Air Serbia

Diskusije o infrastrukturnim projektima od izuzetnog značaja za grad i okolinu

Moderator: Igor

lento
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Maj 23, 2011 12:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 24
Pohvalio: 441

Re: Air Serbia

Postod lento » Pet Maj 19, 2017 6:31 pm

Gledaju oni šta rade PAMETNIJI i VEĆI, ali je to po principu "kako mali Perica zamišlja avio kompaniju" i "vid'la žaba da se konji kuju, pa i ona digla nogu". Sad su već došli do toga da ni ono što je koliko toliko funkcionisalo ne funkcioniše, a među zaposlenima ne mogu da nalove nikog ko bi znao šta i kako treba uraditi.

VeniVidiVici » 12 May 2017 01:32 pm napisao:Ta sedišta je trebalo postaviti prilikom nabavke aviona, kada je osnivana Air Serbia. Sada samo imamo (kažem imamo, jer deo troškova poslovanja aviokompanije pokrivaju poreski obveznici Srbije) dupli trošak. Tada su ulagali u sedišta - a znali su da tako nešto nije održivo, i sada ih opet menjaju.

Ljudi ovde NE SHVATAJU da u avioindustriji ne možeš da se boriš protiv vetrenjača. Ne možeš da imaš "butik" aviokompaniju (štagod to značilo na siromašnom tržištu i gde većina letova ne prelazi 1-2 sata) u regionalnom saobraćaju. Ne možeš da izmišljaš toplu vodu koju su MNOGO VEĆE I OZBILJNIJE I PROFITABILNE aviokompanije davno izmislile. Ne možeš da kopiraš model iz arapskog sveta na Evropu. Davno su poredili strategiju Etihad-a sa strategijom Swissair-a (koji, hm, gle čuda, više ne postoji): http://www.economist.com/node/705265

Kada posluješ na malom tržištu, moraš biti svestan svog okruženja, konkurencije, realnosti. Nije jedna moćna Lufthanza tek tako izbacila poslovnu klasu iz aviona i zamenila ih običnim sedištima (sa praznim srednjim sedištem). Nisu tek tako zamenila sedišta na ova tanja (a ne uža kako ovaj "novinarčić" kaže). Ova sedišta su LAKŠA (a samim time teret koji avion nosi je manji, što dovodi do SMANJENJA potrošnje goriva), a samim time što su tanja, omogućavaju veći broj sedišta u avionu, BEZ smanjenja prostora koje putnik ima na raspolaganju između redova.

Toliko GLUPOSTI je ova naša aviokompanija radila (naravno, ima tu i dobrih strana: povezivanje Beograda sa svetom, marketing, isl.), koje je mogla da izbegne samo da je posmatrala šta su PAMETNIJI i VEĆI od nje uradili.
Kokili
Intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 101
Pohvalio: 189

Postod Kokili » Pet Maj 19, 2017 6:45 pm

Ta dva momka su aspolutni visak i sluze za hmmmm nesto, kada sam pitao sta kabinkso osoblje proverava odgovor je bio broj leta. Dakle oni proveravaju da li su svi ispred njih ludi i nepismeni
VeniVidiVici
Intermediate
Pridružio se: Pet Avg 07, 2015 11:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 334
Pohvalio: 63

Postod VeniVidiVici » Sub Maj 27, 2017 10:05 am

Da li neko zna koliko je opala prodaja putem sajta Air Serbia od kako su prešli na Sabresonic? Ja znam da sam već nekoliko karata kupio na drugim sajtovima (jednostavnije, brže, i što je takođe bitno jeftinije) od kako je izvršena migracija. Često mi se i blokira pretraživač dok pokušavam da rezervišem kartu, a teško je naći i direktan let (tj. nije prva opcija, nego mora se proći kroz sve letove sa presedanjima).

Ovo pitam zato što sam čuo i od drugih ljudi koji često putuje ovakve kritike, što bi značilo da je Air Serbia sama sebi uvela dodatne troškove, jer kada se karta kupuje eksterno, aviokompanija ima dodatne troškove procesiranja transakcije.

Takođe, da li ste primetili da je Air Serbia izgleda prodala domen jat.com Do nedavno je ovaj domen prosleđivao na sajt Air Serbia, a sada su ga izgleda prodali. Baš bi me zanimalo za koliko para.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1256
Pohvalio: 2489

Postod tragac » Sub Maj 27, 2017 11:49 am

Potrebno je uraditi samo jednu stvar da bi Air Serbia postala uspešna i održiva. Da otpusti suvišnih 1500 ljudi.
TROLEJBUS
Vozilo u kome vozač češće pritiska taster "četiri žmigavca" nego tastere za otvaranje i zatvaranje vrata.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8051
Pohvalio: 2994

Postod direktor » Sub Maj 27, 2017 12:42 pm

Sta zar se vec toliko nakrcali sa viskom zaposolenih pritom dobrim djelom nesposobnih
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1256
Pohvalio: 2489

Postod tragac » Sub Maj 27, 2017 1:52 pm

ne znam kako ali JU ima ubedljivo najveći broj zaposlenih u odnosu na broj aviona u floti.
TROLEJBUS
Vozilo u kome vozač češće pritiska taster "četiri žmigavca" nego tastere za otvaranje i zatvaranje vrata.
Nepopravljivi optimista
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Dec 19, 2011 10:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 859
Pohvalio: 1245

Postod Nepopravljivi optimista » Sub Maj 27, 2017 2:20 pm

Obećao sam da ču da vas bavestim da li će me AirSrbija zaštiti kao potrošača i redovnu mušteriju i kakav odnos kompanija ima u slučajevima loma kofera (više informacija http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=17&t=989&start=3775

Nakon dva meseca čekanja i tišine Air Srbije odštetni zahtev usvojen (delimično) par dana pre isteka zakonskog roka od 60 dana :).

Slika

Kofer košta više od ovoga svakako ali AS verovatno računa amortizaciju pa nisam hteo da se cimam a i koleginica pravnica kaže da bi bila slaba vajda.

vucko » 19 Mar 2017 07:10 pm napisao:Da li je napravljen zapisnik od strane aerodromske službe? Ako to nemaš možeš da se slikaš.

Vučko, uopšte nisi bio u pravu. Borite se za svoja prava! Jeste cimanje.

Lep dan za :vops:
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2094
Pohvalio: 3389

Postod JohnnyLee » Ned Maj 28, 2017 8:45 pm

реклама за ЈАТ-ову Јадранску класу из 1983.

Slika
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
Pohvale za post: 1
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 408
Pohvalio: 380

Postod DzonTravolta » Ned Maj 28, 2017 9:26 pm

Zar nije ova levo učestvovala u spotovima "Bijelog dugmeta" za album "Uspavanka za Radmilu M."?
Podržite apel da se rekonstruišu fasade u Despota Stefana

Povratak na “Autoputevi, magistrale, železnički, rečni i vazdušni saobraćaj”