Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

plato3.jpg


Deo zgrade Filharmonije se zapravo nalazi na ovom parkingu.
To moze da znaci da je parking ipak privremenog karaktera a moze da znaci i da se odustalo od zgrade filharmonije po resenju konkursa sto me uopste ne bi cudilo s'obzirom da konkursi u beogradu skoro nikad ne urode plodom.
Jbg ko ce ga znati.
 
Konkur za filharmoniju je bio valjda samo urbanisticki ne i athitektonski cini mi se
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581005#p581005:fcoo1bv8 je napisao(la):
direktor » 13 Nov 2018 07:30 am[/url]":fcoo1bv8]Konkur za filharmoniju je bio valjda samo urbanisticki ne i athitektonski cini mi se

Ne, bio je urbanisticko-arhitektonski konkurs
 
Конкурс за уређење Блока 13 (са зградом БГ филхармоније) је, у суштини, био анкетног карактера.

Биће ускоро расписан (ако већ није) нови конкурс за саму зграду Филхармоније, на којем ће моћи да учествују бирои са референцама.
 
@igore jesi ovo postavio render da bi dosli do zakljucka da parking prekoputa kule nece biti privremenog karaktera jer se na ovoj slici ispred kule vidi zelenilo,a nigde parkinga za kulu?
 
Sva parking mesta obe kule bi trebalo da idu po zemlju.
 
Која је тачно намена оне контејнерске зграде коју су сада преселили код надам се привременог паркинга. Апсолутно паркинг мора да иде под земљу.
 
Zašto pod zemlju? Ima podzemnih voda, vidi se u parkingu tržnog centra. Mogu prva 2-3 sprata kule da budu parking.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581340#p581340:rrnowuak je napisao(la):
srdjanprpa » Sre Nov 14, 2018 10:26 am[/url]":rrnowuak]@igore jesi ovo postavio render da bi dosli do zakljucka da parking prekoputa kule nece biti privremenog karaktera jer se na ovoj slici ispred kule vidi zelenilo,a nigde parkinga za kulu?
Render sam postavio pošto mislim da nismo imali priliku da vidimo kulu i iz ovog ugla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557050#p557050:2ctwfsrg je napisao(la):
nekoneko9 » Sub Avg 04, 2018 3:00 pm[/url]":2ctwfsrg]Ćao svima! :) Dugo vas već čitam pa reko mogao bih jednom i da se oglasim... Izdvojio sam danas malko vremena pa sam na brzaka napravio fotošop izgleda ove strane obale kada bi se sve kule trenutno u izgradnji gradile baš na tom mestu i čini mi se da da bi tako imale mnogo veću ''težinu'' i značaj nego ovako raštrkane (*znam da Ušće 2 ne izgleda ovako ali nije bilo prikladne slike pa sam stavio staru*)
file.php

Pozdrav svim forumašima.Ovo mi je prvo zapalo za oko.Da druže kada bi zakupci hteli tu da grade.Vidiš da je kula deo Beograda na vodi,Sky Line je kupio najlepši deo što gleda i na centar i ima panoramu mada što se njih tiče možda bi im ta strana lepše odgovarala.A kada bi imao sve kule jednu do druge šta milis na oni na nižim spratovima kakav bi imali pogled ?
 
@dejjan, parking ce biti podzemni, najverovatnije na dva nivoa - vidi se na fotki iznad koliko je ukopano sve, a ogromna povrsina gde su bili nadzemni parkinzi se tek iskopava do slicne ili iste dubine. Bice 700 parking mesta i po renderima ne deluje da treba da ih bude na povrsini, po sajtu: https://www.chapmantaylor.com/projects/tower-two

Po onome sto sam cuo od radnika tamo, krajem 2020. bi trebalo da je gotovo. Ako bude para, itd.
 
