Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Grrrr
Novice
Pridružio se: Pet Avg 17, 2018 12:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 28

Re: Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Postod Grrrr » Uto Sep 08, 2020 9:42 pm

Zar ne može da se nađe jedan pravnik koji bi bio zadužen ispred stanara,SZ za ceo komplex?Siguran sam da bi imao pregršt posla.Tako bi svi njemu dodelili prava i predmete.
Pohvale za post: 2
klacikur
Beginner
Pridružio se: Ned Feb 04, 2018 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 58
Pohvalio: 19

Postod klacikur » Uto Sep 08, 2020 10:21 pm

Veca68 » Uto Sep 08, 2020 8:03 pm napisao:Šta prikazuju gore postavljene slike? Promocija su čega?
Nehumane gradnje.
Bitno je graditi novu fazu, soliter od 17 spratova a da se prethodno ne reše nedostaci iz prethodno izgrađenih faza.
Nezadovoljni stanari treba da se organizuju i zajedničkim snagama traže rešenje za sve probleme koji su ih snašli (poplave u garažama, enormna potrošnja zajedničke struje, neodgovarajuća kanalizacija, neadekvatni kontejneri...)

Izvolite Verice, organizujte. Podrzacemo Vas u svemu!
Pohvale za post: 1
Veca68
Beginner
Pridružio se: Sub Apr 13, 2019 6:52 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 38
Pohvalio: 21

Postod Veca68 » Sre Sep 09, 2020 9:01 am

Nisam stanar VK i verovatno neću ni biti zbog mnogo negativnih stvari izrečenih na račun VK, tako da ne mogu ništa da organizujem , a rado bih da sam u prilici i na licu mesta.
Zato ostaje stanarima VK, SZ i njihovim predstavnicima
da svi zajedno i dalje međusobno komunicirajju, budu aktivni (aktivizam je u modi), organizuju se i nastave da rešavaju zajedničke probleme jer je to u njihovom interesu i interesu njihove dece.
SREĆNO!
drksi
Novice
Pridružio se: Sub Feb 22, 2020 9:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 2

Postod drksi » Pet Sep 11, 2020 9:54 pm

Jel imao neko iskustva sa “probijanjem“rokova od strane iskustva i kakvi su “penali“.Unapred hvala
hogar1
Novice
Pridružio se: Pet Dec 06, 2019 12:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13
Pohvalio: 0

Postod hogar1 » Ned Sep 13, 2020 1:24 pm

Penali? HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHA!!!!!!!!!!!
klacikur
Beginner
Kontakt:

Postod klacikur » Pon Sep 14, 2020 12:39 pm

hogar1, da li ste bili u situaciji da je proslo, ugovorom definisanih, 3 meseca i da vam nisu platili penale?

Bilo je slucajeva u prvoj fazi, da zbog nastalih problema, kasni useljenje. Penali su bili uredno isplaceni, kako je bilo propisano ugovorom.
hogar1
Novice
Pridružio se: Pet Dec 06, 2019 12:20 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13

Postod hogar1 » Pon Sep 14, 2020 4:54 pm

U situaciji sam kao i svi da se investitor obavezao da sufinansira odrzavanje parka do kraja izgradnje da bi onda promenio plan, smanjio park za trecinu, prestao da finansira odrzavanje, ugasio firmu koja se obavezala na to, registrovao novu firmu koja gradi solitere od 12+12+17 spratova umesto zgrada od 7-8 spratova, a nama ostavio da placamo punu cenu odravanja parka koji samo klimava plehana ograda odvaja od gradilista na kome ce se divljacki raditi i danju i nocu do 2023. godine, a u kome se igraju deca uz dobru dozu rizika. U situaciji sam da cu verovatno uvek posle svake jace kise da gackam kroz vodu u garazi jer su lose izvedeni radovi u parku i koji 99.99% sam siguran da ne mogu da se saniraju jer bi trebalo pola parka razrusiti. U situaciji da su nam istekle garancije za protivpozarne sisteme, da se kvare garazna vrata svakih par meseci, da puca beton u parku vec posle 2 godine, da jedan od ulaza u garazu nije obezbedjen kamerama, da senzori za osvetljenje u garazi ne rade ili rade polovicno, da je cela prva faza imala ogromnih problema sa parketom...mogao bih ovako jos...poenta je, pored svega ovoga, koga briga sto ce se useliti par meseci kasnije i uzeti malo para za to... sta cemo sa "penalima" za sam zivot u kompleksu sa svim ovim tekucim problemima?
shadestudio
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 30, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 485
Pohvalio: 72

Postod shadestudio » Pon Sep 14, 2020 5:36 pm

Pa sad, znali ste da ce pored biti gradiliste sledecih faza, pa je i normalno da ne bude prijatno dok se ne zavrsi. A ostali propusti su svakako nedopustivi, ali mislim da nakon sto ste dali pare, investitora vise ne interesuje ta zgrada.
@shade.archviz • archviz studio
klacikur
Beginner
Kontakt:

Postod klacikur » Uto Sep 15, 2020 11:42 am

hogar1 » Pon Sep 14, 2020 3:54 pm napisao:U situaciji sam kao i svi da se investitor obavezao da sufinansira odrzavanje parka do kraja izgradnje da bi onda promenio plan, smanjio park za trecinu, prestao da finansira odrzavanje, ugasio firmu koja se obavezala na to, registrovao novu firmu koja gradi solitere od 12+12+17 spratova umesto zgrada od 7-8 spratova, a nama ostavio da placamo punu cenu odravanja parka koji samo klimava plehana ograda odvaja od gradilista na kome ce se divljacki raditi i danju i nocu do 2023. godine, a u kome se igraju deca uz dobru dozu rizika. U situaciji sam da cu verovatno uvek posle svake jace kise da gackam kroz vodu u garazi jer su lose izvedeni radovi u parku i koji 99.99% sam siguran da ne mogu da se saniraju jer bi trebalo pola parka razrusiti. U situaciji da su nam istekle garancije za protivpozarne sisteme, da se kvare garazna vrata svakih par meseci, da puca beton u parku vec posle 2 godine, da jedan od ulaza u garazu nije obezbedjen kamerama, da senzori za osvetljenje u garazi ne rade ili rade polovicno, da je cela prva faza imala ogromnih problema sa parketom...mogao bih ovako jos...poenta je, pored svega ovoga, koga briga sto ce se useliti par meseci kasnije i uzeti malo para za to... sta cemo sa "penalima" za sam zivot u kompleksu sa svim ovim tekucim problemima?

Naravno. U istoj sam situaciji kao i Vi. Pitanje se odnosilo na penale iz ugovora ukoliko useljenje ne bude na vreme.
vvlada
Novice
Pridružio se: Čet Sep 17, 2020 7:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod vvlada » Čet Sep 17, 2020 7:25 pm

Da li osim ovog foruma postoji još neki način komunikacije i organizovanja stanara?
Mislim da je ključno da se nađe neki pouzdan način komunikacije stanara i organizacije - iz svih zgrada!
Da li ime neke Viber grupe ili sl?

Povratak na “Projekti u izgradnji”