Šta je novo?

Велетржница "БЕОГРАД"

Гага

Professional
Učlanjen(a)
08.12.2010.
Poruke
11.958
Pohvaljen
18.955
Lokacija
Бежанијска коса
Почела је изградња Велетржнице Београд па рекох да отворим конкретну тему.

Јесте да је на теми "Пијаце" писано у неколико наврата о овој Велетржници и постављени цртежи од стране @Трагача, 26. марта 2012. (viewtopic.php?f=23&t=52&start=300) и @Хомер Џеја, 11. октобра 2012. (viewtopic.php?f=23&t=52&start=375), мислио сам да сад имамо све на једном месту и да буде мало прегледније.

Значи градња је почела и о томе је било у јучерашњем Блицу http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/391046 ... cu-Beograd а објављен је и позив за инвестирање у Велетржницу. Позив инвеститорима за улагање је званично објављен и на сајту предузећа Велетржница Београд д.о.о. http://www.veletrznica.co.rs/ и можете да погледате мало детаљније.

Велетржница ће бити на месту садашње Кванташке пијаце у блоку 53 и биће површине од 18,5 хектара. Хала која је почела да се гради ће бити највећа и то ће бити хала за воће и поврће и биће површине од 10.400 м². Касније (у другој фази) ће се градити хала за месо и рибу и хала за цвеће и оне ће бити мање квадратуре, око 4.500 м² свака. Наравно паралелно са халама, градиће се и интерне саобраћајнице и паркинг места за камионе и путничка возила.

На сајту Велетржнице Београд има у видео облику анимација како ће изгледати, а ускоро ће бити постављена и камера и моћи ће се пратити сама изградња Тржнице.

Ево неколико цртежа са сајта, а на једном од њих сам означио, ради бољег појашњења, положај и саобраћајнице, а гледаћу да ових дана одем и мало сликам (наравно ако буде могуће :D ):



 
Хајде да мало испратимо и радове на Кванташу тј. ткз. Велетржница (не свиђа ми се име). Табла за прву фазу радова са свим подацима је ту, а рок завршетка радова је још неких месец дана ! Ради се са стране и иза постојеће зграде на Кванташу. Ево ситуације од недеље-13.октобра о..г:



Радови (само земљани) иза постојеће зграде,а до саобраћајнице Т6:






Радови (само земљани) са стране постојеће зграде:




У првом мом посту од јула о.г. сам поставио цртеж где сам означио шта се прво ради и положај саобраћајница и зграда.
 
Mogli bi da odvoje za parce za jednu halu i u nju utrpaju buvljak
 
Veletržnica je dobar projekat. Nadam se da će razmrdati ovaj deo privredne zone autoput i u dogledno vreme vezati celu priču za izgradnju nastavka T6 od Kvantaša do Grand kafe. Plus za Gagu koji aktivira najbolje teme.
 
aatrznicanovo1.jpg

aatrznicanovo2.jpg

У току радови на изградњи Националне велетржнице
23 октобар 2013

Радови на изградњи комплекса Националне велетржнице у Београду на површини од 17,7 хектара почели су пре три месеца. Тренутно је у току изградња најсавременије хале површине 10.400 квадратних метара намењене трговини на велико воћа и поврћа.

Истовремено се изводе припремни радови за халу произвођача меса и трговце рибом. Очекује се да овај део посла буде готов средином марта следеће године, а затим ће сукцесивно бити завршене и остале хале.

http://www.obrenovac.rs/index.php?op...-12&Itemid=214
 
Hala za voće i povrće beogradske "Veletržnice" biće završena do leta 2014.
Ponedeljak, 20. 01. 2014. Izvor: Danas
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... -leta-2014

veletrznica080112.gif


Hala za voće i povrće "Veletržnice" Beograd trebalo bi da bude izgrađena u narednih šest meseci, a Grad Beograd će za tu investiciju morati da izdvoji još 7 mil EUR, rekao je Siniša Mali, predsednik Privremenog organa, prilikom obilaska "Veletržnice" i najavio smanjenje cena usluga jer će se time podstaći bolje plasiranje robe.

- Grad pokušava da obezbedi potreban novac i "zatvori finansijsku konstrukciju" u pregovorima sa bankama, kako bi objekat čija je izgradnja počela u oktobru prošle godine, bio završen do leta. Beogradska Veletržnica treba da bude regionalni lider - istakao je Mali.