Parking za drugu kulu će biti podzemni na dve etaže i prostiraće se po kompletnoj površini parcele oivičene Bulevarom Nikole Tesle,Ulice Ušće i Trznog centra Ušće. Parking preko ulice je privremenog karaktera iz razloga sto je MPC morao da obezbedi parking prostor firmama koji zakupljuju poslovne prostorije u Kuli1 u toku izgradnje i za taj prostor se plaća debela mesečna naknada gradu. E sad da li ce grad želeti da zadrzi parking i nakon završetka izgradnje je pravo pitanje. Inace u beloj montažnoj kući je smestena nadzorna služba gradilišta i ta kuća će svakako biti sklonjena nakon isteka zakupa tog placa.
 
Najlogičnije bi mi bilo da grad ponudi kulama taj privremeni parking jer sam siguran da im neće škoditi da imaju još parking mesta.

Iza privremenog parkinga se nalaze brda zemlje, pa mi to ipak daju nadu da će ta zemlja da se iskoristi za zatrpavanje parkinga po završetku Kule 2.

Opet, jednog dana će doći na red i zgrada Filharmonije, tako da je pitanje da li će se isplatiti vraćanje u prvobitno stanje.
 
Kad pogledam kako se brzo gradi Skyline imam osecaj da se ova kula bas sporo radi.
 
Kako sporo, pa krenuli su sa sa zvanično šest meseci (a zapravo mnogo više) razlike. Deo dok se ne izađe iz zemlje svakako najduže traje, posle toga sve ide brže.
 
Biće ovo pristojno odrađeno, nemojte da sumnjate.
Iskreno, bez obzira na zadate rokove, ne bi me čudilo da se ovo pre primakne kraju nego što izgradnja Kule u BNV uopšte počne.
 
Samo da podsetim nove na temi na Google Photos album u koji svakih nedelju dana dodajem nove fotografije gradilišta sa sedmog i osmog sprata kule 1.
Deo gde će biti podzemna garaža se uživo nakratko vidi na http://www.naxi.rs/kamere svaka 2-3 minuta.

13. decembar 2018.
GDSER7XnX5bvA4SaHR4UNoroukE-ZZTeVVwxru0_rJl7CHZra6NOwaZrVXWoRCAmrWjRCulwUaAd5m9N7VHGme93ie0aJStx-riFeZQXmwtwbgPC-qLWUixBjXspWfW9bSw9mtFu8u1cJmOBECtPUPZ8Avv0GLiW2zbbcfKep5SBlANvSsltncA46642f0RLYiA-Q3m8bGtyUKW_0Vla9BuY3OceqvHYH37HDEZU9eg7Ot66LzVFCn38fUodYhEhTImq84y9TeG6wuW70uuzTTakCB7PAYBrhqmjo5p4b2WIWBbB4T6M_Ym4ImvIrc4cgJPcDM6H7GNsS1qx9jSZi4vXQOv1NkpzhOI6KZZubO8Zm4xn1o-hXJ3T56l4DIvLP4QMsghmeuTImuJfJWrnrUvSeYjNcjYb11wllROqhSHCEaZA6wuB6OLBJerJoFSh5cnhOfXpCPlwu3awKk1p4BOJ4GgH-4vXU3a223J4e4qO65j7N3Gjf0gvnRaelhxGDTXGlELYv4BAwAAVzClCwimxCUNh0F6Nive2nmYvEDEBSk-goi-lZire09uIPd8VfVP0U96ZqhVruolT6nyb2sZ8fDqE3stN8K9JJvcYTfh887bp-zFbJqFqwMF4AhYJHCOWLpNNdKHpp9qRj9EUpZAtzU1aXI6qmFPRdjrLoBO1QiDOML7dBlNGYpvbHgA32S1KoJ3ijYQPq6YM-ow=w809-h1078-no
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589437#p589437:155c8438 je napisao(la):
Nebojsa » Uto Dec 18, 2018 7:00 pm[/url]":155c8438]A sta radis ti tamo jel si u nekoj firmi
Da, radim u jednoj firmi u PC Ušće.
Nemam veze sa investitorom, izvođačima i sl.
 
Aha ok pitam onako posto vidim da si i ranije postavljao slike
 
Vrh