Стајалишта

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7708
Pohvalio: 1737

Re: Стајалишта

Postod stf » Čet Feb 15, 2018 9:24 am

Bumbarevo brdo » 14 Феб 2018 09:40 am napisao:Tako je, a uglješa je netempirao da to rade mesec dana pred izbore, da i neko drugi ima korist od toga.

Типично са твоје стране. Кад понестане аргумената окренеш се јефтином предизборном политичарењу.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 4
Aleksandar1
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Mar 23, 2015 12:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 743
Pohvalio: 535

Postod Aleksandar1 » Čet Feb 15, 2018 1:38 pm

Problem sa privatnikom je sto mu se interesi ne poklapaju sa interesima gradjana. Odnosno, koncesijom je dozvoljeno da privatnik skida nadstresnice po svojoj volji, ne vodeci racuna o ruznom vremenu i gradjanima koji su sad pokisli i produvani vetrom, recimo, u zoni Arene. Krajnji uzrok ovakve situacije treba traziti u nesposobnosti gradskih vlasti.
Bumbarevo brdo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jun 01, 2016 2:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1562
Pohvalio: 1247

Postod Bumbarevo brdo » Čet Feb 15, 2018 6:26 pm

stf » Čet Feb 15, 2018 8:24 am napisao:
Bumbarevo brdo » 14 Феб 2018 09:40 am napisao:Tako je, a uglješa je netempirao da to rade mesec dana pred izbore, da i neko drugi ima korist od toga.

Типично са твоје стране. Кад понестане аргумената окренеш се јефтином предизборном политичарењу.

Jedino jeftino predizborno politicarenje je postavljanje nadstresnica tamo gde ih nije bilo, mesec dana PRED IZBORE, i to tako sto se, na drugim lokacijama, potpuno bespotrebno cupaju citave konstrukcije, a ljudi u sred zime, po najgorim vremenskim uslovima kise i vetra, ostavljaju bez ikakvog zaklona, na neodredjeno vreme.

stf napisao:А нови модел који по централним деловима града мења стари има унапређен рекламни билборд са roll-up механизмом...

Da li iko normalan moze da poveruje da, zbog eventualne zamene roll-up mehanzma unutar samog izloga, treba iscupati citavu konstrukciju stajalista. :bash: :bash: :bash:
Poslednja izmena od Igor u Pet Feb 16, 2018 7:39 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Admin edit
Trolebus ili troleJbus, druže kolektore?
Prazna limenka najviše zveči, druže kolektore!
Beo-Zoo-Konc-Logor - Vrt tuge i beznađa!

NaprDNO - do pobede - alek musliu.
Pohvale za post: 3
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10224
Pohvalio: 4037

Postod direktor » Čet Feb 15, 2018 7:55 pm

Niti skida niti postavlja samostalno firma koja je dobila koncesiju AQ sve radi po nalogu sekreterijata
Da je bilo moguce u postojeca starija stajalista ugraditi mehanizam sigurno se ne bi izlagali nepotrebnom trosku
Zima nikad lijepsa i toplija nije bila u zadnjih 10 godina .
Nemoguce svima udovoljiti a ima onih koji bi da pecurke jos stoje na trgu republike
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 1
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1674
Pohvalio: 2519

Postod solecar » Čet Feb 15, 2018 9:18 pm

direktor » February 15th, 2018, 7:55 pm napisao:Zima nikad lijepsa i toplija nije bila u zadnjih 10 godina .

Ne bih se baš složio. :) Pre par godina je bilo skoro mesec dana u decembru i januaru oko 21°C , mada ni ova zima ne zaostaje. Fikus , koji spada u osetljive biljke , samo sam tri dana tokom cele zime uneo unutra.
Slika
Bumbarevo brdo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bumbarevo brdo » Čet Feb 15, 2018 9:29 pm

direktor napisao:Niti skida niti postavlja samostalno firma koja je dobila koncesiju AQ sve radi po nalogu sekreterijata
Da je bilo moguce u postojeca starija stajalista ugraditi mehanizam sigurno se ne bi izlagali nepotrebnom trosku
Zima nikad lijepsa i toplija nije bila u zadnjih 10 godina .
Nemoguce svima udovoljiti a ima onih koji bi da pecurke jos stoje na trgu republike

Ha ha, ovo je sad vec sprdnja, znaci bez zamene citave metalne NOSEĆE konstrukcije ne moze da se ugradi novi mehanizam u IZLOG bilborda??? :lool:
Poslednja izmena od Igor u Pet Feb 16, 2018 7:38 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Admin edit

Pohvale za post: 2
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Čet Feb 15, 2018 9:40 pm

