ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11732
Pohvalio: 4614

Re: ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Postod direktor » Uto Sep 18, 2018 9:03 am

A oni su izuzetak uvjek idu malim slovom :)
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 1
dzigz
Beginner
Pridružio se: Čet Jul 06, 2017 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 79
Pohvalio: 18

Postod dzigz » Uto Sep 18, 2018 10:31 am

cloud041 » Uto Sep 18, 2018 9:02 am napisao:Vile na Dedinju su uvek bile na ceni ali potražnja za "lux" stanovima opada kako se broj istih konstantno povećava. IT-evci sami po sebi ne mogu da bitno utiču na cene nekretnina u glavnom gradu jer ih em nema puno, em onih koji mogu da priušte stanove po ovim cenama (+2000e neto plata) ima još manje.

Skok cena m2 nema ama baš nikakve veze sa privrednim rastom jer je isti simboličan.

Generalni problem ljudi na ovom forumu je sto razmisljaju previse racionalno i misle da svi tako isto razmisljaju :) Mnogo ljudi sebi ne moze da priusti ni iphone ili bmw, pa ih opet pola grada nosi/vozi. Tako su i stanovi u novim fensi kompleksima stvar pomodarstva (koje nece da prodje :) ).

Prica mi drugarica, splavarusa koja se krece po takvim krugovima - nije dovoljno vise da imas dobar telefon/kola, moras da zivis u Abloku, Central Gardenu ili tako negde. Ona se, tako, sada priprema da da skoro pola svoje plate da bi zivela u jednom od tih kompleksa. A ona je jos i zensko - zamisli sve one naprzene likove po separeima.
cloud041
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 10, 2017 7:30 am
Kontakt:
Pohvaljen: 294
Pohvalio: 0

Postod cloud041 » Uto Sep 18, 2018 12:33 pm

Jeste zato što je to su kompleksi takvog tipa još uvek novina u Beogradu... isto kao što je fora da se pije kafa u molovima.

Ja samo kažem da skok cena nema nikakve veze sa boljim životnim standardom jer nije bolji. Niske kamate su svuda u Evropi povećale prodaju stanova a investitori samo koriste trenutnu gužvu. U istom tom A Bloku u svakom trenutku imaš u ponudi 100tnak stanova, što za prodaju, to za izdavanje.
dzigz
Beginner
Pridružio se: Čet Jul 06, 2017 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 79
Pohvalio: 18

Postod dzigz » Uto Sep 18, 2018 2:31 pm

U proseku je promena zanemariva, i 99% ljudi nema bolji standard nego pre 10 godina. Ali broj ljudi koji imaju dosta kesa se povecava mnogo brze, a ovaj 1% isto tako brzo raste i po kolicini primanja, sto doprinosi (a) ogromnom klasnom raslojavanju, zbog cega i jesmo prvi po nejednakostima u Evropi i (b) rastu trzista "luksuznih" nekretnina. Sigurno je da i niske kamate doprinose, kao i gastarbajteri.

Sto se tice ponude, sad sam pogledao, u ovom trenutku u Abloku ima oko 30 stanova u ponudi za izdavanje, bar prema par sajtova na kojima sam pogledao. Pretpostavljam da ima i nekih koji su vec izdati, samo nisu skinuti sa sajta. Kazem, i mene interesuje koliko je realno veliko ovo trziste i dokle moze da se siri. I, na kraju, na koji nivo ce da konvergira cena novogradnje - da li je 2500-3000 realna dugorocna cena ili ce malo da padne (mislim da nema bas mesta za dalji rast u ovom trenutku).
Baston
Intermediate
Pridružio se: Pet Dec 25, 2015 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 201
Pohvalio: 310

Postod Baston » Sre Sep 19, 2018 3:11 pm

Dajte, ne budite nerealni ??? Ako dobro vidim nije rec o milion DINARA ! Ne zanosite se. Znate li koja je retkost da u Srbiju dodje u posetu svom ogranku CEO nekog globalnog konglomerata ??? Ne mislim multinacionalne firme srednje i manje velicine. U najbolju ruku neki Vice President, a da su tu stalno, ili povremeno uglavnom menadzeri na regionalnom nivou. Pa i u tom slucaju milion $ jos da bace na kupovinu ? Pa to niko nekom trecerazrednom menadzeru ne bi odobrio, prvi ne bi Dzef Bezos i Bil Gejts, pa do raznih Bordova direktora iza kojih ko zna ko stoji. Taj trend kupovine je bio mozda od '90tih pa do pocetka krize, a danas je ionako sve u najam. Pa cak i lux varijante, svega i svacega.
jamsy69
Beginner
Pridružio se: Pet Avg 08, 2014 4:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 43
Pohvalio: 47

Postod jamsy69 » Sre Sep 19, 2018 5:54 pm

Za milion eura mogu se kupiti dva stana od po 80ak m2 u Francuskoj( okolina Ženeve, Anesi, Anemas, Ferne Volter i sl). Ili jedan stan slične kvadrature u nekom od manjih mesta takođe uz Lemansko jezero između Ženeve i Lozane. Mislim da je trenutno 1 mil € za Bg previše novca za stan bez obzira na lokaciju. Ali kako svaka roba ima svog kupca, tako da me možda i skora prodaja ovih, ili sličnih, stanova demantuje.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro
"nema demokratije bez nafake"

Povratak na “Projekti u izgradnji”