Lidl Beograd

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

trialin
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 3:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1016
Pohvalio: 128

Re: Lidl Beograd

Postod trialin » Sub Okt 20, 2018 2:35 pm

Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2878
Pohvalio: 140

Postod Bulbulderac17 » Sub Okt 20, 2018 4:12 pm

Zasto na vecini lidlovih proizvoda ne pise proizvodjac? vec samo stavlja u promet...Lidl KD

Sent from my iPhone using Tapatalk
Joe23
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 22, 2014 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 45
Pohvalio: 7

Postod Joe23 » Sub Okt 20, 2018 4:24 pm

Zato sto po izmenjenom zakonu nemaju obavezu da stave proizvodjaca za privatnu robnu marku.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2132
Pohvalio: 3814

Postod tragac » Ned Okt 21, 2018 2:00 am

Večeras bio u Lidlu Trošarina.

Gužva ogromna. Redova nema, ali kolima ne treba ići još uvek. Asortiman je jako sužen. Ne samo akcijske robe, već i po redovnim cenama. Ovo sam očekivao, jer je sad cilj privući kupce šok akcijama na najprodavanije proizvode. Tako da pretpostavljam da će se asortiman vremenom poboljšavati, kad prođe ovo ludilo.

Cene - ima ih raznih. Neke stvari su preskupe, govorim o Lidlovim robnim markama, vs isti proizvodi bilo gde drugo. Stvari koje privlače cenom - majonezi, sirevi, kolači, keks, meso (koje mi se ne svidja na izgled), sokovi...Higijena, bebi oprema i slično - nit većih cena nit manjeg izbora. Pola stvari ovde fali.

Usluga: džaba bar kodovi na sve strane i superbrze kase kad je ljudski faktor zakazao. Dokk sam čekao naplatu za 20ak artikala vrednosti oko 2500 RSD, prodavačica je bar 3-4 puta prekidala da bi kolegi pored sebe dala sitne apoene. Ovo je svakako razumljivo, jer su mahom novi radnici bez iskustva, sistem je nov, a pritisak toliki da bi se i iskusni trgovci pogubili. Kolica su definitivno problem.Zapravo, problem su ljudi i pomama. Mislim da do Božića neće biti većeg stišavanja gužvi.

Najpozitivniji utisak za sada - pekara. I cena, i kvalitet, i izbor.
Gradonačelnik Beograda je zamenik svog zamenika.
Pohvale za post: 1
Ksenija
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1788
Pohvalio: 5501

Postod Ksenija » Ned Okt 21, 2018 1:29 pm

11030 » Pet Okt 19, 2018 8:46 am napisao:Ksenija, razumljivo to je taj Agrokor kvalitet, tu se ništa ne baca i nema škarta, samo se prepakuje i proda :mrgreen:

Obožavam ove postove koji veličaju Lidlove i ostale diskonte na zapadu. Diskont je svuda diskont, Netto u Berlinu izgleda ko prihvatiliste.

Lidl u ponudi ima i robu koja nije prehrambena. Na kraju, svi smo svesni da roba za istočno tržište nije ista kao i za zapadno.
"Napusti svoje nade odmah. Bice ti lakse."/zklop
Veče glomazne poezije
Pohvale za post: 2
Vladivoje
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Nov 13, 2017 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1104
Pohvalio: 2096

Postod Vladivoje » Ned Okt 21, 2018 1:32 pm

Mene ta Linda neće videti... :mrgreen:
vranac
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 27, 2011 10:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 639
Pohvalio: 190

Postod vranac » Ned Okt 21, 2018 4:59 pm

I Kale je provalio da je Lidl prevara :)
https://www.youtube.com/watch?v=aQ_MpQkh_tg
Žika
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2473
Pohvalio: 775

Postod Žika » Ned Okt 21, 2018 8:04 pm

neshaoct » Pet Okt 19, 2018 11:55 pm napisao:
Kanta » 19 Oct 2018 09:26 pm napisao:...U svakom slucaju, meso je ocajnog kvaliteta sto nisam ocekivao od njih.

