Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508746#p508746:2z0i6u4l je napisao(la):
dzigz » Pon Jan 15, 2018 9:39 pm[/url]":2z0i6u4l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508674#p508674:2z0i6u4l je napisao(la):
eyla » Pon Jan 15, 2018 4:05 pm[/url]":2z0i6u4l]Potpuno se slazem. CG je losija lokacija od Ablok..i pored svega. bili smo tamo pre kupovine stana ovde. Tamo je sve usko...odmah gledas u komsiju...bukvalno u tanjir...a previse skupo...i ne moze se proci automobilom od guzve. I bolji je 5 sprat nego drugi...ne znam kako bi bilo sa svetlom na toj strani i sa tom visinom. Ono sto sam nacula je da posle Abloka nameravaju da grade na Dorcolu. Kupite ovde ako Vam je stalo pa prodajte i kupite na novoj lokaciji na vreme ako Vam nije hitno.
uf, pa nisam siguran da je cg nabijeniji od abloka, tj. lako je proveriti na google mapsu da nije. razmak izmedju zgrada u abloku je 20-25m (prema google mapsu), a najuza tacka central gardena je na 31m sirine (razmaka izmedju lamela). u sredini bloka je razmak oko 50m. ako gledate ka spolja, ima par tacaka u kneza danila i stanoja glavasa u kojima je razmak oko 18-20m, inace je dosta veci

sto se tice gradnje, da, gradice na gundulicevom sledeci projekat (posle abloka)
Ne znam kako izgleda na google maps...ovo sto Vam govorim je licni utisak...bili smo i kod CG i kod west65 prethodno. Ka okolnim zgradama unutar je onako...ka spoljasnjem prstenu( van naselja) katastrofa a to su uglavnom stanovi koji su i ostali. Mozda ste u pravu za prve dve faze Abloka..nisam ulazila u stanove i izlazila na terase pa ne mogu da tvrdim ali 3faza a verujem i 4 sigurno nisu takve. Ako ste u 3 fazi okrenuti ka JG znate i sami koja je razdaljina.Ako ste okrenuti ka 4 fazi...isto dosta udaljeno...ka Delta City-u isto dosta razmaka...unutar bloka izmedju dve P strane celo igraliste...Centralni deo gleda ka bloku i razdaljina je celo igraliste plus ulica ka parkingu pa tek onda zgrade...meni je to sasvim ok.
 
Mi smo na severu...nista se ne cuje..ni sa otvorenim vratima terase...
 
Ta strana mi je najbolja u 3. i 4. fazi. Jedino vi u 3. imate dole igralište pa može da bude buka od dece ovima sa nižih spratova i naravno manje svetla.
 
I nama se tako cini....mi smo tu stranu birali jer smo znali sta znaci jug na NBG. Sa svetlom nemamo problem...cak sam prijatno iznenadjena kolicinom svetlosti..za buku cemo videti od proleca :lol:
 
Cao svima,

Intresuje me da li neko iz trece faze ima problem sa SBB televizijom?
Od oktobra, kada sam se uselio, vec nekoliko puta nemam mogucnost da gledam tv i to jednom cak 7 dana, a danas vec 3. Signal i povezanost je ok, ali problem je u njihovom sistemu. Naravno, posto su katastofa firma, resenje problema se ni ne nazire i sve traje predugo.

Za buduceg komsu u IV fazi, ja sam u F1 zgradi, orjentisam istok - zapad i gledam na tvoju buducu zgradu, kao i na Jurija Gagarina i mogu se pohvaliti da je sve toliko dobro izolovano, da se uopste ne cuje buka, mada sam ja na visem spratu.

Sto se tice kvaliteta, kako spolja, tako i iznutra, sve je savrseno (zamerke su nebitne), jedino je parket los. Kod mene je natur mat boja i sve sto se prospe, ostane fleka kao na tekstilu sto i planiram da im reklamiram, ocigledno je los lak. Takodje, duz celog stana, kroz vise prostorija imam neravninu izmedju dve lamele u istoj liniji (parketa), ali zanemarljivu.

Takodje, ukoliko su prozori aluminijum drvo kao u ranijim fazama, razmotri opcinu doplate za bele, nisam pogresio. Takodje, doplatio sam i za premium kupatila i prezadovoljan sam. Doplata je simbolicna.

Pozdrav
 
Obisao sam poslom dosta stanova u A Bloku i primetno je da kvalitet raste u kasnijim fazama, u nijansama i detaljima. Ipak, subjektivno, najbolji utisak mi je ostavio stan u 1 fazi, istok, na višem spratu. (gleda na Deltu). Svetao, sunčan, miran, tih, a opet si tu, sve je blizu, a komšije (Belville) dovoljno daleko. E, sad, ne znam kako će biti kada i ako u budućnosti SPC u dvorištu izgradi Crkvu, pa kad krenu zvona... al to je sad već neka druga priča.
 
To su nagađanja. Vlasnik parcele jeste SPC ali po urbanističkom planu tu nije predviđena gradnja crkve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509391#p509391:1v439gx0 je napisao(la):
cloud041 » Sre Jan 17, 2018 11:01 pm[/url]":1v439gx0]Šta je premium kupatilo?

