Šta je novo?

Редови вожње

Matt

Advanced
Učlanjen(a)
14.11.2007.
Poruke
3.167
Pohvaljen
4
Lokacija
Batajnica
Zbog đačkog raspusta Beograđane prevozi manji broj vozila GSP- a

Tanjug | 03. 01. 2013. - 07:39h | Foto: E. Čonkić | Komentara: 10
Na beogradskim ulicama jutros saobraća 1.215 vozila javnog gradskog prevoza i njihov broj je smanjen zbog đačkog raspusta, kažu u Gradskom saobraćajnom preduzeću.

- Broj vozila je redukovan zbog toga što su deca trenutno na raspustu i zato što su pojedine firme spojile dane praznika - rekao je dežurni dispečer Zoran Stanojković.

Beograđane prevoze 124 tramvaja, 83 trolejbusa i 1.008 autobusa, a saobraćaj se za sada obavlja bez zastoja, istakao je Stanojković.

Broj vozila javnog gradskog prevoza je smanjen u odnosu na poslednji dan stare godine kada je na beogradskim ulicama saobraćalo 1.326 vozila.

- Saobraćaj u Beogradu se za sada obavlja nesmetano, a saobraćajne gužve se ne očekuju ni tokom dana - potvrdio je dežurni dispečer udruženja "Žuti taksi" Mileta Lukić.

Sa Beogradske autobuske stanice planirano je 630 polazaka, a predviđeni su vanredni polasci za Zlatibor, Novu Varoš i Firencu. "Lasta" je planirala da 592 vozila ostvare 6.241 polazak, kažu u dispečerskim službama tih preduzeća.

Извор: Блиц
Линк: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/360847 ... zila-GSP-a

Да ли је могуће да су укинути поједини поласци из важећег реда вожње?! Ако хоће тзв. ђачке поласке онда их је потребно означити у реду вожње.
 
Oni i bez raspusta ne obavljaju neke polaske... Mada opet ne vidim razlog za ukidanje, to sto je raspust i sto su neke firme spojile praznike, ne znaci da ljudi ne izlaze u grad ili da neki ne rade...
Samo kada bi to pametno iskoristili i popravili autobuse...
 
Pa obicno sklone 10tak djackih linija a trenutno voze po praznicnom odnosno nedeljnom redu voznje stedi se nema para kad se kraduska na sve strane
 
Моја највећа замерка је што нису написали ништа о ЖЕЛЕЗНИЧКОМ САОБРАЋАЈУ у ГРАДУ и МЕЂУГРАДУ!
 
Društvo | subota 22.06.2013 | 11:13
Šta će Beogradu letnji red vožnje?
Izvor: B92

Beograd -- Letnji red vožnje je uobičajena stvar, kažu za B92 u Direkciji za javni prevoz i savetuju građanima da se putem SMS servisa informišu o dolasku vozila.
Priča o gužvama u javnom prevozu u Beogradu zbog uvođenja takozvanog "letnjeg reda vožnje" koju je emitovao B92, izazvala je brojne komentare i pitanja naših čitalaca.

B92 je neka od tih pitanja postavila direktoru Direkcije za javni prevoz Zoranu Šarcu.

B92: Zašto je u Beogradu na ulicama manje vozila nego prošlog leta?

Šarac: Letnji red vožnje podrazumeva određenu redukciju. Ove godine, znači, do 30 odsto. Prošle godine jeste bilo manje, a jedan od razloga je naravno i što se povećao broj putnika u prethodnim mesecima, koji ne plaćaju karte, što je direktno uticalo na smanjenje prihoda od čega se i finansira javni prevoz. S druge strane, i mi smo primali primedbe građana na interval i na gužve. Zbog toga je praktično napravljen plan da se dodatno u saobraćaj uključe vozila privatnih prevoznika.

