Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Diskusije o infrastrukturnim projektima od izuzetnog značaja za grad i okolinu

Moderator: Igor

Karlo del Ponte
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1985
Pohvalio: 2521

Re: Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Postod Karlo del Ponte » Uto Okt 31, 2017 2:45 pm

Сада када немам пуно времена, гледаћу да одговорим кратко на неке ствари:

МЕТРО ВЕЗА - Боље заборавити на оне слалом варијанте са рушењем кућа на Сењаку. Метро "касете" су усмерене логично центар-периферија, и готово сви систематски одрађени метро планови су подразумевали њихово коришћење на правцу ББ-центар.

САЈАМ - Садашњи улаз у Сајам као чвориште је одређен позицијом подходника и благајне. Увек је могуће имати метро станицу са јужне стране Сајма, и у односу на исто прилагодити аутобуско стајалиште, и наравно други улаз на Сајам и све уз то што иде.

АУТОБУСКЕ ВЕЗЕ - Већи број фреквентних аутобуских линија ће заиста доста побољшати ситуацију. Поента је да омогућавају директне везе, а када дође пун воз, важно је да се путници развезу у много праваца.

ПРАКСА ТРЕНУТНИХ ПЛАНОВА - Најбоље се показује кроз то да чак ни сада, када има прилазни пут, не постоји ни једна фреквентна аутобуска линија, ни један макар киоск, да неко купи новине, цигаре, грицкалице, док чека, или узме БУСПЛУС кад стигне у БГ...
KartmenBG
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 4:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 702
Pohvalio: 393

Postod KartmenBG » Sre Nov 01, 2017 12:32 am

Jel ste nekad razmisljali o povezivanju Prokopa gondolom sa nekim od gradskih tacaka , i koje bi to lokacije mogle da budu a da ne unistavaju gradsku neku vizuru :D ? meni je iskreno Bez veze da metro ide bas kroz prokop samo eto kako bi se sproveo saobracaj kroz njega nekako mnogo je znacajnije da prodje pored sajma zbog ogromne zagusenosti a da one gotove metro kasete budu iskoriscene kao polaziste Gondole i da to bude spojeno sa stajalistem klinicki centar, slavija i na kraju da konaciste bude na zeleznickoj stanici Dunav na dorcolu i tako ljude koji dolaze iz Banata (vrsac pancevo odmah konektujemo na Beograd centar , mislim da bi to bilo vrh i da je kapacitet gondole i vise nego dovoljan za to :) :pob:
fjerinic
Beginner
Pridružio se: Čet Sep 24, 2015 4:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 61
Pohvalio: 201

Postod fjerinic » Sre Nov 01, 2017 12:47 am

KartmenBG » Сре Нов 01, 2017 12:32 am napisao:Jel ste nekad razmisljali o povezivanju Prokopa gondolom sa nekim od gradskih tacaka , i koje bi to lokacije mogle da budu a da ne unistavaju gradsku neku vizuru

Bilo bi zanimljivo da ide do savskog amfiteatra preko mostarske petlje. Recimo do stare ranzirne stanice koja ce biti renovirana i pretvorena u neki galerijski prostor koliko sam razumeo. Od prokopa je lako peske doci do Muzeja Jugoslavije i kuce cveca tako da su na taj nacin lepo povezane 2 turisticke atrakcije i saobracajno cvoriste.
Pohvale za post: 1
dziggy
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 52
Pohvalio: 142

Postod dziggy » Sre Nov 01, 2017 4:11 am

Pa valjda se ta guzva kod sajma i stvara zati sto nema te linije. Metro linija ide pravcem centar prokop pa nadalje ka banovom vidikovcu, ceraku petlovom i svim tim naseljima ciji busevi prave guzve. Guzve na sajmu bi nestale jer bi ljudi isli metroom, a veliki deo grada bi se povezao sa glavnom zs i to bez presedanja. Logicno.
Pohvale za post: 2
Дошљак
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2388
Pohvalio: 6487

