Modernizacija GSP-a

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4875
Pohvalio: 12591

Re: Modernizacija GSP-a

Postod Дошљак » Pon Feb 22, 2016 3:41 pm

Подржавам иницијативу. Само питање је да ли би врх ГСП-а прихватио тај предлог?
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12219
Pohvalio: 5060

Postod direktor » Pon Feb 22, 2016 9:07 pm

Odlican predlog ko zna sa foto sopom da odradi sve tipove buseva
Po uzoru na ikamerc
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Александар
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Sep 10, 2010 2:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 146
Pohvalio: 3

Postod Александар » Uto Feb 23, 2016 1:48 pm

Дошљак » 22 Feb 2016 02:41 pm napisao:Подржавам иницијативу. Само питање је да ли би врх ГСП-а прихватио тај предлог?

Pa ja sam nekad komunicirao sa njima, i ako im se svidi oni uglavnom prihvate. Nekada smo imali i @nikoletu... Uglavnom za povezivanje displeja novatronic i busplus su prihvatili (mada sam ocekivao da ce nastaviti tu praksu, ali preambiciozno je to :lol: ), kolor semu za nove IK su prihvatili itd.
Slika
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 796
Pohvalio: 352

Postod marrecar » Uto Feb 23, 2016 2:50 pm

Mislim da su ponovo poceli sa tim povezivanjem, u poslednje vreme sve je vise njih sa cirilicnim natpisima, pogotovo LE.
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"
Александар
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Александар » Uto Feb 23, 2016 9:55 pm

Ako na unutrašnjem displeju ispisuje sledeću stanicu, onda je sistem povezan sa sitemom praćenja, tako da ne samo da ispisuje unutra poruku nego i automatski vrši promenu smera. Pored toga svaka izmena linije uneta u sistem se automatski ispisuje i na displeju.

Što se ćiriličnih tiče, mislim da baš oni nisu povezani na sistem, ili grešim? Možda se nešto skorije promenilo...

p.s. umesto da je direkcija uslovila privatnike da je takva komaptibilnost neophonda, oni zahtevaju WiFi i kojekakve druge gluposti...
Slika
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1132
Pohvalio: 30

Postod SRBO » Uto Feb 23, 2016 10:58 pm

Александар » 22 Feb 2016 13:59 napisao:
Spoiler!

Apropo farbanja. Mislim da ne bi bilo lose da se predlozi i posalju GSP-u crtezi seme za neke tipove vozila. Ja sam recimo pri kupovini novih Ikarbusa pisao o nekim detaljima koji bi ucinili autobus estetski prijatnijim, pre svega crna boja oko prednjeg vetrobranskog stakla.

Ovo pisem, jer nikome nije ocito stalo da se bahce s tim, a verujem da bi ljudi u centralnom remontu koliko-toliko postovali neke odrednice ako bivaju poslate kao zahtev sa vise instance.

ајој и даље браник за старе таблице, иначе добро урађено
marrecar
Advanced
Kontakt:

Postod marrecar » Uto Feb 23, 2016 11:30 pm

Александар » 23 Feb 2016 08:55 pm napisao:Ako na unutrašnjem displeju ispisuje sledeću stanicu, onda je sistem povezan sa sitemom praćenja, tako da ne samo da ispisuje unutra poruku nego i automatski vrši promenu smera. Pored toga svaka izmena linije uneta u sistem se automatski ispisuje i na displeju.

Što se ćiriličnih tiče, mislim da baš oni nisu povezani na sistem, ili grešim? Možda se nešto skorije promenilo...

p.s. umesto da je direkcija uslovila privatnike da je takva komaptibilnost neophonda, oni zahtevaju WiFi i kojekakve druge gluposti...

Uh, sad ni ja bas nisam siguran. Cini mi se da su poceli sa Solarisima da povezuju i da su se tada pojavili cirilicni natpisi. Mozda gresim, ali cini mi se da je tako bilo.
Prof. BU:
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Uto Feb 23, 2016 11:36 pm

Мени се чини да су ћирилицу прво имали Солариси погона Карабурма. Недавно сам видео и једног МАНа на 511 са ћирилицом на оном старијем тачкастијем дисплеју. Него има ли ко детаљније скице Икарбусових аутобуса ИК 103, ИК 201, ИК 112Н, ИК 218Н, ИК 218/М?
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2184
Pohvalio: 3910

Postod tragac » Uto Feb 23, 2016 11:37 pm

Sada čekam bus u Žarkovu u pravcu Miljakovca. Čekam 50.
Nailazi žuti bus gde na čeonom displeju šljašti USTANIČKA. Ulazim unutra na prwdnja vrata, on skrene u Jablaničku.
Po izlasku vidim da je na papirima piše 52. Tek kad se udubiš na bedno osvetljenoj stanici, u bedno osvetljeni bus možda ćeš vidwti taj papir.
Gradonačelnik Beograda je zamenik svog zamenika.
Pohvale za post: 1
Александар
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Александар » Sre Feb 24, 2016 12:58 am

marrecar » 23 Feb 2016 10:30 pm napisao:Uh, sad ni ja bas nisam siguran. Cini mi se da su poceli sa Solarisima da povezuju i da su se tada pojavili cirilicni natpisi. Mozda gresim, ali cini mi se da je tako bilo.

