Naplata karata i kontrola - [ Bus Plus,... ]

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 601
Pohvalio: 313

Re: Naplata karata i kontrola - [ Bus Plus,... ]

Postod marrecar » Čet Maj 04, 2017 8:25 pm

Zavrsio posao danas, za 5 minuta jer nikako nije bilo na reklamacijama. Ali me je zacudilo koliko je ljudi bilo ovamo na ostalim salterima, skoro pa sve stolice zauzete. Platio tih 30 dinara, dobio potvrdu, itd. A eto bas danas "slucajno" sam dobio poruku od BusplusKlub kojom me obavestavaju za popuste u prodavnicama uz karticu.
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"
Kokos
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 17, 2011 3:19 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 698
Pohvalio: 1388

Postod Kokos » Pet Maj 05, 2017 12:00 am

I ja sam danas dobio tu poruku, ne sećam se kom prilikom sam im ostavio broj.
"Najzad, Beograd je najidealnije mesto na svetu da se uhvati autobus za Zemun." - Momo Kapor

https://prugomokoevrope.wordpress.com/
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2045
Pohvalio: 602

Postod boca-ica » Uto Maj 23, 2017 1:11 pm

OPREZ! Ukoliko uplaćujete novac na Bus plus karticu, možete biti žrtva NOVE PREVARE

.....Naime, kako se na snimku vidi, trgovac bi nakon dopune dao mušteriji potpuno drugu karticu na kojoj bi bio samo iznos koji je uplatio, a njegovu, na kojoj je veće stanje, bi zadržao....

Izvor http://www.blic.rs/vesti/beograd/oprez- ... re/6w50q8g

Pretpostavljam da kao izvor kartica koriste ,,oduzete,, kartice od putnika a zatečenih kao ne validiranih u vozilu
a za koje nisu izdate potvrde .... ko meni onomad ... oduze mi ridja karticu sa 800 din jer nisam se validirao
racunam bolje i to nego pisanija, pa kazna ...
al dok kupih novu izadje me
tih 800 drpljenih + 250 nova + X uplata .... a kako drugačije - čabar meni, a njima dodatni mali biznis :lol:
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1607
Pohvalio: 3140

Postod tragac » Uto Maj 23, 2017 1:52 pm

Sve dok se ne uvedu automati za naplatu karata u vozilu ili na stanicama švercovanje će biti nanje ili više opravdano.
Stav urbanih planera da BG voz ne može dalje od Prokopa jer navodno nedostaju kapaciteti dokazuje da u Beogradu postoje opštine prvog i drugog reda. Rakovica je decenijama zapostavljena u mnogim segmentima, posebno u segmentu javnog prevoza i saobraćaja. Beograd bi trebalo da ukine dvostruke aršine poput gorenavedenog i postane grad svih njegovih građana.
SerbPacker
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 37
Pohvalio: 7

Postod SerbPacker » Uto Maj 23, 2017 8:34 pm

boca-ica » Uto Maj 23, 2017 12:11 pm napisao:
OPREZ! Ukoliko uplaćujete novac na Bus plus karticu, možete biti žrtva NOVE PREVARE

.....Naime, kako se na snimku vidi, trgovac bi nakon dopune dao mušteriji potpuno drugu karticu na kojoj bi bio samo iznos koji je uplatio, a njegovu, na kojoj je veće stanje, bi zadržao....

Izvor http://www.blic.rs/vesti/beograd/oprez- ... re/6w50q8g

Pretpostavljam da kao izvor kartica koriste ,,oduzete,, kartice od putnika a zatečenih kao ne validiranih u vozilu
a za koje nisu izdate potvrde .... ko meni onomad ... oduze mi ridja karticu sa 800 din jer nisam se validirao
racunam bolje i to nego pisanija, pa kazna ...
al dok kupih novu izadje me
tih 800 drpljenih + 250 nova + X uplata .... a kako drugačije - čabar meni, a njima dodatni mali biznis :lol:

Ja kao da sam znao, zato sto sam imao u jednom trenutku dve kartice za dopunjavanje, flomasterom sam obelezio 1. i 2. :D
Tako da sad cu da pogledam da li ima moje oznake...
kruuki
Intermediate
Pridružio se: Pon Jun 27, 2016 5:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 289
Pohvalio: 40

Postod kruuki » Čet Jul 06, 2017 10:58 am

Izgleda da uskoro pocinje usluga naplte karata putem bankovnih kartica :)

Slika

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 1
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1413
Pohvalio: 1348

Postod DzonTravolta » Čet Jul 06, 2017 11:09 am

...Koja je najavljena pre barem godinu dana...
Sklanjam jednu po jednu sliku kad se promeni sledeće:
Slika Slika
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2735
Pohvalio: 4102

