Šta je novo?

Дисплеји на возилима градског превоза

Dorcolski44

Intermediate
Učlanjen(a)
15.09.2014.
Poruke
377
Pohvaljen
38
Lokacija
Dorcol
На овој теми пишите о дисплејима возила градског превоза. :wink: :)
 
У јулу видех неку 26 на којем дисплеју пише ,,95 КУМОДРАЖ I" :lool: :laugh:
Шта бре то КАРАБУРЦИ?
 
Sviđa mi se ovo što su uradili sa Solarisima, umrežili displeje sa navigacijom, i vozači više ne moraju da misle, displej uvek prikazuje smer kretanja (zvaničan naziv terminusa, bez ikakvih improvizacija), kao i broj linije.
Unutrašnji displeji najavljuju stajališta.

Mislim da bi ovo veoma lako moglo da se uradi i na svim ostalim vozilima GSP-a, Laste i privatnih prevoznika.
Bilo bi vrlo praktično, jer više ne bi postojale razne improvizacije, greške i sl. s jedne strane, s druge strane, vozači ne bi morali da razmišljaju svaki put o promeni smera, i konačno bi se rešio problem neobeleženosti vozila pojedinih privatnih prevoznika u gradskom, i Laste na ITS2 linijama.
 
Kad smo kod toga nije urađeno ni na svim solarisima, a tek mi nije jasno što su uradili na M seriji na jednom ili 2, i na IK-218 na jednom to povezivanje, ako ste već uzeli da radite, pa dajte do kraja onda to da se uradi?
Ali što bi bilo jednostavno kad može komplikovano.
Elem, juče ceo dan kolega imao frku sa displejom, kako potrefi neku rupu, a bogu hvala na trasi kratera po želji, displej ili se ugasi ili ispiše novatronik, na kraju čovek otišao po papirne oznake i rešio stvar...
 
Mislim da će da urade na svim busevima, samo postepeno, jbg.
Inače, mislim da bi svaki terminus sa otpravnikom morao da ima bar nekoliko relacijskih tabli, za slučaj kada displej ne radi. Pošto obično nemaju kompjuter ni štampač, dešava se da bukvalno nemaju čime da napišu.
Takođe mi nije jasno zašto one žute relacijske table koriste samo privatnici (i Lasta RJ Gradski saobraćaj), a GSP ne?
Najveći je problem obeležavanje tramvaja.
 
Otpravnici nemaju, ali u garaži imaju. Međutim, zbog ovih slučajeva kada se u toku smene desi problem bi morali i otpravnici da poseduju, ako ništa drugo materijal da naprave privremenu tablu... Danas za svaki slučaj, odneću im par tabli, pa zlu ne trebalo...
Ne koristi ih više ni Lasta, mada verujem da je mnogo bolje i lepše nego papiri.
 
becks89
Дискусије о дисплејима на ГСП возилима и возилима приватника. :winк:
 
Nikola '93":f8jqz5oc je napisao(la):
449 ima jedini iz cele serije spojene BP i NT sistem. Pričam o 1378, mada juče odradio sve normalno :roll:

Dorcolski44":f8jqz5oc je napisao(la):
becks89
Дискусије о дисплејима на ГСП возилима и возилима приватника. :winк:
Displeji su delovi nekih vozila, kao takvi mislim da nema potrebe zasebno diskutovati o njima. Naćiće se neko ko smatra da treba otvoriti temu sedišta u vozilima JGP-a, klime u vozilima JGP-a, svetla u vozilima JGP-a i sl. a sve to diskusije premešta u više tema i "cepka" eventualne diskusije na više mesta...
 
Da, video sam da ima papirne oznake, međutim u sredu uveče su mu radili svi displeji :D
 
449 јуче ухваћен на земунском кеју!!!Нисам видео да ли му дисплеји раде :oops:
 
Dorcolski44":16prghee je napisao(la):
449 јуче ухваћен на земунском кеју!!!Нисам видео да ли му дисплеји раде :oops:
Pretpostavljam da je isti kvar, kao na našem busu, kad čas radi čas ne radi, sam obrće i ispisuje po displeju, dal' je do konektora ili je do kontrolne jedinice, morao bih da se raspitam kod novatronika :)
 
Кажем да нисам приметио,а не да му не раде,мада могуће је...
 
Ја пре пар дана видех М серију на којој пише ,,706R ZELENI VENAC"
Јел то грешка или...
 
Вау свашта се ових дана ради у БГ.Реконструкција шина,радови у Земуну,радови на контакт мрежи за троле... :gobb: :vops: :vops:
 
Ima li šanse da se dogovore o standardu pisma na kom je linija označena. Meni ova kakofonija ćirilica-latinica-ošišana latinica prilično bode oči...
 
Да.Троле ћирилица,трамови пола пола и са бусевима исто.Анкета:хоћете ли;
а)латиницу
б)ћирилицу
 
Latinica mora biti na vozilima sa povezanim BP i Novatronik sistemom, BP navodno ne podržava ćirilicu.
Dok se ne povežu svi sa BP sistemom, imaćemo različite fontove.
 
Lično mi je svejedno, važno je da je obeleženo.
Ako moram da biram, zna se koje je naše zvanično pismo, dakle B) ;)
 
Vrh