U svakom slučaju, ovo što si napisao nije tačno.
Kupljeni ćevapi, 500 g - odlični, očekivao sam da će se skupiti (kao oni iz Maksija) tokom pripreme, ali nisu.

Sad mi se požalio prijatelj da je malo falilo da se potruje sa ćevapima iz Lidla. Kaže katastrofa loši, užegli i vratio im.
Agent001
Novice
Pridružio se: Pet Apr 10, 2009 6:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 1

Postod Agent001 » Ned Okt 21, 2018 8:25 pm

Evo nekoliko utisaka o Lidlu i od mene, od protekle nedelje. Lokacija Zemunska.
Redova i dalje ima, ali brzo se ulazi. na parkingu je guzva, ceka se parking mesto.
Manje vise kao sto su i ostali rekli - unutra je velika guzva, tesko se prolazi zbog kolica. Vecina ljudi dodje da razgleda, pa sve ide nekako usporeno. Kasa je doduse odlicna, ali opet ljudski faktor to usporava - fascinantno mi je kako ljudi, koji placaju karticom primera radi, ne pripreme karticu unapred, vec cekaju da kasirka otkuca sve, kaze iznos, pa onda krene da se pretura po torbi/torbici/dzepu da se izvadi novcanik pa kartica. :rant:

Sto se ponude tice, ukoliko je suditi po ovim cenama - Lidl jedino moze da bude konkurentan sa svojim robnim markama. Ostali brendirani proizvodi su istih cena kao i svugde. Tipa njihova kafa (koju doduse nisam probao) je 130 (+- 10 dinara, ne secam se tacno) za 200g, a Grand kafa je 240 rsd za 200 gr sto je redovna cena. Cak i ostalih brenova ima veoma malo, na ustrb njihovim robnih marki. Dosta ima nekakvih stranih brendova, za koje ne znam, ali pretpostavljam da je to njihova robna marka iz uvoza, ili bar vecina proizvoda tog tipa. Kupio sam neke braunije, nisu bili los, ali ni nesto preterano povoljni. Mafine nisam nasao, nadam se da ce ih biti u buducnosti. Kupio sam i neke kablove za kola jer su bili na akciji, Made in Germany, deluju mi ok. Maslinovo ulje je znatno povoljnije i u redevnoj ceni u odnosu na ostale lance. Ok za otici kada dodje do ovg dampinga cena, ali za neke vece kupovine i ne bas.

Sa druge strane, danas oko 4 u Tempu kod kvantasa maltene nigde zive duse. Cene zimnice su dosta povoljne, i zacudo Plazma od 600gr je na akciji - 278 rsd. U Lidlu je isto pakovanje bilo oko 340 rsd. U pitanju je "obicna" plazma, ne mlevena. U Shop&Go je cena plazme od 300 gr (isto obicna) na akciji - 139 rsd. Ne pamim kada je bila takva cena plazme u poslednjih nekoliko godina. Volim plazmu, redovno je kupujempa znam :mrgreen:

Ako nista drugo, deluje mi da je Lidl malo protresao trziste, videcemo kako ce se situacija odvijati u buducnosti.
11030
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 8:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 822
Pohvalio: 486

Postod 11030 » Ned Okt 21, 2018 8:52 pm

Da nije dosao Lidl pojma ne bih imala koliko se ljudi u stvari nezdravo hrane. 9 od 10 postova vezano za hranu i kupovinu ukljucuju neke cokoladne kremove, mafine, 100 varijeteta cokoladnog ovog i onog, neizostavnu Plazmu koja je izgleda zamenila leba u Srba :mrgreen: gazirane sokove, tu se histerise kako nema kokakole u lidlu...Ne mislim samo na vas ovde nego generalno sta citam ovih dana...
dejjan
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 23, 2017 2:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 143
Pohvalio: 0

