Modernizacija železnice

Diskusije o infrastrukturnim projektima od izuzetnog značaja za grad i okolinu

Moderator: Igor

JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1912
Pohvalio: 3078

Re: Modernizacija železnice

Postod JohnnyLee » Sre Mar 22, 2017 2:43 pm

зна ли неко нешто о вагонима што су одвежени из Топчидера данас?
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
mvbg1
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Okt 14, 2011 10:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1148
Pohvalio: 787

Postod mvbg1 » Sre Mar 22, 2017 5:04 pm

JohnnyLee » 22 Mar 2017 01:43 pm napisao:зна ли неко нешто о вагонима што су одвежени из Топчидера данас?

Putnicki? Oni idu na kasaciju u INOS u Makisu. Sad da li svi ili ce jedan broj da pretekne od surove sudbine videcemo.
Pohvale za post: 1
Пантограф
Advanced
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3726
Pohvalio: 2477

Postod Пантограф » Sre Mar 22, 2017 7:23 pm

Михајловић уручила уговоре за 86 младих машиновођа

НИШ, 22. марта (Танјуг) - Потпредседница Владе и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић, уручила је данас у Нишу уговоре за 86 машиновођа који су добили посао у предузећу "Србија карго" и поручила младима да се школују, јер ће на железници за њих бити посла.

"Захваљујући спроведеним реформама у железници, време је да после рационалнизације кренемо да запошљавамо нове раднике. То говори не само о доброј перспективи ове компаније, већ и колико посла има "Србија карго", рекла је Михајловић и најавила да ће идуће године бити запослено још 40 младих машиновођа, чиме ће бити решен дугогодишњи проблем недостатка ових кадрова, наводи се у саопштењу министарства.

Она је истакла да су све машиновође изабране на јавном конкурсу и пре запошљавања прошле обуку у овом предузећу. Према њеним речима, млади људи који су запослени у просеку имају 23 године, а до сада је просек година машиновођа био 50.

"Железница има велику будућност у Србији и биће потребно још квалитетних и високо образованих радника, пре свега машиновођа и осталог помоћног особља, али и саобраћајних машинских и грађевинских инжењера, као и стручњака из области електротехнике, телекомуникација и информатике.

Моја порука младима је: "Школујте се, завршите факултете и на железници ће бити посла за вас!"", поручила је потпредседница Владе и додала да је задатак државе да ради на стварању услова за запошљавање.

Међу 86 машиновођа, 10 је управо из Ниша, а запослене су и три жене. Једна од њих, Весна Милојковић, обратила се окупљенима и захвалила на пруженој шанси.

"Питали су ме како жена да буде машиновођа, мој одговор је - ако могу двоје деце да подигнем, могу и локомотиву да возим", поручила је она.

Мирољуб Јевтић, в.д. директор "Србија карго", рекао је да је ово највећи број машиновођа који је примљен ођедном и додао да ће ови млади људи управљати, између осталог, и са осам ових локомотива вредних 32 милиона евра за чију набавку "Србија карго" расписује тендер у априлу.

"Захвални смо Влади Србије на подршци, захваљујући којој набављамо нове локомотиве после 45 година", рекао је Јевтић и додао да су у том предузећу многе ствари покренуте управо после прошлогодишњег боравка Владе у Нишу.

Плате новозапосленим машиновођама плаћаће "Србија карго" из својих средстава, будући да ово предузеће од оснивања, у августу 2015, функционише без субвенција.

Михајловић је током посете Нишу обишла и локомотивски депо у којем "Србија карго" самостално ремонтује дизел локомотиве, коришћењем сопственог знања и ресурса, уместо да плаћа ремонтерима. На тај начин, "Србија карго" на свакој поправљеној локомотиви уштеди око 30 милиона динара.

Веома похвално.
Pohvale za post: 2
arapski investitor
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Feb 07, 2015 1:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 414
Pohvalio: 977

Postod arapski investitor » Sre Mar 22, 2017 7:32 pm

kolike su plate masinovodja?

lepe vesti :)
rusticus expectat, dum defluat amnis
spatiotecte
Expert
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3432
Pohvalio: 827

Postod spatiotecte » Sre Mar 22, 2017 8:37 pm

Koje su to 8 novih lokomotiva koje se nabavljaju za 32 miliona evra?
Stomatolog
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Dec 18, 2014 7:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 369
Pohvalio: 200

Postod Stomatolog » Sre Mar 22, 2017 9:35 pm

Cena jedne kineske lokomotive za EPS je mislim oko 2 miliona EUR, a Srbija kargo namerava da plati jednu lokomotivu 4 miliona EUR...
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1912
Pohvalio: 3078

Postod JohnnyLee » Čet Mar 23, 2017 8:02 am

mvbg1 » 22 Мар 2017, 16:04 napisao:Putnicki? Oni idu na kasaciju u INOS u Makisu. Sad da li svi ili ce jedan broj da pretekne od surove sudbine videcemo.

вероватно. други су ми јавили, па рекох да питам. ок, хвала +
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува

Povratak na “Autoputevi, magistrale, železnički, rečni i vazdušni saobraćaj”