Postod Дошљак » Sre Nov 01, 2017 7:51 am

Тачно тако, гужве у булевару Војводе Мишића и код Сајма које се пресипају и на Мостар, Кнеза Милоша и Савску су последица непостојања паралелног правца ка тој западној периферији Београда иза Сењака и Топчидера и баш је метро правац Славија-КЦС-Прокоп-Баново брдо/Церак/Видиковац/Миљаковац/Петлово брдо оно што нам фали. Тај потез такође растерећује и осовину Славија-Аутокоманда који је преоптерећен аутобусима који исто опслужују та насеља.
Сајам није чвориште ЈГП сам по себи као нека супер локација и зато што људи желе ту да преседају већ је то исиљена ситуација форсирањем једног друмског коридора ка тим западним насељима и немогућношћу да се јавни саобраћај провуче кроз Сењак.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1385
Pohvalio: 203

Postod vucko » Sre Nov 01, 2017 9:23 am

Metro i UMP bi rešili situaciju, ovako praktično nemaš alternativu na Sajam ako želiš iz južnih naselja u cenar grada.
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 638
Pohvalio: 1247

Postod Kokos » Uto Nov 07, 2017 1:03 am

Da li će se završiti stanična zgrada na Prokopu za vreme rekonstrukcije pruge Beograd centar - Novi Sad? Ili ćemo posle isto izbacivati Prokop iz upotrebe jer meni nešto nema smisla da je stanica (i to glavna) u funkciji dok se na ploči gradi zgrada.
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
Pohvale za post: 1
Дошљак
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2388
Pohvalio: 6487

Postod Дошљак » Uto Nov 07, 2017 1:16 am

Да има памети, многе ствари би се радиле паралелно. Али отприлике је логика наших власти дај да радови трају што дуже, да буду из што више фаза како би се утрошило што мање пара а изгледало како се стално нешто ради а не само за изборе.
Pohvale za post: 2
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1187
Pohvalio: 1151

Postod DzonTravolta » Uto Nov 07, 2017 7:03 pm

Kokos » 07 Nov 2017, 00:03 napisao:Da li će se završiti stanična zgrada na Prokopu za vreme rekonstrukcije pruge Beograd centar - Novi Sad? Ili ćemo posle isto izbacivati Prokop iz upotrebe jer meni nešto nema smisla da je stanica (i to glavna) u funkciji dok se na ploči gradi zgrada.

Dok su se gradili zgrada i mol na Wien Mitte-u, stanica je bila u punoj funkciji.
Tako da jedno ne isključuje drugo.

Nego, @WLABmz: možeš li (ako znaš) na temi o Modernizaciji železnica okačiti još neke hajlajtse novog reda vožnje?
Dve kategorije ljudi koji me izrazito nerviraju: neadaptirani dođoši i krugodvojkaši
3eka
Beginner
Pridružio se: Pet Maj 15, 2015 12:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 40
Pohvalio: 147

Postod 3eka » Sre Nov 08, 2017 3:24 pm

KartmenBG » Wed Nov 01, 2017 12:32 am napisao:Jel ste nekad razmisljali o povezivanju Prokopa gondolom sa nekim od gradskih tacaka , i koje bi to lokacije mogle da budu a da ne unistavaju gradsku neku vizuru :D ? meni je iskreno Bez veze da metro ide bas kroz prokop samo eto kako bi se sproveo saobracaj kroz njega nekako mnogo je znacajnije da prodje pored sajma zbog ogromne zagusenosti a da one gotove metro kasete budu iskoriscene kao polaziste Gondole i da to bude spojeno sa stajalistem klinicki centar, slavija i na kraju da konaciste bude na zeleznickoj stanici Dunav na dorcolu i tako ljude koji dolaze iz Banata (vrsac pancevo odmah konektujemo na Beograd centar , mislim da bi to bilo vrh i da je kapacitet gondole i vise nego dovoljan za to :) :pob:

Ja sam svojevremeno predlagao jednu vrlo kratku liniju gondolom: Mostar-Prokop. Tu bi gondola prakticno glumila internu stanicnu komunikaciju (umesto pokretne trake) i na jednostavan nacin bi se povezala stanica sa mozda najvecim velikim gradskim cvoristem. Ovako, mislim da od Mostara uopste nije jednostavno doci do Prokopa...pogotovo sa prtljagom.

Povratak na “Autoputevi, magistrale, železnički, rečni i vazdušni saobraćaj”