Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Mazailunja
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Čet Jun 15, 2017 3:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 45
Pohvalio: 42

Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod Mazailunja » Sub Feb 17, 2018 5:10 pm

Super slike! Bas lepo grade!
Mazailunja
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Čet Jun 15, 2017 3:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 45
Pohvalio: 42

Postod Mazailunja » Sub Feb 17, 2018 5:15 pm

Subota, praznik...a grade punom parom. Odlicne slike
zemun-ac
Beginner
Pridružio se: Čet Dec 14, 2017 8:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18
Pohvalio: 8

Postod zemun-ac » Sub Feb 17, 2018 5:29 pm

Odlicne su slike. Izgleda da projekat dobro napreduje. Primetio sam neke razlike izmedju ovih slika i rendara koji se prezentuju prilikom kupovine. Razumem da je veci trosak zbog velicine prozora i staklene ograde ali iskreno nadao sam se da ce biti isto kao sto se prikazuje.
Prikačeni fajlovi
Screen Shot 2018-02-17 at 4.26.26 PM.png
Screen Shot 2018-02-17 at 4.26.26 PM.png (846.36 KiB) Pogledano 2506 puta
Pohvale za post: 2
unedfined
Intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 304
Pohvalio: 917

Postod unedfined » Sub Feb 17, 2018 6:47 pm

zemun-ac » Sub Feb 17, 2018 3:29 pm napisao:Odlicne su slike. Izgleda da projekat dobro napreduje. Primetio sam neke razlike izmedju ovih slika i rendara koji se prezentuju prilikom kupovine. Razumem da je veci trosak zbog velicine prozora i staklene ograde ali iskreno nadao sam se da ce biti isto kao sto se prikazuje.
Slika

Da li moraju da za 1800 prokletih evra po kvardratu ovako razočaraju i krenu da pretvaraju projekat u klasičan jeftini blok? Samo da u kasnijim lamelama izniknu spratovi viška i sve je kako se može očekivati.
Pohvale za post: 1
darkot
Intermediate
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 4:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 94
Pohvalio: 140

Postod darkot » Sub Feb 17, 2018 10:35 pm

Neko je pitao za vrtic i da li ce biti ogradjeno dvoriste.
Iz plana detaljne regulacije:
– Предшколска дечија установа Д1 планирана је као депанданс, лоцирати је у приземљу једног од стамбених објеката у целини „Г”. У случају фазне
рализације стамбених објеката у целини „Г”, простор за дечију установу реалитовати у објекту прве фазе.
– Капацитет дечије установе Д1 је 80 деце (4 групе) са око 12 запослених.
– У оквиру слободних површина целине „Г” треба обезбедити ограђену површину за игру деце величине око 600m2.

Tako da pretpostavljam da ce dvoriste vrtica biti deo koji je na renderu setaliste sa ljuljaskama.
žake
Novice
Pridružio se: Sre Jan 24, 2018 10:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10
Pohvalio: 17

Postod žake » Sub Feb 17, 2018 10:51 pm

Razočarana sam zbog izmena, i uskreno se nadam da imaju neko opravdanje za iste.Plašim se da neće ispoštovati sve kako je navedeno. Da li neko kontaktirao Merin i pitao za izmene dimenzija prozora, i samim tim i narušen spoljašnji, kao i unutrašnji izgled?
persida
Beginner
Pridružio se: Pon Jan 22, 2018 2:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5
Pohvalio: 0

Re: RE: Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod persida » Ned Feb 18, 2018 12:26 am

darkot napisao:Neko je pitao za vrtic i da li ce biti ogradjeno dvoriste.
Iz plana detaljne regulacije:
– Предшколска дечија установа Д1 планирана је као депанданс, лоцирати је у приземљу једног од стамбених објеката у целини „Г”. У случају фазне
рализације стамбених објеката у целини „Г”, простор за дечију установу реалитовати у објекту прве фазе.
– Капацитет дечије установе Д1 је 80 деце (4 групе) са око 12 запослених.
– У оквиру слободних површина целине „Г” треба обезбедити ограђену површину за игру деце величине око 600m2.

