Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Znamo za upotrebnu, nego se salimo, mislili smo onako izbeglicki da upadnemo u C kad vec vidimo da je gotovo. :)
CDE je jedan objekat papiroloski, garaza nam je zajednicka.

Komunikaciona oprema je definisana predugovornim obavestenjem i to svaki kupac zna, sve je u C.
Sto se tice A i B i to smo apsolvirali na osnovu Plana detaljne regulacije.
Minimalni prostor namenjen za poslovne potrebe je 20%, ali isto tako se zna da moze da bude i 100% jer minimalni prostor za stambeni deo u ova dva objekta nije definisan.
Takodje su kupcima pominjane 2 varijante, da A i B imaju 6 spratova i 4 sprata. Moguce su obe varijante jer je maksimalna definisana visina za A i B za sprat niza od nasih objekata, a opet se razradjuje drugi plan izgradnje koji je valjda jeftiniji oko temelja a koji bi onda pravio zgrade A i B od 4 sprata. Kako su A i B na posebnoj katastarskoj parceli i ne postoje ni lokacijski uslovi niko zapravo ne moze tacno da ti kaze sta ce biti u A i B. Mogu sestospratnice sa stanovima i obaveznim poslovnim prostorom na prizemlju duz citavih objekata, a mogu biti i cetvorospratnice, iskljucivo poslovni objekti, ili mesano.
To cemo verovatno saznati kad zavrse kompletno nase naselje na parceli 10362/3.
A i B ce biti na 10362/1 i nisu pravno deo nase celine. Razdvaja nas interna saobracajnica 10362/2.
GDS je odvojila plac 10362/4 za vrtic i to nije u njihovoj nadleznosti, to je nadleznost grada.

Zapravo smo utvrdili da nista ne znamo tacno oko objekata A i B nego slusamo glasine i razmatramo mogucnosti.
GDS sada kupcima za B pominje Poresku upravu a da ce u prizemlju biti biblioteka, dom za stare i zdravstvena stanica. Mada oni mozda mogu u A. Ja sumnjam da ce Poresku upravu u istom objektu mesati sa stanovima, tako da mi je sada varijanta gde je B cetvorospratnica najrealnija ukoliko su price o Poreskoj upravi tacne.
 
Kad citam ovo na Panorami ocigledno je da su na kraju fuserisali. Da li su kupci u C zadovoljni ako su im komplet stanovi zavrseni?
Nadam se da je parket potpuno ravan, kao i plocice, ajde ovo ostalo moze da se popravi. I da slucajno ne ogrebu kadu ili nesto sl. Vala ne treba mi stan pre marta ako posle treba da ga renoviram. Jos cu poceti svaku subotu da idem da glumim nadzorni organ. :(
 
Objavljen je konkurs za vrsenje tehnickog pregleda zgrada C,D i E, otvaranje ponuda danas.
Mislim da ima sanse da dobijemo stanove pre kraja godine tj. negde u decembru :)
 
@Kanta - Posecivao sam gradiliste u pocetnoj fazi i delovali su prilicno pedantni ali poslednjim posetama sam video da su postali mnogo aljkavi i uopste ne vode racuna da zastite posojece uradjene stvari (kade, prozore, terasa...). A izgleda da im se malo "kraducka" po stanovima. Malo sam razocaran... Inace, ja sam kupac u D lameli i u poslednjih mesec dana nisu nista radili. Ja bih bio zadovoljan da zavrse do marta, ali ako se ovakvim tempom bude radilo tesko da ce to biti jun-jul sledece godine. O uredjenju prostora oko zgrada necu ni da kometarisem :). Ulice koje su uradili vec deluju unakazeno od kamiona :).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569546#p569546:ecwure28 je napisao(la):
proj » Pon Sep 24, 2018 10:10 am[/url]":ecwure28]@Kanta - Posecivao sam gradiliste u pocetnoj fazi i delovali su prilicno pedantni ali poslednjim posetama sam video da su postali mnogo aljkavi i uopste ne vode racuna da zastite posojece uradjene stvari (kade, prozore, terasa...). A izgleda da im se malo "kraducka" po stanovima. Malo sam razocaran... Inace, ja sam kupac u D lameli i u poslednjih mesec dana nisu nista radili. Ja bih bio zadovoljan da zavrse do marta, ali ako se ovakvim tempom bude radilo tesko da ce to biti jun-jul sledece godine. O uredjenju prostora oko zgrada necu ni da kometarisem :). Ulice koje su uradili vec deluju unakazeno od kamiona :).
To je nažalost standardna boljka srpske gradjevine, od pojedinačnih majstora do ozbiljnih infrastrukturnih radova. Potpuno neodgovorno ponašanje prema već uradjenim radovima i ugradjenim stvarima je pravilo a ne izuzetak.
 
