Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Bukira

Higher intermediate
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruke
1.818
Pohvaljen
12.178
Lokacija
Beograd
Evo kako je taj deo gradilišta danas izgledao:

Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Sve mašine miruju, danas je Božić, ne radi se:
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Danas je bilo veoma hladno (-12), ali ispumpavanje vode se nastavlja bez zastoja:
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Izgleda da definitivno neko od izvođača radova Beograda na vodi prati beobuild forum. Posle naših kritika da su mogli da stave duže cevi kroz koje se izbacuje ova voda i tako izbegnu dalje uništavanje obaloutvrde, oni su produžili cevi!
Pogledajte prilog 1
 
U ovoj temi nastavljamo sa diskusijom i fotografijama o trznom centru u okviru projekta BNV
 
Jadan im je ceo projekat kada projektanti ne umeju stručno da ga vode nego traže pomoć na nekom forumu. To dovoljno oslikava kvalitet i ozbiljnost projekta.
 
Traže pomoć na nekom forumu? lol

Da nisu produžili cevi, grupica forumaša bi cmizdrila još godinu, dve za obaloutvrdom koja će se ponovo na kraju izgraditi.

Ali sada kada jesu, ozbiljnost projekta je u pitanju. Moraju da cuvaju nešto što će na kraju porušiti.

Na kraju, ne znam zašto je ovaj deo projekta stalno na udaru, kada ga nisu ni započeli. :bash:
 
Ох, каква случајност на беобилду се среће свакодневно! Сваки нови форумаш из 2015. или 2016. године без изузетка подржава/брани наводни београд. Хејтери су коначно у мањини! Има наде за Србију, Београд и Беобилд!

:pob: :gobb:
 
Ovaj Beogradski trzni centar BW Galerija sa 107 000 m² ce biti veci od novog Pariskog trznog centra Forum des Halles otvoren 2016te koji ima 75 000 m² i koji je kostao 802 miliona evra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426859#p426859:12r8mrr3 je napisao(la):
spatiotecte » Ned Jan 08, 2017 3:22 pm[/url]":12r8mrr3]Ovaj Beogradski trzni centar BW Galerija sa 107 000 m² ce biti veci od novog Pariskog trznog centra Forum des Halles otvoren 2016te koji ima 75 000 m² i koji je kostao 802 miliona evra.

Interesantan primer i poređenje. Taj pariski je zapravo postojao još od 12. veka (!!!), i sad izgleda potpuno drugačije (što je razumljivo :D). Baš me interesuje šta će "hejteri" BnV-a reći za ovaj tržni centar u Parizu ako se pogleda kako se njegov izgled menjao tokom istorije. Pretpostavljam da bi želeli da vide Les Halles iz npr. 19. veka u Beogradu.
 
Не знам колико си упућен у урбани развој Париза - ја јесам, па ћу ти сугерисати да се рушење оригиналних Хала и градња првог модерног тржног центра на њиховом месту, сматра можда и највећом грешком током последњих векова. Прескупи нови центар је покушај да се та грешка исправи.
 
Nisam upućen detaljno, samo sam pokupio par utisaka da Parižani ne vole neke izmene i dorade (npr. Luvra). Svakako, kod nas se ne ruši stara tržnica, tako da neće doći do takve greške. Jes da nije najsrećnije rešenje da bude toliki tržni centar toliko blizu samog centra grada (mislim na Beograd), ali razumem da će to biti glavna krava muzara BnV-a sledećih 99+ godina. Ono što mi se najviše ne sviđa - što su pojednostavili izgled u odnosu na prve rendere :( Ovo izgleda još gore od TC Ušće.
 
Dajte fotke toga u parizu nemojte masuvo da pricate neku retrospektivu
 
I tacnu lokaciju!

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
les-halles-paris-pavillons-baltard.jpg

Izgled do 1960.

Les-halles.jpg

Izgled do 2010

photo-sergio-grazia-2016-BERGER_ANZIUTTI-canopee_halles-paris-ECR-E-52.jpg


10295878-la-canopee-des-halles-ex-forum-des-halles.jpg


Izgled od 2016te.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426859#p426859:2mgy842v je napisao(la):
spatiotecte » Ned Jan 08, 2017 3:22 pm[/url]":2mgy842v]Ovaj Beogradski trzni centar BW Galerija sa 107 000 m² ce biti veci od novog Pariskog trznog centra Forum des Halles otvoren 2016te koji ima 75 000 m² i koji je kostao 802 miliona evra.
BW Galerija nije samo tržni centar, tako da sam tržni centar neće imati svih 107.000 m². U okviru te kvadrature će se nalaziti i drugi komercijalni sadržaji. Ovo je plan parcele (obojeno crvenom) koju obuhvata BW Galerija:

 
@Galeks
Jasno da trzni centar nece zauzeti celu parcelu ali koliko ce imati spratova, toliko ce njegova povrsina biti pomnozena sa njegovom zapreminom.
 
