Стајалишта

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

Karlo del Ponte
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3201
Pohvalio: 4018

Re: Стајалишта

Postod Karlo del Ponte » Sub Jan 25, 2020 12:26 am

У нормалним земљама постоје места за мале огласе на папиру произвољног дизајна и садржине. У Холандији се то качи на таблама у супермаркетима. Постоје и бувљаци са половном робом, који су углавном једном месечно или везани за одређене датуме. У Србији је то питање недостатка демократије, односно друштвеног договора.
Како препознати шинофобију? "Воз до Београда неће доћи", "Возови навлаче наркомане, змије, пацове", "Може само у четири стране неке забачене рупе без целовитог плана повезивања", "Шине у блендере-топионице", "Пруга је оков и зид"...
Pohvale za post: 3
Дошљак
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 11130
Pohvalio: 26512

Postod Дошљак » Sub Jan 25, 2020 12:35 am

Грешка је што се игнорише потреба за огласним таблама, па онда имамо у њиховом недостатку потпуну анархију, било да су у питању огласи од досадних лаптопова, камагре и откупа ордњеа и сабљи, до већих плаката за концерте, утакмице, изборе... Слажем се са Карлом, фали нам друштвени договор.
Pohvale za post: 1
Београдски_Сомборац
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Avg 13, 2019 2:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 48
Pohvalio: 259

Postod Београдски_Сомборац » Sub Jan 25, 2020 4:27 pm

Ја бих пре рекао да овом поганом, примитивном и неотесаном народу фали минимум васпитања и свести о уредности. Са огласним таблама или без њих. Свакако да би огласне табле пуно значиле, али оне не би промениле суштину проблема, у главама "људи" који гмижу по овом граду и прљају га бесомучно.

Пример - За Минск кажу како је најчистији град на свету, а из истих извора се наводи и како канте за ђубре тамо једва могу да се нађу. Значи, није до канти за смеће или огласних табли толико колико је до народа који ту живи.
А ово што овде живи (тавори) ја не бих ни називао народом, или људима уопште. Смешно би било.
/ако мислиш да је мени драго што сам овакав, грдно се вараш/ :sesir:
Аца
Beginner
Pridružio se: Sre Jan 15, 2020 3:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 41
Pohvalio: 73

Postod Аца » Sub Jan 25, 2020 5:52 pm

У неким државама пикавац не сме да се баци не зато што су се сви људи уразумили, већ зато што се тамо такви поступци кажњавају. Тако би требало да буде и овде, али закон је млитав и већина га крши.
Noki
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 15, 2018 8:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 227
Pohvalio: 55

Postod Noki » Sub Jan 25, 2020 5:53 pm

^^Još se momak pohvalio kako je brz i spretan pa stigne da zalepi 500 komada za jedan dan.. Nije ni slutio da ćeš ovako da ga unakaziš u postu.. tj. više vas :P

Hehe.. papir se razgradi, plasticne kese po žbunju i krošnjama su ozbiljniji problem.. i da, slažem sa da fale reklamni panoi, mesta za lepljenje plakata.. Imaju pravo ljudi da se oglase, neko izgubi psa pa izlepi isto tako, banderu, obližnje stajalište, svako ima svoj razlog... Često su i sama stajališta velike plaćene reklame, vozila gradskog prevoza gigantske reklame.. 500 komada papirnih reklama jeste mnogo, ali bih se složio sa gore iznetim da treba ponuditi rešenja umesto podjednako ružnih izliva nekontrolisane verbalne agresije.. Javni diskurs i ovaj forum se olako zaprlja i kontaminira kao i ta stajališta pa bi mogli malo i o tome da povedemo računa...
As soon as person realizes what the government really is – a deception created by the wicked people, under disguise of managing, used for their personal aims – he can’t feel anything but disgust toward them.”
Lev Tolstoy
Pohvale za post: 2
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6785
Pohvalio: 11220

