Tramvaj u Žarkovu, ili ipak ne?

Tramvaji, autobusi, trolejbusi, a nadamo se jednog dana i metro...

Moderator: Igor

Karlo del Ponte
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2055
Pohvalio: 2624

Re: Tramvaj u Žarkovu, ili ipak ne?

Postod Karlo del Ponte » Ned Jan 10, 2016 10:46 pm

Сагласан сам са Вама 11030, у смислу да су многа насеља привилегована по питању доступности и квалитета вртића и јаслица. Али ипак је ово тема везана за јавни транспорт. Сигурно постоји још доста важних тема у овом запостављеном делу града, попут издвојене станице за међуградске аутобусе, али један пројекат унапређења никако не искључује други.

Заједничко за све је недостатак целовитог и јединственог плана урбаног развоја за цело подручје.
Pohvale za post: 1
EUKALIPTUS
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 10, 2011 11:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 368
Pohvalio: 273

Postod EUKALIPTUS » Ned Jan 10, 2016 10:52 pm

Tako su tražili da se izdvoji i stanica za međugradske autobuse na autokomandi (lično sam podržao tu ideju) i onda je neko jako pametan i bistar, u te međugradske autobuse svrstao i linije 465 i 493, pa je napravio haos sa presedanjem i pretrčavanjem na sred raskrsnice. Bolesnik.
E, imam osećaj da bi slično bilo i da se ovo izvede na Žarkovu, tj. da bi se na istoj stanici sa međugradskim autobusima našli i gradski autobusi koji polaze sa Banovog brda, kao i linija 581.
Karlo del Ponte
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2055
Pohvalio: 2624

Postod Karlo del Ponte » Ned Jan 10, 2016 11:12 pm

Мој став везан за станицу за међуградске аутобусе на Жаркову, је да она треба да се направи у форми сервисне саобраћајнице, по простору који заузима и дизајну најсличније бензинској пумпи. Таква станица би требала бити на месту пресецања Трговачке и Макишког тунела (због везе са неким будућим БГ:ВОЗ-ом, да на истом месту буде терминус приградских аутобуса, уређени тржни центар и паркиралиште. Наравно, предуслов за све ово је трамвај, а у супротном, хаос на Жаркову ће се наставити.
Pohvale za post: 2
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1099
Pohvalio: 1614

Postod solecar » Pon Jan 11, 2016 2:16 am

EUKALIPTUS » January 10th, 2016, 10:52 pm napisao:Tako su tražili da se izdvoji i stanica za međugradske autobuse na autokomandi (lično sam podržao tu ideju) i onda je neko jako pametan i bistar, u te međugradske autobuse svrstao i linije 465 i 493, pa je napravio haos sa presedanjem i pretrčavanjem na sred raskrsnice. Bolesnik.

Tu je više ljudi bilo povređeno , čak je jedna žena i poginula. Tu je problem pored genijalnog rešenja problem i u mentalitetub ljudi , koji kada dolaze iz pravca OŠ "Vojvoda Mišić" , umesto da idu stazom ispod rampe koja povezuje autoput sa Autokomandom , koja ih direktno vodi do linija nekadašnjeg ITS2 sistema , oni dođu do stanice 17 , 18 , 46 i 55 , pa onda pretrčavaju autoput. Jednom umalo nisam ja tako nadrljao , jer sam čekao autobus koji je dolazio na stanicu , a neka budala iza mene , koju nisam video , gurnula me na put , jer sam mu smetao , pošto je trčao za prigradskim autobusom kolovozom. Sva sreća pa nisam naleteo ni na autobus , a ni na vozila koja sub prolazila. Tom prilom me je ta budala još i opsovala šta sam stao na sred puta , pa ljudi ne mogu da prođu , a ja normalno stao da bih ušao u autobus koji nailazi.
Slika
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1421
Pohvalio: 213

Postod vucko » Pon Jan 11, 2016 2:15 pm

Imao sam zadovoljstvo da idem sa okretnice BB do Ceraka sa sve prelazom preko nadvožnjaka.

Faktički je okretnica sad u sred ničega, produženje tramvaja je izuzetno poželjno, makar ga samo produžili do Belih Voda.
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 8:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 595
Pohvalio: 362

Postod 11030 » Sre Jan 13, 2016 1:02 am

A jel ima ikakvih naznaka da ce se to produzenje i desiti ili je jos uvek u domenu maste?
solecar
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1099
Pohvalio: 1614

Postod solecar » Sre Jan 13, 2016 1:26 am

Kod nas je sve u domenu SF , jer na bitnim pozicijama imamo "stručne" rođake.
Slika

Povratak na “Javni gradski saobraćajni prevoz”