U trecoj fazi si imao obicne i premium stanove. Premium stanovi su samim tim bili skuplji iz vise razloga, a tu spada i keramika u kupatilima koja je bolja, meni lepsa. Kod obicnih stanova, podne plocice su bile imitacija drveta.

Takodje, imam i podno grejanje kupatila na struju.
 
Nisam to znao. Ja sam mislio da su premium samo dupleksi. Svakako je super što nude opcije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509586#p509586:3842i36b je napisao(la):
cloud041 » Čet Jan 18, 2018 2:55 pm[/url]":3842i36b]Nisam to znao. Ja sam mislio da su premium samo dupleksi. Svakako je super što nude opcije.

Ne nude, trazis im sam :)
 
Mi smo imali sastanak sa arhitektom i bilo je ogranicenja u tome sta mozemo da menjamo...malo ali bilo je...nisu nam rekli za kupatilsku galanteriju da mozemo da biramo osim toga da li zelimo da imamo kadu,tus kabinu ili walk in shower u master kupatilu. U manjem kupatilu nam je inace walk in shower. Kada smo pitali da nam u oba kupatila bude podno grejanje( po originalnom planu trebalo je da bude samo u master bathroom) rekli su nam da zbog snage koju su dobili od distribucije to nije moguce ali smo na kraju dobili i to.Meni je to super stvar... Bili su vrlo fleksibilni oko mnogo stvari koje smo hteli da menjamo tako da je to za svaku pohvalu. Ja sama shvatila da ce nam plocice u kupatilu biti klasicne/mislim podne/ ali se na kraju ispostavilo da su imitacija drveta.Sada mi se svidja to kao varijanta...
Sto se tice SBB mi koristimo bez problema...isto od oktobra...
 
Bilo koji ozbiljiniji investitor dopusta da se biraju plocice za kupatilo a izgleda da je to ovdje premijum neka prica
 
Nisam ni ja imala informacije o premium kupatilima i ako sam pitala. Srećom zadovoljna sam i sa standardnim.
Malo su bili šturi sa informacijama u F3, mada su mi odmah izasli u susret oko nekih zidova u stanu koje nisam želela i parket u kuhinji umesto pločica. Sto se tiče belih prozora to je uz neku stvarno malu doplatu vizuelno mnogo bolja opcija. Moj stan je na severu, nema buke a jaaako je svetao stan na moje iznenadjenje.
 
Troja":t35soe8a je napisao(la):
Nisam ni ja imala informacije o premium kupatilima i ako sam pitala. Srećom zadovoljna sam i sa standardnim.
Malo su bili šturi sa informacijama u F3, mada su mi odmah izasli u susret oko nekih zidova u stanu koje nisam želela i parket u kuhinji umesto pločica. Sto se tiče belih prozora to je uz neku stvarno malu doplatu vizuelno mnogo bolja opcija. Moj stan je na severu, nema buke a jaaako je svetao stan na moje iznenadjenje.
Ovo "nekih zidova u stanu koje nisam želela" u smislu da su ih uklonili?
 
Da, bili su projektu stana ali meni su bili nepotrebni, nisu noseći pa ih nisu ni stavili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510044#p510044:1zkdrnjz je napisao(la):
Troja » Sub Jan 20, 2018 1:20 pm[/url]":1zkdrnjz]Da, bili su projektu stana ali meni su bili nepotrebni, nisu noseći pa ih nisu ni stavili.
Ok...
 
Jel i dalje puno stanova u 3. fazi prazno? Vidim da ima na prodaju nekoliko koji nisu ni useljeni a dosta njih se izdaje.

Ovi preprodavci što traže preko 2600 za m2 su ih i ohrabrili da cene u 4. fazi dignu za 25%.
 
Da li na forumu ima jos nekog ko je uplatio depozit za stan u IV. fazi osim mene ?
 
Bio je još jedan, pregledaj starije postove.

Nego mene zanima šta će biti sa polovinom zgrade gde će se stanovi voditi kao poslovni prostor. Ili će biti prazno ili uzeti neka firma pa pretvoriti u apartmane na dan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510386#p510386:1n2gwyyz je napisao(la):
cloud041 » Pon Jan 22, 2018 1:51 am[/url]":1n2gwyyz]
Nego mene zanima šta će biti sa polovinom zgrade gde će se stanovi voditi kao poslovni prostor. Ili će biti prazno ili uzeti neka firma pa pretvoriti u apartmane na dan.
Neće ništa biti sa tom polovinom zgrade, biće normalni stanovi kao i svi ostali, to se samo vodi kao poslovni prostor da bi vlasnici firmi mogli da ostvare kojekakve poreske olakšice i kupovinu na kredit preko firme.
 
Čine uslugu firmama ili pokušavaju da spakuju projekat tako da bi bio po zakonu (20% kvadrata poslovnog prostora)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510924#p510924:19m4papn je napisao(la):
cloud041 » Sre Jan 24, 2018 7:59 am[/url]":19m4papn]Čine uslugu firmama ili pokušavaju da spakuju projekat tako da bi bio po zakonu (20% kvadrata poslovnog prostora)?
Meni je to (da mora ta kvota da se ispuni) rekla osoba koja radi u jednoj firmi koja dosta gradi...
 
Vrh