Mi smo sad u subotu obilazili stan u potkrovlju u zgradi D rekli su nam da je plan da se do 10tog oktobra zavrsi D..a onda do kraja oktobra objekat E privede kraju..a onda ce podneti zahtev za izdavanje upotrebe dozvole koji se ceka oko 40tak dana..pa nakon toga 2nedelje treba da dozvola postane pravosnazna...druga polovina decembra je najranije sto mozemo ocekivati useljenje :? Ako taj rok prodje mart je najrealniji jer nas hvataju praznicii i zima❄️☃️
 
Pozdrav Komsinice, da li su poceli sa ugradnjom parketa u zgradi D, kako napreduje fasadna cigla?
 
Kakav crni decembar,pa ministarka je kazala prvi stanari se useljavaju u septembaru.
 
@Komsinicaaa - Meni nije ni malo realno da se lamela D zavrsi do 10. oktobra :). Mislim da tamo ima jos 2 meseca intezivnog rada.
 
Da li neko zna u kom vremenskom terminu subotom se obilaze stanovi?Unapred hvala.
 
Od 14-16h.
MI smo dve subote bili i za te dve nedelje nije se ni makac napredovalo u D lameli.
Ono sto je gore napisano, jeste tacno, stavljene su plocice u stanu, a po plocicama sut i daske i prasine, ostalog maltera. To ce se sve izguliti...
Doticna persona koja nam je pokazala stan, je rekla kako imaju problem sa radnicima nemaju dovoljno itd... i rekla da ce biti gotovo u oktobru, sto ja cisto sumnjam ako se tako nastavi sa neradom. Malo je neodgovorno sa njihove strane, ali u ostalom svima nama u ugovorima stoji taj mart.
Drugo moraju da odrade stvari kako treba, jer ce biti primopredaja stanova, a tu cemo svi da ih stisnemo za svaku sitnicu.......
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569634#p569634:18adzr58 je napisao(la):
dadaimama » Pon Sep 24, 2018 3:16 pm[/url]":18adzr58]Od 14-16h.
MI smo dve subote bili i za te dve nedelje nije se ni makac napredovalo u D lameli.
Ono sto je gore napisano, jeste tacno, stavljene su plocice u stanu, a po plocicama sut i daske i prasine, ostalog maltera. To ce se sve izguliti...
Doticna persona koja nam je pokazala stan, je rekla kako imaju problem sa radnicima nemaju dovoljno itd... i rekla da ce biti gotovo u oktobru, sto ja cisto sumnjam ako se tako nastavi sa neradom. Malo je neodgovorno sa njihove strane, ali u ostalom svima nama u ugovorima stoji taj mart.
Drugo moraju da odrade stvari kako treba, jer ce biti primopredaja stanova, a tu cemo svi da ih stisnemo za svaku sitnicu.......

Kada ste poslednji put bili u D??
 
Pozdrav svima!

Već neko vreme pratim ovu temu, jer smo se zainteresovali za kupovinu stana, pošto smo podstanari već 14 godina.
Išli smo pre dve nedelje do ZK i sad za vikend i interesovali smo se za 3.5 soban stan od 93 kvadrata. Prvom prilikom smo dobili informaciju da takav stan košta 139000, da bi nam sada rekli da je oko 152000. Greška od 13000 evra nije zanemarljiva. Malo smo se više raspitali i kvadrat takvog stana na 3. spratu u C zgradi je 1634.6 evra, dok su stanovi na 5. i 6. spratu nešto jeftiniji.
Po priči zaposlenih u GDS, takvi stanovi su ostali samo na 1., 5. i 6. spratu u D zgradi, 6. spratu u E zgradi i 3., 5. i 6. spratu u C zgradi.
Ono što nas buni je cena kvadrata za ovaj stan koja je preko 100 evra veća od cene kvadrata za trosobni od 64,27 m2 (1522.4 evra/m2).
Vidim da ovde ima ljudi koji su već kupili stanove, pa bih volela da postavim neka pitanja.

