"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

srecni_princ
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 66
Pohvalio: 5

Re: "BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Postod srecni_princ » Pet Nov 01, 2019 9:43 pm

Ja ne verujem da je neko spreman da iskešira ovoliki novac za stan a da se pritom neće odlučiti da pre useljenja ili pak ubrzo po useljenju u stan ne donese odluku da zameni ove užasne kuhinjske elemente, pa čak i elemente u kupatilu. Kupci će stanove, pa tako i sve ovo spomenuto, urediti prema svom ukusu, senzibilitetu i platežnoj moći. Nemojmo se mnogo sekirati za sva ova ostećenja (koja su uzgred nedopustiva) kada se ni sami kupci previše ne uzbuđuju, ili bar većina, velika većina kupaca.
potencijalnikupac
Novice
Pridružio se: Sub Okt 12, 2019 7:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16
Pohvalio: 112

Postod potencijalnikupac » Pet Nov 01, 2019 10:00 pm

Da li se zna ko je nadzorni organ na ovom objektu?
nikolas27
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 9:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1043
Pohvalio: 130

Postod nikolas27 » Pet Nov 01, 2019 10:09 pm

srecni_princ napisao:Ja ne verujem da je neko spreman da iskešira ovoliki novac za stan a da se pritom neće odlučiti da pre useljenja ili pak ubrzo po useljenju u stan ne donese odluku da zameni ove užasne kuhinjske elemente, pa čak i elemente u kupatilu. Kupci će stanove, pa tako i sve ovo spomenuto, urediti prema svom ukusu, senzibilitetu i platežnoj moći. Nemojmo se mnogo sekirati za sva ova ostećenja (koja su uzgred nedopustiva) kada se ni sami kupci previše ne uzbuđuju, ili bar većina, velika većina kupaca.

Tako je, hajde da se ne "sekiramo" jer većina kupaca ne piše ovde... Problem je nikolas27 koji je "rekorder" a pritom vam nisam napisao ni pola zamerki koje sam imao.

Ovako iz prolaza i ono gde sam ulazio, komšija ima baš baš raznih, ne bih nikako generalizovao. To što ljudi ne pišu ovde ne znači da se ne "uzbuđuju". Ako neko ima 100/200/300/400/500 hiljada za stan ne znači da je sisao vesla i da će dati dodatnih 2-3% (za popravku oštećenja i zamenu elemenata). Neko prihvati sve "as is", neko se žali, neko ima više sreće sa radovima, neko manje. Neko je oduševljen sa pogledom i zanemaruje sve drugo, a neko ni nema pogled niti vidi nedostatke. No kao što već napisah, samo mi se jedan komšija nije požalio ni na šta. Još čekam da vidim da je neko menjao nameštaj u kuhinji i kupatilu tako da ta logika i ne pije vodu (nevezano od toga da je neko stan platio 100 ili 500 hiljada).

I da, srećni prinče, praviš spin ovde. Da i ja napravim jedan spin - ovde nije problem Vista, nije problem ni BnV, problem je što nema klasnih tužbi kod nas. Da vidiš kako se onda ne bi kralo od kupaca 2-3% na završnim radovima i 2-3% na famoznoj +/- 3% klauzuli (koja važi za praktično sve investitore).

Šta da vam kažem, naleteli ste na mene, 4 potencijalna kupca (moji prijatelji) su već otišli na druga mesta. Mojih 2-3% ćete platiti i još ću vas koštati negativne reklame. Pa hajde da nastavimo da spinujemo da se sami kupci ne uzbuđuju previše :)
Molim za civilizovanu diskusiju potkrepljenu javno dostupnim podacima i činjenicama. Na trolovanje odgovaram trolovanjem.
Pohvale za post: 6
potencijalnikupac
Novice
Kontakt:

Postod potencijalnikupac » Pet Nov 01, 2019 10:25 pm

Problem Beograda je sto su skuplje stanove kupovali ljudi koji su lako dolazili do novca i dosta se nezainteresovano odnosili prema onome sto su dobili i zato postoji stav investitora da svi koji su kupili stan treba da budu sretni da su uopste dobili stan na super lokaciji ili pogledom isl. Doziveo sam da mi investitor kaze da sam ja besan i nezahvalan i da sam se umislio posto ne zivim u Srbiji. Ovo sto je nicolas 27 objavio je za oduzimanje dozvole nadzornom organu i za najgori moguci PR. Postoji specifikacija materijala i zna se sta je sta su standardi i to nema veze koliko neko ima para i sta bi neko zamenio po nekom svom ukusu/standardu.
srecni_princ
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 66
Pohvalio: 5

Postod srecni_princ » Pet Nov 01, 2019 10:28 pm

nikolas27 » Pet Nov 01, 2019 9:09 pm napisao:
srecni_princ napisao:Ja ne verujem da je neko spreman da iskešira ovoliki novac za stan a da se pritom neće odlučiti da pre useljenja ili pak ubrzo po useljenju u stan ne donese odluku da zameni ove užasne kuhinjske elemente, pa čak i elemente u kupatilu. Kupci će stanove, pa tako i sve ovo spomenuto, urediti prema svom ukusu, senzibilitetu i platežnoj moći. Nemojmo se mnogo sekirati za sva ova ostećenja (koja su uzgred nedopustiva) kada se ni sami kupci previše ne uzbuđuju, ili bar većina, velika većina kupaca.

Tako je, hajde da se ne "sekiramo" jer većina kupaca ne piše ovde... Problem je nikolas27 koji je "rekorder" a pritom vam nisam napisao ni pola zamerki koje sam imao.

Ovako iz prolaza i ono gde sam ulazio, komšija ima baš baš raznih, ne bih nikako generalizovao. To što ljudi ne pišu ovde ne znači da se ne "uzbuđuju". Ako neko ima 100/200/300/400/500 hiljada za stan ne znači da je sisao vesla i da će dati dodatnih 2-3% (za popravku oštećenja i zamenu elemenata). Neko prihvati sve "as is", neko se žali, neko ima više sreće sa radovima, neko manje. Neko je oduševljen sa pogledom i zanemaruje sve drugo, a neko ni nema pogled niti vidi nedostatke. No kao što već napisah, samo mi se jedan komšija nije požalio ni na šta. Još čekam da vidim da je neko menjao nameštaj u kuhinji i kupatilu tako da ta logika i ne pije vodu (nevezano od toga da je neko stan platio 100 ili 500 hiljada).

I da, srećni prinče, praviš spin ovde. Da i ja napravim jedan spin - ovde nije problem Vista, nije problem ni BnV, problem je što nema klasnih tužbi kod nas. Da vidiš kako se onda ne bi kralo od kupaca 2-3% na završnim radovima i 2-3% na famoznoj +/- 3% klauzuli (koja važi za praktično sve investitore).

Šta da vam kažem, naleteli ste na mene, 4 potencijalna kupca (moji prijatelji) su već otišli na druga mesta. Mojih 2-3% ćete platiti i još ću vas koštati negativne reklame. Pa hajde da nastavimo da spinujemo da se sami kupci ne uzbuđuju previše :)

samo da ste želeli mogli ste da pročitate da sam napisao da ta oštećenja smatram nedopustivim...
Pod tim "...smatram nedopustivim..." mislio sam na većinu stvari koje i sami navodite, nista novo nisam pročitao, sve to stoji
O spinovanju zaista ne bih...
nikolas27
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 9:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1043
Pohvalio: 130

Postod nikolas27 » Pet Nov 01, 2019 10:43 pm

Srećni prinče, ne bih da brojim krvna zrnca, ne priliči diskusiji i protiv toga sam generalno. Razumeli smo se čini mi se.

