Šta je novo?

Blok 32 - Stambena izgradnja

relja

Professional
Učlanjen(a)
13.12.2006.
Poruke
16.477
Pohvaljen
17.439
Danas iz Omladinskih brigada primetih mašine u bloku 32.
Iza zgrade Telekoma ("iza"- gledano iz Bulevara umetnosti) se nešto dešava.

Šta se tamo gradi, da li već imamo temu?
 
U pitanju je nastavak projekta izgradnje stanova za mlade naucnike
 
Da li ce ti stanovi da se tim "mladim naucnicima" daju u vlasnistvo? Ili ce da im se prodaje "povoljno/neprofitno" a la Dulvil, recimo za "samo" 1.500 evra za kvadrat?

Ili ce to da ostane drzavno vlasnistvo? I onda ce da izbacuju iz tih stanova sve koji vise ne budu dovoljno mladi?

Gde moze da se procita opsirnije o tom programu, u smislu ko se kvalifikuje i po kojim kriterijumima ce da se biraju srecni dobitnici?
 
Ваљда нико више у овој земљи неће добијати станове џабе.
 
Nego,dajte slike sa gradilista.Cujem da su se zahuktali radovi.A zavrsetak radova je planiran za februar 2013. godine.

Imam pitanje.Zasto je dvoriste crkve toliko veliko,da li je planirana gradnja nekog objekta ili javnog parka tamo???
 
Slike iz februara:

94-full-2.jpg


94-full-3.jpg


94-full-4.jpg


94-full-5.jpg


94-full-6.jpg


94-full-7.jpg


Izvor: Jedinica za upravljanje projektima
 
Samo jednu,a kako stoji po projektu trebalo bi jos 6-7 da se gradi.Ocigledno ce posto se nema para da ih grade jednu po jednu i tako popunjavaju blok.
 
Za one koji ne znaju, u pitanju je ovaj blok:

b32.jpg


Oivičen je ulicama Omladinskih brigada, Bul. Z. Đinđića , Bul. Umetnisti i autoput.
Prema slikama, rekao bih da se sada gradi u donjem desnom delu slike, iza zgrade Telekoma.
 
Homer Jay":329pgw10 je napisao(la):
Zar se ovaj projekat ne finansira iz onog kredita EIB za nauku?

Klasika! Pozajmi pare pa onda presipaj Duleskuovim gradjevinarima i DS-ovcima sa univerzitata, a svi zajedno cemo da vracamo. Eto tako smo "ulozili pare i unapredili nauku". Budi Bog s nama!

Ako neko zna za sajt gde se vidi ko i kako ce da "deli" te stanove jako bih voleo to da vidim. A i kako i pod kojim uslovima su izabrani izvodjaci radova, projekat, itd.
 
Al' te rupe odnosno parkovi koji su potpuno okruženi zgradom kada nije baš velike površine meni isto kao degažman u stanu - neiskorišćen prostor. Nikad tu nikome ko ne živi u tim zgradama neće pasti na pamet da uđe, pa je samim tim mrtvo, te ne pada na pamet ni ovima koji žive tu da obitavaju. Bezveze. Bolje dve ćirilično G zgrade, nego jedna sa "degažmanom".
 
jedno vreme je ovde bila stala izgradnja. vidim da se sada radi punom parom i već se stiglo sa gradnjom iznad prizemlja
 
Zbog čega je SPC dobila onoliki prostor, ravno četvrtini površine bloka?
 
Kao tvrđave da grade.
Stvarno ne znam šta mora ovoliko da se nagura jedna zgrada na celu parcelu. Ovo unutar zgrade nije nikakav park illi slobodan prostor, više ispada kao predimenzionirani svetlarnik, koji je nažalost nekim stanovima jedini pogled napolje (ne znam raspored, ali pretpostavljam). To mu dođe kao u zatvoru da živiš, kada gde god pogledaš vidiš zgradu na 20-30 metara, a dole zabetonirano...
 
Kada pogledam ovaj blok prodje mi kroz glavu ideja da su uradili kao 6 kaplara,6 kula ali na solidnoj odaljenosti gde nemate nijedan stan da svi prozori komsiji gledaju u njegove prozore.Ne svidja mi se iskreno.Ne bih ovde ziveo da mogu da biram,ali oni koji ovde dobijaju/kupuju stan nemaju taj luksuz
 
Казнено-поправни завод "Блок 32".
 
Стварно, ко затворски круг.... Нови централни затвор?

Ироније ли, они то зову "хуманизацијом" НБГ-а, јер су, јелте, куле "нехумане"... :lool:
 
Sada ne mogu da vadim sa GE snimke ali primetih slicne zgrade,ako izuzmemo novogradnju kod arene I zapadno od SIV_a isticu se blok 21 koji ima zgrade koje su kao zmijica u nokijinoj igrici sa 3 strane okruzene ali je cetvrta slobodna.Takodje I u bloku 24 postoje 3 zgrade koje su gradjene sa 3 strane okruzene,a I bloku 28 postoji zgrada potkovica.

Takodje u bloku 27 juzno od studentskog grada su prakticno zgrade iz 4 dela ali nisu spojene,ali najbliza zgrada sa koje gledate pod pravim uglom iz prozora je 127 metara preko parka dok je u ovom bloku u pitanju 33 metara preko golog betona/poplocane unutrasnjosti bloka.
 
samo vučko ti prostori u staroj gradnji su mnogo mnogo veći nego ovde.


ono što sam ja primetio kod ovakvi kvadrata je to da u centanom dvorištu uvek se otvore neki kafići, koji leti izbace svoje stolove u centralni deo, tako da ceo kompleks ima neku komšijsku atmosferu.... lokalni blejači sede ceo dan snimaju ko prolazi i tako......
 
vucko":3e5fkx6k je napisao(la):
Sada ne mogu da vadim sa GE snimke ali primetih slicne zgrade,ako izuzmemo novogradnju kod arene I zapadno od SIV_a isticu se blok 21 koji ima zgrade koje su kao zmijica u nokijinoj igrici sa 3 strane okruzene ali je cetvrta slobodna.Takodje I u bloku 24 postoje 3 zgrade koje su gradjene sa 3 strane okruzene,a I bloku 28 postoji zgrada potkovica.

Takodje u bloku 27 juzno od studentskog grada su prakticno zgrade iz 4 dela ali nisu spojene,ali najbliza zgrada sa koje gledate pod pravim uglom iz prozora je 127 metara preko parka dok je u ovom bloku u pitanju 33 metara preko golog betona/poplocane unutrasnjosti bloka.
@Вучко, то је блок 37, а не блок 27. Блок 27 не постоји на Новом Београду ! Зашто не постоји, не знам, увек сам се питао ? (Питам се питам ?). Рецимо не постоји ни блок 36 !

Те зграде из четири дела који спомињеш, такође постоје и у блоку 33 и 38.
 
Vrh