Postod JohnnyLee » Čet Jul 06, 2017 1:52 pm

има и више од годину дана. бедак је што је само Мастер. ми са Визама можемо само да се сликамо
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1413
Pohvalio: 1348

Postod DzonTravolta » Čet Jul 06, 2017 1:54 pm

Trebalo bi da su ta dva sistema kompatibilna. Recimo, ja imam tu "Visu" od početka 2014. i kad god sam u prvih godinu-dve tražio da je iskoriste bez PIN koda, govorili su da misle da ne može, iako je već tada bilo objašnjeno da su čitači kompatibilni i sa MC-om i sa Visom.
Posle su počeli da koriste oba.
Sklanjam jednu po jednu sliku kad se promeni sledeće:
Slika Slika
maxasrbenda
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Uto Maj 23, 2017 10:52 pm
Pohvaljen: 50
Pohvalio: 1043

Postod maxasrbenda » Pon Jul 24, 2017 2:41 pm

izvinite ako je ovo pisalo ranije, ali nisam nasao u zadnjih 5 stranica ovde, da li sam ja jedini koji je primetio da su promenili busplus aparate u autobusima?
loyola
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 841
Pohvalio: 912

Postod loyola » Pon Jul 24, 2017 3:11 pm

Ne, primetio sam i ja. To su oni za placanje karticama.
#samojako da pobedimo #napreDNO
Pohvale za post: 1
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1194
Pohvalio: 1777

Postod solecar » Pon Jul 24, 2017 3:47 pm

Ima najmanje mesec dana kako su počeli. Inače bilo je reči o tome. Nego , vidim ljudi i dalje "trljaju" po onom gornjem delu , i na kraju većina takvih odustane uz konstataciju da aparat ne radi , dok ima onih koji "protrljaju" sva tri aparata pa tek onda odustanu uz istu konstataciju , pa se onda pojedinci raspravljaju sa kontrolom da li aparat radi ili ne i da li su pokušali da se švercuju ili ne i oko plaćanja kazne ...
Slika
marrecar
Advanced
Kontakt:

Postod marrecar » Pon Jul 24, 2017 4:10 pm

Ti novi busplus aparati su se prvo pojavili u LE-ovima, ako se ne varam. A evo vec dve godine kasnije i jos uvek ljudi ne znaju da ih koriste, skoro svaki put vidim nekoga ko smirgla aparat, iako se svaki put upale jedna-dve lampice kada im je kartica u donjem delu aparata.
Prof. BU:
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Pon Jul 24, 2017 4:30 pm

Ovo su "novi" novi aparati gde postoji mogućnost plaćanja sa platnom karticom. inače , slažem se sa tobom.
Slika
kkorisnikk
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Sep 05, 2016 2:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1839
Pohvalio: 729

Postod kkorisnikk » Pon Jul 24, 2017 6:00 pm

DzonTravolta » Čet Jul 06, 2017 1:54 pm napisao:Trebalo bi da su ta dva sistema kompatibilna. Recimo, ja imam tu "Visu" od početka 2014. i kad god sam u prvih godinu-dve tražio da je iskoriste bez PIN koda, govorili su da misle da ne može, iako je već tada bilo objašnjeno da su čitači kompatibilni i sa MC-om i sa Visom.
Posle su počeli da koriste oba.

To je ona fora paypass, ja imam mastercard, iskreno posle koliko godina sam napustio
inteza banku i pređoh u mts banku. Sada dobih tu mastercard paypass, ako omoguće da se
pomoću nje plaća u autobusima prvi put ću morati da ih pohvalim, mislim na ozloglašeni busplus.
marrecar
Advanced
Kontakt:

Postod marrecar » Pon Jul 24, 2017 6:47 pm

solecar » 24 Jul 2017 04:30 pm napisao:Ovo su "novi" novi aparati gde postoji mogućnost plaćanja sa platnom karticom. inače , slažem se sa tobom.