Postod solecar » Sub Jan 25, 2020 6:10 pm

Pa ne valja ni nekontrolisano izlivanje branjenja svega i svačega i traženja razumevanja. Nije isto kada se izlepi 500 papira za vijagru i otkup laptopova i kada se izlepi 20 papira sa traženjem kućnog ljubimca. To što postoji na stajalištima deo sa panoom za reklamu, potpuno mi je OK. Isto tako bi bilo i OK i da postoji pano za male oglase. Sa druge strane, oblepljivanje stajališta sa pomenutim reklamama mi je sve samo ne nešto što je OK.
Prošle godine sam jednom prilikom išao peške od ŽS Karađorđev park ka kružnom toku na Autokomandi. Metalni gelenderi pored tramvajskih baštica, oni koji su namenjeni pešacima, od početka pa do kraja, oblepljeni papirima za otkup laptopova i to sve jedan do drugog, bez razmaka.
Eto recimo, ovde sam predlagao rešenje problema blokiranja ulica, po uzoru na Kanadu, da se recimo Ušće odredi kao prostor za sve te manifestacije i proteste, ali odmah se buljuk ljudi ovde usprotivio kako se time gubi poenta, jer ih onda ne konstatuje čitav grad. Upravo tom logikom se vode i ovi "lepljivci" letaka.
Slika

Slika
Београдски_Сомборац
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Avg 13, 2019 2:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 48
Pohvalio: 259

Postod Београдски_Сомборац » Sub Jan 25, 2020 9:01 pm

И да се поставе огласне табле, мислим да је очигледно да је овде реч о систематском напору да се град што више запрља, наружи, попростачи и учини да што више личи на циганмалу, из разлога познатом само ономе ко то ради. А не о глупавом откупу неких лаптопова. Да је само до откупа, па до сад би давно престао да то лепи јер нема ко у граду то ђубре већ није видео. Отуд и мој "неконтролисани излив вербалне агресије" према дотичном ђубрету, јер је већ више него јасно да је ово није борба за егзистенцију него чисто бахаћење, једно брутално и безочно иживљавање над овим градом, којега од истог просто нема ко, или неће нико да брани.

П. С. Сваки дан, где год и кад год могу, скидам то и бацам у канту, како са стакала од стајалишта тако и са стубова јавне расвете. И данас сам, и сутра ћу. Да не помисли неко да само мељем и хејтујем и не радим ништа конкретно по том питању.
/ако мислиш да је мени драго што сам овакав, грдно се вараш/ :sesir:
Noki
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 15, 2018 8:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 227
Pohvalio: 55

Postod Noki » Ned Jan 26, 2020 6:21 pm

Hehe.. Somborac pa to je uzaludan posao :D Ne možeš ti skinuti koliko svi oni mogu da zalepe za jedan dan.. Čuo si momka kaže 500 komada na dan.. Ono bacanje kletvi je imalo više smisla jer te takvi naleti emocija i hirovite reakcije oko nečega što ti je skroz neprihvatljivo makar umire na trenutak kad izbaciš to iz sebe... a odlepljivanje papira je skroz uzaludno :) Treba da nađemo sistemsko rešenje...

Inače u ovom poslednjem postu si birao reči, i dalje si revoltiran ali je vokabular u dobroj meri korigovan i to pozdravljam.. :kk: a i sam sam sklon neodmerenim reakcijama kad mi je nešto neprihvatljivo, još više bio kao mlađi, u nekom periodu zakasnele adolescencije u srednjim 20tim sam zvučao isto kao i ti, pa sam malo poradio na sebi... Životno iskustvo i godine čine svoje :) Tako da kritika upućena tebi nije nešto čemu i sam nisam bio sklon..

solecar napisao:Pa ne valja ni nekontrolisano izlivanje branjenja svega i svačega i traženja razumevanja.

Sole vidim ja da bi ti svađu sa mnom :D (šalim se)

solecar napisao:Eto recimo, ovde sam predlagao rešenje problema blokiranja ulica, po uzoru na Kanadu, da se recimo Ušće odredi kao prostor za sve te manifestacije i proteste, ali odmah se buljuk ljudi ovde usprotivio kako se time gubi poenta, jer ih onda ne konstatuje čitav grad. Upravo tom logikom se vode i ovi "lepljivci" letaka.

