Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

@Džontra

О, да, наравно: "On Cook`s summer".

Па, мислим да ће их несносне гужве које ће у Топчидеру настати већ овог петка поподне, а посебно оне од јесени, натерати да то макар мало погурају.

Иначе, булевар кроз Раковицу је морао да се гради паралелно са завршетком приступа на новобеоградској страни, а да буде готов најкасније на јесен, тако да ту већ постоји озбиљно кашњење, које ће, нажалост, условити непотребан саобраћајни колапс.
 
Uh, to za Rakovacki put sam i ja u fazonu - valjda ce moja deca koristiti.. Mozda ako neko odluci da "rasformira" IMR i tu napravi neku "Rakovicu na Topciderci" ili naselje tipa Stepe pa postane prioritet, ovako, mnogo para i ozbiljan posao za ne tako popularan deo grada. Kada bi oni za pocetak, sto neko rece pustili dve trake da ne koristimo pravac ka Drajzerovoj od mosta, bilo bi bas dobro.
 
Проширење бучевара Патријарха Павла дефинитивно мора да се одради како би се Топчидерски парк ослободио саобраћајне гужве. И дефинитивно је требало да се ради паралелно са трасом УМП на НБГ, кад је већ тунел далеко у плановима.
 
Brigada i Tošin Bunar sada imamo situaciju da kratak interval crvenog svetla sa UMPom izaziva takav zastoj da se isti prenosi na drugu stranu MM-a, odnosno i na prethodni semofor što je totalno neprihvatljivo.

imam osećaj da su interval na semoforu podesili da kojim slučajem se Vesiću i Malom ne pojavi crveno dok idu od mosta ka Tošinom bunaru. Kako reče Dane isti sluaj kao kada je otvarana nova raskisnica u Tošinom bunaru.

Ово је врло вероватно потпуно тачно. Направио сам један краћи time-lapse ВАН ШПИЦА. Распад...

https://youtu.be/IS0FFzsVTls
 
Oko pola pet su se vozila iz Bulevara M. Milankovića knap uključivala u Omladinskih brigada zbog gužve kod semafora sa UMP-om. Biciklom sam prošao kroz celu OB i to je bilo jedino mesto za gužvom.
 
Večeras sam prošao trasom UMPa od tošinog do topčidera gde su na ukrštanju sa tramvajskim šinama kod perionice vozila iz smera KA miloševom konaku preusmeravana KROZ PARK TOPČIDERSKI jer su tamo nešto raskopali, nisam tačno video šta.
 
Данас сам се провозао из смера Раковице до Делте. Када сам се враћао у смеру за Раковицу је од Топчидерске ноћи до раскрнице код Милошевог конака затворена улица јер ју је БВК раскопао тако да је полиција возила преусмеравала на трамвајске шине које иду ивицом парка одвојено од улице без подлоге и кроз стазу у парку (поред оног језерцета). Даље од пумпе у Топчидеру до будућег ТЦ Капитол парк као привремено решење док се не направи булевар видим проширење улице на три раскрснице да би се направила трака за лево и то за скретање у Пере Велимировића, Варешку и Мишка Крањца( знам да сте о овоме доста дискутовали ), као неко ко ту свакодневно пролази не видим још толику потребу за ширење Раковачког пута сем ових раскрсница које би решиле проблем. Молим старије форумаше, ако се сећају, да ми кажу да ли су качени планови и рендери будућег булевара кроз Раковицу да не бих листао без потребе. Хвала унапред :gobb:
 
Ono što meni nije jasno je zašto skretanja (uključenja) u "UMP" iz Omladinskih brigada nisu rešena sa po dve trake, onako kako je urađeno na raskrsnici Omladinskih brigada i Jurija Gagarina, kod vrtića.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461955#p461955:3cfybcuc je napisao(la):
relja » Uto Jun 27, 2017 10:12 pm[/url]":3cfybcuc]Ono što meni nije jasno je zašto skretanja (uključenja) u "UMP" iz Omladinskih brigada nisu rešena sa po dve trake, onako kako je urađeno na raskrsnici Omladinskih brigada i Jurija Gagarina, kod vrtića.