Tako da pretpostavljam da ce dvoriste vrtica biti deo koji je na renderu setaliste sa ljuljaskama.
Znaci stanari nemaju nikakva prava da koriste dvoriste u okviru zgrade vec sve pripada vlasnicima dvorista naravno i vrticu.....bas lepo. A prozori...i to je lepo....sta je sledece bas se pitam.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
Duksi1970
Novice
Pridružio se: Sre Jan 24, 2018 8:41 pm
Kontakt:
Pohvalio: 7

Postod Duksi1970 » Ned Feb 18, 2018 1:47 pm

dvoriste ce moci da joriste svi stanari proverio sam u Merinu. sto se tice prozora obi ce biti promenjeni. u merinu su rekli radi bezbednosti odluceno je da prozori nudu klasicni. ne celom visinom nego od polovine zida.
Wlada
Beginner
Pridružio se: Sre Jan 24, 2018 3:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 33
Pohvalio: 2

Postod Wlada » Ned Feb 18, 2018 2:11 pm

dusan bajic » Ned Feb 18, 2018 12:47 pm napisao:dvoriste ce moci da joriste svi stanari proverio sam u Merinu. sto se tice prozora obi ce biti promenjeni. u merinu su rekli radi bezbednosti odluceno je da prozori nudu klasicni. ne celom visinom nego od polovine zida.

Ne razumem. Kakve veze ima dimenzija prozora sa tim?
Uostalom, zar kompleks neće imati obezbedjenje?
zexland
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 3:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2103
Pohvalio: 7932

Postod zexland » Ned Feb 18, 2018 3:17 pm

Jako lep projekat. Mozda jedan od boljih u poslednje vreme sto se tice estetike. Svaka cast !
Live, Love & Create
persida
Beginner
Pridružio se: Pon Jan 22, 2018 2:10 pm
Kontakt:

Re: RE: Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod persida » Ned Feb 18, 2018 3:39 pm

dusan bajic napisao:dvoriste ce moci da joriste svi stanari proverio sam u Merinu. sto se tice prozora obi ce biti promenjeni. u merinu su rekli radi bezbednosti odluceno je da prozori nudu klasicni. ne celom visinom nego od polovine zida.
Hvala na infm. Videcemo.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
Wlada
Beginner
Pridružio se: Sre Jan 24, 2018 3:10 pm
Kontakt:
Pohvalio: 2

Postod Wlada » Ned Feb 18, 2018 4:53 pm

Projekat ima potencijal da bude jedan medju boljima (pored Sun City kompleksa) u Beogradu, a sigurno i najbolji u Zemunu. Da li će investitor uraditi sve kako je navedeno u katalogu i to iskoristiti kao vrednu referencu za buduće projekte, videćemo. Kada kažem investitor, mislim na sve ljude i firme koje su uključene u projekat. Ako posmatramo brzinu napredovanja, na tome sve pohvale, ali se nadam da onakvim izmenama neće više uticati na kvalitet samog projekta.
Duksi1970
Novice
Kontakt:

Postod Duksi1970 » Ned Feb 18, 2018 6:01 pm

kada sam rekao radi bezbednosti meni su rekli u Merinu da ce se prozori raditi od polovine zida a ne celom visinom. kao razlog naveli su da dugorocno posmatrano staklo nije bezbedno celom visinom kada je rec o prozorima. rekli su da je to jedina izmena u odnosu na pocetni projekat.
Duksi1970
Novice
Kontakt:

Postod Duksi1970 » Ned Feb 18, 2018 6:02 pm

ima li neko u L6
dzigz
Beginner
Pridružio se: Čet Jul 06, 2017 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 79
Pohvalio: 18

