Hram Svetog Save

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Vladimir K
Novice
Pridružio se: Uto Sep 11, 2018 11:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 2

Re: Hram Svetog Save

Postod Vladimir K » Uto Sep 11, 2018 11:25 pm

boca-ica » Sat Sep 08, 2018 9:31 pm napisao:
Za kraj off-a: Orthodox bell ringing map

Mapa je bezveze prikrivnene nisko političke prirode

Hello,

I'm the author of this bell ringing sound map, as well as the oontz.ru website - and it's my pleasure to greet its readers and listeners in Serbia and beyond. Zdravo prijatelji!

However, I'm a bit disappointed by remarks speculating about the political or religious bias hidden in this map.

I'm a field recordist with a little knowledge of programming to be able to restrict this map to a certain area. But I hardly think there's a need to do this - mind you, this map records ringing patterns presented at the ringing festival, and I'd be happy to add more patterns from Orthodox churches, no matter which city or country they represent. This is just a hobby, please do not overthink it.

Sorry, I don't read or write Serbian but I'll try my best answering your questions in English or Russian, if you have any. Vladimir.
Pohvale za post: 6
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4885
Pohvalio: 12616

Postod Дошљак » Sre Sep 12, 2018 12:10 am

Pasarela » Уто Сеп 11, 2018 10:24 pm napisao:Ja sam jos 96 to pitanje postavio jednom visokom svestenom licu i dobio odgovor da podele na pravoslavni i katolicki nema,

Види, наша црква је у јако лошем стању, за монаштво не могу да кажем ту још и има правих Хришћана, православаца.. али свештенство нам је криминално, али буквално смо ми сви овде анђели са неба за многе од њих, то је страшно, можете да ми верујете а и не морате, неке ВЛАДИКЕ су умешане осим у секс скандале и у трговину наркотицима ! и то Хероином! , нека то буде чаршијска гласина али требамо обратити пажњу апсолутно..
Сад замисли да си једном од њих пришао и питао га нешто везано за симболе и каноне.. човече ти си буквално разговарао са демоном у мантији.
На жалост тога је све више.
О римокатолицима не желим да трошим речи, постоје сведочанства на Ју Тјубу колико хоћете од поштених фратара који јавно говоре да у служби не можеш да напредујеш ако ниси педер или педофил или то одобраваш.. Комплетан Ватикан је морбидно место 1/1 чист сатанизам.

Само да додам да је владика монашки чин.
Duleja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 5:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 946
Pohvalio: 1135

Postod Duleja » Sre Sep 12, 2018 12:47 am

Sorry, I don't read or write Serbian but I'll try my best answering your questions in English or Russian, if you have any. Vladimir.

Hello Vladimire, nice to have you on our forum! I have used your sound map as an illustration to our discussion, on weather the sound of orthodox church bells follow some canonical pattern, or not. I've also pointed out, that it is the work of a sound enthusiast. I find your work very interesting, being fond of sound landscapes. :)

Nazdravlje drugar!
:: siamo tutti fratelli ::
Pohvale za post: 3
Pasarela
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 16, 2018 4:17 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 341
Pohvalio: 375

Postod Pasarela » Pet Sep 14, 2018 6:38 pm

Дошљак » Uto Sep 11, 2018 11:10 pm napisao:
Pasarela » Уто Сеп 11, 2018 10:24 pm napisao:Ja sam jos 96 to pitanje postavio jednom visokom svestenom licu i dobio odgovor da podele na pravoslavni i katolicki nema,

Види, наша црква је у јако лошем стању, за монаштво не могу да кажем ту још и има правих Хришћана, православаца.. али свештенство нам је криминално, али буквално смо ми сви овде анђели са неба за многе од њих, то је страшно, можете да ми верујете а и не морате, неке ВЛАДИКЕ су умешане осим у секс скандале и у трговину наркотицима ! и то Хероином! , нека то буде чаршијска гласина али требамо обратити пажњу апсолутно..
Сад замисли да си једном од њих пришао и питао га нешто везано за симболе и каноне.. човече ти си буквално разговарао са демоном у мантији.
На жалост тога је све више.
О римокатолицима не желим да трошим речи, постоје сведочанства на Ју Тјубу колико хоћете од поштених фратара који јавно говоре да у служби не можеш да напредујеш ако ниси педер или педофил или то одобраваш.. Комплетан Ватикан је морбидно место 1/1 чист сатанизам.