B92: Zašto se uopšte u dvomilionskom gradu kao što je Beograd, uvodi nešto što se zove “letnji red vožnje“, jer Beograd je i turistička destinacija i na leto ljudi ne samo da odlaze iz Beograda, već u Beograd i dolaze, a osim toga ljudi i leti moraju da odlazena posao i da se vraćaju s posla?

Šarac: Pa, praktično je to dugogodišnja tradicija. Kreću godišnji odmori i onda zaista broj putnika od kraja juna, preko jula i avgusta je dosta manji i taj period se koristi da se vozila povuku u radionice, da se osveže i da spremno dočekamo onaj udar koji 1. septembra nas očekuje.

B92: Ali kada ima manji broj vozila to je onda i smanjenje kvaliteta usluge. Zbog čega se onda ne smanji i cena karte proporcionalno?

Šarac: Pa, praktično ostaje ista usluga. Mi prevezemo putnika od tačke A do tačke B...

B92: Jeste, ali taj putnik mnogo duže čeka na dolazak prevoza.

Šarac: Naravno, mi imamo mogućnost da praktično sad informišemo putnike tačno o vremenu nailaska vozila. On može da proveri preko SMS-a kad vozilo stiže, ne mora čak da čeka na stanici 10-15 minuta. Imamo šifre stajališta.

B92: Pa, šta Vi onda predlažete da pre nego što krenu od kuće, zapamte na kojim stanicama treba da čekaju i šifre, pa da onda tako isplaniraju kada će da krenu?

Šarac: To je jedan od načina da sigurno mogu da dobiju informaciju gde je njihovo vozilo.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=725311

Konacno da neko i to pita od novinara dobros us se sjetili
 
Šarac: Letnji red vožnje podrazumeva određenu redukciju. Ove godine, znači, do 30 odsto. Prošle godine jeste bilo manje, a jedan od razloga je naravno i što se povećao broj putnika u prethodnim mesecima, koji ne plaćaju karte, što je direktno uticalo na smanjenje prihoda od čega se i finansira javni prevoz. S druge strane, i mi smo primali primedbe građana na interval i na gužve. Zbog toga je praktično napravljen plan da se dodatno u saobraćaj uključe vozila privatnih prevoznika.

Drugim rečima iz budjeta isto davanje njemu za redukvan rad
a dodatni novac za privatnike

U krivičnom zakonu termin ,,napravljen plan,, se zove ,,sa umišljajem,,
 
Krivično delo je učinjeno sa umišljajem kad je učinilac bio svetan svog dela i hteo je njegovo izvršenje ili kada je učinilac bio svestan da može učiniti delo pa je na to pristao.
 
direktor":2ocrffkl je napisao(la):
B92: Ali kada ima manji broj vozila to je onda i smanjenje kvaliteta usluge. Zbog čega se onda ne smanji i cena karte proporcionalno?

Šarac: Pa, praktično ostaje ista usluga. Mi prevezemo putnika od tačke A do tačke B...

B92: Jeste, ali taj putnik mnogo duže čeka na dolazak prevoza.

Šarac: Naravno, mi imamo mogućnost da praktično sad informišemo putnike tačno o vremenu nailaska vozila. On može da proveri preko SMS-a kad vozilo stiže, ne mora čak da čeka na stanici 10-15 minuta. Imamo šifre stajališta.

B92: Pa, šta Vi onda predlažete da pre nego što krenu od kuće, zapamte na kojim stanicama treba da čekaju i šifre, pa da onda tako isplaniraju kada će da krenu?

Šarac: To je jedan od načina da sigurno mogu da dobiju informaciju gde je njihovo vozilo.

Vecu glupost u zivotu nisam cuo.

direktor":2ocrffkl je napisao(la):
B92: Zašto je u Beogradu na ulicama manje vozila nego prošlog leta?

Šarac: Letnji red vožnje podrazumeva određenu redukciju. Ove godine, znači, do 30 odsto. Prošle godine jeste bilo manje, a jedan od razloga je naravno i što se povećao broj putnika u prethodnim mesecima, koji ne plaćaju karte, što je direktno uticalo na smanjenje prihoda od čega se i finansira javni prevoz. S druge strane, i mi smo primali primedbe građana na interval i na gužve. Zbog toga je praktično napravljen plan da se dodatno u saobraćaj uključe vozila privatnih prevoznika.

