Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

svsavic

Higher intermediate
Učlanjen(a)
25.12.2011.
Poruke
751
Pohvaljen
263
U pitanju je prva od zgrada (oko 53 stanova), od ukupno oko 450 stanova koliko je planirano u ovom naselju nazvanom DINA kao na sajtu www.zeleznik.rs .
Stanova ima od 32-75m2, imaju cg, lift, garaže, lokale i sve ostalo manje više standardno. Pozicija ovog naselja (prva zgrada je na karti) je blizu centra Železnika, neposredno pored Doma zdravlja i Arhiva Srbije.

http://zeleznik.rs/index.php?option...le&id=1597:dina&catid=60:okruzenje&Itemid=547
http://www.graditelj-inzenjering.co.rs/

Slike u izgradnji:


















Uploaded with ImageShack.us
 
Lepo, lepo. Verovatno ce ta livadica na kraju biti popunjena.

Aj potrudi se da nadjes render plz.
 
Da, između obeležene zgrade (crvene) i arhiva (ima oko 250m) je planiran kompleks.
Imam uslikani render ove prve zgrade, ali ostalih nemam (video ali nemam uslikao).
Dajem i sliku garaže, a osnove sprata videću da iskeniram pa da postavim slike





Uploaded with ImageShack.us
 
Da li zna neko kako ide prodaja stanova u prvoj zgradi? Pitanje je da li ce se graditi celo naselje ukoliko nema zainteresovanih kupaca ni za ovu zgradu.
Da li je i zemljiste iza Arhive namenjeno za izgradnju? Cini mi se da nije cela ona prazna parcela njihova.
U svakom slucaju mesto je idealno za novi blok zgrada i izgradice se pre ili kasnije.
 
Zemljište koje je prazno između arhiva (velika zgrada sever-jug) i ucrtane zgrade je njihovo (investitor), kao i jedna kuća koja će se rušiti. Granica između parcela arhiva i ove (iza arhiva) nije mi poznata.
Ja sam zaključio predugovor i rok za izgradnju je 10.2012, a u najboljem slučaju će biti na leto. Pogodno je kod njih što se stan može "personalizovati" u izgradnji po pitanju pregradnih zidova, struje, kupatila itd. Ima oko 15 stanova za personalizaciju (video na gradilištu).
Od stanova ostali su stanovi u podkrovlju (kosina od 1.6m i ima krov, tavan iznad), i neki od stanova koji nisu funkcionalni, ali nisam siguran treba proveriti kod prodavca ali većina je otišla (uglavnom najveći i najmanji)?!
Lokacijska dozvola i regulacioni plan (Po+P+4+Pk) postoji za sve zgrade, a građevinska samo za ovu sada koja se gradi. Investitor je u obavezi da napravi i saobraćajnice.
Po rečima investitira obezbeđeno je finansranje banke inteza za sledeću zgradu (oko 150 stanova, pored arhiva) i treba početi gradnju uskoro??!!
 
Stanovi 1020 €/m2 sa PDV, garažna mesta oko 4000€, lokali neznam
 
Meni je ovo buduce naselje skroz ok. Kad se popune stanovi, lokali i kad se izgradi infrastruktura bice skroz dobro mesto za stanovanje. Ne znam samo kojim ulicama ce povezati naselje. Koliko znam imaju tri opcije, bilo bi najbolje da ih povezu sa sve tri.
 
nisam siguran koliko je konkurentno obzirom na to da za malo veće pare može da se kupi stan u stepi, a u bližoj budućnosti i u novom beogradu u dr ivana ribara, oba naselja mnogo kilometara bliža centru od ovog.
 
Hm, malo veće, 200 evra po kvadratu. Za 100 kvm to je 20 000 evra. Uopšte nije mala razlika. Po toj logici, što bi kupio za 1300 u Stepi ako ima za 1500 u Južnom bulevaru i sl. Ne kažem da sam oduševljen projektom, ali kome ne smeta lokacija, ne deluje loše.
 
Nije 200€ nego 270€ veća cena. Stepa nije loša i ima prednosti: parcijalno grejanje, izolacija, termika, velika planirana infrastruktura itd, ali ima i mane: veoma nefunkcionalni stanovi, nemogućnost promene u izgradnji, saobraćajna infrastruktura, uzimaš kredit i potpisuješ ugovor pod nepovoljnim uslovima (ne vraćaju kaparu), rata ti krene a nisi se ni uselio.Prevoz od mog posla (žarkovo) do stepe bi trajalo čitavu večnost.

Železnik do centra (slavija) ima oko 12-13km, ali veći deo puta je magistralni put (obrenovački). Sa 511 do žel stanice treba 20-25 min, sa 58 do bulevara i 88 do Zemuna 40min. Tu je i obilaznica, ibarska, kružni put. Do vrtića ima oko 800m, škole 600m, pošte 1000m, milicije 1000m, prevoza (511, 88, 58, 55, 54, 521 i 512) 250m, tržnog centra (lola) 270m, velikog maxija 1100m, pijace 400m itd.
Meni odgovara prvoshodno zbog CENE, inače lokacija ni meni nije idealna.

za bojanche: planiraju povezati ulicu žarka vasiljevića sa ulicom luke spasojevića, luke spasojevića i titovu i žarka vasiljevića i 1. maja.
 
Hvala svsavic. Naselje ce onda biti super povezati sa gornjim delom naselja. Bilo bi dobro kad bi imao i direktan izlaz na Ulicu Ivo Lole Ribar. Mislim da je planirano da Ulicu Luke Spasojevica produze i do Loline ulice.
Inace znam da u tom delu Zeleznika duva ko ludo, nadam se da je dobra izolacija stavljena.
 
Da, bilo bi lepo da bude tako. Inače video sam kod šefa gradilišta regulacioni plan, planiran je put (istok-zapad) od kraja obeležene ulice žarka vasiljevića na mapi do ulice ILR pa dalje na ulicu tome buše, ali ja mislim da je to teško izvodljivo, treba srušiti dve, tri kuće!! Bolje ovako, mirna ulica a blizu prometne ulice. Bilo bi dobro ulicu žarka vasiljevića produžiti severoistočno na ulicu ILR, ali šta je tu je.
Što se tiče vetra, to neznam tj. zimi nevalja, ali leti dobro dođe i nema zagađenja.
Izolacija je standardna (projekat): blok giter 19cm + 6cm (stiropor ili min. vuna) + bavalit. Mogli su malo više da urade na tome, 8cm ili 10cm.
 
Koliko znam, svojevremeno kad sam trazio plac u tom delu zeleznika, starosedeoci su mi rekli da Ulica Zarka Vasiljevica treba da se spoji sa Lolinom negde kod restorana Singidunum. Al ok ako i ne spoje naselje ce biti dobro povezano.
Ako si u mogucnosti biraj stan negde u sredini, da bude ususkan izmedju dva stana. Ovi bocni stanovi gde su svi zidovi spoljni bice prilicno hladniji pogotovu jer je ta zgrada prva tu na udaru vetra. Svaka sledeca zgrada nece imati tih problema.
 
Evo na mapi sam napravio kako bi trebala da izgleda saobraćajna infrastruktura po mojim saznanjima. Crno šrafirano je zemljište gde bi trebale da budu sledeće zgrade naselja, a crveno je postojeća zgrada u izgradnji. Dajem i veću kartu Železnika da bi se stekla predstava o položaju naselja.





Uploaded with ImageShack.us
 
Koliko ja znam jeste, po toj ceni ja kupujem/kupiću stan
 
svsavic, lepo si ovo prikazao, stvarno naselje deluje interesantno, cena mi je posebno interesantna! I razdaljina izmedju lokacije u Zelezniku i recimo Sajma ce moci da se predje za desetak minuta kada most na Adi bude u punoj funkciji !
Kakav je pogled iz stanova s obzirom da vidim da je lokacija na uzvisenju!?
Hvala . . .
 
Pa, pogled je panoramski od pravca suprotno od kazaljke na satu severoistok-jugistok (B. Brdo, most na adi, ada, NBGD, Surčin, fruška gora, ostružnički most, fabrika Lola, Sremčica, Orlovača). Ostatak gleda na staro naselje, arhiv, karingtonke , dom zdravlja itd.
Naravno, ni jedan stan nema ovaj pogled, nego parcijalno i zavisi od kog sprata. Npr. svi stanovi okrenuti na severozapad (i prizemlje) imaju panoramski pogled i bez izgleda da se nešto izgradi ispred stana, ako je to nekom bitno (meni ne).

Što se tiče cene, kupovina stana je po meni kompromis između sledećih parametara:

- Mogućnosti (koliko para imaš, cene)
- Lokacije (prevoz do posla, ambijent, kultura, itd)
- Mikrolokacija (komšije, buka, bezbednost, prodavnice, pogled, strana sveta, vrtići, škole itd.)
- Kvalitet/opremljenost (grajanje, parket, izolacija itd.)
- Potrebe (kvadratura 2.0 ili 3.0, itd.)

Odluka je na tebi, i nije ni malo laka zbog bezbroj nepredviđenih/nepoznatih činjenica o nekretnini.
 
Lakimil":21o0um6f je napisao(la):
svsavic, lepo si ovo prikazao, stvarno naselje deluje interesantno, cena mi je posebno interesantna! I razdaljina izmedju lokacije u Zelezniku i recimo Sajma ce moci da se predje za desetak minuta kada most na Adi bude u punoj funkciji !
Kakav je pogled iz stanova s obzirom da vidim da je lokacija na uzvisenju!?
Hvala . . .


можже, може, само хеликоптером.
 
Danas bio na gradilištu, radovi intenzivno traju (fasada, krov, unutrašnji grubi radovi ...)
Slikao sam i okolinu tj. pogled:

Pogled ka Severoistoku:
p1040776v.jpg

Sever:
p1040777u.jpg

Istok:
p1040770x.jpg

Jugoistok:
p1040768v.jpg

Jug:
p1040767n.jpg

Zapad:
p1040766zk.jpg

Pogled na zgradu iz savske ulice:
p1040765n.jpg
 
Ja sam uzela stan u ovoj zgradi i vrlo sam zadovoljna. Pre ovoga sam gledala 1000000 stanova gde su me " investitori" lagali i obecavali svakakve gluposti. Ovaj investitor je odlican, imam dobre preporuke za njih i jedva cekam da se uselim :)
 
Svaka čast komšinice, koji stan si uzela, ima li nekih slika? Sada trenutno rade unutrašnje malterisanje, fasadu i keramiku.
 
Vrh