Predlagao si ali zaključili smo da to ne može tako jer se time krše ljudska prava.. Život u društvu i organizovanoj zajednici pretpostavlja da nešto moramo i da istrpimo, ne može svima i u svakom trenutku da bude ugodno.. Tako i taj protest.. Trgovi su mesta za protest a ne ušće i to je notorna stvar i ne možemo sad to da menjamo jer se tebi ne sviđa.. Gde tačno oglase lepiti tu postoje sporenja i o tome možemo da polemišemo.. Ali je svakako stepen izgredništva kod lepljenja manji nego kod recimo lomljenja stakala na stajalištima.. a ima i toga, recimo neka od stajališta na trasi BG voza su išarana, stakla polomljena, potpuno devastirana... Šta bi o takvima tek Somborac rekao (na kakve muke bi ih stavio, našu besperspektivnu omladinu, koja ne zna šta će od silne nakupljene mladalačke energije pa udri po stajalištu :D)ne smem ni da pomislim :)
As soon as person realizes what the government really is – a deception created by the wicked people, under disguise of managing, used for their personal aims – he can’t feel anything but disgust toward them.”
Lev Tolstoy
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Ned Jan 26, 2020 6:49 pm

Noki » 26 Jan 2020 17:21 napisao:
solecar napisao:Eto recimo, ovde sam predlagao rešenje problema blokiranja ulica, po uzoru na Kanadu, da se recimo Ušće odredi kao prostor za sve te manifestacije i proteste, ali odmah se buljuk ljudi ovde usprotivio kako se time gubi poenta, jer ih onda ne konstatuje čitav grad. Upravo tom logikom se vode i ovi "lepljivci" letaka.
Predlagao si ali zaključili smo da to ne može tako jer se time krše ljudska prava... Život u društvu i organizovanoj zajednici pretpostavlja da nešto moramo i da istrpimo, ne može svima i u svakom trenutku da bude ugodno.. Tako i taj protest.. Trgovi su mesta za protest a ne Ušće i to je notorna stvar i ne možemo sad to da menjamo jer se tebi ne sviđa...
Između ostalog i moja prava na slobodu kretanja. Ali koga još briga za moje i pravo drugih na tako nešto, kada i dalje živimo u svetu u kome se zahteva da se ima razumevanje za proteste i proslave, za vozila koja presecaju tramvajima putanje tik ispred njih ili vožnju tramvajskim bašticama, za one koji lepe plakate...

Noki » 26 Jan 2020 17:21 napisao:Gde tačno oglase lepiti tu postoje sporenja i o tome možemo da polemišemo.. Ali je svakako stepen izgredništva kod lepljenja manji nego kod recimo lomljenja stakala na stajalištima.. a ima i toga, recimo neka od stajališta na trasi BG voza su išarana, stakla polomljena, potpuno devastirana... Šta bi o takvima tek Somborac rekao (na kakve muke bi ih stavio, našu besperspektivnu omladinu, koja ne zna šta će od silne nakupljene mladalačke energije pa udri po stajalištu :D)ne smem ni da pomislim :)
Dokle god ne možemo da polemišemo o protestima i njihovoj lokaciji, ne možemoi ni da polemišemo o mestu za leplenje oglasa. :)
Slika

Slika
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Ned Jan 26, 2020 7:01 pm

Pre neki dan sam prolazio pored Kluza i video da stajalište za 20, 46 i 79, u smeru ka centru (Medakoviću) nije uopšte izmešteno, iako je bilo najavljeno da će biti do kraja 2019.
Slika

Slika
Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4311
Pohvalio: 147

Postod Bulbulderac17 » Ned Jan 26, 2020 7:03 pm

u 21. polemisati o oglasnim tablama za ovakav vid oglasavanja je stvarno besmisleno...