Realno je moglo ! Jedino možda zbog dužine iz pravca M.M. Ta dva semafora su ipak na mnogo kratkom rastojanju.
Pogledajte prilog 1

 
iskreno necu razumeti neke sa ovog foruma koji su na moj predlog da se ukine semafor kod samog pruznog nadvoznjaka u TB jer mislim da je nepotreban a i usporava ceo saobracaj jer vec postoji pesacki prelaz na novoizgradjenoj raskrsnici..koji se bas retko koristi.Msm da nigde u svetu ne postoji pesacki prelaz sa semaforom...nego ovo je srbija,zemlja bahatih vozaca pa je ocigledno ovo jedino resenje nevodeci racuna o tome da postoji pesacki prelaz sa semaforom na svega 150,200m od istog.
 
Pešački prelaz mora da ima semafor ako ima više od 2 kolovozne trake (takvi su trenutno propisi).

Ja isto jesam za izmeštanje suvišnih pešačkih prelaza koji se retko koriste. Evo, sada sam izmerio i od novog pešaćkog kod UMP-a do pešačkog kod MM ima 300m što pešački ispod pruge čini potpuno nepotrebnim. Plus što su autobuske stanice u oba smera na istoj strani u odnosu na prugu.
 
Hvala @astrodule...sad trebam da krenem na bezaniju..pa razmisljam dal iz savske na novi most ili gazelu...plasim se iskreno guzvi u TB zbog semafora i pomenutog pesaskog ili na novi most...ipak ce biti novi most...merim tacno koliko km ima od stare zeleznicke stanice do stare bezanije pa sutra pisem o tome i utiscima,guzva,zeleni talas itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461953#p461953:2gjyf5a0 je napisao(la):
abrines » 27 Jun 2017 09:02 pm[/url]":2gjyf5a0] Молим старије форумаше, ако се сећају, да ми кажу да ли су качени планови и рендери будућег булевара кроз Раковицу да не бих листао без потребе. Хвала унапред :gobb:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403417#p403417:2gjyf5a0 je napisao(la):
Lurker » 01 Sep 2016 03:37 pm[/url]":2gjyf5a0]OK, evo stranice javnog uvida dotičnog plana:

http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglas ... ozdovac_2/

A evo i jednog dela plana za deo od Mosta do ulice Miška Kranjca:


file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462048#p462048:190d8jxc je napisao(la):
astrodule » Сре Јун 28, 2017 1:00 pm[/url]":190d8jxc]Pešački prelaz mora da ima semafor ako ima više od 2 kolovozne trake (takvi su trenutno propisi).

Ja isto jesam za izmeštanje suvišnih pešačkih prelaza koji se retko koriste. Evo, sada sam izmerio i od novog pešaćkog kod UMP-a do pešačkog kod MM ima 300m što pešački ispod pruge čini potpuno nepotrebnim. Plus što su autobuske stanice u oba smera na istoj strani u odnosu na prugu.

Само да додам, мора да има светлосну сигнализацију... Што значи да може и оно обично трепћуће жуто светло. Само ако би неко размишљао о томе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462001#p462001:3eshticf je napisao(la):
Baston » 28 Jun 2017 08:40 am[/url]":3eshticf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461955#p461955:3eshticf je napisao(la):
relja » Uto Jun 27, 2017 10:12 pm[/url]":3eshticf]Ono što meni nije jasno je zašto skretanja (uključenja) u "UMP" iz Omladinskih brigada nisu rešena sa po dve trake, onako kako je urađeno na raskrsnici Omladinskih brigada i Jurija Gagarina, kod vrtića.

Realno je moglo ! Jedino možda zbog dužine iz pravca M.M. Ta dva semafora su ipak na mnogo kratkom rastojanju.
Pogledajte prilog 1


file.php

file.php


Zapravo, ja sam mislio da bi se za uključenje iz Oml. brigada u "UMP" moglo da se primeni isto ovo:



Ako može i treba za Jurija Gagarina, ovde tek treba. Pogotovo što ovaj novootvoreni potez treba da preuzme deo saobraćaja iz Juriga Gagarina i da mu bude alternativa.
 
Treba samo što pre probiti nasip u bulevaru Crvene armije i na taj način bi se gužve u Omladinskih brigada prepolovile.

Moji utisci:
Bulevar Crvene armije je vrlo zapušten i bilo bi dobro da se neko što pre pozabavi njime.
Jutros oko 11 sati sam se vozio iz pravca Tošinog bunara ka mostu, na raskrsnici UMP i omladinskih brigada ako si prvo vozilo na semaforu, svetlo na semaforu se jako loše vidi. Da li zbog sunca, da li zbog usmerenosti semafora ili slabe jačine semafora, iskreno ne znam.
 
