Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Budimo realni, od samog početka priča o privatnom parku je bila mali marketinški trik. To privatno dvorište u VK je uistinu betonska krovna ploča podzemne garaže, delom nasuta zemljom i kultivisana biljnim zasadima a delom popločana i predviđena za staze i druge prazeće sadržaje za decu i rekreaciju.
Tačno je i da je to trebalo da bude najveće privatno dvorište u Bgd, ali zato što pored Garden Centra drugih takvih nema.
U blokovima soc gradnje (NBgd, Blokovi, Cerak, Jerković...) postoje istinski parkovi među zgradama, koje su na velikom rastojanju, kontejneri nisu pod nosom, ali ti parkovi nisu "privatni", nisu kultivisani i zalivani po sistemu kap po kap, već su često zapušteni i nebezbedni sa prvim večernjim satima.
Pritom ni parcela VK nije impozantnih dimenzija ali je rasporedom lamela po obodima parcele zamišljen zatvoreni kompleks kondominijuma sa svim prednostima koji taj koncept nudi.
TOWER iznenađenje bitno narušava prvobitni koncept koji je mnoge motivisao pri kupovini stana u VK.
Najveća promena je za one koji su izabrali stanove sa orjentacijom ka unutrašnjosti kompleksa, a ti stanovi su navodno po marketinškom triku bili na većoj ceni.
Dodatno zauzeće parcele, skraćivanje parka, dizanje solitera kao i broja stanova bitno menja početne pozicije.
Interes kupaca stanova u I i II fazi jeste da u maksimalnoj meri zaštite svoje finansijske interese (počev od mesečne cene održavanja, odlučivanja o korišćenju zajedničkih delova kompleksa i sl.), a to će dugoročno biti moguće samo ako se kompleks finalizuje odnosno izgradi u svim svojim fazama.
Na kraju ne treba razmišljati crno belo, već konstruktivno i uz motiv da se stvari poprave i očekivanje da VK postanu pristojno mesto za život i pored svega dobra investicija za budućnost
 
Hm dok citam ovaj forum stvarno se pitam da li zivimo u istom gradu...Ja sam ziveo u blokovima SOC gradnje a posle i na Ceraku...Prosetajte blokom 45 kad god zelite uzivacete u divnim velikim parkovima, mnogi su veci od VK parka, nikad nisam stekao utisak da su nebezbedni, svuda ima raznih prodavnica, a postoje stanovi koji su trostrani u tim SOC zgradama...Na Ceraku sa druge strane svaka ulica nosi ime po pravom posadjenom drvecu u toj istoj ulici, zgrade su presvucene fasadnom ciglom i dalje postoji neko da kaze da je to SOC!
Ljudi kazem vam ne padajte na marketinske trikove da je nesto lux, najbolje, najlepse...ne razumem zasto uvek nekome sa strane verujemo i uvek nam je lose ono sto mi imamo?

Vas sugradjanin iz SOC naselja :)
 
Gde je u Novom Beogradu nebezbedno u prvim večernjim časovima? Idemo zajedno...
Kada sam ja pisao na ovom forumu o tome da je Novi Beograd sada bolji i lepši od starog dela, rekli su da je to prevaziđen koncept i da se sada svuda gradi na uličnom frontu. Evo sada ulični front u modernom gradu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Termin soc gradnja nije upotrebljen u smislu socijalne gradnje već socijalističke ili da bude svima jasnije komunističke gradnje.

Nažalost Komunizma (veliko počegno slovo iz poštovanja) više nema pa nema ni te dobre komunističke gradnje sa odvojenim kuhinjama, trpezarijama, trostranim orjentacijama stanova...

Nažalost takvi stanovi se više ne dobijaju za džabe i ne otkupljuju za 100 DM.

I nažalost takvi stanovi se više i ne projektuju i ne grade jer bi sada bili extra luksuzni i veoma skupi, parcele su sada skučene, kuhinja je sada u dnevnoj sobi, a kontejner ispod prozora.

Problem za vlasnike komunističkih stanova i njihovih naslednika je loše održavanje zgrada, loša izolacija, plaćanje grejanja po kvadratu... Benefiti su gore navedeni, široki parkovi (pa neka budu i zapušteni) koji su uglavnom bezbedni, široka šetališta i pre svega što su ti stanovi inicijalno dobijeni za džabe.

Međutim, kako sve staro nije po pravilu loše, tako ni sve novo nije po pravilu dobro i obrnuto, a svaka generalizacija je loša, kao i bukvalno tumačenje pročitanog na prvu loptu...
 
Sve si zaista lepo rekao i slazem se.
Shvatio sam samo iz tvog prvog posta da imas negativno misljenje o SOC gradnji u blokovima...sada je jasno.
Eto vidi dokle smo dogurali da bi sada ti stanovi bili extra luksuz da su novi a u ono vreme su bili prosecni stanovi za obicnu radnicku klasu na NBGu :(...
 