B92: Zašto se uopšte u dvomilionskom gradu kao što je Beograd, uvodi nešto što se zove “letnji red vožnje“, jer Beograd je i turistička destinacija i na leto ljudi ne samo da odlaze iz Beograda, već u Beograd i dolaze, a osim toga ljudi i leti moraju da odlazena posao i da se vraćaju s posla?

Šarac: Pa, praktično je to dugogodišnja tradicija. Kreću godišnji odmori i onda zaista broj putnika od kraja juna, preko jula i avgusta je dosta manji i taj period se koristi da se vozila povuku u radionice, da se osveže i da spremno dočekamo onaj udar koji 1. septembra nas očekuje.
Neprevazidjeni odgovori. Tradicija. Slusaju primedbe gradjana. Kaze da su dodatno uveli vozila privatnih prevoznika. To ne smanjuje guzvu, samo su GSPova vozila zamenjena. Jel ovaj covek uopste zna o cemu prica?
 
Procitam pre neki dan u novinama kako neko iz GSP-a kaze da im se mnogi putnici zale na duga cekanja na stanicama, mali broj autobusa itd. Kako i meni smeta napisao sam im mail u kom sam detaljno objasnio problem. Dobio sam najcesci odgovor koji dobijem kada pokusam nesto da prijavim a to je:

Poštovani,

Pre svega želimo da Vam se zahvalimo što ste nam se obratili.

JKP GSP "Beograd" nije nadležan za definisanja elemenata i izrade reda vožnje. Za sve informacije molimo Vas da kontaktirate Direkciju za javni prevoz, u čijoj je nadležnosti gorenavedeno. Direkcija za javni prevoz nalazi se u Ulici 27. marta 43-45, telefon 011/ 3309 153. Direkcija za javni prevoz je jedan od sektora Sekretarijata za saobraćaj, koja se nalazi u Ulici 27. marta 43-45, telefon 011/ 3309 153. Takođe ih možete kontaktirati preko sajta Sekretarijata za saobraćaja www.bgsaobracaj.rs i putem i-mejl adrese info.saobracaj@beograd.gov.rs.

Stoga Vas molimo da se sa Vašim pitanjem obratite ovom nadležnom organu.

S poštovanjem,


SLUŽBA ZA MEDIJSKI NASTUP
JKP GSP "BEOGRAD"

Tu uzmem popijem lek za smirenje i posaljem mail na gore navedenu adresu. Ocigledno da Direkcija za javni prevoz jeste nadlezna jer mi niko nije odgovorio posle 5 dana! I posle ja treba da platim kartu raznim preduzecima koji nisu nadlezni za svoje delatnosti??? Mozda jednog lepog dana kad dobijem odgovor...
 
Direkcija ne odgovara na mejlove. btw. Sve pohvale za GSP, oni jesu azurni, bar sto se odgovora na mejlove tice.
 
Odgovaraju oni na mejlove, samo im treba prilicno dugo. Ili su lenji ili imaju puno mejlova. Ja sam na odgovor cekao skoro mesec dana, a u medjuvremenu sam poslao dva ista mejla. Posle nedelju dana nakon prvog odgovora dobio sam i odgovor na drugo pitanje.
 
Novi red vožnje na liniji 50 od 3. jula. Jedina promena je ta što su zbog problema sa ostvarivanjem polazaka , privatnici preuzeli više polazaka , čime su problematična vozila isključena.

izvor: http://www.busevi.com
 
Prati li neko koliko su tačne one dve aplikacije za mobilne telefone?
 
Premijerno, spisak svih gradskih i lokalnih linija na teritoriji opštine Obrenovac, sa redovima vožnje i numeracijom.

