT i negde na sredini između Zrenjaninskog i Ovčanskog puta, opet radar. Nisu me zaustavili. Isao sam 60 iz bojazni da ih ima i bilo ih je...
Ja sam bogami jutros isao preko 100 i nisu me zaustavili(na svu srecu).
Uopste ih nisam video samo odjednom ispred mene iza prevoja.
Inace je bio prazan, a vreme odlicni..da sam isao 50 verovatno bih se slupao negde od nervoze.

Inace to sto stoje sa radarima na tom putu je cist bezobrazluk. Kada se zavrse 4 trake i udje se na stari put ogranicenje skace sa 50 na 80 - savrseni primer idiotizma.
 
Pančevački put 60, isto moze bar 80. Onda bi bilo ok. Ima onaj deo posle zadnjeg semafora ka Pančevu, gde je 80, a cela deonica sve od Pančevačkog mosta bi mogla da bude toliko, bez obzira na raskrsnice. Taj put čak nije ni naseljeno mesto, nego vise industrijska zona. I onda neka bude radar svaki dan, sto se mene tiče.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453461#p453461:1p3a0bhh je napisao(la):
astrodule » 24 May 2017 07:54 pm[/url]":1p3a0bhh]Onda mora da se menja ZOBS jer ne možeš u naseljenom mestu ići brže od 50km/h osim ako nije auto-put.


Не мора ништа да се мења, јер у закону пише:

"Izuzetno, na putu u naselju, čiji saobraćajno-tehnički elementi to omogućavaju, može da se saobraćajnim znakom dozvoli kretanje vozilom brzinom i do 80 km/h".
 
Česti su primeri ograničenja od 60km/h ili 80km/h u naselju.

A takođe trebalo bi znati jednu korisnu činjenicu: svaki znak za ograničenje brzine praktično važi do prvog sledećeg uključenja na put. Iz tog razloga često se ne postavljaju znakovi koji ukidaju ograničenja.
 
Ali uvek se mora zapamtiti da li smo prošli pored znaka za početak / kraj naselja jer od tog jednog znaka nam zavisi max dozvoljena brzina na narednoj deonici, a on ne prestaje da važi kod sledećeg uključenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453632#p453632:tibbukr7 je napisao(la):
astrodule » 25 May 2017 03:09 pm[/url]":tibbukr7]Ali uvek se mora zapamtiti da li smo prošli pored znaka za početak / kraj naselja jer od tog jednog znaka nam zavisi max dozvoljena brzina na narednoj deonici, a on ne prestaje da važi kod sledećeg uključenja.
I ne samo to, nego zavisi i vrsta sankcije. Ako se brzina prekorači za 21-50km/h u naselju - ode dozvola na 1 mesec (+ bodovi i novčana kazna), a van naselja je "samo" novčana kazna.
 
Tako je.
Ja uvek svesno vozim preko ograničenja, ali mi je granica koju ne prelazim upravo ta za oduzimanje dozvole.
Doduše, ukoliko je prvi prekršaj, sporazumom o priznanju se ne oduzima dozvola (provereno na svojoj koži - snimili me na 72km/h u Prijepolju)

Poslato sa telefona
 
U danasnjoj bg hronici bio je prilog upravo o pupinovom mostu svi se prave blesavi
Navodno iz nepoznatog razloha je doslo do preprojektovanja pa su bandere za rasvjetu stavljene na sredinu umjesto lijevo i desno pa sad nemoze da se stavi zastitna ograda
 
Iz "nepoznatog razloga" ?

Ono, duplo manje stubova rasvete, duplo manja duzina kablaze, a cena po projektu....

Steta sto ne moze da se zvizduce na forumu...
:(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ima mesta za zastitnu ogradu i pored bandera. Osim toga ibarska magistrale nema barijere na sredini pa vidi cuda ogranicenje 80km/h.
 
Rešenje za 110km/h sa banderama u sredini:

file.php
 
Naravno @stomatolog, vec ko zna koliko puta prezvakana prica.
Problem je sto nema volje, a resenja uvek postoje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh