Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

relja

Professional
Učlanjen(a)
13.12.2006.
Poruke
16.477
Pohvaljen
17.438
Evo par fotografija Airport City-ja koje nisu slikane tehnikom fotografisanja vojnog objekta :)

1-1.jpg


2-1.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg
 
relja":12iklmwp je napisao(la):
Evo par fotografija Airport City-ja koje nisu slikane
tehnikom fotografisanja vojnog objekta :)
Prvi put čujem za tu tehniku.
Znači one moje fottke ACB-a ( Airport City Belgrade ) odaju takvu tehniku. :)

Slike su inače odlične...imaš ti toga još?
 
Sjajne fotke,

Da li je dozvoljen ulaz na korzo ABC-a za "obično" gradjanstvo?
 
Vidiš, to nisam pitao .. onog čuvara na rampi.

Rekao sam mu da idem prvi dan na posao
pa me lepo uputio na gradilište sledeće faze. :)
 
Lepe slike!

Da li neko zna da li ce se graditi i onaj ulazni, kruzni deo ispred prve dve zgrade, do ulice O. brigada? Bez toga, a sa onom zutom kucicom umesto portirnice mi ceo projekat deluje malo "celavo"
 
Pre neki dan kad sam bio tamo, rekli su mi da se gradi

ispred i iza ovih 6 objekata ( dva se sad grade ) još

po tri kule !.. prema O.Brig. i T.Bunaru
 
COVECE!! Pa to ce stvarno biti CITY! :)

Jel znas mozda koliko visoke kule?
 
Pa, oko 11 spratova :D

Šalim se, nemo da padaš sa stolice.
Ne znaju tačno detalje, uputili su me baš u tu žutu kućicu,ali
bila je nedelja pa nikog nisam našao.
 
:lol:

U svakom slucaju, super vest! To ce verovatno biti najzapazeniji "business cluster" u Beogradu (u Srbiji). Kada se i ostali projekti zavrse (Atlas) i jos popune one rupe oko DHL-a i kod Mercedesa, kraj ce izgledati super!
 
Da,da ..... a, u blizini je i UMP sa petljom kod T.Bunara.

Biće tu još i novih projekata, jer ima dosta prostora.

snap1jm9.jpg
 
Rampa je samo za automobile, tako da svako može slobodno da uđe i fotografiše.
Nema više slika, nema za sad ni još Bog zna šta da se fotografiše sem ovoga.
Iskreno - kapitalista me ne plaća da idem da fotografišem gradilišta, pogotovo ne kada me brutalno iscimaju sa godišnjeg... :D šalim se, ovo je uglavnom sve što ima da se vidi...
U "žutoj kućici" su kancelarije investitora i izvođača i svako ko hoće može lako da uspostavi kontakt.
Prema Omladinskih brigada će se prema poslednjim informacijama graditi kula za hotel. Videćemo...
 
relja":ulhxz8x3 je napisao(la):
Rampa je samo za automobile, tako da svako može slobodno da uđe i fotografiše.
Za auta i pored za pešake .. i baš odatle nisu dali da
slikam pre neki mesec, pa ih više i ne pitam.

Ti si pitao nekog za slikanje?
 
Moja firma se useljava u APC, pa mogu da uđem u našu zgradu, odatle i ovi snimci sa sprata. Niko mi ništa nije rekao za slikanje, rampu sam prošao mnogo puta i niko me nikad nije ni pogledao, a u samom krugu te niko ništa i ne pita. Nisi ni trebao da pitaš, mogao si samo da prođeš i da slikaš...
 
relja":24v2o63f je napisao(la):
Moja firma se useljava u APC, pa mogu da uđem u našu zgradu, odatle i ovi snimci sa sprata. Niko mi ništa nije rekao za slikanje, rampu sam prošao mnogo puta i niko me nikad nije ni pogledao, a u samom krugu te niko ništa i ne pita. Nisi ni trebao da pitaš, mogao si samo da prođeš i da slikaš...
ja sam jednom to i uradio pre neko vreme, došao baja iz obezbedjenja i imali smo kraću raspravu... :(
 
Poslednju sam slikao sa mesta odmah do rampe.
Pa nije to vojni objekat...ili je možda taj imao flasback sa straže :lol:
 
Ma, meni nisu dali da slikam kopanje temelja u 3.bul. :D

Svi viču na svim objektima : 'Zabranjeno slikanje privatnog objekta'

Tebe mažda samo nisu primetili, a pitaj ih za dozvolu da vidimo odgovor.
 
Ja se samo nadam da ce skloniti onu jadnu maketu aviona.. malo izgleda jadno..

A inace, nikako da shvatim taj strah od kamera i fotoaparata u Srbiji.. :confused:
 
Nenad":2y4yru4h je napisao(la):
Jel znas mozda koliko visoke kule?
According to one of the investors, one of the future buildings is supposed to be a 17-floor hotel. In addition, they said that they're asking the city to allow them to expand the ACB project.
 
Mislim da malo preterujete sa tim slikanjem, ja slikao bez problema, vidite odakle, imate fotografije...

Elem, što se tiče projekta, ovo će još da se širi, ove dve nove zgrade iza niču veoma brzo. Za kulu i hotel sam samo čuo priču, nisam video ništa konkretno, crtež i sl. Ipak, ja tamo idem zbog svoje firme...
Takođe, slepa ulica u kojoj se nalaze novi Rodić i APC (koja se nekad zvala Milutina Milankovića, dok nisu odlučili da susednu nazovu - Milutina Milankovića) treba da se proširi do ukrštanja sa Tošinim Bunarom/Vojvođanskom (koja počinje da se uređje evo već drugi septembar za redom), što bi trebalo da poveća prednost iznamljivanja poslovnog prostora na lokaciji.
Što se tiče unutrašnjeg uređenja i instalacija, sve je u potpunosti podređeno zakupcu, što bi rekao naš narod user-friendly, a u kompleksu se najavljuju novi restorani, teretana, spa-centar, bla, bla, trista čuda...