Ti da si gledo vidio bi razliku izmedju novog i starog stajalista i da nije moglo da se nabudzi i AQ se ne bavi budzenjem stajalista To sto ne zelis da prihvatis neke stvari i objasnjenja ja nemogu nista cak sam bio detaljniji post naisao cijelu proceduru nemam vise zelju da pisem nema za koga izgleleda se meni ogranicava pravo na pisanje na forumu Svaka kampanja izborna ce proci pa i ova forum ostaje .Stavi me na ignor listu ja ti se vise obracati necu Samo nemoj da me citiras. Nepotrebno post se nalazi tu iznad gusis temu bezveze .
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Aleksandar1
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Mar 23, 2015 12:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 743
Pohvalio: 535

Postod Aleksandar1 » Pet Feb 16, 2018 4:28 am

Ķada ce da budu vracene nadstresnice kod Arene? Zasto su postojece skinute ako nove nisu spremne? Kriminalno! :evil:
Bukira
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 03, 2015 9:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5734
Pohvalio: 3968

Postod Bukira » Sub Feb 17, 2018 7:37 pm

Kao odgovor na tvoje pitanje Aleksandre, evo kako je danas izgledalo montiranje novih Alma Quatro nadstrešnica kod Arene:

Stajalista_ 2018-02-17_01.jpg
Stajalista_ 2018-02-17_01.jpg (228.31 KiB) Pogledano 696 puta

Bezbednost na prvom mestu :)

Stajalista_ 2018-02-17_02.jpg
Stajalista_ 2018-02-17_02.jpg (255.26 KiB) Pogledano 696 puta

Stajalista_ 2018-02-17_03.jpg
Stajalista_ 2018-02-17_03.jpg (233.08 KiB) Pogledano 696 puta
Pohvale za post: 10
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2979
Pohvalio: 4490

Postod JohnnyLee » Ned Feb 18, 2018 4:16 pm

JohnnyLee » 07 Феб 2018, 13:41 napisao:стајалиште Мештровићева, исекли печурке. а биле су добре... три комада, још су супер изгледале

ево, прође 10 дана и ништа нису урадили. ископали само рупе за нове стубове, па их затрпали и оставили
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува

НЕ ДАМО НИШ!
Pasarela
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 38
Pohvalio: 46

Postod Pasarela » Ned Feb 18, 2018 5:22 pm

Ja se izvinjavam, možda je već bilo u prepisci nisam pratio od početka, mene zanima od kada se za autobuske stanice kaže STAJALIŠTA ? jel to od kada je uveden Bus Plus ? i da li je to zaista naša domaća reč, srpski izraz da ne kažem beogradski..?? ja sam više decenija u ovom gradu, od rodjenja i do skora nisam imao pojma da su stanice, zapravo stajališta niti sam ikada čuo u svom životu osim od skoro da neko kaže stajalište itd.. ( ?? ) nekako mi to veštački zvuči neprirodno..
Bumbarevo brdo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bumbarevo brdo » Ned Feb 18, 2018 5:35 pm

direktor » Čet Feb 15, 2018 8:40 pm napisao:Ti da si gledo vidio bi razliku izmedju novog i starog stajalista i da nije moglo da se nabudzi i AQ se ne bavi budzenjem stajalista To sto ne zelis da prihvatis neke stvari i objasnjenja ja nemogu nista cak sam bio detaljniji post naisao cijelu proceduru nemam vise zelju da pisem nema za koga izgleleda se meni ogranicava pravo na pisanje na forumu Svaka kampanja izborna ce proci pa i ova forum ostaje .Stavi me na ignor listu ja ti se vise obracati necu Samo nemoj da me citiras. Nepotrebno post se nalazi tu iznad gusis temu bezveze .

Ovih dana obracah malo vise paznje na stajalisne nadstresnice kako bih adekvatno odgovorio, a takodje i resih da sacekam da vidim sta ce staviti kod arene...

Kao sto se moze videti, kod arene su postavljene potpuno identicni bilbordi BEZ roll-up mehanizma, pa je samim tim i cupanje bilo APSOLUTNO NEPOTREBNO. Po drugim komentarima takodje se vidi da su svi pocupani bili u odlicnom stanju.
Botovski navodi clanova stf i direktor o nekakvom unapredjenju su se pokazali kao potpuno netacni, a svakako je bilo krajnje neverovatno ocekivati da se roll-ip mehanizam stavlja na autoput ispod petlje, ako isti nemaju daleko prometnije stanice kao npr usce ili zel venac.

