Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

YOman
Novice
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 5

Re: Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Postod YOman » Pet Apr 03, 2020 2:10 pm

Radi li se išta u A zgradi? Jel ima majstora?
Da nije neko svratio do gradilišta?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Pohvale za post: 1
SunnyJ
Novice
Pridružio se: Pet Mar 13, 2020 6:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 7

Postod SunnyJ » Ned Apr 05, 2020 12:46 pm

Ima li iko kakvih novosti, kako napreduju radovu u ovom vanrednom stanju? :)
YOman
Novice
Kontakt:

Re: RE: Re: Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Postod YOman » Čet Apr 16, 2020 1:42 pm

YOman napisao:Radi li se išta u A zgradi? Jel ima majstora?
Da nije neko svratio do gradilišta?

Evo da ja odgovorim na svoje pitanje...izolacija čini čuda!
Danas sam svratio do zgrade. Svi ulazi su otvoreni ali majstora baš i nisam video u zgradi. Možda su po stanovima, to ne znam, ali sam video da su stavili ulazna vrata i obložili su sva vrata od stanova sa onim drvenim pločama. U A3 ulazu, gde sam ja ulazio, fale gelenderi i nije povezano grejanje tj. nema onih sandučića sa meračima.
E sad. Čuo sam se i sa Nenadom, investitorom, i čuo od njega da imaju problema da prijave struju, jer za vreme vanrednog stanja ne primaju fizički zahteve, ali da misli da će završiti online. Ali za ostalo kaže da se privodi kraju...

Okinuo sam par slika pa izvolteSlikaSlikaSlika

busspoter
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 7:15 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1907
Pohvalio: 39

Postod busspoter » Čet Apr 16, 2020 7:36 pm

Cim je tu zidarac znaci da je sve pod kontrolom..
Ostale fotke mozete videti na https://www.flickr.com/photos/139461235@N02/
studenti
Novice
Pridružio se: Ned Mar 22, 2020 11:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 0

Postod studenti » Pet Apr 17, 2020 6:33 pm

Nove fotografije
Prikačeni fajlovi
viber_image_2020-04-17_18-22-50.jpg
viber_image_2020-04-17_18-22-45.jpg
Pohvale za post: 3
ZvezdaracMare
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jan 19, 2014 12:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 297
Pohvalio: 340

Postod ZvezdaracMare » Sub Apr 18, 2020 12:38 am

Sto ste gledali dunav gledali ste,sad je taj pogled namenjen za kupce novih zgrada.
SunnyJ
Novice
Kontakt:

Postod SunnyJ » Sub Apr 18, 2020 10:21 am

ZvezdaracMare » Sub Apr 18, 2020 12:38 am napisao:Sto ste gledali dunav gledali ste,sad je taj pogled namenjen za kupce novih zgrada.

Neće ove zgrade narušiti pogled na Dunav, već kad bude izgrađen srednji red zgrada, koji će biti odmah ispod ovih postojećih.
turbo_
Beginner
Pridružio se: Pon Jul 17, 2017 3:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 26
Pohvalio: 2

Postod turbo_ » Sub Apr 18, 2020 1:29 pm

Od ukljucenja na ovu grupu, najvise me fasciniraju ljudi koji nemaju apsolutno nikakve veze sa naseljem, nego samo dodju tu da kazu: Necete imati pogled. To je super tema za master iz psihologije da se pozabavi tim aspektom naseg mentaliteta. Svratite ljudi do nas u naselje, ima sad i par kafica (a da sad ce da kazu: ne rade vam kafici), pogledajte malo u Dunav odavde (ko nema pogled sa terase, ima ga cim se proseta 20 metara), opustite se, mnogo bolje cete se osecati... :D
Pohvale za post: 3
Svetska Putnica
Beginner
Pridružio se: Pon Okt 02, 2017 3:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 34
Pohvalio: 101

Postod Svetska Putnica » Sub Apr 18, 2020 1:53 pm

@turbo_
Bravo za komentar!
SunnyJ
Novice
Kontakt:

Postod SunnyJ » Sub Apr 18, 2020 2:31 pm

turbo_ » Sub Apr 18, 2020 1:29 pm napisao:Od ukljucenja na ovu grupu, najvise me fasciniraju ljudi koji nemaju apsolutno nikakve veze sa naseljem, nego samo dodju tu da kazu: Necete imati pogled. To je super tema za master iz psihologije da se pozabavi tim aspektom naseg mentaliteta. Svratite ljudi do nas u naselje, ima sad i par kafica (a da sad ce da kazu: ne rade vam kafici), pogledajte malo u Dunav odavde (ko nema pogled sa terase, ima ga cim se proseta 20 metara), opustite se, mnogo bolje cete se osecati... :D

Bravo za komentar, ja sam u procesu kupovine stana na prvom spratu, A zgrada, i svestan sam da možda neće biti pogleda sa terase kad se sve izgradi ali to me ne odvraća od kupovine.
shadestudio
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 30, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 373
Pohvalio: 50

Postod shadestudio » Sub Apr 18, 2020 2:42 pm

turbo_ » Sub Apr 18, 2020 1:29 pm napisao:Od ukljucenja na ovu grupu, najvise me fasciniraju ljudi koji nemaju apsolutno nikakve veze sa naseljem, nego samo dodju tu da kazu: Necete imati pogled. To je super tema za master iz psihologije da se pozabavi tim aspektom naseg mentaliteta. Svratite ljudi do nas u naselje, ima sad i par kafica (a da sad ce da kazu: ne rade vam kafici), pogledajte malo u Dunav odavde (ko nema pogled sa terase, ima ga cim se proseta 20 metara), opustite se, mnogo bolje cete se osecati... :D

Ovo nije forum samo za one koji su kupili tu stan, svako moze da napise sta misli. I cinjenica je da pogled nece biti isti i da se uvek prvo grade zgrade dalje od reke, pa kad se proda gradi se ispred i zaklanja pogled. Naravno svako ko je kupio stan valjda je imao na umu da ce to tako biti.
@shade.archviz • archviz studio
YOman
Novice
Kontakt:

Postod YOman » Sub Apr 18, 2020 2:54 pm

Pa ovde se ne dovodi u pitanje njegovo pravo, nego namera.
Ja lično mislim da je maliciozna.

turbo_
Beginner
Kontakt:

Postod turbo_ » Sub Apr 18, 2020 3:05 pm

Tako je, svako ima pravo da iznese misljenje, ali ovo jeste malicioznost a ne misljenje.

Po meni je iznosenje misljenja: E razmisljam da kupim stan, sta mislite da li cu imati pogled? Misljenje: Mislim da neces, zaklonice te zgrade ispred.

Malicioznost: E gotovo je sa pogledom na Dunav koji ste imali.

Ali da ne kvarimo temu jer tu treba da se dobiju informacije o naselju.

Ja mislim da je naselje fenomenalno, kad se sagrade zgrade ispred bice jos bolje, a sa daljom izgradnjom jos bolje. Preporucio bih kupovinu svakome sto se tice same lokacije. Ja nisam imao losih iskustava sa EP, za privatnika ne znam.

Pozdrav.
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Avg 12, 2011 6:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2654
Pohvalio: 920

Postod Nebojsa » Sub Apr 18, 2020 3:53 pm

Lokacija je stvarno extra, uzvisenje i pogled na Dunav i Banatsku ravnicu kojoj nema kraja.
Ulicni basketas
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 04, 2017 9:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 90
Pohvalio: 20

Postod Ulicni basketas » Sub Apr 18, 2020 10:06 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Pohvale za post: 10
persida
Intermediate
Pridružio se: Pon Jan 22, 2018 2:10 pm
Kontakt:
Pohvalio: 0

Postod persida » Uto Apr 21, 2020 4:22 pm

Kolika je trenutno cena kvadrata u izgradnji?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
SunnyJ
Novice
Kontakt:

Postod SunnyJ » Uto Apr 21, 2020 6:51 pm

persida » Uto Apr 21, 2020 4:22 pm napisao:Kolika je trenutno cena kvadrata u izgradnji?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Koliko znam, cena stanova u zgradi koja se gradi, na samom ulazu u novu ulicu Mirka Milojkovića, je 1200-1400 bez pdv.
YOman
Novice
Kontakt:

Postod YOman » Uto Apr 21, 2020 8:34 pm

Pitanje za stanovnike B,C i D zgrade privatničke.

Da li postoji SBB u zgradama i okolini, i ako nema da li je bilo interesovanja da se uvede?
Ovi iz SBBa kažu da je potrebno da 50%+1 stanovnika potpišu da bi oni napravili infrastrukturu

turbo_
Beginner
Kontakt:

Postod turbo_ » Sre Apr 22, 2020 10:32 am

Ne moze SBB zicom :) . Koliko je meni poznato, posto je ceo plac u vlasnistvu privatnika, on ne dozvoljava bilo kome da provuce zice osim Telekomu. Mislim da je lako zakljuciti zasto :) . Ali, u svakom slucaju SBB ima EON pakete koji rade sa bilo kojim internetom. Ja imam EON sa Telekomovim internetom i sve radi kako treba.
YOman
Novice
Kontakt:

Postod YOman » Sre Apr 22, 2020 11:04 am

Moguce da gresim, vlasnik je morao da potpise ugovor sa nekim provajderom, u ovom slucacu Telekom, i to je bila njegova obaveza kao sto ce umesto nas potpisati ugovor za citanje potrosene grejne energije, a kada se udje u posed stana/zgrade to vise nije na njemu.
Hocu da kazem da vlasnicima stanova ne moze niko da zabrani.