Postod dejjan » Ned Okt 21, 2018 8:56 pm

A šta vi jedete, ako nije tajna?
Opišite nam jedan vaš savršeni obrok...
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6816
Pohvalio: 1683

Postod laki72 » Ned Okt 21, 2018 9:50 pm

Bio veceras u Lidl marketu na Vidikovcu.
Dosao, parkirao, utrcao bez kolica (lepa rec svuda znaci), uzeo (jedan od) cerkin omiljni keks i pravc kasa.
Zadrzao se oko 90sec
Slika

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
Agent001
Novice
Pridružio se: Pet Apr 10, 2009 6:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 1

Postod Agent001 » Ned Okt 21, 2018 9:56 pm

11030 » 21 Oct 2018 07:52 pm napisao:Da nije dosao Lidl pojma ne bih imala koliko se ljudi u stvari nezdravo hrane. 9 od 10 postova vezano za hranu i kupovinu ukljucuju neke cokoladne kremove, mafine, 100 varijeteta cokoladnog ovog i onog, neizostavnu Plazmu koja je izgleda zamenila leba u Srba :mrgreen: gazirane sokove, tu se histerise kako nema kokakole u lidlu...Ne mislim samo na vas ovde nego generalno sta citam ovih dana...

Plazmu mi ne dirajte :D
Voce i povrce sam povrsno zagledao, ali je bila guzva, pa mi se nije mililo da se guzvam tu. Od zamrznutog povrca mislim da je bilo samo francuski mix ako se dobro secam. Meso na oko mi nije privuklo paznju pa sam preskocio. Na suhomesnatim proizvodima je isto bila guzva, primetio sam da prsute isto drze manje vise prosecnu cenu, kao i sirevi (malo veci izbor stranih sireva nego u ostalim marketima - bar je to moj subjektivni utisak). Probao sam neki cedar sir, nije los. Bile su neke italijanske taljatele za ~150rsd, sto mi se ucinilo povoljno, pa sam kupio, ali jos nisam isprobao. Brasno nisam gledao, ni belo ni bilo koje drugo. Nadam se da sam sada pokrio sve grupe ishrane :).

P.S
Sada se i u Tempu mogu naci banane za 69 rsd :D .
Kokili
Intermediate
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 246
Pohvalio: 259

Postod Kokili » Ned Okt 21, 2018 10:18 pm

11030 » 21 Oct 2018 07:52 pm napisao:Da nije dosao Lidl pojma ne bih imala koliko se ljudi u stvari nezdravo hrane. 9 od 10 postova vezano za hranu i kupovinu ukljucuju neke cokoladne kremove, mafine, 100 varijeteta cokoladnog ovog i onog, neizostavnu Plazmu koja je izgleda zamenila leba u Srba :mrgreen: gazirane sokove, tu se histerise kako nema kokakole u lidlu...Ne mislim samo na vas ovde nego generalno sta citam ovih dana...

O zdravoj hrani posle Černobila ili na primer u proseku 18 prskanja jabuke herbicidima molim da se ne priča. Kada je nešto industrijsko bar tačno znamo šta je unutra.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6964
Pohvalio: 1394

Postod astrodule » Pon Okt 22, 2018 12:46 am

Više nam hranu zagađuju izduvni gasovi iz automobila i dimnjaka (konstantno svuda) nego što su nam zagadili Černobil i Fokušima.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Piccolo
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 9:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 281
Pohvalio: 430

Postod Piccolo » Pon Okt 22, 2018 2:58 am

Proleteo kroz Linde u Vojislava Ilića u petak, gužva nenormalna, najviše zbog kolica a 90 posto ljudi ima po par sitnica u njima, trebali su da se prilagode i stave male korpe, olakšali bi i sebi dosta, neće se ova gužva smanjiti sigurno još pola godine, posebno će biti tu tek paljenja po medijima zbog novih otvaranja. Ko voli apokaliptične scene pravac Linde.

Povratak na “Projekti u izgradnji”