Само да додам да је владика монашки чин.

Јесте али је надлежан за епархије и врло је у контакту са верницима и свештенсттвом и врло експониран што је далеко од монашког живота.
Sarajevska
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Sep 01, 2007 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 651
Pohvalio: 722

Postod Sarajevska » Ned Sep 23, 2018 6:55 pm

А сада мала ексклузива. Прошао сам поред Храма и имао шта да видим. Први капител на екстеријеру је готов:

Slikaupload a pic
Pohvale za post: 15
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6763
Pohvalio: 6507

Postod Вожд » Pon Sep 24, 2018 7:16 pm

_20180924_191533.JPG
_20180924_191533.JPG (189.12 KiB) Pogledano 3154 puta

_20180924_191819.JPG
Zombieboy
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 3:05 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 323
Pohvalio: 482

Postod Zombieboy » Uto Sep 25, 2018 9:49 am

A od kada je članak?
Mali ljudi pričaju o drugim ljudima.
Prosečni ljudi pričaju o događajima i svetu.
Veliki ljudi pričaju o idejama.
spatiotecte
Expert
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6501
Pohvalio: 1559

Postod spatiotecte » Uto Sep 25, 2018 11:26 am

Od pre hrista...
Prema slici odokativno bi rekao da je iz 1988
Realnost arhitekture Novog Beograda napokon otkrio Roger34:
"Zgrade kao zgrade i nisu lepe. Nisu pravljene da se u njih gleda"
Pohvale za post: 1
Sarajevska
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Sarajevska » Ned Sep 30, 2018 1:08 pm

Занимљиво је погледати шта раде Румуни са својим "Храмом", видим да одмах раде иконостас:

Они ће за 10 година да ураде што ми нисмо за 100...
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12227
Pohvalio: 5069

Postod direktor » Čet Okt 04, 2018 3:45 pm

Mojne brkas kad nije moglo da se grad pod crvenima ...
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Sarajevska
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Sarajevska » Uto Okt 16, 2018 11:04 am

Људи, има ли каквих абера о Храму? Има ли неко од Беобилдоваца неку инсајдерску информацију?

Последње вести имали смо пре скоро два месеца. Тада је речено да нови делови мозаика стижу крајем септембра или почетком октобра, али од почетка ми је све било мало сумњиво јер нигде није било уобичајених репортажа из Мухинове радионице, фотографија са састанака комисије.... Не кажем да се тамо у Русији не ради на мозаику, ал све је некако чудно,као да влада неко наметнуто затишје. Половина октобра је прошла, мозаика још нема. Телевизија Храм није нас удостојила видео-клипом о радовима још од свечаности у фебруару, можда грешим. На сајту Руске академије уметности у делу о Храму такође нема ништа од пређашње динамике: http://rah.ru/exhibitions/detail.php?ID=29124

Бојим се да ће овај немили раскол чији се црни облак надвио над Православљем имати последице и по радове на ентеријеру Храма. И свечаност поводом 800 година Српске Цркве следеће године веровато неће бити тако радосна и велика, ако у госте буде могао да дође или Кирил или Вартоломеј. Додуше, све ово је још и најмања штета од свега што ће направити потенцијални раскол....

Зна ли неко нешто?
orjen
Intermediate
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 7:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 681
Pohvalio: 118

Postod orjen » Uto Nov 13, 2018 9:41 pm

Od danas u Novostima - Jovan Janjic o gradnji hrama
http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/c ... vetog-Save
Sarajevska
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Sarajevska » Sre Nov 14, 2018 9:12 am

Видим из медија да су се састали патријарх, Манана Попова и Мухин с Вучићем. Ништа ново није речено:

https://www.blic.rs/vesti/politika/patr ... -i/v68wdrt

http://rs.n1info.com/a435572/Vesti/Vuci ... Hramu.html

Povratak na “Projekti u izgradnji”