Izgradnja hale košta više od 800 miliona dinara, odnosno oko 8 mil EUR, naveo je Mali, a izvođaču je do sada isplaćeno oko 1 mil EUR iz bužeta preduzeća. On je rekao da 10.000 prizvođača dnevno prođe kroz "Veletržnicu" i više od 3.000 kupaca, dok mesečno prođe 12.000 tona robe. Mali je najavio i otvaranje kol centra 1. februara koji će poljoprivrednicima omogućiti da u svakom trenutku dobiju informacije o cenama i načinu prodaje.

Nataša Putnik v. d. "Veletržnice" rekla je da su se odlučili za smanjenje procentualne naplate sa četiri na tri i po odsto.

- Time će naši zakupci dobiti povoljnije uslove da plasiraju svoju robu, krajni efetak je zadovoljstvo svih što mogu da kupuju kvalitetnije i jeftinije proizvode. Ovo je prvi sistem veletržnica u regionu i hala koja se gradi ima oko 10.000 kvadrata, i u nju će biti smešteno 40 prodajnih objekata za prodaju voća i povrća - rekla je sagovornica "Danasa" i dodala da se hala gradi po najsavremenijim standardima i da se ide na to da se pojača poljoprivreda i podsticanje prometa.

Kako je rekla, nakon ove hale ostaje još da se izgradi hala za meso i hala za cveće.
 
Мало данашњих слика једног дела Велетржнице који се ради, односно дела који се гради поред постојеће хале.

У оквиру Велетржнице скоро је завршена хала за трговину воћем и поврћем и величине је 10.400 квадрата. У оквиру хале ће бити 40 посебних просторија од по 200 квадрата и сваки ће имати складишни, продајни и канцеларијски простор.





Интерне саобраћајнице унутар Велетржнице се увелико раде, а ради се и једна која ће спојити Велетржницу са садашњом лакат кривином тј. улицом Марка Челебоновића и саобраћајницу Т6. За сад се ради само једна трака, а како ће бити касније видећемо. Вероватно се ради само једна трака, јер се још не зна када ће се наставити правац од лакат кривине према насељу Радиофар.
На гугл мапи сам нацртао тај пут који се сад гради.









Слика показује лакат кривину и правац према улици Марка Челебоновића са пута који се гради према Велетржници
 
Bravo za slike a zasto ulica bespotrebno krivuda
 
То ми није јасно зашто су направили ту малу кривину ? Можда нису могли да иду даље право због неког разлога рецимо самих имања и међа !? Није било никога да питам, а гледаћу следећи пут да одем кад буде радни дан, па ћу и да питам и да сликам Велетржницу са друге стране.
 
Гага
+ 1 :)
jel su izašli iz prve faze ?

Postoje li neke procene oko uticaja tj kako ce izgledati ostali delovi grada ,
kada ona bude preuzela svoju ulogu
na pr. pijaca cveca u Krnjaci i pijaca cveca u veletržnici - teško da obe mogu da opstanu.... :roll:

ne vidim parking prostor van pijace jel to isto kao kod kvantaške tj gotovo kao da ga nema
 
Паркинг простор је унутар Велетржнице (Кванташа). Да ли ће бити накнадно урађен неки простор за паркинг изван Велетржнице не знам, распитаћу се. Вероватно да за сад нема потребе за тако нечим.
Хвала за плусићћћ.
 
Гага":jw58r03b je napisao(la):
То ми није јасно зашто су направили ту малу кривину ? Можда нису могли да иду даље право због неког разлога рецимо самих имања и међа !? Није било никога да питам, а гледаћу следећи пут да одем кад буде радни дан, па ћу и да питам и да сликам Велетржницу са друге стране.


Ulica krivuda upravo da bi zaobisla privatne medje.
 
Toliko zemljišta su oduzeli, ovo ispod krivine nisu.
 
Сликано сад у недељу-31. августа.
На жалост пут који раде од лакат кривине тј. од саобраћајнице Т6 и Марка Челебоновића па до Велетржнице, полако али сигурно зараста у коров и постаје једна нова депонија. Усликах само ову једну слику, а да будем искрен није ми се ишло даље, предпостављам да је слично.


Ради упоређења ево слике из марта ове године, када сам правио репортажа (изнад је), а ову слику сам усликао практично са истог места. Разлика је значи у зараслости и набацаном смећу, а једино позитивно је то што су поставили поклопац на шахт.
Слика из марта 2014.:
 
Прва фаза изградње новог дела Велетржнице је завршена и пар сличица од недеље-10.маја.

