Šta je novo?

Business Garden [ Poslovni objekat | 16 000 m²]

Изгледаће веома лепо, нема сумње да је цео пројекат унео свежину у околно сивило. Ја бих волео да је кула у висини поштанске штедионице, али и ово је пристојно јер је реч о канцеларијском простору. Пошто ће и Ушће а и главна кула Скајлајн бити канцеларијске, изгледа да се у том сегменту ствара постепено потражња.
 
Mislim da je ovo ok, previsoka kula bi previše opteretila saobraćajem ulicu koja je već sada problematična. Da ne govorim šta će biti kada se prekoputa sruše barake Parking servisa i stave slične zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542916#p542916:o5egkg4s je napisao(la):
Posmatrac » 05 Jun 2018 09:59 pm[/url]":o5egkg4s] Ја бих волео да је кула у висини поштанске штедионице.
Upravo tako. Ni manje ni vise. No mi smo toliko zaostali da nam i ovo sto nam namecu kao poslovnu "kulu" izaziva ushicenje i radost. Svuda unaokolo imamo stambene kule iz sedamdesetih i osamdesetih godina proslog veka od po dvadesetak spratova, ali STAMBENE ne poslovne, medjutim u 21. veku nekom nikako ne ide da preko puta postanske stedionice imamo savremenu poslovnu zgradu iste spratnosti i visine :?: :!: Znaci istroseno stambeno sivilo cije fasade mozda nikad nece docekati majstore da ih osveze i da te zgrade na nesto lice kao kad su bile nove a naravno jos i bolje od toga ostace da i dalje dominiraju citavim krajem. To je ta cuvena Srpska postapalica bolje ista nego nista utkana Srbima u gen. Gde je tu pamet i kakav je to urbanizam?
 
Gotivim ovog Nebojšu jer je agilan, svuda ga ima, postuje, primećuje i uopšte uzev, na "pravoj" je strani, ali čoveče, ubi s tim visokim zgradama. Ovo je Srbija, pogledaj podatak o gustini stanovnika i trendove priraštaja... Što da se gomilamo, pusti Šangaj, Singapur i ostale, oni MORAJU da idu u visinu... Kod nas i ono što je izgrađeno poluprazno zvrji... Tako da taman je ovaj Business Garden, i više nego što (će) nam treba(ti)... ;)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
U Bulevaru ,,Tri lista duvana,, zjape prazni, isto tako i staklena zgrada preko puta Djeram pijace zjapi prazna.

Ja volim da nas grad ima visoke poslovne zgrade, ali i ove niske su prazne. Kontam da ce ova zgrada biti ispunjena raznim kompanijama, jer verujem da jevreji ne idu tamo gde nisu sigurni da ce zaraditi.
 
@frode.

Nista ja ne "ubi", vec ubi ovu zgradu neki um, najverovatnije domaci, koji je odredjeni broj kvadrata spakovao na njemu jasan nacin i upropastio jedan projekat sa neverovatnim potencijalom. Slazem se ja da ce i ovo onako kako je doneti veliku promenu i progres u taj deo grada, ali moglo je i trebalo biti daleko bolje uz drugacije projektovanje i iskoriscenje postojece povrsine ili kvadrature.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542950#p542950:22agjxnb je napisao(la):
vucko » 06 Jun 2018 12:36 am[/url]":22agjxnb]Mislim da je ovo ok, previsoka kula bi previše opteretila saobraćajem ulicu koja je već sada problematična. Da ne govorim šta će biti kada se prekoputa sruše barake Parking servisa i stave slične zgrade.
Молим те да ми објасниш која је разлика са аспекта саобраћаја у крмачи од 40 000м2 и кули од 40 000м2?

ПС: Ушће 2 има 27000м2 изнад земље.

ПСС: Након овог варваризма у савском амфитеатру прича о саобраћају је постала депласирана. Нека гради ко шта хоће, горе од онога не може.
 
Gledajuci prvi sliku, lepo se vidi da bi ta gomila dodatnih spratova upravo unakazila kraj. Zamislite da ide skor do krana, to neba sta se vidi bi bilo do pola zaklonjeno...
 
meni se render dobro svida. da vece je ali nekako pase. siguran sam kad zavrse da ce to mnogo bolje izgledati
 
Da je viša bilo bi ok sa manjim obimom i nekim elegantnijim dizajnom, ovako je ova visina taman za ovakvu krmaču jer su maksimalno iskoristili prostor.,
 

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php
 
Molim za odgovor. Koja je maksimalna dozvoljena razdaljina između zgrada po aktuelnim propisima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549992#p549992:3jrs1cl3 je napisao(la):
sun » Ned Jul 08, 2018 7:40 am[/url]":3jrs1cl3]Molim za odgovor. Koja je maksimalna dozvoljena razdaljina između zgrada po aktuelnim propisima

Pretpostavljam da si hteo da pitaš koja je minimalna dozvoljena razdaljina između zgrada. To se određuje raznim planovima i aktima (GUP-om, prostorni planovima...) i ne mora biti ista za različite delove grada. Za BnV npr. važi 1/2 visine višeg objekta za poslovne objekte i 2/3 višeg objekta za stambene objekte. Dodatno, univerzalno u Srbiji važe i razni zakoni i pravilnici. Jedan takav je i "Pravilnik o tehničkim normativima za zaštitu visokih objekata od požara":

Član 13

Objekat se deli na požarne sektore tako što se površina sektora određuje u zavisnosti od visine* na kojoj se sektor nalazi, kako je prikazano u tabeli.