Sudeći po iskopu za temelje, može biti da zauzme gotovo celu parcelu. Na maketi su prikazane visoke zgrade do Gazele, na starim renderima TC u obliku kugle sa "galerijom" na reci... Izgleda da će na kraju biti samo gigantska kopija Ušća.
 
Jel to bas moralo uz obalu ili je moglo uz savsku ili levo od gazele uz sajam? I da li je potrebno za grad ove velicine da ima jedan od shoping molova ovog kapaciteta. Shoping mol nije nikakva atrakcija da bi se video kao takav.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Odakle ovih 107 000 m2 u naslovu teme? TC Ušće ima 130 000 m2 i ~2.5 puta manju osnovu. A ovu BW Galeriju "reklamiraju" kao novog rekordera u regionu...

EDIT: da ogovorim sam sebi, to je ukupna površina parcele, sa table u prvom postu :)
 
Kad se vec pravi ovaj ludacki trzni centar, logicnije bi bilo da su njega pravili prema tramvajskom mostu, a da su BW residences i BW Vistu prema Gazeli postavili. Tako bi se sacuvao pogled sa Terazijske terase, mogli su i neki zeleni krovovi da budu izvedeni. A i za saobracaj bi bilo lakse prilaz izveden... Ovde je sve naopako postavljeno. Mislim da arhitekta koji je pravio plan BNV je dobio samo parcelu gde treba da isprojektuje objekte, a da grad u kome ce se oni nalaziti nije ni video.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426895#p426895:iss8xz8o je napisao(la):
nikolas27 » Ned Jan 08, 2017 4:41 pm[/url]":iss8xz8o]Odakle ovih 107 000 m2 u naslovu teme? TC Ušće ima 130 000 m2 i ~2.5 puta manju osnovu. A ovu BW Galeriju "reklamiraju" kao novog rekordera u regionu...
EDIT: da ogovorim sam sebi, to je ukupna površina parcele, sa table u prvom postu :)
Tako je, na građevinskoj tabli piše da parcela koju zauzima BW Galerija ima površinu od 106.917 m². Inače, ako se ne varam, TC Ušće bi trebalo da ima oko 50.000 m², a Delta siti ukupno (sa parkingom) oko 80.000 m².
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426868#p426868:31hd9xgh je napisao(la):
Пантограф » 08 Jan 2017 03:42 pm[/url]":31hd9xgh]Не знам колико си упућен у урбани развој Париза - ја јесам, па ћу ти сугерисати да се рушење оригиналних Хала и градња првог модерног тржног центра на њиховом месту, сматра можда и највећом грешком током последњих векова. Прескупи нови центар је покушај да се та грешка исправи.

Upravo tako, postoji opsti konsenzus da je rusenje starih Hala bila greska. Kao i Bobur i Peijeva Piramida u Luvru, kojoj su mediji pevali hvalospeve. A problem Hala/Satlea je sada gotovo neresiv, to je kjucna tacka masovnog transporta sa vise linija koje se ukrstaju i to je njegova osnovna svrha. Dobijen je jos jedan trzni centar koji ce u buducnosti verovatno zavrsiti kao i prethodni. Postepeno propadanje, valjanje droge, beskucnici itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426896#p426896:2mprzx0n je napisao(la):
vranac » Ned Jan 08, 2017 4:50 pm[/url]":2mprzx0n]Kad se vec pravi ovaj ludacki trzni centar, logicnije bi bilo da su njega pravili prema tramvajskom mostu, a da su BW residences i BW Vistu prema Gazeli postavili. Tako bi se sacuvao pogled sa Terazijske terase, mogli su i neki zeleni krovovi da budu izvedeni. A i za saobracaj bi bilo lakse prilaz izveden... Ovde je sve naopako postavljeno. Mislim da arhitekta koji je pravio plan BNV je dobio samo parcelu gde treba da isprojektuje objekte, a da grad u kome ce se oni nalaziti nije ni video.

Ne slažem se sa ovim. Sa Terazijske terase će se i dalje videti Sava centar, posle toga je mali ugao između krajeva BnV gledano sa Terazija. Bolje TC što dalje od centra.

EDIT: ugao od BWR to kule (koja je centralna) je oko 10-12 stepeni. To bi se dobilo u pogledu sa Terazija zamenom mesta stambenih zgrada i tržnog centra. A stambene zgrade odmah do autoputa...
 
Privremeno sam izmenio naziv teme stim sto treba imati u vidu sledece iz urbanistickog projekta. Iskustvo nas je naucilo da je i ovo podlozno promeni ali ne u znacajnoj meri.
 
Vrh