Kao što rekoh, ako unutra piše sledeće stajališe (što i jeste njegova osnovna funkcija), onda je sistem povezan.
Slika

Pored toga sistem isto treba biti povezan sa pojačalom i najava treba dolaziti iz zvučnika, bar kod Solarisa, jer oni to imaju, a ne iz zvučnika validatora.
Poslednja izmena od Александар u Sre Feb 24, 2016 1:03 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika
Александар
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Александар » Sre Feb 24, 2016 1:02 am

greška
Slika
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2832
Pohvalio: 4024

Postod solecar » Pet Feb 26, 2016 2:17 pm

Juče primetih da se GSP modernizovao , da ne kažem updejtovao na novu verziju sajta.
Slika

Slika
becks89
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Jun 14, 2012 9:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1412
Pohvalio: 213

Postod becks89 » Pet Feb 26, 2016 6:25 pm

Ima nedelju dana kako je puštena nova varijanta, s' obzirom na cifru koja je ulupana u isti pre par godina, dobro i izgleda...
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3034
Pohvalio: 12566

Postod Somi303 » Pet Feb 26, 2016 7:54 pm

ГСП и даље наставља са својом верзијом фарбања..
djape IK-103F napisao:Извор: Фејсбук
Slika

гспбеоград
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Pet Feb 26, 2016 8:09 pm

Da mi je znati samo koja je to njihova verzija , kad ih imaju više ...
Slika

Slika
becks89
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod becks89 » Pet Feb 26, 2016 8:15 pm

U odnosu na one kombinacije, ovaj mi je još i najlepše ispao :D
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12219
Pohvalio: 5060

Postod direktor » Sub Feb 27, 2016 12:25 am

Izgleda da su raskacili unutrasnje displeje od bus plusa u solarisima st*** jedna
Kad ce da izvale semu bojanja
Moze li neko da odradi semu bojanja buseva po modelima pa da im se posalje
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
marrecar
Advanced
Kontakt:

Postod marrecar » Sub Feb 27, 2016 12:29 am

Nece oni znati ni tada da ofarbaju. Mislim, kada im i ovako kazes da postoje dve boja od kojih jedna ide u gornjem delu, do te i te tacke, odavde do ovde, sa lepo napisanim i tacno odredjenim siframa za boje koje se kompjuterski, ej kompjuterski, mesaju. I oni sve pogresno urade. Pa o cemu onda da pricamo? Njima da das metlu u ruke da ociste autobus, oni ce sesti na metlu i pokusati da polete. Jer nemaju logiku.
Prof. BU:
"Deco, molim vas!"
Александар
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Александар » Sub Feb 27, 2016 3:22 pm

Svakako je bolje da kada od vise instance dobiju preciznije informacije kako treba da boje, sem informacije da treba da bude crveno-krem! Ako neko ima crtez, moze da se uradi s merama itd i da im se posaklje za IK-201,IK-103 bar.
Slika
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6758
Pohvalio: 6505

Postod Вожд » Pon Apr 04, 2016 1:19 pm

belgrade-serbia-yugoslavia-bus-depot-man-doing-a-technical-check-on-C8EXNE.jpg
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Sre Apr 13, 2016 5:54 pm

Moderan parking za 75 vozila GSP-a

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali obišao je danas novi parking prostor za 75 vozila u Saobraćajnom pogonu „Novi Beograd".

Gradonačelnik je tom prilikom rekao da je ova investicija važna za GSP, koji je sada dobio moderan parking urađen po najvišim evropskim standardima.

- Parking je površine jedanaest hiljada kvadrata, a vrednost radova je 30 miliona dinara. Vozila koja se ovde parkiraju sada su bezbednija i čistija. Ova investicija je samo deo naših napora da povećamo efikasnost preduzeća i da ga učinimo boljim - rekao je Mali i dodao da će za deset dana biti raspisan tender za kupovinu još deset solo autobusa.

Prema njegovim rečima, vozni park GSP „Beograd" konstantno se obnavlja i grad čini sve kako bi se poboljšao kvalitet gradskog prevoza.

- U proteklih godinu i po dana mnogo puta sam posetio GSP, što samo govori koliko je važno da najveće gradsko preduzeće, koje zapošljava blizu 6.000 radnika, učinimo ponosnim i poboljšamo njegovu uslugu. Privatni prevoznici polako farbaju autobuse, uveden je bežični internet, radimo i na klima-uređajima i na uvođenju brojača putnika. Za sve to treba vremena, ali očekujem da ćemo do kraja godine imati sasvim novu situaciju u našem prevozu - rekao je Mali i najavio da će se nastaviti sa ovakvim investicijama.

Željko Milković, direktor GSP „Beograd", istakao je da je ovo prva od mnogih značajnih investicija koje čekaju ovo javno preduzeće.

- Ulazimo i u rekonstrukciju pogona „Kosmaj". Do sredine ove godine biće raspisan tender, a do kraja godine počećemo sa radovima. Pogon „Kosmaj" nam predstavlja najveći problem jer je jedan od zapuštenijih. Pored obnavljanja voznog parka i kupovine novih autobusa, za GSP je izuzetno važna i rekonstrukcija pogona. To znači i stvaranje boljih uslova za rad za zaposlene - istakao je Milković.

Nov parking prostor moći će da primi ukupno 75 vozila, i to 33 zglobna, 27 solo autobusa i 15 kombi vozila za specijalni prevoz.
Događaju je prisustvovao direktor Direkcije za javni prevoz Uglješa Mitrović.

Slika

Slika

Slika

izvor: beograd.rs
Slika

Slika
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Sre Apr 13, 2016 8:07 pm

Oво пресвлачење старог паркинга или је направљен нови на ледини?
becks89
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod becks89 » Sre Apr 13, 2016 8:10 pm

Nisam siguran, ali ovo mi deluje da su uradili nov na onom blatištu što je bilo iza garaže...
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Sre Apr 13, 2016 8:28 pm

Све ово мирише на селидбу Земуна у НБГ...
becks89
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod becks89 » Sre Apr 13, 2016 8:31 pm

Tako će i biti, fina lokacija je onaj pogon... Valjaće da nikne jedno 10 zgrada tu...

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”