Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Zdravo svima.
Nov sam ovde.
Danas sam ksparisao trosoban sta na 5 spratu u 4. Fazi.
Zanima me da li je i kolika buka na juznoj strani koja gleda ka j.gagarina i da li je pametno dati ovoliki novac za stan na toj bucnoj strani? Vracar mi je takodje bio u opticaju ali jedino kod samog hrama i cene su slicne, takodje sam pogledao i bg na vodi i central garden i odlucio se za ablok.
 
Znači ima još slobodnih stanova :)

J. Gagarina je solidno prometna i bučna ulica ali su zgrade prilično udaljene od same ulice, za razliku od npr. Central Gardena u Starine Novaka.

Ta lokacija je po meni odlična, dosta firmi okolo, aerodrom blizu, buduća autobuska i železnička blizu, molovi, arena... do centra grada se brzo stiže....

Što se tiče BNV, ja sam i dalje pomalo skeptičan kako će se to razvijati. A Blok se završava 4. fazom a u BNV bi imao gradilište pod prozorom još dugo godina.

Vračar je previše zbijen za moj ukus.

Jel znaju konačno kad počinje gradnja?
 
Gradjevinsku dozvolu dobijaju najkasnije do 15. Marta. Primopredaja stanova najkasnije do 1.6.19 mada kazu bice i 2, 3 meseca ranije ako sve bude po planu.
 
Cestitam :) Slazem se, lokacija je odlicna, za buku ne znam, 5. sprat je na granici, sve iznad bi trebalo da je ok, sve ispod ne. Ali bi zvucna izolacija svakako trebalo da je dobra. Na kraju krajeva, kupovina stana u Abloku je odlicna investicija - ako bude bezveze lako cete prodati bez gubitka, a moguce i sa profitom, tako da se ne bih previse brinuo.

Jedno pitanje - ja sam mislio da je u CG sve rasprodato (osim zgrade u Dalmatinskoj za koju nije ni pocela prodaja). Sta su vam konkretno tamo nudili?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508020#p508020:79qzbcxp je napisao(la):
Markogmail » Sub Jan 13, 2018 1:07 am[/url]":79qzbcxp]Zdravo svima.
Nov sam ovde.
Danas sam ksparisao trosoban sta na 5 spratu u 4. Fazi.
Zanima me da li je i kolika buka na juznoj strani koja gleda ka j.gagarina i da li je pametno dati ovoliki novac za stan na toj bucnoj strani? Vracar mi je takodje bio u opticaju ali jedino kod samog hrama i cene su slicne, takodje sam pogledao i bg na vodi i central garden i odlucio se za ablok.


Ono sto Vam ja sa skromnim iskustvom mogu reci je da je , iz moje perspektive, stan okrenut ka Jurija Gagarina prilicno katastrofican. Iz najmanje dva, po meni najvaznija razloga. A to su: katastrofa od buke i juzna strana---UZASNO vruce. Sto se tice vrucine u novembru je bilo nesnosno ici panorama liftom. Mozete misliti kako je u sred leta u stanu. Non stop spustene roletne...A ipak morate otvoriti i prozor, barem ponekad. Tada nastupaju oba efekta- i guzva i vrucina. I mislim da je 5-ti sprat nisko... No, to je samo moje misljenje.
U svakom slucaju mislim da Vam je dobra investicija, kao sto rece jos neko. Moci cete ga prodati bez vecih problema mislim.
 
CG je imao jedan otkazan od 73m2 ali je na 1. Spratu i gleda na s.novaka tako da je odmah otpao a cena je ista kao u IV fazi a bloka i BNV.
 
Definitivno bolja opcija 5. sprat u J. Gagarina nego prvi u Starine Novaka.

Pored toga, A Blok mi je lično bolja opcija nego CG.

Pretpostavljam sa nije bilo slobodnih 3-sobnih stanova koji gledaju ka unutrašnjosti kompleksa?
 
Bio je ali na 2. Spratu dvostran severoistok 86m2 i 55m2 severna strana jos jedan dvosoban. Ostalo su rasprodali. Imaju duplexe koji me ne zanimaju pisto su svi preko 100m2.
 
Severna strana, drugi sprat... najgora opcija.

U tom slučaju je bolje jug, bez obzira što gleda na J. Gagarina.
 
Markogmail":3hvcjzta je napisao(la):
Bio je ali na 2. Spratu dvostran severoistok 86m2 i 55m2 severna strana jos jedan dvosoban. Ostalo su rasprodali. Imaju duplexe koji me ne zanimaju pisto su svi preko 100m2.
Ako nije tajna, koliko si platio kvadrat...
 