zanima me da li taj kr*** uradi barem neku analizu koliko mu to reklamiranje donosi...uz sve troskove tih ljudi koje placa da lepe, selotejpa i papira...naravno ne rwcunajuci besplatne reklame koju mu rade novine pa i mi sami...jedan placeni oglas na insta moze da mu dobese vise...

elem...nije poenta naci poseban prostor za ove oglase vec zestoko kazniti te debile koji to rade..kaznu naplatis administrativnom sudskom zabranom na bilo kakav izvor prihoda koji mu ima sva sira familija...

ne moze me niko ubediti da tog kr**** ne mogu da nadju..pa covek ostavlja svoje kontakt podatke na svakoj banderi...

imao sam jednu aktivisticku ideju da nadjem tog lika i sve one sa kamagrom..i da mu oblepimo sve prozore sa oglasima Loctite lepkom...ali avaj...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10670
Pohvalio: 17751

Postod Гага » Uto Jan 28, 2020 12:22 am

Аутобуско стајалиште #1122 "Железничка станица Тошин бунар" (смер према Земунској и Војвођанској) је привремено укинута због радова на коловозу стајалишта. Само стајалиште је померено неких 50 метара напред, према раскрсници са Николе Добровића.
Мислим да ће после тога прећи на другу страну улице, стајалиште #1123, пошто је оно још у горем стању !
Слике од данас, 27.јануара 2020.

DSCF1320.JPG
DSCF1322.JPG
DSCF1323.JPG
Labud
Novice
Pridružio se: Ned Nov 10, 2019 5:18 pm
Kontakt:
Pohvalio: 120

Postod Labud » Uto Jan 28, 2020 1:29 am

Evo već nedeljama stoje spremne rupe u zemlji za stajališta na stanicama u Kneževcu i na Labudovom brdu i ništa se ne dešava, rupe su pune đubreta i pikavaca.
busspoter
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 7:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1708
Pohvalio: 36

Postod busspoter » Uto Jan 28, 2020 2:03 am

Po meni bas lose resenje ali sta je tu je. Danas jos i onda kisa, ljudi cekaju bus na ovoj travi...Ovo je posto su 601 i 45 zatvorili vrata, do tad je trava celom povrsinom bila puna ljudi.

Slika
Ostale fotke mozete videti na https://www.flickr.com/photos/139461235@N02/
Fića
Intermediate
Pridružio se: Sre Dec 25, 2019 10:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 259
Pohvalio: 526

Postod Fića » Uto Jan 28, 2020 4:47 am

Мислим да то неће трајати више од дан-два тако да им се не исплати да направе нешто цивилизованије од овога
Tikvica
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 10, 2018 10:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3597
Pohvalio: 136

Postod Tikvica » Uto Jan 28, 2020 2:00 pm

Konačno će da srede onaj ispucali beton i rupetine na stajalištu u Tošinom Bunaru ispod ž.stanice.Dubok iskop bogme.SlikaSlika

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Jedna slika govori više od hiljadu reči,a dve slike...
Pohvale za post: 7
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14733
Pohvalio: 4705

Postod astrodule » Uto Jan 28, 2020 2:35 pm

Istina. Bar pola metra je iskopano.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Labud
Novice
Pridružio se: Ned Nov 10, 2019 5:18 pm
Kontakt:
Pohvalio: 120

Postod Labud » Uto Jan 28, 2020 5:24 pm

Trenutno stanje na stanici Jedanaeste Krajiške divizije. Ovako stoji još od pre Nove godine. Slična situacija u Stojana Jankovića, Slavka Rodića i Serdara Janka Vukotića.
Prikačeni fajlovi
Screenshot_20200128-162402_Gallery.jpg
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15868
Pohvalio: 6713

Postod direktor » Čet Jan 30, 2020 2:12 am

Prosli vikend su to lupali fotkaj u prolazu ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Djole Pevcanin
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Nov 16, 2016 8:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 606
Pohvalio: 566

