Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Ninaa
Intermediate
Pridružio se: Uto Apr 10, 2018 11:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 77
Pohvalio: 37

Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod Ninaa » Pet Apr 19, 2019 10:19 am

Gde se na sajtu NKOSK-a unosi (proverava) status zahteva
Dobila sam sms sa brojem zahteva ali uopste ne mogu na njihovom sajtu da se snadjem i shvatim gde se taj status online proverava?
jomi86
Novice
Pridružio se: Ned Mar 25, 2018 10:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9
Pohvalio: 16

Postod jomi86 » Sub Apr 20, 2019 8:15 pm

Jedna informacija za kreditne kupce iz Intesa-e...
U petak smo ponovo išli do njih definitivno su izmenili uslove. Više nema NKOSK-a ali su zato podigli minimalnu varijabilnu kamatu sa 2.69% na 2.99% (plus 3M EURIBOR). Nisam siguran ali rekli su nam da više nema u ponudi kredit sa fiksnom kamatom?!? Tj ima samo za objekte koji poseduju energetski pasoš ali naš ga neće dobiti pre podnošenja zahteva za kredit, tako da za nas nema.
Još plus, sada se dešava da u naredne 2 nedelje zbog ovih promena neće uopšte razmatrati zahteve za kredit pa su nama zakazali sastanak tek za početak maja.
Mi smo se ipak odlučili za njih pošto nam izadje slično računica sad i ranije kako je bilo sa NKOSK-om, ali možda nekom ne bude pa mu znače ove informacije ;)
Pohvale za post: 1
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 660
Pohvalio: 1647

Postod unedfined » Sub Apr 20, 2019 8:52 pm

Mi imamo elaborat o energetskoj efikasnosti za C kategoriju, tražite od Merin-a.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pohvale za post: 2
Dule.BGD
Beginner
Pridružio se: Sre Okt 17, 2018 2:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 52
Pohvalio: 5

Re: RE: Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod Dule.BGD » Sub Apr 20, 2019 9:16 pm

jomi86 napisao:Jedna informacija za kreditne kupce iz Intesa-e...
U petak smo ponovo išli do njih definitivno su izmenili uslove. Više nema NKOSK-a ali su zato podigli minimalnu varijabilnu kamatu sa 2.69% na 2.99% (plus 3M EURIBOR). Nisam siguran ali rekli su nam da više nema u ponudi kredit sa fiksnom kamatom?!? Tj ima samo za objekte koji poseduju energetski pasoš ali naš ga neće dobiti pre podnošenja zahteva za kredit, tako da za nas nema.
Još plus, sada se dešava da u naredne 2 nedelje zbog ovih promena neće uopšte razmatrati zahteve za kredit pa su nama zakazali sastanak tek za početak maja.
Mi smo se ipak odlučili za njih pošto nam izadje slično računica sad i ranije kako je bilo sa NKOSK-om, ali možda nekom ne bude pa mu znače ove informacije ;)
Kredite sa fiksnim kamatnim stopama u Intesi i dalje ce postojati sa malo visim kamatama za koje opet zavisi sta ce vam ponuditi od vaseg statusa u banci i visini primanja. Tacno je da neke filijale ne primaju nove zahteve ali isto je tacno da njihov casa centar na nbgd prima zahteve do ponedeljka još po starim uslovima sa nkosk ali su svi termini popunjeni tako da ostaju termini posle praznika po novim uslovima. Sto se tice elaborata to nije stvar izbora ni trenutka kada se kupuje stan u novogradnji nego po zakonu svi to trebaju da imaju tako da tu nema brige.

Pozdrav...
Pohvale za post: 2
Bobo
Beginner
Pridružio se: Sub Apr 21, 2018 6:02 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12
Pohvalio: 11

Postod Bobo » Sub Apr 20, 2019 10:27 pm

Hvala za ove informacije Jomi.
zemun-ac
Beginner
Pridružio se: Čet Dec 14, 2017 8:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 34
Pohvalio: 17

Postod zemun-ac » Pon Apr 22, 2019 2:33 pm

Pozdrav komsije! Da li neko ima informaciju kako ce se zvati vrtic i da li je moguce konkurisati u ovom upisnom roku? Ako se ne varam upis traje jos 3 dana.
DzoniL
Beginner
Pridružio se: Čet Sep 13, 2018 10:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 34
Pohvalio: 6

Re: RE: Re: Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Postod DzoniL » Pon Apr 22, 2019 2:36 pm

jomi86 napisao:Jedna informacija za kreditne kupce iz Intesa-e...
Čudno da ste dobili u Intesi takve informacije o energetskom pasošu. Ja sam danas podneo zahtev za kredit u Intesa Casa centru na NBG, oni su elaborat već dobili od Merina pa kupci ne moraju ništa da pribavljaju.
unedfined
Higher intermediate
Kontakt:

