Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Koperc
Novice
Pridružio se: Pet Jul 12, 2019 11:19 am
Kontakt:
Pohvaljen: 10
Pohvalio: 42

Re: Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Postod Koperc » Pon Nov 04, 2019 2:55 pm

Koperc » Pon Sep 02, 2019 4:34 pm napisao:
rodoljub.ilic » Pon Sep 02, 2019 3:28 pm napisao:
MajstorBob » Pon Sep 02, 2019 1:29 pm napisao:Ljudi pa jel toliko baš loša situacija?
Da odustanemo od kupovine dok još može?

Majstore, ne znam šta da ti kažem, ja ne bih odustajao, iskreno jedva čekam da se uselim, nadam se do kraja meseca.
Na ovom ovde forumu ima mnogo više informacija nego na sajtu...
Uostalom, najveća buka se digla oko buke sa gradilišta u neprimereno vreme i GDS-a, i jedno i drugo je priivremeno, ono što ostaje je šta ste kupili i po kojoj ceni. A mislim da je ZK i dalje najbolja kupovina sa te strane reka.

ja sam X puta od decembra do danas bio sa GDS u komunikaciji, što telefonom što lično i zaista nemam ni jednu primedbu na njihov račun, a verujte da ja uopšte nisam lak kupac i stvarno sam imao gomilu kombinacija i želja pre nego što sam doneo konačnu odluku....svaki put su imali strpljenja i volje da me saslušaju i ponude alternativu za ono što nisu mogli da mi odgovore (kladim se da sam ih smorio ko niko svoj)
Što se tiče samog naselja po meni je odnos cene i kvaliteta skroz ok u poređenju s ostalim stambenim objektima u okolini
e sad, ostaje da vidimo kako ćemo proći kad dobijemo ključeve ali za sada bez primedbi

Povlacim gore izreceno u korist GDS....stvarno su slucaj za sebe....kao da je 1982 i da treba da dobijem drzavni stan....ovako se ni mali investitor ne ponasa sa prvim projektom.....toliko zapinju o sopstvene noge da je sad stvarno smesno ko se proziva velikim investitorom s tolikim projektima....
nikpetrovic
Beginner
Pridružio se: Čet Feb 14, 2019 11:04 am
Kontakt:
Pohvaljen: 27
Pohvalio: 15

Postod nikpetrovic » Pon Nov 04, 2019 3:13 pm

KlauKalash » Ned Nov 03, 2019 9:30 am napisao:Da li je istina da je veliki broj stanara iz objekata C, D i E imao problema sa Metalac bojlerima? Nacuo sam da je reklamirana skoro cetvrtina, da nisu dobro zagrevali vodu.
Takodje, zna li neko kako napreduje prodaja u G? Na sajtu ni jedan tip stanova nije rasprodat, cak ni jednosobni u potkrovlju, kojih je najmanje.

Ja sam u G i ne greje vodu kako treba. Jovan se pravio lud, kao da ne zna o čemu pričam i evo nakon 10 dana jos uvek niko nista ne preduzima.
stanke88
Novice
Pridružio se: Uto Jun 18, 2019 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 0

Postod stanke88 » Pon Nov 04, 2019 3:38 pm

Predao sam zahtev za povracaj PDV-a 4/10, znaci tacno pre mesec dana, i jos niko ne zove. Rok je 30 dana. Da li neko ima slicnu situaciju?
hinicka
Beginner
Pridružio se: Čet Dec 20, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13
Pohvalio: 63

Postod hinicka » Pon Nov 04, 2019 6:46 pm

.
stanke88 » Pon Nov 04, 2019 2:38 pm napisao:Predao sam zahtev za povracaj PDV-a 4/10, znaci tacno pre mesec dana, i jos niko ne zove. Rok je 30 dana. Da li neko ima slicnu situaciju?

Ja sam predala jos 03/09/2019-te, ali zaglavilo u PU-u. Trazili po zamolnici neke provere u drugu poresku upravu i tu mu se gubi svaki trag. Prosto obradjivac u toj drugoj poreskoj upravi nemoze od 09/10/ da obradi predmet i da vrati Tosinom bunaru. Svaki dan zovem, a oni me kuliraju. Te ne radi ovaj, te onaj, te ja neradim na tom predmetu, te znamo za Vas slucaj, te nasli smo ga ali u ponedelja. I danas je taj famozni ponedeljak, a ja ih nisam zvala. Zovem ih sutra. A zakon, a rok, a a.... ?
MalaDevojcica
Novice
Pridružio se: Ned Jun 23, 2019 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 1

Postod MalaDevojcica » Pon Nov 04, 2019 6:46 pm

stanke88 napisao:Predao sam zahtev za povracaj PDV-a 4/10, znaci tacno pre mesec dana, i jos niko ne zove. Rok je 30 dana. Da li neko ima slicnu situaciju?

Da li ste mozda pokušavali da pozovete poresku?
I da li je neko mozda pricao sa ljudima iz GDS-a u vezi sa useljenjem pre povracaja PDV-a, ako je uzimana beskamatna pozajmica? Da li izlaze u susret?
hinicka
Beginner
Kontakt:

Postod hinicka » Pon Nov 04, 2019 6:48 pm

nikpetrovic » Pon Nov 04, 2019 2:13 pm napisao:
KlauKalash » Ned Nov 03, 2019 9:30 am napisao:Da li je istina da je veliki broj stanara iz objekata C, D i E imao problema sa Metalac bojlerima? Nacuo sam da je reklamirana skoro cetvrtina, da nisu dobro zagrevali vodu.
Takodje, zna li neko kako napreduje prodaja u G? Na sajtu ni jedan tip stanova nije rasprodat, cak ni jednosobni u potkrovlju, kojih je najmanje.

Ja sam u G i ne greje vodu kako treba. Jovan se pravio lud, kao da ne zna o čemu pričam i evo nakon 10 dana jos uvek niko nista ne preduzima.

Pa kada ste Vi dobili kljuceve kada vec deset dana ste u stanu? Kako Vam se cini za pocetak?
grujo
Novice
Pridružio se: Pon Nov 04, 2019 8:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod grujo » Pon Nov 04, 2019 8:52 pm

hinicka napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676923#p676923]nikpetrovic » Pon Nov 04, 2019 2:13 pm[/url] napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676505#p676505]KlauKalash » Ned Nov 03, 2019 9:30 am[/url] napisao:Da li je istina da je veliki broj stanara iz objekata C, D i E imao problema sa Metalac bojlerima? Nacuo sam da je reklamirana skoro cetvrtina, da nisu dobro zagrevali vodu.

Pa kada ste Vi dobili kljuceve kada vec deset dana ste u stanu? Kako Vam se cini za pocetak?

Da, sada sam i ja zbunjen. Jesu li svi stanari G1 i G2 vec useljeni?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Joe23
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 22, 2014 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 79
Pohvalio: 7

Re: RE: Re: Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Postod Joe23 » Pon Nov 04, 2019 9:06 pm

mali.miloica napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676696#p676696]Joe23 » Ned Nov 03, 2019 8:30 pm[/url] napisao:Ja sam gledao stan u G bloku pa.sam se raspitivao za kredite (na kraju odustao, jer mi treba 1.5 ili 2 sobni, a takve nisu imali). Vazno, Erste.nece realizovati ni jedan novi kredit pre nove godine, od 1. Novembra bi trebalo da su poskupeli krediti, a navodno i druge banke poskupljuju kredite od Nove godine.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Odakle ti to da poskupljuju krediti i zasto, zna li se razlog?

