Šta je novo?

Zemun Starca Vujadina 12 (stambeni objekat)

mekbejn

Advanced
Učlanjen(a)
13.07.2010.
Poruke
4.349
Pohvaljen
1.491
Lokacija
44.835749,20.411082
Na retenziji se gradi jedna mala stambena zgrada, na uglu ulica Starca Vujadina i Ivana Cankara (Jovana Midragovića).
Zvanična adresa je Starca Vujadina 12. Investitor je Taš011.
Evo jedne direktorove slike, od pre par meseci:

zemun2.jpg


A evo i dve novije fotke:

img20131114124930.jpg


img20131114124948.jpg


Načuo sam da je cena oko 2000 eur, ali mi je to malo mnogo. Pozvaću baš da proverim.
 
Taš011 gradi užasavajuće nakaze ... čisto da znamo šta ćemo ovde dobiti. Investitorska neotranzicionala do daske.
 
Ko god da razmislja o bilo kakvoj kupovini od pomenute firme,bolje neka obidje izgradjene objekte.
Dovoljno je pogledati render za ovu zgradu pa da ti bude jasno da je stf apsolutno u pravu!
 
Ne samo što su ogavno ružne već im i kvalitet gradnje prati estetski ugođaj. Jedna koleginica je napravila tu grešku u životu i kupila stan od njih. Ko se razmišlja o kupovini, zaobiđite ovog investitora.
 
Hvala. Video sam prethodne objekte i shvatio da su ružni.
A ovo za kvalitet gradnje uopšte, u čemu se ogleda na primeru tvoje koleginice?
 
Meni je dovoljna samo jedna zgrada kojom se "diče" na svom sajtu pa da me odbiju do druge galaksije: "tvorci" su, po mom krajnje subjektivnom mišljenju, jedne od najgadnijih zgrada sazidanih u Beogradu u poslednjih deset godina! U pitanju je crvena (ako se o onoj danas sasvim izbledeloj boji može govoriti ikako drugačije no kao o fleki) nakaza nad nakazama u Dimitrija Tucovića pred kojom bi i kuga ustuknula. Pored te sirotice (čija je neupitna grozota još dodatno istaknuta intervencijama vrlih stanara i korisnika lokala), ostale zgrade u Dimitrijali deluju kao nebeska dostignuća savremene svetske arhitekture.

Da postoji i kakav estetski kriterijum u ovom gradu za izdavanje dozvola za gradnju (uz onaj o minimumu kvaliteta koji takođe ne bi zadovoljili), ove pričine od zidara ne bi ni kazamat dobile da ofabraju. Mada, da ne grešimo dušu i druge ne amnestiramo, ovakvih kao Taš 011 je barem 80% u Beogradu. Ako ne i mnogo, mnogo više, ali moramo da budemo i malo optimistični kako ne bismo pali u katatoničnu depresiju. :)
 
mekbejn,

Zgrada u kojoj je koleginica kupila stan je upravo ova koju Minnheima pominje u Dimitrijali. Crvena ... tj. u izvornoj boji, bordo-siva !?!?!? ...

Pa, za prvih godinu dana, eksplodirala joj je sijalica u hodniku i odvalila 1/3 plafona, wc šolja procurila na spoju sa podom, kada zarđala, ogledalo i pločice otpadaju ... u hodniku zgrade, pločice se odlepljuju i lome, ivične lajsne se odvaljuju, a samo stepenište je projektovano van svih dozvoljenih bezbedonosnih propisa....

Otprilike, kvalitet gradenje u rangu Stepe.
 
Sramota je sto cela lokacija nije objedinjena pa da se tu napravi barem nesto interesantno,a ne ova ova nakaza u najavi.
Gledano iz pravca dunava,sa desne strane tik uz objekat nalazi se neka mala kucica,a sa zadnje ,opet uz samu gradjevinu ,lokal.Znaci sad I na retenziji dobijamo novo zarkovo, ili rakovicu,bez sadrzaja,parkica,trotoara,ova zgrada takoreci,izlazi na samu ulicu.
 