Postod unedfined » Pon Apr 22, 2019 3:07 pm

Jel čuo neko da li i druge banke odbacuju NKOSK?
darkot
Intermediate
Pridružio se: Uto Jan 17, 2017 4:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 140
Pohvalio: 213

Postod darkot » Pon Apr 22, 2019 3:24 pm

zemun-ac » Pon Apr 22, 2019 2:33 pm napisao:Pozdrav komsije! Da li neko ima informaciju kako ce se zvati vrtic i da li je moguce konkurisati u ovom upisnom roku? Ako se ne varam upis traje jos 3 dana.

Zvanicno se ovaj vrtic jos uvek ne nalazi na spisku, proveravao sam prilikom podnosenja zahteva preko eUprave.
Johnny84
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 4:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 95
Pohvalio: 422

Postod Johnny84 » Pon Apr 22, 2019 3:51 pm

unedfined » Pon Apr 22, 2019 2:07 pm napisao:Jel čuo neko da li i druge banke odbacuju NKOSK?

Mi smo svi sada u tom ''zeznutom'' prelaznom roku kad se banke lome i menjaju svoje uslove... sa ili bez NKOSK.

Jedno je sasvim sugurno a to je da nema niže kamate bez NKOSK a na nama je da zavirimo u svoje novčanike i vidimo da li imamo novca za to ili ne. Uglavnom nemamo i svi bi da izbegnemo ovaj trošak pa čak i po ceni veće rate dugoročno gledano.
Da se razumemo, sve banke osiguravaju svoje kreditne plasmane kod NKOSK pa čak i ERSTE koja prva odavno u svojoj ponudi nudi kredite bez NKOSK.

http://www.nkosk.rs/srlat/content/banke ... ne-kredite
Filipini
Novice
Pridružio se: Sub Jul 21, 2018 10:59 am
Kontakt:
Pohvaljen: 26
Pohvalio: 0

Postod Filipini » Pon Apr 22, 2019 5:56 pm

Sa ili bez NKOSK banke ce vam naplatiti isto. Nego, sta je sa klackalicama i da li smo se svi pomirili sa time?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yellow
Novice
Pridružio se: Pet Mar 09, 2018 9:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 1

Postod Yellow » Pon Apr 22, 2019 7:54 pm

zemun-ac » Pon Apr 22, 2019 2:33 pm napisao:Pozdrav komsije! Da li neko ima informaciju kako ce se zvati vrtic i da li je moguce konkurisati u ovom upisnom roku? Ako se ne varam upis traje jos 3 dana.

Pozdrav komšo,

Vrtić bi trebalo da se zove Dambo. U pitanju je državni vrtić, ali još nije vidljiv u sistemu, pa ne možeš ni da konkurišeš online. Međutim, možeš fizički da odneseš prijavu na kojoj ćeš kao 4. opciju navesti vrtić Dambo u kompleksu Gornji Grad. Takođe, kopiraj predugovor i dostavi im kopiju kad budeš konkurisao, kao dokaz da tu kupuješ stan. Ja sam tako uradio, a iz Merina su mi rekli da obavezno ponesem predugovor prilikom konkursa.

Pozdrav
Doroti
Beginner
Pridružio se: Uto Maj 08, 2018 7:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9
Pohvalio: 5

Postod Doroti » Čet Apr 25, 2019 12:50 pm

Ima li neko neku novu informaciju šta se dešava?
Johnny84
Intermediate
Kontakt:

Postod Johnny84 » Čet Apr 25, 2019 1:11 pm

Gotov je elaborat za sve lamele pa je trenutno zatišje zbog potpisivanja ugovora...
dekius
Intermediate
Pridružio se: Ned Avg 12, 2018 11:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 127
Pohvalio: 249

Postod dekius » Čet Apr 25, 2019 1:37 pm

Još jedan zahtev odbačen:
ROP-BGDU-7124-CBI-1/2019 Захтев одбачен Прикључење на комуналну и другу инфраструктуру
Cenim da su u pitanju kanalizacija i toplovod budući da vrlo verovatno nisu dovedeni do kraja radovi na infrastrukturi (nakon prijave radova od strane izvodjača za račun grada, nema drugih zahteva za završetak radova i upotrebnu dozvolu). Verovatno bez toga nema ni tehničkog prijema.
LudiMilojko
Novice
Pridružio se: Ned Apr 28, 2019 6:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1