Inace, bilbordi sa roll-up mehanizmom se od obicnih jasno razlikuju po tome sto su fiksirani za podlogu, a ne za konstrukciju same nadstresnice, postoje samo u strogom centru na lokacijama gde je nedavno ugradjen i interaktivni displej.
Na svim ostalim mestima pocupane nadstresnice su POTPUNO IDENTICNE sa novim, pa se to svakako moze okakarakterisati kao nepotreban dupli posao i predizborno bacanje prasine u oci da se satro nesto radi.

PS: Druze diško, svakako mi ti neces odredjivati koga cu da citiram i da li cu nekog staviti na ignor listu. :wink:
I u pravu si, izbori ce proci, a forum ostaje, a sa njim ostaju i ovi sramotni spinovi o 'pecurkama na trgu' i o 'najtoplijoj zimi u istoriji covecanstva'.

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Feb 18, 2018 5:46 pm

Kad vec citiras nekog citiraj kako treba nikad nisam reko naj toplija zima u istoroji covjecanstva
Vidim da si uvidio razliku izmedju stajalista
A zasto se mjenjaju kod arene razlog naravno postoji ali to je zaludno nekim objasnjavati posalji elektronsku postu firimi AQ vrlo rado ce ti odgovoriti
Bumbarevo brdo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bumbarevo brdo » Ned Feb 18, 2018 6:23 pm

'Zima NIKAD toplija' jedino i moze da znaci najtoplija u istoriji. :lool:
Nema potrebe da ih pitam zasto, u sred zime i po svakodnevnoj kisi, nepotrebno menjaju potpuno ISPRAVNE nadstresnice, jasno je da su to predizborne DJP igrice i zamajavanje ljudi.
Vas dvojica ste ovde spinovali da se menjaju zbog nekakvog 'unapredjenja i ugradnje roll-up mehanizma' sto se ispostavilo kao potpuno netacno.

solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Ned Feb 18, 2018 8:49 pm

Bumbarevo brdo » February 18th, 2018, 6:23 pm napisao:'Zima NIKAD toplija' jedino i moze da znaci najtoplija u istoriji. :lool:

Jedino ako izraz stoji sam za sebe , što ovde nije bio slučaj.

Bumbarevo brdo » February 18th, 2018, 6:23 pm napisao:Nema potrebe da ih pitam zasto, u sred zime i po svakodnevnoj kisi, nepotrebno menjaju potpuno ISPRAVNE nadstresnice, jasno je da su to predizborne DJP igrice i zamajavanje ljudi.

Zima je samo kalendarski , a praktično , nije sve ukupno bilo desetak kišovitih dana. To što pada kiša ovih dana , ne znači da je padala celu zimu. Čak nije ni vetar bio kao što zna da bude u toku zime. Stvarno nema potrebe za spinovanjem takve vrste.

Bumbarevo brdo » February 18th, 2018, 6:23 pm napisao:Vas dvojica ste ovde spinovali da se menjaju zbog nekakvog 'unapredjenja i ugradnje roll-up mehanizma' sto se ispostavilo kao potpuno netacno.

Ako ti kažeš tako...
Slika
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7696
Pohvalio: 7638

Postod Igor » Ned Feb 18, 2018 9:12 pm

Ne trolujte jedni druge vec se vratite temi ;)
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7037
Pohvalio: 13122

Postod Гага » Pon Feb 19, 2018 2:46 am

Синоћ је неко (неки бахати смрад или више њих) разбио стакло (где је реклама) на настрешници стајалишта "2099 Марко Ристић" у улици Недељка Гвозденовића у насељу Бежанијкс коса. То стајалиште је у смеру према граду. Касније ћу послати пријаву Алма Кватро.
Покушавам и дан данас да проникнем, зашто некоме смета настрешница стајалишта или део настрешнице ? Чиста обест.

IMG_20180218_123229_.jpg
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 777
Pohvalio: 27

Postod SRBO » Pon Feb 19, 2018 2:01 pm

Укинути зиму
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Pon Feb 19, 2018 2:50 pm

Гага » February 19th, 2018, 2:46 am napisao:Синоћ је неко (неки бахати смрад или више њих) разбио стакло (где је реклама) на настрешници стајалишта "2099 Марко Ристић" у улици Недељка Гвозденовића у насељу Бежанијкс коса. То стајалиште је у смеру према граду. Касније ћу послати пријаву Алма Кватро.
Покушавам и дан данас да проникнем, зашто некоме смета настрешница стајалишта или део настрешнице ? Чиста обест.

