Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.322
Posto su u pitanju dva stambena kompleksa u okviru istog bloka pravo je vreme da se podele teme. Tema o chipsy kompleksu pod zvanicnim nazivom "Mozaik" je prebacena u deo foruma projekti u izgradnji viewtopic.php?f=20&t=2036&start=250


U ovoj temi nastavljamo o ocekivanoj skoroj izgradnji "Neimar V" stambenog dela bloka 67a
 
Игоре, мислим да би требао овде да пребациш и оне Небојшине слике које је он назвао "Неимаров блок".
 
Gago u pitanju je samo jedna slika gledano od belvila prema omladinskih brigada a cilj je bio ukazivanje na pozicioniranje oba projekta u bloku 67. Slika sama po sebi je u ovom trenutku nebitna jer se na terenu nista ne desava, tj priroda je u punoj ekspanziji a na sajtu neimara nema nikakve naznake da ce se uskoro nesto promeniti.
Bio je jedan zanimljiv render ovog dela bloka na beobildu sa zgradama postavljenim ukoso ali se ne secam da li je to samo jedan od studentskih radova ili nesto 'zvanicnije'. Kako god, samo nebi valjalo da dobijemo jos jedno utvrdjenje, bilo bi mnogo i nadam se da ce voditi racuna o tome.
 
NEIMAR V je poceo pripreme za gradnju stambeno poslovnog kompleksa u okviru bloka 67a. Kompleks se sa ulice Urosa Martinovica granici sa poslovno stambenim kompleksom DEKA ing. popularnim 'chipsy cityom' koji je u fazi pobijanja prvih sipova, a oivicen je pomenutom ulicom, zatim Rjepinovom prema buducem kompleksu zgrade fakulteta bezbednosti i na kraju Omladinskih Brigada duz cije ce se ivice verovatno graditi poslovni deo bloka. Ovu polureportazu morao sam raditi u 2 dana zbog odredjenih 'okolnosti' tj odr. problema sa fotoaparatom a gledacu da je zavrsim u toku sutrasnjeg dana jer fali 'gro plan' iz pravca delta sitija. Tabla sa renderom se takodje ocekuje uskoro, za sad ovoliko :



adscf5241.jpg


adscf5242.jpg


adscf5243.jpg


adscf5244.jpg


adscf5252.jpg



Urosa Martinovica, levo ograda deka ing. desno neimar v

adscf5253.jpg
 
Evo da dodam kadar koji je falio gledano iz pravca delta citya. Desna plava ograda je ograda kompleksa ruske skole a iza nje u nastavku Rjepinove prema masincu sa desne strane je plac koji je dodeljen fakultetu bezbednosti. Tu se takodje pre 2 god. nalazilo mini nehigijensko 'naselje'.



adscf5254.jpg
 
Postoje li slike projekta Neimar V?
Izvinjavam se ako je vec postavljeno nisam u toku.
 
Nadam se da ce do kraja vikenda zavrsiti sa ogradjivanjem placa i postaviti tablu sa renderom, takodje da ce azurirati sajt pa videcemo.
 
@spatio

Letos sam iskopao neke rendere za taj projekat. Tipičan Stepa™ projekat :(

Homer Jay":2awcf3pi je napisao(la):
"Neimar V" izgleda planira izgradnju sličnih zgrada u komšiluku.

Za početak raspored lokacija:

b67a-komsiluk.png


A evo i šta "Neimar V" planira da gradi:

78badfb7.jpg


1f763b91.jpg


011ffb3d.jpg


Blok 67a
Belgrade, Serbia and Montenegro

A project by: Ivana Tadic
Architecture, Urban Design

About
29.000sqm gross area
303 apartments
33 retail units
250 parking places in underground garage

Type Residential - Multi-family residence

Location Omladinskih brigada, Belgrade, 11070, Serbia and Montenegro

Client Neimar V

Building status unbuilt

Number of stories 9

Site size 18500 m2

Site type urban

Building area 29000 m2

Budget total 22600000 USD

Izvor: Architizer

potajno se nadam da će nešto promeniti.
 
Do skora nisam mogao da u potpunosti sagledam sta mi cini toliku razliku izmedju starih i novih blokova, osim jasno boljeg urbanizma i mnooogo vise slobodnog prostora. I onda sam malo gledao zgrade po starim blokovima i shvatio da su oni jos pre 40 godina forsirali zgrade jasnih linija gde je sto veci deo spoljnje fasade pokriven prozorima (i naravno nema demit fasada), dok sada investitori ako stave trokrilni prozor to nazovu superluks gradnjom. Zato zgrade iz 70-80 meni delujuju mnogo modernije od ovih novih.
Nova stolarija i standardi omogucavaju mnogo vecu energetsku efikasnost zgrade bilo sa prozorima ili zidovima, samo sto su ovi drugi dosta jeftiniiji.
 
To je stari render jer nigde se ne vidi kancelarijski deo kao u chipsiju, osim ako pod to 'poslovni' misle na lokale za kafice, pekare i trafike u prizemlju zgrada.

Desno od placa NEIMARA je plac koji je dodeljen fakultetu bezbednosti. Tu se trenutno nalazi neki servis za autobuse i razni krs :



b67a-komsiluk.png
 
Ne vidim gde pise poslovni, mozda sam nesto prebrzo proleteo, uglavnom ovaj "commercial" se sigurno odnosi na lokale u prizemlju.