Pazi ovako kada ja sa bloka 70a krenem od dole od Save prvo me zakači semafor sa Jurija Gagarina u 90% slučajeva onda me kači semafor kod skretanja prema garaži od Delta sitija, tako su podešeni semafori, onda te kači i semafor na raskrsnici sa Đorđa Stanojevića, ako nisam pogrešio naziv i onda novi semafor ispred nasipa. Ja zaista nemam vremena da koristim ovaj novi UMP uz dužno poštovanje svakome ko ga hvali, ili što bi Seka Sablić u maratoncima rekla "se@#m vam se na ton film".
To je što se tiče tog pravca, što se Omladinskih brigada tiče, još nisam smislio neku pametnu putanju kad idem prema Zemunu, mada mislim da mi je pametnije da se preselim tamo.
Eto da ne bude da svi hvale ovaj novi UMP, ali meni kao i bilo kome drugom ko je sa blokova išao prema Zemunu on ništa nije pomogao, čak šta više.
Umalo da zaboravim, ja mrzim semafore :)

Sent from Nexus 5x using Tapatalk
 
Da si u nekog od blokova posle Gandijeve, onda bi ti Vojvođanska odgovarala.

Ovako si osuđen na Omladinskih brigada, a dalje bih ja prošao pored Rodića i Krio gasa do Vojvođanske, tj. Zemunske.

Ovi dani će nam biti odlični za testiranje novih putanja.
 
Kad se samo samo setim krajem osamdesetih, kad sam učio vožnju, imao sam samo 3 semafora do Fontane a posle toga pravac Zemun.
A ovo skretanje pored Krio gasa kad god krenem pomislim, samo da ga dušmani ne zatvore :) Šalu na stranu, plašim se da će biti još gore kad nam smeste autobusku stanicu kod buvljaka. Ja razumem progres i sve to, ali za ime Boga na blokovima živi preko 100.000 ljudi. Ko ne veruje neka broji. Da bi ovo funkcionisalo nama trebaju autoputevi na Novom Beogradu a ne semafori sa učestalošću od 100m. Što bi Kesić rekao "Budale".

Sent from Nexus 5x using Tapatalk
 
Kad se setim da se ul. Oml. brigada kretalo tek po par vozila. A sad auto put popreko kroz NB.
Moraće u skorije vreme da probijaju žel. nasip.
 
Žika":1y2uwoiu je napisao(la):
Kad se setim da se ul. Oml. brigada kretalo tek po par vozila. A sad auto put popreko kroz NB.
Moraće u skorije vreme da probijaju žel. nasip.
Kad sam se doseliona na blok 70a maštao sam o tome, da probiju nasip i da stignem do hotela Jugoslavija za 5 minuta. Danas mi toliko treba samo za prva tri semafora :)

Sent from Nexus 5x using Tapatalk
 
OK da ne smaram više ljude ovde ali ja sam veliki pobornik kružnih tokova, i više bih voleo da se promene navike nekih ljudi nego da nam kao i u zadnjih 100 godina do sada, uvek prave neka polovična rešenja.

Sent from Nexus 5x using Tapatalk
 
Nije da ti, kontriram, od početka tvrdim da će "UMP" na kraju biti samo još jedna obična ulica, ništa nalik na početnim animacijama.

Ali - ulica koja preseca Omladinskih brigada kod "Petoševića", danas "UMP", u straijim planovima "IV bulevar" bi bila izgrađena kad-tad.
I opet bi smo imali semafor. Ne bi smo imali kružni tok, zato što su ostale povezane bitne raskrsnice već semaforzovane (sa Jurija Gagarina - tramvaji, kod auto-puta - zbog naavno, zbog autoputa).

Jedini semafor kojio je na tom potezu "na divlje" ubačen je onaj za ulaz na parking bivše IDEA-e (ne znam kako se sada zove), zato što zgradu nisu orijentisali tako da koristi postojeću raskrsnicu kod Medicine rada... kolliko tu samo ima slepila: em su zgradu naopako okrenuli pa dodali semafor tamo gde nije planiran, em se prvobitni "stanar" za koga je i pravljena - predomislio i odselio....
 
Vrh