Pozz
U banci, s tim da to vazi za nove zahteve. Nisu mi rekli zasto.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Kralj Ibi
Novice
Pridružio se: Ned Sep 15, 2019 1:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 1

Postod Kralj Ibi » Pon Nov 04, 2019 11:03 pm

Sceka » Ned Nov 03, 2019 11:10 pm napisao:
hinicka napisao:Ako bi bio neko ljubazan da mi odgovori na sledece pitanjce. Elem, kako je regulisana topla voda u kuhinjama koja se ne oslanjaju na kupatila? Da li se posebno ugradjuju bojleri u kuhinjskim elementima? Hvala na odgovoru.

Bojler u kuhinji je obavezan koliko ja znam za sve stanove. Nama se jedno kupatilo islanja na kuhinji i opet moramo da kupimo taj mali bojler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja bih pre razmišljao o kupovni Delimano slavine, nego o malom bojleru. Svi koji imaju Delimano slavinu, kažu da je mnogo bolja i isplativija opcija od malog bojlera u kuhinji. No, svako ima pravo na svoj izbor.
Pohvale za post: 1
IvanIvan
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 12, 2019 9:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 70
Pohvalio: 21

Postod IvanIvan » Pon Nov 04, 2019 11:30 pm

hinicka » Pon Nov 04, 2019 6:48 pm napisao:

Ima malo brljotina od majstora,kad se uselite mora detaljno ciscenje.Pravu sliku cemo imati kad prestanu masovna useljenja ima sad prljavstine,buke itd.
Generalno stan je odlican sto se tice izolacije,grejanja I materijala u njemu(podovi,stolarija,plocice u kupatilu itd) znam na kojoj strani vam je orijentisan stan,ako je na jug nema greske.
IvanIvan
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 12, 2019 9:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 70
Pohvalio: 21

Postod IvanIvan » Pon Nov 04, 2019 11:44 pm

Nesto bih da dodam,nemojte napadati lanmija,ja se sa nijim nisam slagao dosta u vezi njegovih komentara,ali takvih kao on je 1%na ovom forumu,onih koji preduzimaju konkretne korake,koliko vas bi krenulo u obracuna sa gds?Takvi ljudi su nam potrebni I zbog takvih gds ne moze da istera svoje lako, lako je doci na skupstinu I dati glas.Treba imati postovanja prema onima koji preduzimaju inicijativu .Covek se ukljucio na viber grupu G2 I dosta pomaze novim stanarima sa savetima.Od sebe polazim nemam vremena uopse, prezauzet sam obavezama po ceo dan I ja licno nemam vremena da se bavim naseljem I ako bi trebalo,zato smatram da je odlicno sto ima stanara koji to rade I uvek cu ih podrzati bez obzira sto se ne slazem sa njima oko nekih stavova
Duško
Novice
Pridružio se: Pet Sep 13, 2019 6:01 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 2

Postod Duško » Uto Nov 05, 2019 9:58 am

Kruže glasine da je baš on novi Avenger koji će zameniti Toni Starka...
Zle intergalaktičke GDS horde će biti zaustavljene na Kapiji Zemuna! :shock:

IvanIvan » Pon Nov 04, 2019 11:44 pm napisao:Nesto bih da dodam,nemojte napadati lanmija,ja se sa nijim nisam slagao dosta u vezi njegovih komentara,ali takvih kao on je 1%na ovom forumu,onih koji preduzimaju konkretne korake,koliko vas bi krenulo u obracuna sa gds?Takvi ljudi su nam potrebni I zbog takvih gds ne moze da istera svoje lako, lako je doci na skupstinu I dati glas.Treba imati postovanja prema onima koji preduzimaju inicijativu .Covek se ukljucio na viber grupu G2 I dosta pomaze novim stanarima sa savetima.Od sebe polazim nemam vremena uopse, prezauzet sam obavezama po ceo dan I ja licno nemam vremena da se bavim naseljem I ako bi trebalo,zato smatram da je odlicno sto ima stanara koji to rade I uvek cu ih podrzati bez obzira sto se ne slazem sa njima oko nekih stavova
nikpetrovic
Beginner
Kontakt:

Postod nikpetrovic » Uto Nov 05, 2019 11:02 am

hinicka » Pon Nov 04, 2019 5:48 pm napisao:

25.10. sam se uselio komšija. Što se utisaka tiče, ukratko:
- PVC stolarija - užas, nekvalitetna, krivo postavljena, izgrebana svuda.
- Bojler u kupatilu - užas, prvo nije radio uopšte, sad radi ali ne greje vodu kako treba.
- Rešavanje reklamacija - užas, zovem ih, pišem na onoj njihovoj stranici, niko se ne javlja. Ne znam kako će biti kad se svi usele pa ih svi pritisnu za po nešto.
- Ostalo je korektno, pločice u kupatilu nisu ravne, fuge zaprljane i plitko ispunjene, ali ništa ekstremno. Ima krivih zidova, to je naročito došlo do izražaja kad su postavljeni plakari, ali složićete se da toga ima svuda.
hinicka
Beginner
Kontakt:

Postod hinicka » Uto Nov 05, 2019 12:33 pm

nikpetrovic » Uto Nov 05, 2019 10:02 am napisao:

- Bojler u kupatilu - užas, prvo nije radio uopšte, sad radi ali ne greje vodu kako treba.
- Rešavanje reklamacija - užas, zovem ih, pišem na onoj njihovoj stranici, niko se ne javlja. Ne znam kako će biti kad se svi usele pa ih svi pritisnu za po nešto.
- Ostalo je korektno, pločice u kupatilu nisu ravne, fuge zaprljane i plitko ispunjene, ali ništa ekstremno. Ima krivih zidova, to je naročito došlo do izražaja kad su postavljeni plakari, ali složićete se da toga ima svuda.

I sada posle toliko negativnih komentara unapred sam razočarana, i nešto me baš mrzi da se useljavam :-(
nikpetrovic
Beginner
Kontakt:

Postod nikpetrovic » Uto Nov 05, 2019 4:56 pm

hinicka » Uto Nov 05, 2019 11:33 am napisao:
nikpetrovic » Uto Nov 05, 2019 10:02 am napisao:

I sada posle toliko negativnih komentara unapred sam razočarana, i nešto me baš mrzi da se useljavam :-(

O pozitivnim nisam pisao, problem prave negativne stvari pa sam zato to istakao da biste obratili pažnju i još na početku pokušate da ispravite ako to i kod Vas bude slučaj. Mislim da uprkos negativnim stranama, stanovi su lepi i biće verovatno detalja koji će se i Vama dopasti. Lično, nisam se pokajao što sam kupio stan, a verujem da nećete ni Vi.
Pohvale za post: 2
Fisico
Beginner
Pridružio se: Čet Avg 22, 2019 8:47 am
Kontakt:
Pohvaljen: 36

Re: RE: Re: Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Postod Fisico » Uto Nov 05, 2019 7:15 pm

nikpetrovic napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676505#p676505]KlauKalash » Ned Nov 03, 2019 9:30 am[/url] napisao:Da li je istina da je veliki broj stanara iz objekata C, D i E imao problema sa Metalac bojlerima? Nacuo sam da je reklamirana skoro cetvrtina, da nisu dobro zagrevali vodu.

Komsija, bez ljutnje, ali kakve veze ima Jovan sa bojlerima? Dobili ste garanciju od svih bojlera, pa ako isti ne radi kako treba..iskoristite garanciju. Jovanu decku nemam sta da zamerim...pustao me u stan, kad me gds vrteo nedeljama da ne mogu da udjem zbog ovog ili onog razloga. Uvek ljubazan, a cujem ga u prolazu kako prica nekom da mi telefon zvoni 24 sata.