Potencijalni kupce, upravo to je najveći problem - postoji neki stav da mi treba da budemo zahvalni što smo dali svoj novac da bismo kupili stan. Kao da smo ga dobili na lutriji. Ili kao da smo novac ukrali pa ga osveštali kupovinom stana.

A i rizik koji su kupci preuzeli se na kraju nekako olako zaboravlja.
Molim za civilizovanu diskusiju potkrepljenu javno dostupnim podacima i činjenicama. Na trolovanje odgovaram trolovanjem.
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 914
Pohvalio: 2426

Postod unedfined » Pet Nov 01, 2019 10:53 pm

nikolas27 » Pet Nov 01, 2019 8:43 pm napisao:Srećni prinče, ne bih da brojim krvna zrnca, ne priliči diskusiji i protiv toga sam generalno. Razumeli smo se čini mi se.

Potencijalni kupce, upravo to je najveći problem - postoji neki stav da mi treba da budemo zahvalni što smo dali svoj novac da bismo kupili stan. Kao da smo ga dobili na lutriji. Ili kao da smo novac ukrali pa ga osveštali kupovinom stana.

A i rizik koji su kupci preuzeli se na kraju nekako olako zaboravlja.

Bingo! Ko to kupuje penhtouse od 200 kvadrata na ilegalnim spratovima koji niknu na ultra lux novogradnjama oko Hrama nakon tehničkog prijema, za suvi keš?
potencijalnikupac
Novice
Kontakt:

Postod potencijalnikupac » Pet Nov 01, 2019 11:02 pm

U vreme kad se malo gradilo onda su vecinom kupovali ili ljudi sa prljavim novcem ili nasi ljudi iz instranstva. (cast izuzetcima). Ljudi koji su svojim radom zaradili novac i na to platili porez imaju potpuno drugi sistem vrednosti i odnos prema novcu. Sistem u Srbiji u kome ko koga stigne taj tome noge digne treba da stane jednom. Da li pricamo o 100 eura ili 100 miliona je nebitno. U Beogradu ne postoji ultra lux novogradnja (Merin Plaza je nasminkana zgrada, popravljana je fasada vec...)
Pohvale za post: 2
sasha75
Beginner
Pridružio se: Čet Dec 06, 2018 11:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 96
Pohvalio: 92

Postod sasha75 » Sub Nov 02, 2019 12:42 am

Šokiran sam iznetim fotografijama i želim Nikolasu 27 da brzo reši problematiku. Ovaj investitor bi morao dobrano da se zamisli nad svakim ovakvim slučajem, jer se ova "loša rec" čuje mnogo daleko. Da je pametan, odmah će angažovati ekipu da sve ove fuseraje na završnim radovima reši u svim zgradama inače pada projekat... Ionako ga lično vidim na nekim staklenim nogama koliko god se oni trudili da zbrzaju i izgrade što više tih" luksuznih" stanova pre zakona o poreklu imovine
Pohvale za post: 3
Srbenda
Beginner
Pridružio se: Sre Dec 12, 2018 8:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 65
Pohvalio: 206

Postod Srbenda » Pon Nov 04, 2019 11:34 pm

@Nikolas27

Hvala sto si podelio fotografije i utiske.
Nadam se da ce ova prica o kvalitetu stanova dobiti vise medijske paznje.
Ono sto prodaju preko rendera ni priblizno nije isto onom sto dobijes uzivo.
PetarPetrovic
Novice
Pridružio se: Ned Jul 01, 2018 6:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11
Pohvalio: 19

Postod PetarPetrovic » Sre Nov 06, 2019 7:42 am

Ovo je za tužbu za PREVARU i to ne za mali iznos. :shok: ..kada ti ja obećam jedno (lux),uzmem ti pare, a dam ti nešto drugo to se zove prevara...i dati ovo novinarima, to njih najviše boli...a ko je radio i bio nadzorni organ to tebe ne treba da interesuje.
Pohvale za post: 3

Povratak na “Projekti u izgradnji”