Ono nije nikakva jadna maketa, ono je pravi Orao-dvosed, došao iz muzeja vazduhoplovstva, izvađeni su mu motori, a ofarban je obližnjem hangaru starog aerodroma. To što Orao prvi put poleteo kada ovde odavno više nije postojao aerodrom, to je druga priča. Muzej ima još uvek avione koji su poletali odatle, a oni ne moraju da se stavljaju u položaj "protivgradne rakete" da bi izgledali efektno...
 
Ambassador":2m40f8mh je napisao(la):
Ja se samo nadam da ce skloniti onu jadnu maketu aviona.. malo izgleda jadno..
E, izgleda kao da su je doneli sa nekog vašara i nabili na kolac. :)
 
relja":1rq37g8h je napisao(la):
Ono nije nikakva jadna maketa, ono je pravi Orao-dvosed, došao iz muzeja vazduhoplovstva, izvađeni su mu motori, a ofarban je obližnjem hangaru starog aerodroma. To što Orao prvi put poleteo kada ovde odavno više nije postojao aerodrom, to je druga priča. Muzej ima još uvek avione koji su poletali odatle, a oni ne moraju da se stavljaju u položaj "protivgradne rakete" da bi izgledali efektno...
Moze da bude i A380 ili B747, ali tako postavljen izgleda relativno jadno, narocito sa onim "Airport City", i ona dva znaka na obe strane krila, malo su ruzni tako plus ispod repa na malim krlima fontom koji je necitljiv nekom narandzasto-crvenom pise "stari aerodrom". (Stvarno ne ocekujes da pravi avion bude tako ispisan, i jos bi im bolja fora bila da im uopste na avionu ne pise to, nego dole na zemlji*) A povrh svega, ne razumem zasto stavljati zastavu na avion ako nema registracije. Mada bila bi fora da su stavili SFRJ zastavu (+registraciju naravno), pa da bude k'o na Kokakolinoj reklami.. :D
Nek ostave avion, samo neka ga stave horizontalno, ili na neko postolje da izgleda kao da je u letu, mislim da bi bio mnooogooo bolji efekat. Ovako izgleda bas jadno.


*Plus bi mogao da se tripujes kao na zemlji je aerodrom, tj. stari aerodrom, ali tako moderno i fancy kao avion su zgrade. Bas serem.. :lol:
 
Pa ako bude bilo kafitja i hotel,to valjda znachi da cemo i mi obichni smrtnici tuda moci bar da proshetamo?
Mozda dok je gradnja u toku ne dozvoljavaju to sa slikama..ko zna....meni je ceo taj koncept i neka"izloiranost"tog projekta uvek smrduckala nekako dzejmsbondovski.....shpijuni se sele sa Slavije? :p
Ne znam..kada sam ishao u Rodic i ja sam video rampu..i neke ljude da prolaze...a ne znam ni koliko je po zakonu zabranjivati prolaz na(javnoj?) povrshini izmedju objekata Airport City-a.
U svakom sluchaju izgleda lepo. :)
 
Pa cim je Izraelski kapital i imovina u pitanju,tu je zabranjen pristup. :lol:
 
Malo o komšiluku ' Airport City'-a u bloku 64 i FOB-u :

snap1lw4.jpg


FOB se 'iznenada' našao u zoni gde mu nije mesto,pa sam
polovinom marta ove god. postavio pitanje u vezi Inicijative za
izmeštanje FOB-a i .... dobio ovaj odgovor posle par dana :
Poštovani,
Iz Sekretarijata za urbanizam smo dobili informaciju da će Inicijativa koja je upućena
JUP “Urbanistički zavod Beograda” biti razmatrana prilikom izrade Izmena i dopuna
Generalnog plana Beograda 2021, koja je u toku, na osnovu Odluke koju je
Skupština grada donela 29. 11 2006. godine.

Nakon izrade Nacrta izmena i dopuna GP Beograda 2021(Izmene GP 2/2006) biće
obavljena procedura javnog uvida u toku koje ćete moći da se informišete o tome
da li je predmetna inicijativa prihvaćena. Podaci o mestu, vremenu i trajanju javnog
uvida biće oglašeni u dnevnim sredstvima informisanja “Glas javnosti”, “V. Novosti” i “Danas”.
Nacrt plana koji će biti izložen na javni uvid će biti dostavljen Gradskoj opštini Novi Beograd na mišljenje.
Informativna služba Gradske opštine Novi Beograd "
http://img441.imageshack.us/img441/3976/snap2pm9.jpg
 
Evo ovako, zdravo logički - pošto se pre svega radi o poslovnom kompleksu, znači firme iznamljuju kancelarije zbog odličnih uslova za rad, čisto sumnjam da će obezbeđenje da pušta u kompleks ljude koji bi ulazili samo da bi "blejali" po kafićima. Ti kafići i služe za poslovne sastanke i cigaret-pauze zaposlenih. Ovde nema buke, glasne muzike, gužve - ovde je sve podređeno uslovima za rad zakupaca. Kapiram da bi obezbeđenje vratilo svakoga kome tu očigledno nije mesto - npr klince, ljude u bermudama i papučama isl. A ako na +35 C prolaziš pored kapije u cipelama i pantalonama nema razloga da ti neko pravi problem.
 
Vrh