IMG_20180218_123229_.jpg

Slika

Isti slučaj i sa novim tablama. Jednostavno ima previše mladih koji volu mogu rep da iščupaju , a ne znaju šta bi radili sa sobom , pošto imaju i previše slobodnog vremena , pa eto pronalaze zanimaciju u lomljenju stvari , između ostalog.
Slika
gishko
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Sep 27, 2016 1:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 622
Pohvalio: 2194

Postod gishko » Pon Feb 19, 2018 2:54 pm

Скупити те младе на ливаду, дати им различите реквизите и нека се међусобно поломе. Коме треба у друштву такав отпад. Са друге стране, верујем да ће брзо заменити стакло, ипак је ту реклама, да је полупано ово што штити путнике, ту би се верујем начекали мало.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4969
Pohvalio: 1002

Postod astrodule » Pon Feb 19, 2018 3:20 pm

Lepo mi je rekao jedan zastavnik u vojsci kad sam ga pitao zašto radimo neke uzaludne stvari.

Moraš zaposliti mlade da ne stignu da razmišljaju ili da imaju slobodno vreme jer će smisliti i uraditi neku glupost.

Naravno, to ne važi za sve, ali za 90% ljudi važi.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 672
Pohvalio: 332

Postod marrecar » Pon Feb 19, 2018 3:40 pm

Zašto odmah se okrivljuje neko mlad? Bilo da jeste ili ne, pogrešno je. Šta ako je neka matora pijandura imala razgovor sa manekenima na reklami pa se posvađala i polomila?
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod solecar » Pon Feb 19, 2018 3:50 pm

marrecar » February 19th, 2018, 3:40 pm napisao:Zašto odmah se okrivljuje neko mlad? Bilo da jeste ili ne, pogrešno je. Šta ako je neka matora pijandura imala razgovor sa manekenima na reklami pa se posvađala i polomila?

Zato što su u 99% slučajeva mladi.
Slika
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 672
Pohvalio: 332

Postod marrecar » Pon Feb 19, 2018 4:02 pm

A šta ako je ovde baš obrnuto? Opet, ne kažem da nije, verovatno jeste, ali odmah svi skaču na mlade i okrivljuju ih/nas za sve tragedije i muke kao da smo svi iz pakla izašli.
Prof. BU:
"...ovakve procese mozete videti u toplotnim..... toplanama."
"Deco, molim vas!"
"Pravim evidenciju sa prisustvima, da bih posle znao ko dobija potpis, ja to tako radim." *2min kasnije* "Ja stvarno ne znam sto me teraju da potpisujem indekse, sto to ne rade oni u sluzbi."
"Pis maco! *5sek kasnije* "Izvinite, nazdravlje"
Bumbarevo brdo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Bumbarevo brdo » Pon Feb 19, 2018 4:58 pm

solecar » Ned Feb 18, 2018 7:49 pm napisao:
Bumbarevo brdo » February 18th, 2018, 6:23 pm napisao:'Zima NIKAD toplija' jedino i moze da znaci najtoplija u istoriji. :lool:

Jedino ako izraz stoji sam za sebe , što ovde nije bio slučaj.

Bumbarevo brdo » February 18th, 2018, 6:23 pm napisao:Nema potrebe da ih pitam zasto, u sred zime i po svakodnevnoj kisi, nepotrebno menjaju potpuno ISPRAVNE nadstresnice, jasno je da su to predizborne DJP igrice i zamajavanje ljudi.

Zima je samo kalendarski , a praktično , nije sve ukupno bilo desetak kišovitih dana. To što pada kiša ovih dana , ne znači da je padala celu zimu. Čak nije ni vetar bio kao što zna da bude u toku zime. Stvarno nema potrebe za spinovanjem takve vrste.

Bumbarevo brdo » February 18th, 2018, 6:23 pm napisao:Vas dvojica ste ovde spinovali da se menjaju zbog nekakvog 'unapredjenja i ugradnje roll-up mehanizma' sto se ispostavilo kao potpuno netacno.

Ako ti kažeš tako...

Druze kolektore, izraz 'zima nikad toplija' jedino i znaci 'zima NIKAD toplija'. Dok pojedinci relativizuju, drugi cemo da apsolutizujemo. Ali to je za tebe krajnje slozena jednacina, nije ni cudo sto ne razumes.
Takodje zima je i kalendarski, a i prakticno, trenutno je npr -1 stepen, kise je bilo sasvim dovoljno, a i vetra. Slobodno trazi da pocupaju nadstresnice kod tvoje kucice cveca, a u vezi ostalih - postedi nas spinovanja i relativizovanja zimskih uslova.

A navodi ove dvojice o nekakvom unapredjenju su CINJENICNO potpuno netacni, sto se jasno moze videti iz gornjih slika ili jednostavnom posetom svih zamenjenih stajalista. Dakle, to nije moje misljenje, vec cinjenicno stanje.

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”