Postod dzigz » Uto Feb 20, 2018 4:08 pm

dusan bajic » Ned Feb 18, 2018 6:01 pm napisao:kada sam rekao radi bezbednosti meni su rekli u Merinu da ce se prozori raditi od polovine zida a ne celom visinom. kao razlog naveli su da dugorocno posmatrano staklo nije bezbedno celom visinom kada je rec o prozorima. rekli su da je to jedina izmena u odnosu na pocetni projekat.

glupost, u central gardenu su prozori celom visinom - doduse iz dva dela, donji deo fiksno staklo, gornji deo klasican prozor. i uopste ne deluje nebezbedno.

edit: sta tek reci za penthause u abloku ili kulu beograd (ako se izgradi) koji su komplet u staklu. samo je pitanje koliko investitor zeli da ulozi u kvalitetna stakla.
zemun-ac
Beginner
Kontakt:

Postod zemun-ac » Uto Feb 20, 2018 4:17 pm

dzigz » Uto Feb 20, 2018 3:08 pm napisao:
dusan bajic » Ned Feb 18, 2018 6:01 pm napisao:kada sam rekao radi bezbednosti meni su rekli u Merinu da ce se prozori raditi od polovine zida a ne celom visinom. kao razlog naveli su da dugorocno posmatrano staklo nije bezbedno celom visinom kada je rec o prozorima. rekli su da je to jedina izmena u odnosu na pocetni projekat.

glupost, u central gardenu su prozori celom visinom - doduse iz dva dela, donji deo fiksno staklo, gornji deo klasican prozor. i uopste ne deluje nebezbedno.

Oni takodje mogu reci da je staklena ograda nebezbedna i da ne naprave terase, samo jedan mali prozor :) Salu na stranu, projekat napreduje jako dobro za sada ali ovo sa izmenom visine prozora je samo zbog ustede, ne postoji drugi razlog. Mogli su naci resenje za staklo i da naprave kao sto je na renderu. Cak i ovi stubovi na poslovnom prostoru (koji ne postoje na renderu) su po meni zbog ustede jer pretpostavljam da je skuplje napraviti jacu gredu bez stubova.

Pored toga, i pokrivanje terasa od penthouse stanova nije nacrtano ali ce biti napravljeno. Zanima me na sta ce liciti zgrada nakon toga. Ako bude viseci krov, bez stubova, to moze da izgleda ok.

Najbolje je da neko ko ima kontakt sa prodavcem, pozove istog da se ukljuci u diskusiju pa da ljudima lepo objasne sta ce se sve naknadno promeniti :D
mikelebre
Novice
Pridružio se: Čet Feb 22, 2018 2:44 am
Kontakt:
Pohvaljen: 17

Postod mikelebre » Čet Feb 22, 2018 3:16 am

dusan bajic » Нед Феб 18, 2018 5:01 pm napisao:kada sam rekao radi bezbednosti meni su rekli u Merinu da ce se prozori raditi od polovine zida a ne celom visinom. kao razlog naveli su da dugorocno posmatrano staklo nije bezbedno celom visinom kada je rec o prozorima. rekli su da je to jedina izmena u odnosu na pocetni projekat.

Gluposti. Mogli su bar da obaveste kupce koji su potpisali predugovor o ovoj promeni. Ako ovako skrate sve prozore koji su inicijalno bili planirani čitavom visinom, u stanu za koji sam potpisao predugovor dnevna soba neće baš biti osvetljena kako sam mislio. Jedan standardni dvokrilni prozor u dnevnoj sobi mi se čini kao malo. Trenutno živim u stanu sa dosta manjom dnevnom sobom i trokrilnim prozorom, pa opet nema dovoljno svetla. Doduše, stan gleda na sever.
Inače u dvoiposobnim stanovima koje sam ja gledao, inicijalno je bilo planirano da veš mašina bude izvan kupatila, u delu između kupatila i gostinjskog wc-a, ako što se vidi na renderu na njihovom sajtu. To su izmenili i taj deo pripojili kupatilu, kao što se vidi na planu dvoiposobnog stana na njihovom sajtu. Navodno se narod bunio što veš mašina nije u kupatilu, pa su to promenili u svim takvim stanovima.
Trecelice
Intermediate
Pridružio se: Sub Dec 16, 2017 11:16 am
Kontakt:
Pohvaljen: 72