Zar ne bi trebalo da veći stanovi imaju manju cenu po kvadratu, a ne obrnuto i zbog čega je u ZK tako?
Da li je iko od vas uzeo 3.5 soban stan ili poznajete nekog ko ga je kupio?

Mi smo bili veoma zainteresovani za kupovinu stana ovde, čak sam išla i u posetu školama "Sonja Marinković" i "Gornja varoš". Evo informacija za ljude koji imaju školski decu. Što se tiče prve škole, malo mesta ima. Konkretno u 3. i u 5. razredu bi bilo mesta za našu decu, mada su odeljenja već sad od 26 do 30 učenika. U "Gornjoj varoši" ima više mesta i novija je škola i kažu da dosta dece iz "Sonje Marinković" u starijim razredima pređe tu. Vezano za ponovno otvaranje škole "Desanka Maksimović" iz GDS kažu da se objekti tipa škole, vrtića i sl. aktiviraju tek po završetku izgradnje celog kompleksa (znači 2020., 2021. godina).

Izvinjavam se ako sam bila preopširna i bila bih veoma zahvalna ako bi mi neko odgovorio na pitanja.
 
Cena ovog manjeg je niza zato sto je u potkrovlju, a ovaj veci je na tipskom spratu. Pise vam u opisu. Trosoban na tipskom spratu ima cenu kao vas.
Sad i medju tim na tipskom spratu postoji opseg cena pa se i oni medjusobno razlikuju od pogleda i polozaja. Ne znam kakvi su tu kriterijumi ali to je to.
Potkrovlje je jeftinije zbog kosina koje krecu od 1.60m, ali se na tu kosinu racuna puna kvadratura, nista se ne umanjuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569598#p569598:26asvmfk je napisao(la):
Mirka » Pon Sep 24, 2018 12:47 pm[/url]":26asvmfk]Da li neko zna u kom vremenskom terminu subotom se obilaze stanovi?Unapred hvala.
U terminu od 14_16h subotom moze:)
 
:laugh:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569588#p569588:2dob2l7x je napisao(la):
proj » Pon Sep 24, 2018 12:13 pm[/url]":2dob2l7x]@Komsinicaaa - Meni nije ni malo realno da se lamela D zavrsi do 10. oktobra :). Mislim da tamo ima jos 2 meseca intezivnog rada.
Ni meni nije realno...ali prenosim samo ono kako nam je receno..svi radnici prelaze na objekat D pa ce to valjda ubrzati stvar:) Ma i da zavrse za 2meseca to je ok..samo da znamo..a ne da dele vaucere od Home Plusa i Matisa da kupujemo namestaj..a nemamo ga gde smestiti
 
:pob:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569574#p569574:12c3s2nq je napisao(la):
darkot » Pon Sep 24, 2018 11:32 am[/url]":12c3s2nq]Pozdrav Komsinice, da li su poceli sa ugradnjom parketa u zgradi D, kako napreduje fasadna cigla?
Nisu jos uvek poceli s parketom..bar u nasem stanu u potkrovlju nisu ..a fasadna cigla nije mnogo napredovala..nisam obratila paznju sa obe strane ali nisam primetila napredak neki znacajan sa ove strane gde je ulaz u zgradu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569653#p569653:1oizte79 je napisao(la):
oxygen » Pon Sep 24, 2018 4:19 pm[/url]":1oizte79]Pozdrav svima!