U pravu si. Mada je sam taj deo već upropašćen ovim lokalčićima.
Naravno, i ja bih voleo da se objedini parcela sve do zgrade u Radničkoj i tu napravi nešto pošteno.
 
Zna li neko cenu po m2? video sam da planiraju demit fasadu i PVC stolariju ...
 
Oće to .... ali u Berlinu ...

001-joh3-building.jpg


E sad, uporedite ovo zdanje sa gornjim bordo-sivim monstumom ... ono kao da je izgrađeno na periferiji Tirane ...
 
mekbejn":2a7gh1uj je napisao(la):
ok, hvala.
Pretpostavio sam da je ovo čudovište u pitanju:
Dimitrija-Tucovi_a-Zvezdara.jpg
Ovo još i super izgleda!
Treba videti čudovišta od zgrada koje su građene pre 40-50 godina, a koje niko nema nameru da rekonstruiše i napravi nove fasade recimo od trespe, eternita, alubonda...
A takvih je na stotine na NBG, i svim delovima BG, kao i u Pančevu... :(
 
Očigledno nam se estetski kriterijumi razlikuju. Meni je ovo sa slike jezivo. A i demit fasade me sve više nerviraju.

A da ima starih zgrada kojima treba srediti fasadu, svakako da ima.
Ali ako misliš na zgrade posle II sv. rata, tu je po meni pre problem energetska efikasnost pa tek onda estetika.

Racimo Tesla meni uopšte ne izgleda tako loše. Mada kad bi se stavila izolacija, uradila stolarija uniformno, to bi već bilo daleko lepše.
 
Ja bi zabranio demit fasade na zgradama vecim od 100 mkv fasadnog platna
 
@direktor
Razlog, obrazlozenje?

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Zato sto se vrlo brzo prljaju ,nemogu lako grafiti da se uklanjaju ,ima jos toga ,volje je raditi vijestacki kamen ,i druge materijale pikovane ,stokovane itd
 
Naravno da je bolje od "demita",ali i skuplje nekoliko puta.
 
mekbejn":3fhu7trw je napisao(la):
Očigledno nam se estetski kriterijumi razlikuju. Meni je ovo sa slike jezivo. A i demit fasade me sve više nerviraju.

A da ima starih zgrada kojima treba srediti fasadu, svakako da ima.
Ali ako misliš na zgrade posle II sv. rata, tu je po meni pre problem energetska efikasnost pa tek onda estetika.

Racimo Tesla meni uopšte ne izgleda tako loše. Mada kad bi se stavila izolacija, uradila stolarija uniformno, to bi već bilo daleko lepše.
Zgrade su u principu lepe, ali naselje "Tesla" jezivo izgleda u današnjem vremenu.
To bi moralo da se radi što ti kažeš jednobrazna zamena stolarije (bilo da je PVC ili aluminijum u pitanju), termoizolacija, završna fasada i krovovi.
E sad u završnim fasadama treba kombinovati razne vrste, od demita, fasadnih cigli, trespe, eternita, alubonda, kamena...
Da horor bude veći, sigurno si primetio na nekoliko zgrada na "Tesli" kako su neki "veoma stručni" investitori ili bizMinsmeni započinjali nadogradnju sprata i potkrovlja, i to tako stoji ostavljeno nezavršeno sigurno 15ak godina!
Zato sam rekao da je ova bordo-siva zgrada pravo zlato u odnosu na ove stambene zgrade koje niko nije dotakao decenijama.
 
mekbejn":2x6dllcr je napisao(la):
Da. Samo što je to meni posebna kategorija rugla :)
Ovo je ružno jer se ne održava, a ovo je ružno a novo :)
Časna reč, bilo je ružno i kada se izgradilo! :mrgreen:
 
Tokom januara sam zvala i rekli su mi da ce cena mkv biti izmedju 1600 i 1800 evra. Meni je to mnogo i nerealno.
 
Vrh