Postod Trecelice » Čet Feb 22, 2018 9:20 am

Jeste, to za masinu su odmah izmenili, ali ovo za prozore me bas cudi...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Johnny84
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 4:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 49
Pohvalio: 213

Postod Johnny84 » Čet Feb 22, 2018 3:34 pm

Pozdrav svima, ja sam isto iskreno zabrinut zbog ovoga...čekamo da nas pozovu na overu predugovora za L4 i pitamo se šta nam je činiti...razgovarao sam sa bratom koji ima sličan stan, slične strukture u Luke Vojvodića i rekao mi je da tu sunca nećemo videti sigurno i da nećemo imati prirodnog svetla...sada u ovom stanu u dnevnoj sobi imamo 2x 2 dvokrilna prozora ali je soba duplo manja...nisam pametan...
dzigz
Beginner
Pridružio se: Čet Jul 06, 2017 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 79
Pohvalio: 18

Postod dzigz » Čet Feb 22, 2018 4:00 pm

nema gore stvari od neosvetljenog stana (dobro, mozda je gore ako je losa zvucna izolacija). predlazem da se vas par sa foruma dogovorite i da pripretite otkazivanjem predugovora zbog ove promene, pa da vidite kako ce se ponasati. mnogo je skup kvadrat za ovakvu zaj***
žake
Novice
Pridružio se: Sre Jan 24, 2018 10:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10
Pohvalio: 17

Postod žake » Čet Feb 22, 2018 4:15 pm

Pokusavam da se pomirim sa prozorima i trazim opravdanje.Prozor do poda a ispred samo staklo, kakvo god je jeste, staklo je staklo.Mozda je problem i gde kaciti grejna tela?
darkot
Intermediate
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 4:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 94
Pohvalio: 140

Postod darkot » Čet Feb 22, 2018 4:32 pm

Koliko sam gledao sobe ovakve velicine treba da imaju min 3m2 otvor za prozore/vrata, naravno to je okvirno i zavisi od spratnosti i orijentacije stana. Sada se ide na manje staklene povrsine zbog en. efikasnosti, i generalno se gleda odnos povrsine prozora i povrsine prostorije, koji nikako ne sme da bude ispod 10% (sto je vec veoma malo), pozeljno 20% ili vise. Uglavnom sve sto sam nasao su neki okvirni proracuni, npr. ako stan gleda na sever to ne vazi nego mora da budu staklene povrsine vece itd.
zemun-ac
Beginner
Kontakt:

Postod zemun-ac » Čet Feb 22, 2018 5:15 pm

U SunCity zgradi su radili dnevne sobe sa trokrilnim balkoncem
Prikačeni fajlovi
Screen Shot 2018-02-22 at 4.09.49 PM.png
Screen Shot 2018-02-22 at 4.09.49 PM.png (698.33 KiB) Pogledano 1461 puta
Johnny84
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 4:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 49
Pohvalio: 213

Postod Johnny84 » Čet Feb 22, 2018 8:11 pm

Zemunac, svaka čast za sliku... ja sam isto hteo da postavim sličnu da se vide radijatori za veće staklene površine...ima ipak rešenja...
Gogiša
Beginner
Pridružio se: Sre Dec 06, 2017 9:28 pm
Kontakt:

Postod Gogiša » Čet Feb 22, 2018 10:40 pm

frode » Pon Feb 12, 2018 11:54 pm napisao:Nekoliko (relativno) novijih slika, sa sajta Brigata, podizvođača na projektu
Slika
Slika
Slika

Poslovno - stambeni kompleks "Central Garden", to su te dimenzije prozora, ja mislim

Povratak na “Projekti u izgradnji”