Две слике нове хале, сликано од Царинског терминала Београд и дирекције Паркинг сервиса.



Слике Велетржнице (бивша Кванташка пијаца) са раскрснице саобраћајнице Т6 и пута који води према улазу у Велетржницу, Царински терминал,... и са друге стране према напуштених магацина РК Београд (бивши тц Родић)




Слике целе Велетржнице и нове хале из правца „лакат кривине“ тј. раскрсница саобраћајнице Т6 и Марка Челебоновића




Земљани пут од „лакат кривине“ до улаза код нове изграђене хале је још увек земљани путићћћћ :D и у истом је стању као и крајем августа 2014. године, кад сам задњи пут сликао. Значи ништа није урађено на даљој изградњи + зарасло + смеће (али мањег обима) ! И што је још јако важно, метални поклопац је још увек ту на месту, види се на слици. Пу, пу, само да га не урекнем.
 
Хм, ипак сам поранио у горњој фоторепортажи са оценом да је прва фаза Велетржнице завршена :( , извињавам се.

КВАНТАШКА ПИЈАЦА
Велетржница на 10.000 квадрата
М. Н. С. | 13. мај 2015. 07:50 | Коментара: 3
На јесен ће бити готова градња највеће балканске трговине на велико

ИЗГРАДЊА "Велетржнице" од 10.000 квадратних метара настављена је јуче на београдској Кванташкој пијаци, после паузе од готово годину дана. Највећа специјализована трговина за промет прехрамбених и пољопривредних производа на Балкану, према предвиђеним роковима градње, прве трговце и купце требало би да прими већ ове јесени.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 0-kvadrata
 
Gago, verovatno ste mislili da je gotova faza 1A, tako da vam opraštamo :)
 
Да Разор, на то сам мислио.
И још нешто, на форуму смо СВИ на ТИ, а не на ВИ. Нема потребе за персирањем. :wink:
 
Amiga na sudu sa Veletrznicom,
Jadran skoro pred sudom,
Veletr\nica raspisala tender za saobracajnice ... i bice veselo :D
 
Ozbiljna situacija ,,p i ,, protiv ,,o,,
sve po političkoj podobnoj ekonomiji :mrgreen:
A(p i )miga protiv Ja(o)dran :lool:

Amiga Kraljevački deceniski ultimativni monopolista nad dekorativnoj zaštiti (moleri)
isto i Jadran Bg ulimativni monopolisti (lapaš)
i ako samo par metara iza veletržnice
postoji stari Minelov pogon za izradu stubova za osvetljenje

Rok završetka radova 2013 god :dil:
trebalo bi da Bgdu da plate otštetu sa trogodišnjom kamatom :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372227#p372227:1ns2yfi7 je napisao(la):
razotevs » 18 Феб 2016 10:31 pm[/url]":1ns2yfi7]
Veletr\nica raspisala tender za saobracajnice ... i bice veselo :D

Требао си одмах да поставиш и везу (линк) према тим јавним набавкама

IZMENA JAVNE NABAVKE 69/2015 SANACIJA I IZGRADNJA SAOBRAĆAJNICA [120.30 KB] ODGOVORI NA PITANJA U VEZI SA JAVNOM NABAVKOM 69/2015 [209.13 KB] SC 69-2015 EE KABINE I NADSTRESNICE STRANE 1A-3A [61.32 KB] SC 69-2015 EE NN MREZA STRANE 1A-3A [45.02 KB] SC 69-2015 EE SPOLJNO OSVETLJENJE STRANE 1A-4A [49.78 KB] SC 69-2015 KANALIZACIJA STRANE 1A-7A [77.06 KB] SC 69-2015 NOVE SAOBRAĆAJNE POVRŠINE STRANE 1A-10A [91.30 KB] SC 69-2015 OZELENJAVANJE STRANE 1A-3A [50.43 KB] SC 69-2015 SANACIJA KOLOVOZA STRANE 1A-8A [80.82 KB] SC 69-2015 SIGNALIZACIJA STRANE 1A-3A [44.26 KB] SC 69-2015 TIS KABINE STRANE 1A-4A [91.75 KB] SC 69-2015 TIS KABLOVSKA KANALIZACIJA STRANE 1A-5A [57.33 KB] SC 69-2015 TIS VIDEO NADZOR STRANE 1A-3A [84.56 KB]

http://www.veletrznica.co.rs/odgovori-n ... 01-21.html
 
Vrh