 
Кад смо већ код Ласте, ко није излазио увече касни стизао из иностранства, или слично у зони монопола Ласте, тај не зна шта су муке. Оно, како је последњи Вранић у 23:00 са Бановог брда, а Лазаревац у 22:30 са Главне (тек последњих 5 година у 23:30), а први Лазаревац ујутру викендом у 5:30, ја сам хватао ноћни 511, па пешке 6 километара кроз Липовачку шуму у сред ноћи. Да не говоримо из правца Лазаревца. Последњи полазак је у 21:00, а суботом последњи у 20:00.
 
Znam, šta mi pričaš. Dosta sam o tome pisao, i ima nas ovde dosta na forumu koji se iskidasmo da nešto promenimo po pitanju toga. Bila je jedno kratko vreme i uvedena linija 860N pa je posle probnog perioda od mesec dana ukinuta.
Što se Lazarevca tiče, poslednji odande je u 01:00, ali pretposlednji u 21:00. 581
 
Letnji redovi voznje stigli su na sajt sekreterijata za saobracaj... Na nekim linijama repriza 90ih vec vidjena, dok je believe or not, 45 najminimalnije moguce redukovan u odnosu na 78 i 88. 89 je preterano redukovan, 85, 73, 610, 611, 707, 81, 81L, 94 itd... Nadam se da budale imaju u glavama, da se redukcijama nedeljnog reda voznje nece nista postici... Samo vece guzve i nista drugo vise, vecernji sati vikendima su preterano redukovani!
http://www.bgsaobracaj.rs/images/jgpp/polasci/73.pdf
Uostalom, evo vam na primeru 73. Da bi odredili liniju kojoj hocete da vidite red voznje, izmedju kose crte i tackice i pdf ubacite broj po zelji.
 
NEVEROVATNO, nisu osakatili 12-icu, prvi put posle 3 godine katastrofalnih letnjih redova voznje! Cak ni 10-ku nisu dirali radnim danom, jer ionako ima premlo polazaka!
 
ау Шоми сине, па само су вас великомученике из Заклопаче осакатили на потезу 300
 
Ovi nisu normalni. Iz ekstrema u ekstrem srljaju sa linijama. Eto recimo na nekim linijama nisu uopšte dirali red vožnje , kao recimo na 306 , dok su na nekima maltene ukinuli prevoz tokom leta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393936#p393936:jg6q6o0x je napisao(la):
Somi303 » June 24th, 2016, 10:13 pm[/url]":jg6q6o0x]Очекивао сам невиђено бахаћење, али оволико искрено нисам. :violina:
http://www.bgsaobracaj.rs/images/jgpp/polasci/303.pdf
Zašto se ne obratiš DJP i tražiš (pitaš) da ti obrazlože ovo sa 303 , obzirom da druga naselja nisu dirali , i da ih pitaš da ubace još vozila? A možda da pišeš i nekim novinama ...
 
Sta su uradili sa linijom 302 je SKANDAL. Ukinuli su tacno polovinu polazaka! Pa nisu valjda djaci pola putnika na liniji, mnogo nesto djaka u toj Grockoj! A vezano za ADU, na primer, mogli bi preko leta da ili pojacaju 92, ili da privremeno produze ili pomere jos par linija na Stari obrenovacki put.
 
Заправо и јесу, имаш средњу и огромну основну у Гроцкој, али свеједно, живот се тамо наставља и преко распуста.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393943#p393943:2n7yo8m0 je napisao(la):
solecar » 24 Jun 2016 09:35 pm[/url]":2n7yo8m0]Ovi nisu normalni. Iz ekstrema u ekstrem srljaju sa linijama. Eto recimo na nekim linijama nisu uopšte dirali red vožnje , kao recimo na 306 , dok su na nekima maltene ukinuli prevoz tokom leta.
Ja sam i dalje ubedjen da je to neka greska i da treba da bude drugaciji red voznje. Al' dobro, ovako moze da ostane sto se mene tice, samo se nadam da to onda znaci da ce u zimskom redu voznje biti pojacana linija.
 
Vrh