Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

Karlo del Ponte
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1807
Pohvalio: 2309

Re: Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Postod Karlo del Ponte » Čet Mar 16, 2017 4:00 pm

Да, и шарање са поласцима није бесмислено. Рецимо, готово сви локалци Београд-Ваљево иду на Вуков споменик и у Панчево. Готово сви локалци из Велике Плане иду за Земун. Од брзих возова сви иду за Главну, једино брзи Ниш-Нови Сад, Суботица-Скопље и Суботица-Бар, плус још по неки убрзани из Ниша и Ужица иду кроз Београд центар. Веза са Београд центром је важна због депо-а. Тако рецимо, последњи полазак из Вука за Лазаревац и Ваљево је у 16:53. Вечерњи Ваљевац полази мало после 21 из Земуна, због везе са депо-ом, као и први у 4 и нешто.

Тако нешто није сметало да имамо пуне Беовозове за Ваљево и Младеновац, и пуне возове са Главне паралелно пре 10-так година. Просто људи испланирају своје обавезе и кретање у односу на време и место поласка воза.
Pohvale za post: 1
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 794
Pohvalio: 1129

Postod solecar » Čet Mar 30, 2017 12:30 pm

Počinje prodaja rezervacija u vozilima sa numerisanim mestima na linijama Mladenovac–Beograd i Sopot–Beograd

Prodaja rezervacija u vozilima sa numerisanim mestima na linijama Mladenovac–Beograd i Sopot–Beograd, koje saobraćaju auto-putem, počinje u ponedeljak, 3. aprila, saopštio je Sekretarijat za saobraćaj.

Rezervaciju mogu kupiti samo lica koja imaju uplaćenu mesečnu kartu za april za zone 1, 2 i 3 ili za zone 1, 2, 3 i 4. Pre kupovine rezervacije vrši se provera uplate mesečne karte. Rezervacija se prodaje za tačno određenu liniju, smer, polazak i mesto, a na nju se upisuje i broj personalizovane kartice za koju je prodata.

Lica kojima mesečne karte uplaćuju firme u obavezi su da pre kupovine rezervacije, preko uređaja u vozilu, upišu mesečnu kartu u personalizovanu karticu. Informacije o dopunjenim karticama šalju se vozilima 31. marta u ponoć, tako da se upisivanje dopuna u personalizovane kartice u vozilima može obaviti 1. i 2. aprila, navodi se u saopštenju.

izvor: sekretarijat za saobracaj
Slika
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Pon Maj 08, 2017 10:02 pm

Šta mislite o sledećem predlogu za liniju 708? Linija bi iz Omladinskih brigada skretala levo novom saobraćajnicom do Nikole Dobrovića , čime bi se dobilo skraćenje putovanja za 10 minuta , što bi značilo veći broj polazaka sa istim brojem vozila.
Prikačeni fajlovi
708 nova saobracajnica predlog.jpg
Slika
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7984
Pohvalio: 2967

Postod direktor » Uto Maj 09, 2017 12:30 am

Ucrtaj na kartu i staru trasu da moze da se uporedi koliko bi stajalista bilo ukinuto koliko uvedeno
Koja presjedanja bi se izgubila koja dobila toti je sve potrebno u analizi pa onda takav predlog ima smisla slati i da navedes pocetni i krajnji terminus linije duzinu itd
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Uto Maj 09, 2017 1:06 am

Ovo je okvirno. Nije konačna varijanta. Interesuje me vaše mišljenje , jer na osnovu toga bi zavisilo da li bih i kakvu novu mapu radio. Na liniji bi se uspostavilo samo jedno novo stajalište , Generala Nedeljkovića. Stajališta koja bi se ukinula su: Milutina Milankovića , Bulevar Zorana Đinđića , GO Novi Beograd , Ulaz u Pariske komune , Fontana , Studentska , Studentski grad , SRC "11. april" i Stojana Aralice. Umesto 38 stajališta , linija bi imala 30 stajališta. Linija bi koristila okretnice koje koristi i sada.

Evo i mape. Isprekidanom linijom je označena trasa koja bi se ukinula.
Prikačeni fajlovi
708 nova saobracajnica predlog 2.jpg
Slika
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Uto Maj 09, 2017 6:40 pm

Dosta vaznih stajalista bi se ukinulo ne znam koliko bi se svidjelo korisnicima
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Uto Maj 09, 2017 7:43 pm

Koja su to vazna stajalista? Imam opciju i da linija ide Paviljoni , Bulevar Marsala Tolbuhina , Bulevar Mihajla Pupina , Omladinskih brigada , nova saobracajnica kod Airport city , Nikole Dobrovica i dalje sadasnjom trasom do Zemun polja. I sa ovom varijantom bi se dobila usteda od 10 minuta po smeru.
Slika
predrag1978
Beginner
Pridružio se: Čet Avg 11, 2016 6:24 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 23
Pohvalio: 0

Postod predrag1978 » Uto Maj 09, 2017 10:03 pm

Da li je realno da se uvede neka linija koja bi isla preko Mosta na Adi novom saobracajnicom do Tosinog Bunara....da li bi to mogla da bude postojeca 94,uz korekciju trase....
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Uto Maj 09, 2017 10:27 pm

Fontana .go NBG . Studentski grad . Recimo treba vidjeti sta misle redovni korisnici linije anketa brojanje kakva je popunjenost linije biti temeljniji bolji od birokrata u kanc djp a ne oponasati njih
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Uto Maj 09, 2017 11:06 pm

predrag1978 » May 9th, 2017, 10:03 pm napisao:Da li je realno da se uvede neka linija koja bi isla preko Mosta na Adi novom saobracajnicom do Tosinog Bunara....da li bi to mogla da bude postojeca 94,uz korekciju trase....