@hinicka
Ja sam se uselio dva meseca ranije od roka u ugovoru. I slicnog sam raspolozenja bio kao ti.
Jedinu zamerku koju sam uneo u zapisnik, da mi je malo cvrknuta kutija od roletne. Ostalo: jeste stan je prljav, ali i da se cakli ja bih ga opet cistio. Sitne stvari su mi resili odmah, na licu mesta majstori. Zalepili drvenariju od vrata, popunili silikonom sve sto je trebalo..iza svakog radijatora. I mogu reci da su majstori krajnje ljubazni bili. Sve zavisi od tebe. Ja sam vrlo zadovoljan.
Ono sto mi se bas nije dopalo. Silazak u garazu, zidovi u rupama..sve je prljavo i kao da se raspada. Na -1 ne moze ni da se udje, na -2 jos sredjuju pucanje cevi. ALI to se sve da resiti. Ono sto je stvarno bitno, je uradjeno i vise nego dobro.
Na kraju, mislim da ce najveci problem biti komsije, a ne gds
KlauKalash
Beginner
Pridružio se: Sub Mar 02, 2019 7:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16
Pohvalio: 25

Postod KlauKalash » Uto Nov 05, 2019 7:42 pm

Zasto ocekujete da cete imati probleme sa komsijama?
jocastevanovic
Novice
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 4:01 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2

Postod jocastevanovic » Uto Nov 05, 2019 9:17 pm

Da li neko ima Jovanov broj?
Vec 20 dana ne uspevam da dogovorim sa gds-om ulazak u stan za potrebe merenja.
Underwood
Novice
Pridružio se: Sub Sep 28, 2019 10:08 pm
Kontakt:
Pohvalio: 3

Postod Underwood » Sre Nov 06, 2019 9:33 am

Ljudi, kojoj poreskoj upravi da predam zahtev za povraćaj PDV-a?
grujo
Novice
Pridružio se: Pon Nov 04, 2019 8:46 pm
Kontakt:

Postod grujo » Sre Nov 06, 2019 10:08 am

Underwood napisao:Ljudi, kojoj poreskoj upravi da predam zahtev za povraćaj PDV-a?

Poreskoj upravi Novi Beograd, filijala na uglu Tošinog bunara i Bul. Milutina Milankovića.
cecazk
Novice
Pridružio se: Sre Nov 06, 2019 10:52 am
Kontakt:

Postod cecazk » Sre Nov 06, 2019 10:55 am

Molim komsije za link za G2
proj
Beginner
Pridružio se: Sre Apr 18, 2018 2:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11
Pohvalio: 6

Postod proj » Sre Nov 06, 2019 12:09 pm

@Duško, @Milos76 Sta se desava u naselju?
Underwood
Novice
Pridružio se: Sub Sep 28, 2019 10:08 pm
Kontakt:
Pohvalio: 3

Postod Underwood » Sre Nov 06, 2019 3:22 pm

grujo » Sre Nov 06, 2019 10:08 am napisao:
Underwood napisao:Ljudi, kojoj poreskoj upravi da predam zahtev za povraćaj PDV-a?

Poreskoj upravi Novi Beograd, filijala na uglu Tošinog bunara i Bul. Milutina Milankovića.

Hvala puno :sesir: :sesir: :sesir:
Milos76
Novice
Pridružio se: Pon Avg 27, 2018 11:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7

Postod Milos76 » Sre Nov 06, 2019 3:50 pm

proj » Sre Nov 06, 2019 12:09 pm napisao:@Duško, @Milos76 Sta se desava u naselju?

Jutros nam je ruuža, procvetaalaaaa...
комшија11080
Novice
Pridružio se: Pet Mar 22, 2019 4:50 pm
Kontakt:
Pohvalio: 2

Postod комшија11080 » Sre Nov 06, 2019 4:19 pm

stanke88 » Pon Nov 04, 2019 2:38 pm napisao:Predao sam zahtev za povracaj PDV-a 4/10, znaci tacno pre mesec dana, i jos niko ne zove. Rok je 30 dana. Da li neko ima slicnu situaciju?

И ја сам истог дана предао захтев, и јутрос су ме звали да дођем сутра :D

Povratak na “Projekti u izgradnji”