Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
snap2id6.jpg


Odavno hoću da ovekovečim ovaj deo bloka 9a - koji je odmah do parkinga IV opš.Suda.
Možda se nađe rešenje za rušenje 'zgrada' u njemu, pa nasipanje i izgradnja.
Mnogi od vas znaju za ovaj 'slučaj', ali možda niste ulazili u 'naselje' ili .. šta već ovo izgleda :

9a001jt7.jpg


Radionica čuvenog majstora za 'Mini Morise' - može i zamena. :)

. . .

9a007vm4.jpg

http://img261.imageshack.us/img261/183/9a007vm4.jpg

Čuvena kafanica za sastanke advokata i klijenata, većinom 'nevinih' ili koji su u pravu. :)

..
..
..

9a018dz1.jpg

http://img503.imageshack.us/img503/5856/9a018dz1.jpg

E, sad kad je ovo sve lepo ovekovečeno za istoriju, može i da se ruši ... ako se nađe neki investitor.
 
jee! u sred grada selo--jedva cekam da "ih" roknu sa jednom ogromnom lepom stambenom zgradom :cool:
 
Vec sam pisao o ovome, ceo blok je kupljen od strane investitora X. Platili su ozbiljnu sumu onima koji su imali vlasnistvo nad kucicama, a Romima je ponudjen po stan svakoj familiji.
Moj prijatelj koji je tu ziveo, dobio je pare, kupio pravu veliku kucu i ostalo mu jos prilicno para...
Znaci, ako su za ceo plac izdvojili oko 2 M Eu ( ova suma je prilicno sigurna), racunam da ce graditi nesto ozbiljno.
Dakle, svi su isplaceni, kad pocinje gradnja, ne znam...
 
ceo blok je kupljen od strane investitora X. ?! - možda taj deo bloka.

Da li možeš da proveriš jel kupljen i deo gde su barake - dugi prizemni objekti.
 
Nije to to...zgrada preko puta mega trenda je u obliku cirilicnog slova G ili latinicnog L
Ovo je zgrada prekoputa piramide...gde skrece 95 kad se iskljucuje sa jurija gagarina ka imocentru
 
Izvinjavam se ako sam promašio temu.

Naime pre neki dan krenulo se sa rušenjem "kuća" u bloku 9a, pored suda na Novom Beogradu, na uglu između Bulevara Mihaila Pupina i Džona Kenedija. Pošto nigde nisam našao informaciju da li će se i šta tu graditi, pitam vas da li imate ikakve informacije o ovome.

Hvala
 
Интересантно. Одоше и уџерице на старом Авијатичарском путу, у једној од последњих "депресија" на НБ (налази се испод коте послератног насипања).
Не знам шта ће тачно да се гради, али знам да су становници исељени још пре најмање три-четири године, а да је ваљда само једну породицу инвеститор привремено оставио да чувају плац. Изгледа, дошло време за зидање.
 
Хах! Драго ми је да се Филип Имућни враћа инвестирању у Београд. А зна ли се који тип објекта кани изградити?
 
Evo, nađoh ovu vest iz 2009. negde na netu:

Blok 8 na Novom Beogradu
Prema informacijama koje se mogu naći na zvaničnom sajtu preduzeća, u Bloku 8 na Novom Beogradu, u Bulevaru Mihajla Pupina 181, na površini od 36.290 kvadratnih metara biće izgrađen stambeno-poslovni objekat na 14 spratova, u okviru kojeg će biti i garaža sa 500 parking mesta.

Ali, to nije na lokaciji o kojoj pričamo, već tačno prekoputa nje, na poljani pored "Centrotekstila".
 
јасно ми је да овде каже блок 9 а не осам али да то ниеј ово? http://www.beobuild.rs/read.php/34.html

капирам да прави становање + апартмане + хотел? пословање не иде у бг већ пар година?
 
Šta god da se gradi, biće temeljno propraćeno sa slikama, Mekbejn je tu u blizini ako se ne varam, Ja sam na dvadesetak metara od lokacije mislim da još neki forumaši žive u blizini. :gobb:

Danas su sekli drva i postavili ogradu na jednoj strani, ostale su još dve kuće da sruše. Čekamo tablu da postave! :)
 
Пантограф":23joitb6 je napisao(la):
Evo, nađoh ovu vest iz 2009. negde na netu:

Blok 8 na Novom Beogradu
Prema informacijama koje se mogu naći na zvaničnom sajtu preduzeća, u Bloku 8 na Novom Beogradu, u Bulevaru Mihajla Pupina 181, na površini od 36.290 kvadratnih metara biće izgrađen stambeno-poslovni objekat na 14 spratova, u okviru kojeg će biti i garaža sa 500 parking mesta.

Ali, to nije na lokaciji o kojoj pričamo, već tačno prekoputa nje, na poljani pored "Centrotekstila".
Goddamn! Znači i tu će pre ili kasnije da naprave fenomenalno "zatvaranje pogleda" kao u bloku 3 ili 38 :fejspalm:
 
Gledaj pozitivnu stranu svega toga, barem će zakloniti dobar deo kineskog zida. :D
 
U bloku 3 je skandalozno sto je poslovna zgrada zaklonila skoro pola moje zgrade... Imam tu srecu da mi stan gleda na drugu stranu ali zao mi je komsija...

Sto se tice ove lokacije nisam bas siguran tacno gde planiraju? Jel moze skica?
 
Pa dobro nemoj da poredis ovo sa blokom 3 gde je izgradjena zgrada bukvalno 10 metara ispred prozora ljudima... Ovo ce bas biti samo za sebe i konacno ce da sakrije onu grdobu od nadogradnje sprata...
 
A evo i slika "gradilišta"

fotografija0219b.jpg


fotografija0220.jpg


Pitao sam neke ljude tamo, kažu gradi se stambeni objekat.

@Feanor
Nije isto, ali podseća :)
 
Šteta, ponadao sam se da bi to mogao biti poslovni objekat sa nekim zanimljivim arhitektonskim rešenjem..... kad ono još jedna u nizu stambenih zgrada. :(
 
teško da će neko da se usudi da gradi poslovne objekte u skorijoj budućnosti pored toliko praznih objekata.....
 
Vrh