:roll: :rant: :bash: :notok:
Slika
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Uto Maj 09, 2017 11:11 pm

direktor » May 9th, 2017, 10:27 pm napisao:Fontana .go NBG . Studentski grad . Recimo treba vidjeti sta misle redovni korisnici linije anketa brojanje kakva je popunjenost linije biti temeljniji bolji od birokrata u kanc djp a ne oponasati njih

Zbog cega je Studentski grad bitan? Ono sto sam ja imao prilike do sada da cujem je da linija dosta kruzi po NBG i da se na tom delu poklapa sa linijom 76. Takodje je bilo ranije vise predloga za promenu trase.
Slika
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 485
Pohvalio: 254

Postod marrecar » Uto Maj 09, 2017 11:19 pm

predrag1978 » 09 May 2017 09:03 pm napisao:Da li je realno da se uvede neka linija koja bi isla preko Mosta na Adi novom saobracajnicom do Tosinog Bunara....da li bi to mogla da bude postojeca 94,uz korekciju trase....

Koliko se secam, sve predloge za preko Mosta na Adi odbijaju automatski jer ima ovo dovoljno, sta god da sada prelazi, plus sto ce uskoro tramvaj ili sta god planiraju da stave. Neka me neko ispravi ako gresim, cini mi se da sam to procitao negde.
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Sre Maj 10, 2017 12:30 pm

solecar » May 9th, 2017, 7:43 pm napisao:Imam opciju i da linija ide Paviljoni , Bulevar Marsala Tolbuhina , Bulevar Mihajla Pupina , Omladinskih brigada , nova saobracajnica kod Airport city , Nikole Dobrovica i dalje sadasnjom trasom do Zemun polja. I sa ovom varijantom bi se dobila usteda od 10 minuta po smeru.

direktor » May 9th, 2017, 10:27 pm napisao:Recimo treba vidjeti sta misle redovni korisnici linije anketa brojanje kakva je popunjenost linije biti temeljniji bolji od birokrata u kanc djp a ne oponasati njih

solecar » May 9th, 2017, 11:11 pm napisao:Ono sto sam ja imao prilike do sada da cujem je da linija dosta kruzi po NBG i da se na tom delu poklapa sa linijom 76. Takodje je bilo ranije vise predloga za promenu trase.

Evo alternativne trasu koju sam spominjao.

708 nova saobracajnica predlog 3.jpg

marrecar » May 9th, 2017, 11:19 pm napisao:Koliko se secam, sve predloge za preko Mosta na Adi odbijaju automatski jer ima ovo dovoljno, sta god da sada prelazi, plus sto ce uskoro tramvaj ili sta god planiraju da stave. Neka me neko ispravi ako gresim, cini mi se da sam to procitao negde.

Preko Mosta na ADI ima dovoljno linija , a preko Brankovog mosta ih nije bilo dovoljno pa su uveli još tri. :roll:
Slika
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 485
Pohvalio: 254

Postod marrecar » Čet Maj 11, 2017 12:34 am

Dakle, ovo mu dodje kao "zvanican" izbor od one tri opcije od pre nekoliko meseca kada su se sastali predsednici opstine Zvezdara i Grocka, na istom mestu. Kako je i Simonovic rekao krajem marta pre izbora, ovde u Lestanima, nakon izgradnje kanalizacije za celo naselje, Zabranska ulica ce se "asfaltirati" (sta god to znacilo) i nakon cega bi mogla da se pusti autobuska linija. Tako da, nadam se da ce i produziti Zeljka Milivojevica u Kaludjerici, em zbog linije, em sto je i sada Beogradska ulica preuska i preopterecena za svoj profil.

Председник Скупштине градске општине Гроцка Стефан Дилберовић данас се у насељу Кленак у Калуђерици састао са председником градске општине Звездара Милошем Игњатовићем, а повод њихов сусрета је решавање инфраструктурног проблема у овом насељу.

Разговарали су o асфалтирању Авалске улице и уређењу подвожњака који спаја Авалску улицу са Великим Мокрим Лугом, асфалтирању улице Фрање Клуза која катастарски припада општини Звездара, као и повезивању Калуђерице са Малим Мокрим Лугом продужетаком улица Жељка Миливојевића и Београдске у циљу пуштања линије градског превоза на релацији Калуђерица – Мали Мокри Луг, улазак у улицу Народног фронта.

http://www.grocka.rs/saradnja-opstine-g ... -zvezdara/
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”