U ugovoru pise da nece cena ici preko 2475e. Dao sam depozit. Imam vracanje pdv a za 3 osobe. Kes placanje pppust jos 4.5%.
 
Jesi li se raspitivao možda za Skyline?

Na kom je spratu taj dvosoban od 55 m2 što si napisao da je slobodan?

danko":2lp57c3o je napisao(la):
Evo i osnova sprata ako nekoga zanima:

Vidim ovde da su svi veći dvosobni stanovi na severnoj strani.
 
Potpuno se slazem. CG je losija lokacija od Ablok..i pored svega. bili smo tamo pre kupovine stana ovde. Tamo je sve usko...odmah gledas u komsiju...bukvalno u tanjir...a previse skupo...i ne moze se proci automobilom od guzve. I bolji je 5 sprat nego drugi...ne znam kako bi bilo sa svetlom na toj strani i sa tom visinom. Ono sto sam nacula je da posle Abloka nameravaju da grade na Dorcolu. Kupite ovde ako Vam je stalo pa prodajte i kupite na novoj lokaciji na vreme ako Vam nije hitno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508674#p508674:1e7mx0hz je napisao(la):
eyla » Pon Jan 15, 2018 4:05 pm[/url]":1e7mx0hz]Potpuno se slazem. CG je losija lokacija od Ablok..i pored svega. bili smo tamo pre kupovine stana ovde. Tamo je sve usko...odmah gledas u komsiju...bukvalno u tanjir...a previse skupo...i ne moze se proci automobilom od guzve. I bolji je 5 sprat nego drugi...ne znam kako bi bilo sa svetlom na toj strani i sa tom visinom. Ono sto sam nacula je da posle Abloka nameravaju da grade na Dorcolu. Kupite ovde ako Vam je stalo pa prodajte i kupite na novoj lokaciji na vreme ako Vam nije hitno.
uf, pa nisam siguran da je cg nabijeniji od abloka, tj. lako je proveriti na google mapsu da nije. razmak izmedju zgrada u abloku je 20-25m (prema google mapsu), a najuza tacka central gardena je na 31m sirine (razmaka izmedju lamela). u sredini bloka je razmak oko 50m. ako gledate ka spolja, ima par tacaka u kneza danila i stanoja glavasa u kojima je razmak oko 18-20m, inace je dosta veci

sto se tice gradnje, da, gradice na gundulicevom sledeci projekat (posle abloka)
 
U a bloku ima stanova koji ne gledaju u komšijski stan, dok u CG nema.

Verovatno misli na samu lokaciju. NBG je prostran za razliku od Starog Grada.
 
Da li neko zna kvalitet gradnje u "Beogradu na vodi", ukoliko se uporedi sa ablokom i CG ?
 
Tako sam i ja čuo.

Markogmail":1oab8hpw je napisao(la):
Da li neko zna kvalitet gradnje u "Beogradu na vodi", ukoliko se uporedi sa ablokom i CG ?
Pretpostavljam da misliš na Vistu i Park?
Sumnjam da ti neko to trenutno može reći. Meni se lično ne dopada visina kao i blizina tih solitera.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508809#p508809:u7lqe8dc je napisao(la):
direktor » Uto Jan 16, 2018 12:32 am[/url]":u7lqe8dc]Pa to bas i nije gundulic pa david je njihov

Formalno nije, ali je relativno blizu.
 
Jeste Daka, ne znam kako se zove to naselje, meni je sve to Gundulic iskreno, a Dorcol mi se zavrsava u Zorza Klemansoa. Moguce da gresim. U svakom slucaju, trebalo je vec da pocnu, ne znam gde je zapelo.

Sto se tice pogleda na stanove, ima i CG stanove koji ne gledaju u komsiju, samo sto su oni mahom spolja (a i stanovi ka unutra u Starine Novaka su bas dosta udaljeni od naredne zgrade)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508796#p508796:3qbl1ist je napisao(la):
Markogmail » Uto Jan 16, 2018 12:00 am[/url]":3qbl1ist]Da li neko zna kvalitet gradnje u "Beogradu na vodi", ukoliko se uporedi sa ablokom i CG ?
Ono sto sam ja cuo od podizvodjaca koji radi na sva tri projekta, CG > Ablok > BNV, ali su nijanse u pitanju. E, sad, to je vazilo za BW Residences, ne znam za Vistu i Parkview.
 
Vrh