Šta je novo?

Veliki propusti u JGPP

Matt

Advanced
Učlanjen(a)
14.11.2007.
Poruke
3.167
Pohvaljen
4
Lokacija
Batajnica
Kako su kod nas propusti uobičajeni i kako nemamo transparentne medije da o tome izveštavaju, predlažem da u posebnoj temi ispisujemo svaki veći prospust za koji saznamo: od požara u vozilima, do nepoštovanja reda vožnje. Radi jasnoće, propust pišite boldovanim pismom a komentare običnim.

Ovo je samo predlog, ako mislite da je bolje da o tome pišemo u okviru pojedinačnih tema, lako ćemo obrisati ovu.
 
Primer

c.s.i.":3pc7k54i je napisao(la):
Sinoć je bilo horor veče.
Čak 3 linije koje održava pogon NBG su ostale bez zadnjeg polaska !! :bash: :bash: :bash:

Vozač zadnjeg polaska na liniji 552 izbacio je sve putnike kod Sajma i preko Gazele produžio za garažu. Usput nije stajalo na stajalištima iako je bilo putnika.
Zadnji polazak na liniji 91 iz Ostružnice treba da bude u 00:00. Vozilo sa ove linije je samo protutnjalo pored Sajma u 00:09 (GB 1285).
Vozilo koje je trebalo da izvrši zadnji polazak na liniji 53 sa Vidikovca u 00:25 uopšte se nije ni pojavilo.

U tom trenutku nailazi patrola Komunalne policije. Ja prilazim njihovom autu kako bih im skrenuo pažnju na prekršaje od strane GSP-a i sve što su uradili je to da su se izdrali na mene ko sam i šta sam tu BRE ja da im pričam tu o GSP-u i sve se završilo tako što su zalupili vrata vozila vičući kako nisu nadležni za kontrolu javnog prevoza.

Momentalno su prijavljeni za drskost i neobavljanje dužnosti.
Nažalost ovako velike prekršaje GSP-a sve do utorka nije moguće prijaviti nikome. Ko zna koliko će još ljudi ostati bez prevoza samo zbog neodgovornosti i bahatosti zaposlenih u GSP-u, naročito u pogonu NBG.
 
Moje je pitanje da li mozemo njih tuziti za ne pruzanje placene usluge ???

ako imam validnu markicu i ako se utvrdi da zadnji polazak nije obavljen da li imam pravo da trazim povracaj novca od markice jer mi placena usluga nije izvrsena ???

Jel zna neko kako je to zakonski regulisano, posto ja imam pravo da tuzim firmu koja mi ne pruzi placenu uslugu, tako bi trebalo da mogu da utuzim i GSP.
 
Ne samo što bi bilo logično po pravu da povratiš novac, već bi trebalo da nadoknade i troškove nastale štete. Dakle, to bi bila privatna tužba sa odštetnim zahtevom i moguća je kao i svaka druga, verovatno po Zakonu o obligacionim odnosima. Moguće je da to pitanje dotiče i prava potrošača, pa se možemo konsultovati i sa tim udruženjima.
 
Ma pravac Strazbur... :laugh:

Salu na stranu, u zemlji gde se za ubistvo dobija oslobadjajuca presuda, ko jos moze da misli o odgovornosti gradskog prevoza za bilo sta. U Japanu napr. prevoznik izdaje posebno opravdanje u slucaju da voz kasni, s time sto se tamo kasnjenjem smatra sve preko 1 minuta.
 
Kakva drskost od strane komunalne policije... :o
 
Матеја Бељан":18nhb5p6 je napisao(la):
Ne samo što bi bilo logično po pravu da povratiš novac, ..........................Moguće je da to pitanje dotiče i prava potrošača, pa se možemo konsultovati i sa tim udruženjima.
Trenutno je bolje po Zakonu o zaštiti potrošača jer je u tom slučaju GSP dužan da dokaže da je izvršio polazak, a ne korisnik.
KOrisnik mora da dokaže da je imao kartu, a ako ima markicu za dati mesec to je to.


Cela stvar bi se jeftino odradila i prilično je sigurno da bi se spor dobio (jer bi neki beobuildovci,CSI i njegovo društvo svedočili u korist oštećenog putnika).
Nema potrebe čak ni za angažovanjem advokata..

Prvo, treba poslati dopis GSP i tražiti oštetu, ako ne odgovore u roku od 15 dana, onda podneti tužbu.

Jedino je problem što bi naknada bila mala.
Pametno bi bilo da se napravi dogovor sa advokatom da se novac dobijen za njegovoe usluge podeli. jer je slučaj prilično čist.
 
Wile E. Coyote":4ybd3gks je napisao(la):
2012":4ybd3gks je napisao(la):
Kakva drskost od strane komunalne policije... :o
Да ли то уопште спада у њихову надлежност?
Њихова надлежност је само да постоје....а ти би да им ставиш и неке обавезе.....стварно Њиле, много тражиш.:p
 
Wile E. Coyote":sg1bm1lm je napisao(la):
2012":sg1bm1lm je napisao(la):
Kakva drskost od strane komunalne policije... :o
Да ли то уопште спада у њихову надлежност?
Ma ne spada, ali način i ton kojim su se obratili građaninu je nedopustuv, jer normalno je da građani ne znaju koje su im nadležnosti jer imaju generalnu sliku o njihov dužnosti,vremenom će početi da kapiraju ali samo po uslovom da grad stalno podseća građane za koje se stvari mogu obratiti njima,eto ovih dana sam šetao po centru potez Knez-Slavija i ne videh nijednu patrolu komunalaca
 
Komunalna policija je izmenom Odluke o javnom linijskom prevozu na teritoriji grada Beograda od pre 10-ak dana postala nadležna i za ovakve stvari.