Postod Djole Pevcanin » Čet Jan 30, 2020 1:06 pm

Labud » 28 Јан 2020, 16:24 napisao:Trenutno stanje na stanici Jedanaeste Krajiške divizije. Ovako stoji još od pre Nove godine. Slična situacija u Stojana Jankovića, Slavka Rodića i Serdara Janka Vukotića.
Slika

Ова код XI Крајишке Дивизије неће имати смисла јер је излазна станица, док ће она код Орашца имати због 502-ке.
Забрањена је употреба мојих фотографија у било које сврхе без моје сагласности.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10670
Pohvalio: 17751

Postod Гага » Čet Jan 30, 2020 10:52 pm

Гага » 27 Јан 2020 11:22 pm napisao:Аутобуско стајалиште #1122 "Железничка станица Тошин бунар" (смер према Земунској и Војвођанској) је привремено укинута због радова на коловозу стајалишта. Само стајалиште је померено неких 50 метара напред, према раскрсници са Николе Добровића.
Мислим да ће после тога прећи на другу страну улице, стајалиште #1123, пошто је оно још у горем стању !
Слике од данас, 27.јануара 2020.

Као што рекох у понедељак, почели су да раде и стајалиште #1123 "Железничка станица Тошин бунар" (смер према Студентском граду). Слике од 30.01.2020.

DSCF0004.JPG

Стајалиште #1122 се још увек сређује.
DSCF0001.JPG
Gaspar18
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 28, 2014 7:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 975
Pohvalio: 449

Postod Gaspar18 » Pet Jan 31, 2020 1:56 am

Зато ми је сад драже да добијем батине по 73 и 610, него да обилазим до Козаре 15 минута дуже...
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod solecar » Pet Jan 31, 2020 6:04 pm

Oslobodilaca Rakovice (smer ka Resniku)

Slika

Dunav stanica (smer ka Bulevaru despota Stefana)

Slika

Slika

Dunav stanica (smer ka Pančevačkom mostu)

Slika

Slika
Slika

Slika
Somi303
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Avg 08, 2011 1:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3600
Pohvalio: 13959

Postod Somi303 » Sub Feb 01, 2020 6:07 pm

Стајалиште Милоша Обреновића у Винчи, једино уже од овог са фотке је оно преко пута њега, које је ширине ивичњака :roll:
SlikaHiger KLQ6129GQ2 by Somi303, on Flickr
"Све се нема, а два се бубрега шетају"

profa_chb napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Pohvale za post: 5
Navip
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Uto Okt 30, 2018 5:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 263
Pohvalio: 657

Postod Navip » Ned Feb 02, 2020 7:24 pm

Bulbulderac17 » Ned Jan 26, 2020 6:03 pm napisao:u 21. polemisati o oglasnim tablama za ovakav vid oglasavanja je stvarno besmisleno...

zanima me da li taj kr*** uradi barem neku analizu koliko mu to reklamiranje donosi...uz sve troskove tih ljudi koje placa da lepe, selotejpa i papira...naravno ne rwcunajuci besplatne reklame koju mu rade novine pa i mi sami...jedan placeni oglas na insta moze da mu dobese vise...

elem...nije poenta naci poseban prostor za ove oglase vec zestoko kazniti te debile koji to rade..kaznu naplatis administrativnom sudskom zabranom na bilo kakav izvor prihoda koji mu ima sva sira familija...

ne moze me niko ubediti da tog kr**** ne mogu da nadju..pa covek ostavlja svoje kontakt podatke na svakoj banderi...

imao sam jednu aktivisticku ideju da nadjem tog lika i sve one sa kamagrom..i da mu oblepimo sve prozore sa oglasima Loctite lepkom...ali avaj...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Momak koji lepi te oglase je socijalni slučaj i radi za dnevnicu. Pola haosa i prljanja u gradu je rezultat bede i ogromne nezaposlenosti. Takođe, to što je Beograd veoma prljav, posledica je kako nekulture, tako i lošeg rada gradske čistoće i zelenila. Ne zna se tačno ko je za koje površine nadležan, a za neke nije niko, pa đubre negde stoji godinama iako čistači prolaze svaki dan pored njega.

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”