K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

ГЛАС ПРИРОДЕ
Intermediate
Pridružio se: Sub Avg 08, 2015 2:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 394
Pohvalio: 223

Re: K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Uto Okt 09, 2018 11:39 pm

Битније је шта ће бити ту, него шта је било.
Pohvale za post: 1
Tikvica
Beginner
Pridružio se: Sre Okt 10, 2018 10:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 120
Pohvalio: 0

Postod Tikvica » Pet Okt 12, 2018 9:36 am

...SlikaSlika

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Jedna slika govori više od hiljadu reči,a dve slike...
Pohvale za post: 3
milos.tro
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 15976
Pohvalio: 6843

Postod milos.tro » Ned Okt 14, 2018 12:39 am

[QUOTE=KALENIC;153129694]Beko slikano jutros.Zapravo nisu mi dali da slikam iz kruga zbog bezbednosti, njihove i moje.Uglavnom zgrada Beka se rasciscava unutra i nece biti sastavni deo stambenog kompleksa.
Novi je i vlasnik i ona ce biti poslovna zgrada, dok pozadi se radi na zemljanim ili pripremnim radovima za pocetak gradnje.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika[/QUOTE]

Kalenić sa SSC
Pohvale za post: 4
Mel
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 26, 2015 10:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 233
Pohvalio: 346

Postod Mel » Pet Nov 09, 2018 1:59 pm

https://javno.rs/istrazivanja/obnova-do ... ovom-odelu

Obnova Dorćola: Programeri u novom odelu
Prijatelj gradskog urbaniste Milutina Folića, investitor drugog najvećeg projekta u Beogradu, hvali se da je već prodao većinu stanova - iako projekat „K-Distrikt’’ nema građevinsku dozvolu, niti je gradnja počela
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4913
Pohvalio: 12658

Postod Дошљак » Ned Nov 11, 2018 9:54 am

Kaквим клошарима се дају овако вредне локације, страшно.
Mel
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Mel » Uto Nov 13, 2018 11:59 am

Ja za sve aktere sa strane koja je dobila priliku da se omalsti na ovome znam godinama unazad, baš preko ovih ranijih aktivnosti koje se navode u tekstu. Niko ovde nije ni lažan Holanđanin ni lažni princ, verovali ili ne, pomenuti lik je stvarno deo holandske kraljevde porodice, šta god to bilo (mislim samo da se ranije odrekao svih prava, privilegija, titule i sl).

Meni je ovo nekako poniženje jer stičem utisak da čak i ostvareni poslovni ljudi sa strane polako shvataju sa kim treba da se povežu da bi dobili priliku za ovako nešto.
unedfined
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 375
Pohvalio: 1042

Postod unedfined » Uto Nov 13, 2018 12:17 pm

Tužno, smatrao sam da je Levi 9 ozbiljna firma i da su domaći IT preduzemnici koji ne posluju sa državom (khm, khm, Comtrade... khm, khm, Saga) "čistiji". Ili da im je svima jednostavno preveliki rizik plaćanje svih mita i reketa koje je potrebno platiti da se dobije ovakav posao (mislim rizik da ne budu prijavljeni i optuženi u svojim matičnim zemljama).
Mel
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Mel » Uto Nov 13, 2018 2:12 pm

nemam nikakav dokaz ni informacije, ovo je samo moj osećaj i iskustva malo: niti jedna velika IT firma od poslova sa državom ne može da živi. I comtrade i levi9 su velike firme i imaju ozbiljne poslove za strane klijente.

Elem, uplitanje u poslove sa državom meni liči na nametnutu obavezu kako ih ne bi maltretirali, a od posla tog koristi imaju treća lica, a država ima dosta osnova da ih zaj*** (poreska inspekcija npr) i ima dosta načina da im otera ljude i da utiče na zaradu zaposlenih (subvencije su samo jedan od tih načina)
Marc23
Beginner
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 12:21 am
Kontakt:
Pohvaljen: 16
Pohvalio: 79

Postod Marc23 » Čet Nov 15, 2018 3:25 pm

Mel » Uto Nov 13, 2018 10:59 am napisao:Niko ovde nije ni lažan Holanđanin ni lažni princ, verovali ili ne, pomenuti lik je stvarno deo holandske kraljevde porodice, šta god to bilo (mislim samo da se ranije odrekao svih prava, privilegija, titule i sl).

Nije se odrekao titule, titula mu je i dalje Princ od Nassau-Orange-a, kao sto je i bila, ali nije vise u direknoj liniji nasledja za presto od kad je novi kralj stupio na presto, a samim tim nije vise ni clan kraljevske kuce, vec samo clan kraljevske porodice, gde postoji razlika, doduse nama beznacajna jer se u Srbiji ne razumemo mnogo u titule, rangiranja i te stvari. Dakle, on jeste princ i brat je od tetke sadasnjeg kralja, tj. njihove majke su rodjene sestre.
java
Novice
Pridružio se: Ned Nov 18, 2018 6:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 0

Postod java » Ned Nov 18, 2018 6:46 pm

Tacno, majka mu je rodjena sestra kraljice, mislim da je bio 6-ti po redu dok novi kralj nije stupio na presto, zove se Bernard inace.

On i Meno jesu osnivaci Levi9, suvlasnici, ali se oni bave mnogim stvarima, izmedju ostalim i nekretninama u Holandiji ali su generalno investitori. Skoro su kupili trkacku stazu u Holandiji, pokusavaju da vrate F1, Bernard je inace vozio trke automobila. Uglavnom, ozbiljni igraci, bave se businessom a prvi u Srbiji jeste bio Levi9, i to jos pocetkom veka, zasta je trebalo imati petlju u to vreme.

Cela stvar nema veze sa Levi9, sem da su neki od investitora suvlasnici firme, i da su zaposlenima Levi9 ponudjeni povoljniji uslovi za kupovinu stanova. Siguran sam da ce neka banka finansirati projekat, i.e. nema sanse da za ovo ide ziv kapital.

Levi9 inace sve radi za inostranstvo, nista u Srbiji narocito ne za drzavu. Morate da imate saradnju sa fakultetima, sa drzavom ali to nije na komercijalnim osnovama.

Arhitekturu zaista ne mogu da komentarisem, investitor gleda to kroz profit, kao sto neko rece grad bi trebalo da definise uslove. Ono sto mislim je da ce projekat zavrsiti, da su ozbiljni.

Za Beko zgradu sam isto cuo da je odmah na pocetku prodata drugoj firmi, tako da je to odvojen projekat.

Hteo sam samo da potvrdim neke cinjenice, nisam kupio stan tamo :) nego se cesto prica razvije i postane nesto sto nije. Naravno, ne znam sve detalje, ali recimo da su ljudi koji se pominju stvarni i da se sve lako da proveriti na netu, nista nije tajna.

Povratak na “Projekti u izgradnji”