Večeras je opet uočeno neizvršavanje poslednjeg polaska na liniji 91, za šta ću se potruditi da GSP dobije adekvatnu kaznu.
 
Onda rasturi bagru!Tuzi ih i za ono sto te iskulirase juce ili kad kod sajma.Idi do kraja :vops:
 
Smeniti načelnicu! Ta baba izgleda samo hekla kod kuće... :kafa:
 
Sve prijave su prosleđene Saobraćajnoj inspekciji. Dobio sam obećanje od njihovog načelnika da će GSP biti prosleđen sudiji za prekršaje zbog neizvršavanja polazaka.
Takođe mi je načelnik rekao da su pre par dana imali problem sa sudom. U vezi sličnih ranijih podnesaka sud je odgovorio da nema daljih uslova za vođenje postupka protiv GSP "Beograd" zbog nastupanja ZASTARELOSTI PREDMETA ! Toliko o našem sudstvu koje po predmetima ne postupa godinama kako bi oni zastareli. :rolleyes: :notok: :notok:

Danas ću imati detaljnije podatke o preduzetim merama u Komunalnoj policiji.
 
Pre nedelju dana, oko 9 sati pre podne, na liniji 48 (ako se ne varam) kod poštanske štedionice u prepunom autobusu je kontrola normalno pregledala karte, kada je jedan putnik nakon što je pokazao poništenu kartu, kontrolorka rekla da nije u redu karta pošto mu fali jedna rupa. Rekla je da treba da ima 4, a on ima 3 (nešto ne mogu da se setim da sam ikad video sa 4), pogledao sam u svoju kartu i video da ima 3, ali moja kontrola ništa nije zamerila.

Nebitno koliko je bilo rupa, kontrolorka je tog putnika ubeđivala da mora da da ličnu kartu, na šta je putnik besno odbio i kontra-argumentovao da je poništio kartu... I tu je počela svađa... Autobus je stao na sledeću stanicu (Tašmajdan, preko puta Pravnog), i sva kontrola je izašla sem kontrolorke koja je još uvek ubeđivala gospodina da da dokumente kako bi mu napisala kaznu. Dok je trajala svađa, ostali putnici su se vrteli i govorili da prekinu kako bi autobus nastavio.. Autobus je stajao na stajalištu TAČNO 4 minuta! Gledao sam na sat, i ja sam žurio, kao i većina putnika. Kondukterka je rekla putniku da je sam kriv što ceo autobus čeka. Putnici su pobesneli, i na kraju je ipak rekla kondukterka da se zatvore vrata i vozač nastavi.. Svađa je još trajala, ali je putnik ipak popustio i izašao na sledećoj stanici (Slavija).

U problem "4 rupe" nisam hteo da zalazim, ali pitam se da li je stvarno legitimno da kontrola zaustavlja autobus toliko dugo samo zbog jednog "neposlušnog" putnika? Svakako nije u interesu ostalih u autobusu..
 
Pih, 100X se desi da su ti sto buse rupe tupi... Pa probuse 3, a 4tu ne. Inace, meni se cini da kod privatnika aparati buse 4 rupe. Uostalom, situacija je glupa. Ako su coveku preostale 3 rupe bile na mestu, onda je sve bilo u redu. Ja ne bih ni razgovarao sa tom kontrolorkom da sam bio na njegovom mestu....
 
Takođe, ti automati nekad stvarno ne rade kako valja (posebno u 48ici, pošto njom često putujem). Nije u redu tako maltretirati putnike zbog propusta GSP-a...

Jedva čekam novi sistem naplate karata...
 
Retko se vozim GSP-om, ali sam iznenadjem razlikom u ceni karte kupljene kod vozaca i na trafici. Duplo je skuplja karta u vozilu, zasto je toliko skuplja ?
 
Pa prosto,da ne bi svi kupovali kod vozaca kartu.Zamisli koliko bi sporije isao prevoz kad bi se kupovalo kod njega.

I onako ce sistemom koji pocinje da radi od 1.1.2012. izbaciti koliko razumeh kupovinu karata kod vozaca.
 
^^ menja se samo to ili ce jos nesto menjati?
 
У приватним возилима аутомати су плаве боје и буше 4 рупе. У ГСП возилима аутомати су жуте боје и буше 3 рупе.

Мене много више од задржавања возила због неког ко се шверцује (што, ипак, морате признати, јесте оправдан разлог за заустављање возила, за разлику од овог што следи) нервирају возачи примају и пуштају колеге ван станица, а такође кад неки колега стане поред њега и онда причају и причају, а брзина не прелази 30 на сат (да не говорим о ремећењу концентрације возача). Врхунац је кад стане поред аутобуса који му долази у сусрет, па се сити испричају и блокирају саобраћај (мада таквих примера има и са колима, у тим тренуцима помислим да мора да је то неки возач ГСП који вози кола и легнем на сирену да скрати блебетање).
 
Vrh