Ako neko od kupaca ima u KP ugovoru grafički prikaz kompleksa , mozda ima osnova da ih tuži pa da ga mi ostali podrzimo kao svedoci da je i nama to isto obećano?
 
Ja sam jedan od prvih kupaca, i nemam grafički prikaz u ugovoru. :? jel postoji neko da ima?
 
Upravo tako. Nije mesto da se priča o prednostima i manama komunističkih zgrada nego da pokušamo zajedno da nađemo rešenje za vas kupce iz prve i druge faze i nas potencijalne kupce drugih faza. Bilo bi dobro da se javi neko ko ima potpisan ugovor i kaže da li su ugovorene ikakve obaveze i prava koja se tiču celog kompleksa ili se ugovor samo bazira na stanu. Mada i bez ugovorne odredbe mislim da dosadašnji kupci imaju pravo da tuže jer su cenom kvadrata plaćali i to unutrašnje dvorište.
 
Ispostavilo se da je parket tek vrh ledenog brega ...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ugovor je precizan: kupac ima pravo samo na onoliko kvadrata kolika je povrsina stana. Ni jedna reč ugovora ne nagovestava pravo kupca na dvorište, ali je zato postoji član koji kupca obavezuje da finansira održavanje tog dvorišta i svega što neki upravni odbor od 3 člana odluči da sagradi u tom dvorištu. Takodje je kupac obavezan da investitoru da pismenu saglasnost za izmenu gradjevinske dozvole radi gradnje ostalih objekata u kompleksu. Nikakva ograničenja za tu gradnju nisu pomenuta i ovo je bio ultimatum za kupovinu stana! Znači: "ubistvo sa predumišljajem"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559994#p559994:zyedy9kh je napisao(la):
Meridijan » Pet Avg 17, 2018 9:45 pm[/url]":zyedy9kh] Takodje je kupac obavezan da investitoru da pismenu saglasnost za izmenu gradjevinske dozvole radi gradnje ostalih objekata u kompleksu.

Nisam znao da ste potpisali i ovo. Pa vi ste onda unapred znali da projekat moze biti drugaciji, sta god od slika da ste videli.
Ako ste potpisali saglasnost da investitor u daljoj gradnji menja gradjevinsku dozvolu, vama nikakva skica iz Ugovora ne bi ni pomogla.

Na ovo niste smeli nikako da pristanete.
Pa on je sa ovim mogao da napravi tri reda zgrada paralelno sa vasim koje bi bile na zakonski minmalnom rastojanju bez parkica i plus da vam naplacuje odrzavanje za ono sto ostane od placa po ceni koju ste potpisali.
 
U pravu si potpuno, ali stavi se na mesto ljudi koji su kupovali stan u prvoj fazi. Posto sam bila u pregovorima za kupovinu u prvoj fazi, sigurna sam da smo svi dobili isti odgovor, da se ta saglasnost daje da bi mogli da se naprave svi objekti, jer se dozvola za svaku fazu izdaje zasebno i da investitor planira da zida kompleks kakav prikazuje u tom trenutku, a da iza njega stoje njegovi dotadasnji projekti koji svedoce o tome koliko je to ozbiljan investitor.
 
Evo nekoliko dirljivih članova ugovora. Ne znam da li da ove sexy solitere tumačim kao "znatno odstupanje od situacionog plana datog u Grafičkom prikazu Kompleksa"?
 
Super sto si okacio celinu da moze lepo da se vidi citav deo oko izmena.
10.4 jeste odredba kojom se investitoru dozvoljava da radi sve, ali je ipak sa 10.5 napravljeno ogranicenje da ne moze doci do znacajnih odstupanja.
Ovako kad se cita jasno celina, taj Prilog 4 koji imate jeste osnov da zatrazite ponistenje Ugovora, bar po meni, ali vidite sa advokatima.

Na osnovu ovoga, vi mozete samo da odustanete od ugovora i da resite vracanje novca preko suda ili sporazumno. Oni su ocigledno procenili da ce ovo da prodje bez mnogo pompe i da vecina ipak nece da se buni, a oni koji se bune, lako ce prodati njihove stanove kasnije.
 
Koliko stranica i članova ima celokupan ugovor? Bilo šta duže od običnog KP ugovora ne bi nikada potpisao...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560018#p560018:q0cuxo9j je napisao(la):
Litota » Pet Avg 17, 2018 11:43 pm[/url]":q0cuxo9j]U pravu si potpuno, ali stavi se na mesto ljudi koji su kupovali stan u prvoj fazi. Posto sam bila u pregovorima za kupovinu u prvoj fazi, sigurna sam da smo svi dobili isti odgovor, da se ta saglasnost daje da bi mogli da se naprave svi objekti, jer se dozvola za svaku fazu izdaje zasebno i da investitor planira da zida kompleks kakav prikazuje u tom trenutku, a da iza njega stoje njegovi dotadasnji projekti koji svedoce o tome koliko je to ozbiljan investitor.