Postod LudiMilojko » Ned Apr 28, 2019 6:32 pm

Nije mi jasan ovaj detalj. Da li neko zna nesto o ovom zidu, nema ga na renderu ni u projektu? Ili ja nisam video... Nekome su zatvorili pola terase i smanjili svetlo u stanu.... Slika

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
cipiripi
Beginner
Pridružio se: Uto Avg 28, 2018 1:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 19
Pohvalio: 156

Postod cipiripi » Ned Apr 28, 2019 6:45 pm

Promenili su ogradu. Citavom duzinom oko lamela ce se nalaziti gvozdena ograda ( zato je izliven manji zidic) sa vratima koja ce se otvarati na cip i tako ce se ulaziti u zgradu. ( vazi za skoro sve lamele osim one strane gde ce biti aroma)
Izmenili su i izlazna vrata na dvoriste, tako da ce se u dvoriste ulaziti pored vrtica ili kroz garazu.
LudiMilojko
Novice
Kontakt:

Postod LudiMilojko » Ned Apr 28, 2019 6:50 pm

Ja mislim na zid koji je do pola visine vrata od terase.

cipiripi
Beginner
Kontakt:

Postod cipiripi » Ned Apr 28, 2019 6:51 pm

To je terasa. U prizemlju su betonske terase iako je prozor/vrata do poda.
LudiMilojko
Novice
Kontakt:

Postod LudiMilojko » Ned Apr 28, 2019 6:55 pm

Ovako je po projektu. Slika

cipiripi
Beginner
Kontakt:

Postod cipiripi » Ned Apr 28, 2019 7:02 pm

Ima stvari koje nisu na renderu. Jedna od tih je botonski balkon umesto staklene terase.
Johnny84
Intermediate
Kontakt:

Postod Johnny84 » Ned Apr 28, 2019 10:31 pm

cipiripi » Ned Apr 28, 2019 5:51 pm napisao:To je terasa. U prizemlju su betonske terase iako je prozor/vrata do poda.

Primetio sam i ja to kada sam bio u obilasku... nema veze sa renderom... i tu baš pred kraj ćoška na uglu lamele 5 kreće kota da se podiže i dodato je par stepenika... ne znam iz kog razloga... visina prizemlje nije ista na početku lamele 3 i na kraju lamele 5... lemala 3 je baš visoka od zemlje... a o lemaeli 6 bolje i da ne govorim ništa... baš su skratili opasno visinu... najbolje se vidi po granitnim pločama koliko ih ima od zemlje... baš velika razlika od 3 do 6...
isto tako prozori i lođe nisu u istoj ravni (takođe prizemlje). Na renderu je sve pod konac...
unedfined
Higher intermediate
Kontakt:

Postod unedfined » Pon Apr 29, 2019 10:45 am

Da će terase u prizemlju imati ozidane zidove a ne staklene se znalo u aprilu prošle godine kada sam se ja raspitivao za iste prvi put. A i tu negde je krovna ploča provirila na spolja gde se jasno videlo da je render na žalost samo orijentaciona ideja. Bez klima i bez oluka.
Jedino što je tu stvarno feler i ružno je što zidovi prozora i terasa na P0 nisu nivelisani.
cipiripi
Beginner
Kontakt:

Postod cipiripi » Ned Maj 05, 2019 11:42 am

Evo malo slika koje smo snjimili 25. aprila:
Prikačeni fajlovi
18-lamela-4-5.jpg
Lamela 4 i 5
17-fasada.jpg
16-interfon.jpg
Interfon
15-panorama-dvoriste.jpg
Panorama dvoriste
14.jpg
9-igraliste-stanari.jpg
8-vrtic.jpg
vrtic
7-ulaz-garaza.jpg
ulaz garaza
6.jpg
5-supermarket.jpg
supermarket
4-stepeniste.jpg
stepeniste
1-hodnik.jpg
hodnik
Poslednja izmena od cipiripi u Ned Maj 05, 2019 12:13 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Pohvale za post: 3
dekius
Intermediate
Pridružio se: Ned Avg 12, 2018 11:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 127
Pohvalio: 249

Postod dekius » Ned Maj 05, 2019 12:01 pm

cipiripi » Ned Maj 05, 2019 11:42 am napisao:Evo malo slika koje smo snjimili 25. aprila:
Slika

Ako je ovo ulaz u garažu iza lamela dva i tri, a rekao bih da jeste, deluje da nema trotoara ili staze kojem se dolazi do ulaza u zgradu sa dvorišne strane. To nikako nije ni dobro ni bezbedno.

Povratak na “Projekti u izgradnji”