Već neko vreme pratim ovu temu, jer smo se zainteresovali za kupovinu stana, pošto smo podstanari već 14 godina.
Išli smo pre dve nedelje do ZK i sad za vikend i interesovali smo se za 3.5 soban stan od 93 kvadrata. Prvom prilikom smo dobili informaciju da takav stan košta 139000, da bi nam sada rekli da je oko 152000. Greška od 13000 evra nije zanemarljiva. Malo smo se više raspitali i kvadrat takvog stana na 3. spratu u C zgradi je 1634.6 evra, dok su stanovi na 5. i 6. spratu nešto jeftiniji.
Po priči zaposlenih u GDS, takvi stanovi su ostali samo na 1., 5. i 6. spratu u D zgradi, 6. spratu u E zgradi i 3., 5. i 6. spratu u C zgradi.
Ono što nas buni je cena kvadrata za ovaj stan koja je preko 100 evra veća od cene kvadrata za trosobni od 64,27 m2 (1522.4 evra/m2).
Vidim da ovde ima ljudi koji su već kupili stanove, pa bih volela da postavim neka pitanja.

Zar ne bi trebalo da veći stanovi imaju manju cenu po kvadratu, a ne obrnuto i zbog čega je u ZK tako?
Da li je iko od vas uzeo 3.5 soban stan ili poznajete nekog ko ga je kupio?

Mi smo bili veoma zainteresovani za kupovinu stana ovde, čak sam išla i u posetu školama "Sonja Marinković" i "Gornja varoš". Evo informacija za ljude koji imaju školski decu. Što se tiče prve škole, malo mesta ima. Konkretno u 3. i u 5. razredu bi bilo mesta za našu decu, mada su odeljenja već sad od 26 do 30 učenika. U "Gornjoj varoši" ima više mesta i novija je škola i kažu da dosta dece iz "Sonje Marinković" u starijim razredima pređe tu. Vezano za ponovno otvaranje škole "Desanka Maksimović" iz GDS kažu da se objekti tipa škole, vrtića i sl. aktiviraju tek po završetku izgradnje celog kompleksa (znači 2020., 2021. godina).

Izvinjavam se ako sam bila preopširna i bila bih veoma zahvalna ako bi mi neko odgovorio na pitanja.



Ja sam se raspitivao za zgradu E za 3.5 sobne stanove. Do pre 10 dana ostali su slobodni stanovi na 2. i 6. spratu i potkrovlje. Moj predlog je da odete do ZK i raspitate se, posto sam i ja dobijao pogresne informacije telefonom. Bruto cene stanova su bile 148k ili 149k eura u zavinosti od sprata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569653#p569653:30u3rksm je napisao(la):
oxygen » Pon Sep 24, 2018 4:19 pm[/url]":30u3rksm]Pozdrav svima!

Već neko vreme pratim ovu temu, jer smo se zainteresovali za kupovinu stana, pošto smo podstanari već 14 godina.
Išli smo pre dve nedelje do ZK i sad za vikend i interesovali smo se za 3.5 soban stan od 93 kvadrata. Prvom prilikom smo dobili informaciju da takav stan košta 139000, da bi nam sada rekli da je oko 152000. Greška od 13000 evra nije zanemarljiva. Malo smo se više raspitali i kvadrat takvog stana na 3. spratu u C zgradi je 1634.6 evra, dok su stanovi na 5. i 6. spratu nešto jeftiniji.
Po priči zaposlenih u GDS, takvi stanovi su ostali samo na 1., 5. i 6. spratu u D zgradi, 6. spratu u E zgradi i 3., 5. i 6. spratu u C zgradi.
Ono što nas buni je cena kvadrata za ovaj stan koja je preko 100 evra veća od cene kvadrata za trosobni od 64,27 m2 (1522.4 evra/m2).
Vidim da ovde ima ljudi koji su već kupili stanove, pa bih volela da postavim neka pitanja.

Zar ne bi trebalo da veći stanovi imaju manju cenu po kvadratu, a ne obrnuto i zbog čega je u ZK tako?
Da li je iko od vas uzeo 3.5 soban stan ili poznajete nekog ko ga je kupio?

