Blok 32 - Stambena izgradnja

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

unedfined
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 66
Pohvalio: 308

Re: Blok 32 - Stambena izgradnja

Postod unedfined » Pon Apr 16, 2018 6:11 pm

sizif » Pon Apr 16, 2018 2:15 pm napisao:Ово је један од бољих пројеката на НБГ-у и надам се да ће бити реализован по рендеру. Станови јесу већи, али су - што рече Србо - комфорни. Оно што ми се посебно свиђа јесу прозори у кухињама и купатилима који омогућавају атмосферско проветравање. Луксуз који се све ређе среће.

Da "luksuz" je ono što je pre 30 godina bilo normalno za sve zgrade. Dvosoban stan od 60 kvadrata sa prirodnom ventalicaijom u svim prostorijama. Dobrodošli u 1979tu. A da li iko pravi dovosbne stanove od ajde 50 kvadrata sa prirodnom ventilacijom u prosečnom kvalitetu gradnje na "normalnoj" lokaciji. Po oglasima sa 50 kvadrata mislim da mogu da nađem već i trosobne bože sakloni.
Nisko
Novice
Pridružio se: Pet Mar 23, 2018 11:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 0

Postod Nisko » Pon Apr 16, 2018 6:22 pm

Da, 17000€ za dvosoban stan na NBG, pranje para mafije. Nista drugo...
unedfined
Intermediate
Kontakt:

Postod unedfined » Pon Apr 16, 2018 8:23 pm

Ne kažem ništa slično. Lokacije je fina, cena manje više standardna za "lux" novogradnju u blokovima, ima i skuplje. Samo što su kvadrature malo veće. Ono što samo kažem je da je tužno što po krajevima sa jeftinijim ulaznicama (Bulbuder, Denkova Bašta i slično) nema nikoga da kupi 3,4 placa i napravi zgradu veće osnovice sa "normalnom" strukturom.
sizif
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1141
Pohvalio: 711

Postod sizif » Uto Apr 17, 2018 12:32 am

Само што се тада станови нису куповали, него "добијали". Сви запослени по сили закона уплаћивали у исти фонд, а добијали махом чланови партије. А, руку на срце, у већини станова из седамдесетих и осамдесетих купатила и кухиње немају прозоре.
Сизиф не одустаје!
Veliki Vracar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 12, 2009 8:37 am
Kontakt:
Pohvaljen: 987
Pohvalio: 1030

Postod Veliki Vracar » Uto Apr 17, 2018 9:47 am

sizif » 16 Apr 2018 11:32 pm napisao: Сви запослени по сили закона уплаћивали у исти фонд, а добијали махом чланови партије.

Наш народ каже - Криво седи ал право беседи! :grand:
Можеш ти да мислиш и говориш наравно шта хоћеш, али није корисно да обмањујеш ове омладинце који нису живели у то време.
Ја рецимо јесам и морам да кажем да си изнео неистину. Стан у којем и дан данас живим добио је мој покојни отац, а никад није био члан партије. Када сам почео да се присећам, а изазван овим твојим наводом, људи који су добили станове у то време а да сам их познавао, готово нико није био члан партије! Ранг листу за добијање станова правила је посебна комисија састављена од запослених у самој фирми додељујући бодове по раније утврђеним критеријумима и тако се добијао редослед оних који су конкурисали. За чланство у партији се нису добијали бодови. Тако да... будимо реални.
Pohvale za post: 4
unedfined
Intermediate
Kontakt:

Postod unedfined » Uto Apr 17, 2018 10:59 am

Sada i Vi preterujete. Naravno da članstvo i partijska aktivnost nisu bili potrebni da se dobije stan ali svaka firma je muljala na svoj način i jednostavno imala različitu količinu dostupnih stanova i različiti način pravljenja rang liste. Gde je vrlo sigurno neko ko "zna ljude" sa slabijim realnim potrebama dobijao stan pre nekoga ko ima bolje realne osnove ali nije povezan.

I sve ovo je off topic.
Veliki Vracar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 12, 2009 8:37 am
Kontakt:
Pohvaljen: 987
Pohvalio: 1030

Postod Veliki Vracar » Uto Apr 17, 2018 11:25 am

unedfined » 17 Apr 2018 09:59 am napisao: Naravno da članstvo i partijska aktivnost nisu bili potrebni da se dobije stan

Само о овоме је било речи и Ви сте потврдили управо оно што сам рекао. Све ово остало о чему Ви говорите су тзв. покушаји злоупотребе или остварене злоупотребе система. О могућностима борбе радника за своја права онда и сада говори следеће - тада је постојао Раднички савет, тело које је могло да блокира било коју одлуку директора, синдикат вишеструко јачи од свих садашњих заједно, унутар предузећа и СРК (Самоуправна раничка контрола) којој се радник могао обратити за било које ускраћено право, а ван фирме и Суд удруженог рада..
Данашњи радник у поређењу са овим је у статусу кишне глисте у време пецарошке сезоне... Уосталом мислите шта хоћете, ово је ваше време.
vlilis
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 8:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 17
Pohvalio: 369

Postod vlilis » Uto Apr 17, 2018 6:22 pm

Ono onda i ovo danas, dva su paralelna sveta, apsolutno u svemu. Onda sam bio mlad i verovao da može bolje od toga, a danas sam dočekao činjenice da je su ljudi, tehnologije i materijali mnogo jeftiniji nego nekada. Čini mi se da iz toga proizilaze sve ove teme oko kojih danas najžešće polemišemo.
Žao mi je zbog oftopika, ali nisam uspeo da se uzdržim.
veselo!

Povratak na “Projekti u izgradnji”