* - visina se određuje u odnosu na kotu terena na koju je moguć pristup vatrogasnim vozilima radi gašenja i spašavanja i sa koje je moguća intervencija uz korišćenje automehaničkih lestava ili drugih specijalnih vozila namenjenih gašenju i spašavanju sa visina.

Tabela

Visina na kojoj se sektor nalazi [m] / Maksimalna površina požarnog sektora [m2]

do 40 / do 1500
40 do 75 / do 1000
75 do 100 / do 800
preko 100 / do 500

...

Član 16

Ako se na naspramnim zidovima visokog objekta i susednog objekta bilo koje visine nalaze otvori preko kojih bi se mogao preneti požar s jednog objekta na drugi, najmanje rastojanje između otvora tih zidova mora iznositi pola visine višeg objekta, a ako to nije moguće, bezbedno rastojanje između tih otvora određuje se računski ili posebnim tehničkim rešenjem kojim se onemogućava prenos požara na naspramni objekat u vremenu najmanje 1,5 h (EW 90) prema kriterijumu za nenoseće spoljne zidove, ako to odobri nadležni organ.

Rastojanje iz stava 1. ovog člana je najmanje 8 m, pri čemu moraju biti ispunjeni uslovi iz člana 7. ovog pravilnika.

Ovaj Business Garden podleže tim pravilima jer je objekat viši od 30m. Ali, ovaj član iz pravilnika koji sam kopirao se odnosi na odvojene objekte. Objekti sa više lamela (što je ovde slučaj) se dele na požarne sektore kojih teoretski može biti čak i više po spratu jedne lamele (a lamele su praktično uvek različiti požarni sektori). Otuda imaš primer Belvila i ovog novog Bloka 12 u BnV za koje je maksimalna površina požarnog sektora 1000m2 a 1 sprat (računajući zbirno sve lamele jednog objekta) ima i više od 1500m2 (na visini preko 40m).

p.s. @Nebojsa, mislim da se u ovom pravilniku krije i odgovor, zašto ova zgrada nema 10 spratova više.
 
Poštovani nikolas 27, možete li laicima da pojasnite značenje citirane odredbe odnosno da bliže obrazložite svoje mišljenje da Business Garden podleže pravilima, kojim to tačno pravilima. Iz sadržine dostavljenih fotografija se jasno vidi da su stambene zgrade ne preblizu, nego gotovo spojene sa poslovnom kulom. Kako se u slučaju požara može sprečiti širenje istog sa jedne zgrade na drugu.Ovo je veoma ozbiljno.
 
Kula i stambene zgrade su radjene kao zatvoreni blok i sigurno postuju sve pp uslove od pp vrata pp opreme matrijala koriscenih za gradnju
 
Barake koje su prekoputa, a koje je koristio Parking Servis su napuštene. Šuška se da je lokaciju kupio isti investitor koji gradi i ovaj blok.
 
Taj plac je u privatnom vasnistvu skoro je usvajan plan tu je djelom predvidjen javni objekat vrtic
Koji CG bio u obavezi u svom kompleksu da uradi a nije
 
Ima li ovde nekog građevinskog inženjera. Ne govorim ja o pp opemi i materijalu, nego o obaveznom prekidnom rastojanju između susednih zgrada koji je propisan zakonom, a zbog bezbednosti od požara.Dakle, koliko je tačno to minimalno rastojanje između sudsednih zgrada - 1m, 3m 5m, koliko ?
 
Mogu biti naljepjene jedna uz drugu kao zgrade u nizu nije opet mimo propisa
 
Dirketore, ja verujem da ste Vi direktor svemira, ali budite precizni, na čemu je tačno zasnovano Vaše mišljenje. Naprotiv, na interentu možete da pronađete stručni tekst sledeće sadržine: “Po važećim protivpožarnim uslovima, svi objekti koji su viši od 22 m moraju imati pristup za protivpožarno vozilo sa dve strane objekta, na kojima postoje otvori. Istim propisima definisano je minimalno rastojanje visokog objekta u odnosu na susedni objekat, i ono iznosi polovinu visine visokog objekta.”
 
Ovi imaju pristup sa 3 strane Ali ovo nije susjedni objekat nego pravno gledano jedna cjelina zatvoreni blok
 
Mislim da niste u pravu. I poslovna kula i stambene zgrade su projektovane kao samostalni, autoreferentni objekti. Nemam nameru da više nastavljam polemiku po ovoj temi, jer nisam inženjer, ali mislim da ni Vi ne posedujete inženjerska znanja, ni teorijska, ni praktična. Možda ova tema uskoro bude obasjana svetlošću znanja nekog građevinskog inženjera, kome se unapred zahvaljujem na odgovoru.
 
Vrh