Sto se tice Chipsy-a i oni na delu imaju predvidjen ovaj poslovni deo samo zbog urbanizma koji im to propisuje, pa ce ga uglave u zadnju fazu.
 
Хоћемо ли у овом веку добити нешто преко 10 спратова или ће и НБГ постати паланка? :bash:
 
DusanBG":dcw21l7w je napisao(la):
Ne vidim gde pise poslovni, mozda sam nesto prebrzo proleteo,

Ne pise jos nigde, bar ne zvanicno, ali skim god sam na gradilistu pricao bilo da su radnici ili neki sefovi a bila je i jedna gospodja iz NEIMARA dosta 'menadzerski' odevena, svi kazu stambeno poslovni kompleks pa nek svako izvede zakljucak.



Somi303":dcw21l7w je napisao(la):
Хоћемо ли у овом веку добити нешто преко 10 спратова или ће и НБГ постати паланка? :bash:

nezahvalnice malo ti da uzivas u 6 kaplara nego bi jos nesto :grand:
 
Postavljen je render na kojem se malo toga vidi, kao i u chipsiy, ali koji dosta toga i govori a to je da ce se raditi po onom planu koji smo vec imali prilike da vidimo, postavio ga je Homer iznad. Poslovni deo podrazumeva lokalcice u prizemlju zgrada sto me dosta razocaralo jer sam se nadao da ce nici visespratnica u nivou stambenog dela duz Omladinskih Brigada jer je na tom potezu bilo najlogicnije. Ogradjivanje placa duz O. Brigada je skoro privedeno kraju, ostalo je jos samo par metara do ograde tehnicke skole a pocelo je i krcenje sume na tom delu placa. Nastavak ogradjivanja ce krenuti duz Rjepinove u smeru prema delta citiy i odprilike na pola ulice ogradjivanje ce se zavrsiti jer je druga polovina iz smera delte vec ogradjena. Pocetak pobijanja prvih sipova se ocekuje u roku od mesec dana:



adscf5255.jpg



Urosa Martinovica gledano iz O. Brigada, levo NEIMAR V desno DEKA Ing. - "chipsy"

adscf5256.jpg


dscf5275.jpg


adscf5257.jpg


adscf5258.jpg



Balon za futbal u okviru kompleksa tehnicke skole

adscf5260.jpg


adscf5262.jpg


adscf5264.jpg


adscf5265.jpg



Deo vec postavljene ograde duz Rjepinove ulice, napred levo kompleks ruske skole

adscf5268.jpg



Plac koji je dodeljen fakultetu bezbednosti, vec nekoliko meseci od najave pocetka rasciscavanja nista se ne desava, nalazi se izmedju tehnicke, s'leve strane, i ruske skole

adscf5269.jpg


adscf5270.jpg
 
S obzirom koliko je Napred isfuserisao onu zgradu u bloku 63,i probio sve rokove,ne znam stvarno ko normalan moze uopste vise imati hrabrosti da ista kupi od njih.
Gledano ovako po renderima,projekat je skroz neinteresantan,a ovaj komsijski,iako nabijen,barem pet klasa lepsi.Moje misljenje!
 
Ovo je objekat ciji je investitor i izvodjac Neimar V a ne Napred
 
Taj projekat u bloku 63 nije Neimarov niti ga oni grade vec je izvodjac Napred za drugog investitora :)
 
Nisam siguran mislimo li na isti projekat?
Ono o cemu ja govorim je ona tamno siva zgrada preko puta bloka 45 na uglu J.Gagarina I ulice koja vodi ka staroj bezaniji.Pored nje se nalazi zgrada koju je valjda skupstina grada gradila za mlade bracne parove.
Napred je izgradio zgradu u bloku 34 kod carine,znaci ne mislim na taj objekat,a takodje nisam mislio ni na onaj projekat koji se trenutno izvodi u samom bloku 63,koji je u visini Imo centra.
 
Pa majk, zbunio si skroz. Em nije Napred, em nije 63 blok. Tako da si mogao da misliš šta god, ali si napisao skroz na drugu stranu. Doduše ja sam skontao na šta misliš zato što sam tu Neimarovu zgradu ispratio od temelja pa do fasade. Svaki dan sam prolazio pored i gledao kako rade. Sasvim solidna gradnja, medjutim nije mi se dopalo kako su uradili završnu obradu. Kako su krenuli nisam očekivao da će isfuserisati na sitnicama. Npr. Creva od klima im vise na sve strane, lift su mogli da puste na način da oni formiraju kućni savet dok se većina ljudi ne usele, vrata od hodnika na ulazu im već skripe. I nekako mi je skroz sterilno unutra, ne bih rekao da odgovara ceni. Bar ne prvobitnoj.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Priznajem gresku,nije blok 63 vec blok 61!
Sta da radim,meni su svi ti blokovi isti.
Drugar je kupio stan u toj zgradi,gradjevinski kaze sasvim korektno uradjeno,ali zavrsno zanatski radovi blagi uzas!
 
Znači i u stanovima su zakinuli. Šteta, ja sam očekivao da će biti uradjeno bar onako kako je tekla izgradnja. Izgleda da je normalno da se uvek zakine na završnim radovima.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ja mislim da je to pre svega zbog pristupa radu zaposlenih (osim ako ni materijal ne valja). Koliko cesto cete videti priucene ili malo placene majstore da izvode ove radove, naravno da ce da isfusere ako nema stroge kontrole kvaliteta.
 
Vrh