Ulica nije njegova, bandere nisu njegove. Ako ima u zgradi vise od 50% zainteresovanih SBB dovlaci infrastrukturu.
koledaf
Beginner
Pridružio se: Pet Okt 26, 2018 11:22 am
Kontakt:
Pohvaljen: 17
Pohvalio: 21

Re: RE: Re: Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Postod koledaf » Sre Apr 22, 2020 11:28 am

YOman napisao:Moguce da gresim, vlasnik je morao da potpise ugovor sa nekim provajderom, u ovom slucacu Telekom, i to je bila njegova obaveza kao sto ce umesto nas potpisati ugovor za citanje potrosene grejne energije, a kada se udje u posed stana/zgrade to vise nije na njemu.

Ulica nije njegova, bandere nisu njegove. Ako ima u zgradi vise od 50% zainteresovanih SBB dovlaci infrastrukturu.
Meni je covek koji mi je montirao mts internet u EP zgradi rekao da je potpisano da samo mts moze u naselju da se uvede. Kaze da je tako potpisano na rok od 2 godine od izgradnje. Kada to istice nemam pojma.

A to sto pricas da sbb uvodi ako preko 50% je zainteresovano... nije bas tako. Nama ni na NBG-u nisu hteli da uvedu jer je tamo bio radius vektor i nisu imali uradjenu infrastrukturu i ako je 40 stanova htelo da potpise. Na kraju sam uveo Beogrid pa je sbb kupio Beogrid. Inace sbb sam zvao i rekli su mi da ne pokrivaju ovaj reon.

S' druge strane ja sam uzeo mts box4 i mogu reci da sam bas zadovoljan i brzinom i kvalitetom neta i tv kanalima. Oni kanali koji pisu na sajtu MTS-a nemaju veze sa ovima koje sam dobio. Ima ih mnoogo vise cak je i HBO otkljucan. Bas sam prijatno iznenadjen, a ti ako hoces dogovori se sa komsijom da mu se kacis na net a placaj sbb eon i resena stvar... ;) to su mi rekli i kao opciju u sbb call centru.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Ulicni basketas
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 04, 2017 9:04 pm
Kontakt:
Pohvalio: 20

Postod Ulicni basketas » Sre Apr 22, 2020 6:28 pm

YOman napisao:Moguce da gresim, vlasnik je morao da potpise ugovor sa nekim provajderom, u ovom slucacu Telekom, i to je bila njegova obaveza kao sto ce umesto nas potpisati ugovor za citanje potrosene grejne energije, a kada se udje u posed stana/zgrade to vise nije na njemu.

Investitor, odnosno vlasnik zemljišta, je potpisao ugovor sa Telekomom, za uvodjenje optike u naselje. Optički pristup internetu radi solidno dobro. Pojedine komšije su se žalile na slabiji protok preko WiFi mreže, ali nijedan provajder neće uvažiti takvu vrstu reklamacije i savetovaće da se protok meri preko utp kabla, što donekle i jeste ok, jer WiFi može da ima ometanja od strane drugih bežičnih uredjaja, ili da više WiFi uredjaja radi na istom kanalu, pa se javljaju gubici. Ukoliko se nekome ne svidi ponuda IPTV Telekoma, svakako može da uzme EON kod SBB-a i da ga poveže na Telekom ruter. Ja imam i jedno i drugo i oba rade odlično.
YOman
Novice
Kontakt:

Postod YOman » Sre Apr 22, 2020 6:44 pm

Hvala na odgovoru, ja sam sada na SBB-u, i jako zadovoljan već godinama sa tim setupom, a generalno smatram da je dobro imati opcije.
Znam da može hibridna varijanta, ali mi je to nešto deluje kao alternativa, zato sam začuđen da SBB i drugi zainteresovani provajderi, nisu već ušli u naselje.
A kakva je situacija u EP zgradama?

koledaf
Beginner
Pridružio se: Pet Okt 26, 2018 11:22 am
Kontakt:
Pohvaljen: 17
Pohvalio: 21

Postod koledaf » Sre Apr 22, 2020 6:49 pm

Kao sto ti vec napisah... ista kao i kod privatnika.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
YOman
Novice
Kontakt:

Postod YOman » Sre Apr 22, 2020 6:55 pm

Da, ti si u EP.. izvini, nisam skontao.
Sve vreme sam fokusiran na izjavu da privatnik nije hteo SBB, pa sam ovo prevideo

Povratak na “Projekti u izgradnji”