Mi smo bili veoma zainteresovani za kupovinu stana ovde, čak sam išla i u posetu školama "Sonja Marinković" i "Gornja varoš". Evo informacija za ljude koji imaju školski decu. Što se tiče prve škole, malo mesta ima. Konkretno u 3. i u 5. razredu bi bilo mesta za našu decu, mada su odeljenja već sad od 26 do 30 učenika. U "Gornjoj varoši" ima više mesta i novija je škola i kažu da dosta dece iz "Sonje Marinković" u starijim razredima pređe tu. Vezano za ponovno otvaranje škole "Desanka Maksimović" iz GDS kažu da se objekti tipa škole, vrtića i sl. aktiviraju tek po završetku izgradnje celog kompleksa (znači 2020., 2021. godina).

Izvinjavam se ako sam bila preopširna i bila bih veoma zahvalna ako bi mi neko odgovorio na pitanja.

Takođe, u zgradi C na šestom spratu da je 500e/kv, lično ga ne bih kupila... Ali kome to nije problem, poštujem.
 
U objektu G takodje ima 3.5sobnih stanova koji su jeftiniji. Jeftiniji je kvadrat (1556.5eur/m2 za 1.i 2.sprat i 1577.4eur/m2 za 4.,5.i 6. sa pdv-om) i jos plus je manji stan, pa ispadne nekih 25k jeftinije nego u objektima C, D i E. Sad sve zavisi sta vam treba.
 
Mislim da, pošto sam preopširno pisala, ljudi nisu shvatili pitanje.
Na samom sajtu ZK se vidi u opisima stanova da je kvadrat trosobnog jeftiniji za oko 100 evra po kvadratu od 3.5 sobnog. Interesuje me da li su trosobni stanovi lošiji, lošiji materijal korišćen ili nešto slično. Ima li bilo ko ideju zašto je to tako? Obično je kod manjih stanova kvadrat skuplji, a ne obrnuto.
U prilogu je slika gde se sve lepo vidi.
 
Taj jeftiniji tip je iskljucivo u potkrovlju, nema takve kvadrature na nizim spratovima.
Taj skuplji je na regularnim spratovima, nije u potkrovlju. I dvosobni u potkrovlju su jeftiniji.
Stanovi u potkrovlju su jeftiniji bez obzira na strukturu.

Kada otvorite neku kvadraturu da gledate citajte opis na pocetku. Uvek pise da li je tip stana u potkrovlju ili regularnom spratu.
 
I u Stepi su na pocetku veci bili 1290 pa kasnije su se prodavali za 980 eura. Nije logicno da veci stanovi budu skuplji, koliko god da je to, u ovom slucaju od 50 do 100 eura za isti kvalitet. Nema logike.
Pored toga ti stanovi sa kreditom iznose oko 200 k eura. Da li kraj Zemuna ima infrastrukturu za tu cenu? Pored su udzerice u kojima se lozi, nalik na seoski kraj. Volela bih da je Srbija Austrija Belgija ili Holandija, prevoz, infrasktura, metro, uslovi za zivot i sve ostalo, ali bojim se da nismo sustigli to.
 
Jeste isti kvalitet, da li vi shvatate da vam ja odvajam potkrovlje od ostalih stanova. Potkrovlje je jeftinije. Na regularnim spratovima nije tolika razlika.
Takodje se gleda i stan kao stan. Ovi troiposobni imaju odlican raspored i dvostrani su, ima kupaca koji ce da plate jako dobar raspored.

U Stepi su se za 980 evra prodavali trosobni stanovi na ukopanom prizemlju, ne na regularnim spratovima. U Stepi su veci stanovi u dobrom delu jednostrani pa im je i losa organizacija kvadrata obarala cenu.

Kuca koje loze ima apsolutno svuda sem na NBGD. I na Vracaru ima kuca koje loze pa ljudi pored plate kvadrat i preko 3.000. to je stvar procene trzista.

Ja opet ponavljam, znam ogroman broj ljudi koji trazi stanove NBGD i Zemun da menja svoje na starom Beogradu jer im je putovanje do posla postao pakao. Zato se te cene i drze. A vecina radi na nbgd i sav poslovni prostor se i sada iskljucivo gradi po nbgd. I najave da se posao siri u Borcu preko Pupinovog mosta.
 
Vrh