Provericu kada budem upao u LE opet, ali mislim da su oni od pocetka sa mogucnoscu placanja platnom karticom. M sigurno ima te aparate, samo ne mogu da se setim da li u LE ima "AIK banka" nalepnica na njima.
Prof. BU:
"Deco, molim vas!"
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Pon Jul 24, 2017 7:40 pm

Koliko se ja saećam , prvo su bili aparati samo sa mogućnošću plaćanja bus plus karticom na donjem delu , umesto mogućnosti prislanjanja bilo gde na aparatu , pa su vrlo brzo nakon toga uveli da može da se plaća i putem mobilnog , ali da mora da se ima specijalni tip mobilnog i da si u mts - u. Ovo sa platnim karticama , je od skoro uvedeno.
Slika
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6942
Pohvalio: 6744

Postod Igor » Pon Jul 24, 2017 7:46 pm

Dosta su bolji novi aparati za validiranje stim sto su putnici navikli da prislone kartu na sredisnji deo ekrana a ne na donji deo koji sada ima daleko bolji prijem posto nije iza displeja vec na zasebnom mestu. Video sam u par situacija da su putnici mislili da je aparat neispravan posto su karticu prislonili na sredisnji deo. Mozda ne bi bilo lose da mediji napisu koji clanak o razlikama kada su aparati u pitanju. Takodje ovi novi imaju plavu svetlosnu indikaciju ocitavanja.
Pohvale za post: 2
marrecar
Advanced
Kontakt:

Postod marrecar » Pon Jul 24, 2017 9:05 pm

solecar » 24 Jul 2017 07:40 pm napisao:Koliko se ja saećam , prvo su bili aparati samo sa mogućnošću plaćanja bus plus karticom na donjem delu , umesto mogućnosti prislanjanja bilo gde na aparatu , pa su vrlo brzo nakon toga uveli da može da se plaća i putem mobilnog , ali da mora da se ima specijalni tip mobilnog i da si u mts - u. Ovo sa platnim karticama , je od skoro uvedeno.

Sa platnim karticama je od skoro uvedeno, a pretpostavljam, ako su bili pametni, da je opcija njihovog koriscenja oduvek bila moguca sa novim aparatima (koji su prvo ubaceni u LE) samo je trebalo softverski aktivirati.
Prof. BU:
"Deco, molim vas!"
loyola
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 841
Pohvalio: 912

Postod loyola » Pon Jul 24, 2017 9:08 pm

marrecar » Mon Jul 24, 2017 5:47 pm napisao:
solecar » 24 Jul 2017 04:30 pm napisao:Ovo su "novi" novi aparati gde postoji mogućnost plaćanja sa platnom karticom. inače , slažem se sa tobom.

Provericu kada budem upao u LE opet, ali mislim da su oni od pocetka sa mogucnoscu placanja platnom karticom. M sigurno ima te aparate, samo ne mogu da se setim da li u LE ima "AIK banka" nalepnica na njima.

Nije bilo tih nalepnica, samo nov model aparata.
#samojako da pobedimo #napreDNO
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod boca-ica » Pon Jul 24, 2017 9:23 pm

Jutros vido jedan apart u busu.... zabagovao i poljubicastio..... a tek je bilo +28 C
Pardvece vido kontrolore.... i oni zabagovali ljubicasti na klupici bus stanice... dok busevi prolaze i prolaze .... a tek je bilo +38 C

:lol:
Misha V
Beginner
Pridružio se: Sre Okt 12, 2016 3:07 am
Kontakt:
Pohvaljen: 26
Pohvalio: 8

Postod Misha V » Pon Jul 24, 2017 11:07 pm

A jel vec moguce platiti platnom karticom? Kako to funcionise, kako kontrola proverava karte?
kopmania
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 9:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 436
Pohvalio: 57

Postod kopmania » Pet Jul 28, 2017 6:20 pm

Čoveče koja nauka ocitati kartu na ovim novim automatima. Ulazi žena smirgla kartu po ekranu ne radi... onda kreće da pritiska donji deo gde se očitava karta , pa pokušava da "otključa" validator kao telefon prevlačeci prst preko donjeg dela.......

boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod boca-ica » Sub Jul 29, 2017 12:16 am

Čoveče koja nauka ocitati kartu ...

Glupaca.... trebala je prstom da pokuca po ekranu .... i onda bi iz validatora mali patuljak ispružio ruku i pucno prsticima
uz uzvik ,,validirano,, :lool:

Nedavno sam prisustvovao servisiranju jedne čudne visoko Hai-teh mašine i prisetih se detinstva
da sam kroz rupice na poledjini tadašnjeg radio aparata gledao one lampe pokušavajuci da vidim patuljke u njima
male ljude koj čitaju vesti i sviraju u toj čudnoj kutiji ....

Ne treba biti tako strog ,
ako si bio u prilici bolje bi bilo da si pomogao jadnoj ženi i validirao joj kartu ...a mozda si bio daleko od nje ....
ali sigurno je bilo i dr. ljudi bliže validatoru , koima je bilo milije da joj se potsmehuju umesto da joj pomognu - taki smo :(

Zato ja se i ne validiram uopšte - dok ne nabave patuljke :lol:
kopmania
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 9:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 436
Pohvalio: 57

Postod kopmania » Uto Avg 01, 2017 9:42 am

Poskupeo busplus
Slika