Ja kada sam pitao agenta o promeni plana izgradnje rekao je da nema sada nacrt kako ce projekat izgledati ali da je sve onako kako bi trebalo. Pošto sam ovde još pre pročitao da postoji mogućnost gradnje solitera (tada je bio samo jedan) rekao je da ne zna nista o tome, da postoje neke priče ali da nista nije sigurno i da definitivno investitor koji je sada dosta zastupljen na nasem trzistzu i planira buduce projekte neće da rizikuje svoju reputaciju i time ugrozi buduće projekte. Kaže pogledajte central garden, tamo nikome nismo stavili soliter ispred prozora... Sad mi dodje da opet napravim sastanak da vidim sta bi rekli. Srećom na tom sastanku me nisu ubedili da kupim stan ni u prvoj ni u drugoj fazi iako su sve dizali u nebesa. Imali su gotove stanove iz prve faze i dali mi planove, a kada sam pitao ako su već gotovi mogu li da pogledam stanove da vidim da li je sve onako kako pise i kako je sagredjeno rekli su naravno ali ne može danas već mora proveriti sa arhitektama i izvodjačima da li je stan spreman.(?) Naravno evo još uvek nije spreman, a sada i nemam želju da ih gledam, pogotovo ove ka lažnom dvorištu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560027#p560027:106kdwkl je napisao(la):
džagi » Sub Avg 18, 2018 12:26 am[/url]":106kdwkl]Evo nekoliko dirljivih članova ugovora. Ne znam da li da ove sexy solitere tumačim kao "znatno odstupanje od situacionog plana datog u Grafičkom prikazu Kompleksa"?

Ako svi imaju isti ovakav ugovor, ja mislim da zaista ima smisla otici kod advokata ukoliko zelite da ponistite ugovor, deluje kao da imate realisticnu sansu.
 
Super!!!
Da im posaljemo i vlasnicima zahtev za prijatelja.Jedino tako ce svi videti o cemu pisemo i na sta se zalimo.
 
Zvala je moja zena Vodzove kada smo videli za ovo. I dalje tvrde da ce dvoriste biti 60 ari. Sto se tice visine zgrada spominu par spratova vise, dva-tri sprata cini mi se da su tako rekli. I da rekli su da cemo imati i pogled na Vojvodu Stepe..sto u prevodu znaci da ce biti neke kule u pitanju, samo sa nizom bazom. E sada kolike ce te kule biti to ostaje pitanje.
 
Ja sam kupac stana iz druge faze, imam kao sastavni deo ugovora situacioni plan parcele gde se vidi da je povrsina koju zauzimaju zgrade u VS skoro ista kao i na strani prema Bileckoj, dakle ne veca. Znatno odstupanje bi bilo ovo sto se vidi na slikama koje smo videli u revidiranom projektu, a to je svakako odstupanje i od ugovora. Samim tim i dovoljan razlog za dodatni razgovor sa investitorom, u kancelariji ili na sudu... videćemo.
 
Nema šta da ostane pitanje. Investitor je platio arhitektonski biro da im uradi PDR koji predviđa tri kule od 17 spratova. Kad komisija skupštine grada usvoji na sednici 20.9. taj PDR, to je to. Jedina situacija i kojoj neće izgraditi 3 kule od 17 spratova je ako procene da nema tržišta za njih. S obzirom da ceo proces traje od prošlog leta i ozbiljna je priprema u pitanju, ne očekujem da odustanu. U prevodu, mogu da kažu šta hoće preko telefona.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Da li po Pravilima vlasnika Skupštinski odbor od 3 člana bira profesionalnog upravnika i da li se tim Pravilima profesionalnom upravniku delegiraju sva zakonska ovlašćenja iz nadležnosti Skupštine stambene zajednice (sem odluke o kreditnom zaduživanju Stambene zajednice koja ostaje u domenu odlučivanja Skupštinskog odbora)?

Da li se Pravilima vlasnika, koja se potpisuju uz Ugovor o kupoprodaji nepokretnosti, Profesionalnom upravniku delegiraju ovlašćenja da jednostrano i samostalno donese npr. odluku o visini mesečnog iznosa troškova održavanja (koji će plaćati vlasnici stanova i drugih posebnih delova), odluku o korišćenju zajedničkih delova zgrade izdavanjem njihovih delova trećim licima, odluku o postavljenju ili ugradnji stvari na zajedničkim delovima zgrade, odluku o visini naknade za investiciono održavanje zgrade (koju će takođe plaćati vlasnici, a može i iz kredita ako takvu odluku donese Skupštinski odbor)...?

Da li prema Pravilima vlasnika, u slučaju nemogućnosti postizanja većine u Skupštinskom odboru prilikom donošenja odluka, odlučujući glas daje Profesionalni upravnik?
 
Forumasi mislio sam da neko otvori facebook stranicu na koju cemo takodje stavljati sve sto nije dogovoreno,sa svim slikama.I da na taj nacin vlasnike uputimo u sve.
 
Vrh