Šta je novo?

Новоградња у Војводе Степе

Vlaiko

Beginner
Učlanjen(a)
16.12.2017.
Poruke
36
Pohvaljen
85
Тренутно се у Војводе Степе (и неколико споредних уличица) гради велики број објеката. Изузев Вождових Капија, реч је углавном о мањим пројектима.

Тренутно се гради:

- Војводе Степе 105 (код ресторана Кухиња)
- Војводе Степе 157 - Enmon Group
- Војводе Степе 209 - (преко пута Бистро-а)
- Војводе Степе 214 - Беопројект
- Војводе Степе 232 - Беопројект
- Војводе Степе 351
- Босе Милићевић 4 - RD inženjering

Цене као синхронизоване >> око 1700 евра / квадрат
 
Претпоставило се да ће се реконструкцијом улице повећати цена. Ту се питамо да ли да ширимо модерну трамвајску мрежу, или да ограничимо мрежу на садашње линије? Да не говоримо о томе колика је разлика у тржишној и употребној вредности пословног простора уз трамвајске шине, и пословног простора у Насељу Степа Степановић и Кумодражу.
 
Ovi u Bose Milićević divljaju sa spratnošću, a ove legende kod Kuhinje probili prozore (verovatno kupatilska, kuhinjska) takoreći privremenog karaktera... Da traje dok traje, neće se baci...
882aea09af9949b239bc303985be4ead.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ima tu u radijusu od 1km od Kuhinje još nekoliko nezavisnih novogradnji, koje su sve uskoro pri kraju i rasprodate. Cena 1.600€/m2 + PDV.
Za mene vrlo fina lokacija, 4 stanice tramvajem do Slavije. Možda će biti još. ;)

P. S.
Koliko videh, Kuhinja se ruši.
 
Slikao juče i razočarao se u divljavštvo koje se sprovodi u Beogradu. Taman je počela da se poštuje spratnost u ulici Vojvode Stepe, a onda su izdžikljali pojedini monstrumi. Ovo kod "Vera" i stajališta "Nikšićka" neodoljivo podseća na "bisere" arhitekture sa Altine. Čak mislim da su ove zgrade prekopirane sa Altine. Nešto što se nalazi na samo 5 minuta vožnje automobilom od Autokomande, svakako zaslužuje bolje.
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 1
Kod stajališta "Nikšićka".

Pogledajte prilog 2
Preko puta "Vera". Već vidim nadogradnju na ovoj zgradi desno.
Pogledajte prilog 4
 
Da razočarenje bude veće, ova na ćošku S Nikšićkom je izgrađena u skladu s građevinskom dozvolom. Ova uzana u Bose Milićević iza ambulante ima dva sprata viška u odnosu na dozvolu.
Divljaštvo, kako god obrneš...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
То су ти рабови напредни. По Звездари харају неко време, дабогда рушили их голим рукама
 
Ja sam vidjao par zgrada bas na tim mestima gde su ove slike nastale bez table i nikom nista.
 
Neverovatno sta se dogadja. Tuda prolazim svaki dan i osecaji muke tuge i revokta se smenjuju svakodnevno. Dno dna
 
23.8.2019.
Ovde se gradi poslovna zgrada.
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Kreće divljina (blaži oblik).
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Monstrum (uživo izgleda baš glomazno)
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Jedna u blizini.
Pogledajte prilog 4
Opet viša od susedne.
Pogledajte prilog 3
Izgrađeno ranije.
Pogledajte prilog 2
Jedna usamljena.
Pogledajte prilog 1
Preko puta ove, grade nešto. Tabla na kojoj je ona zgrada sa Vračara. Nadam se da nešto slično ne grade ovde.
 
Војводе Степе и Димитрија Туцовића. Те две улице као да се такмиче која ће имати ружније новоградње.
 
Tu trku Vojvode Stepe definitivno pobedjuje. U D. Tucovića je barem većina novogradnje u legalnim gabaritima.
 
Ne znam da li je ovo prava tema.. Ali, na vozdovcu hitno mora da se uvede neka specijalna regulativa. Populacija ozbiljno raste, a infrastruktura je ista.. Pritom dvorista koj su imalo po drvo ili dva zamenjujemo betoncinom.

Ja se ne bih tu prepustao dobroj volji i moralnim uverenjima investitora. Vec, treba ili obavezati da ispred svake od tih novih zgrada postoji bar neka mala zelena povrsina.

Zatim, podzemna garaza mora biti obavezna..

I na kraju, mislim da nije ok da od jednu kucu zamenjuje zgrada od 5 spratova. Trenutna infrastruktura to ne moze da podrzi.

Opstina / Drzava, ko god.. nista ne radi. Al da budemo iskreni, nije da smo se mi sa Vozdovca kao bunili ili nesto trazili (bar da ja znam)..

Mozemo li sta da preduzmemo?

P.S. Ove navedene ideje gore su samo zdravorazumski predlozi, morala bi neka malo bolja analiza da se uradi, al siguran sam da to nije preterano zahtevan posao.
 
Ма какви. Опет је то неко кме кме компромис решење. Лепо искешираш (а и не мораш, али ајде нећемо толико екстремно), срушиш све, и направиш под конац, идемо даље. Наравно, то је онда мешање државе у привреду, тепих бомбардовање за казну...
 
Vojvode Stepe, brojevi 205, 207, 209, 211 i 213. SAMO 209 ima garažu.
Šta reći, koju poruku poslati?
28e9ca894a00468fae104b91fb2b5813.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Dok ne prodje tehbicki prijem oni umaju garazu... ali posle par meseca to postanu teretane, prodajni saloni, podrumi pica...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657058#p657058:247abe0b je napisao(la):
frode » 04 Sep 2019 17:39[/url]":247abe0b]Šta reći, koju poruku poslati?

Ону коју сам ја ставио горе. Лепо на годину дана нек живе у контејнеру док се не направе адекватни услови. Сами су криви што узимају нелегалне станове (зграда мора да има гаражу, ма може и да буде """""""""""""""""""""""""""""""""""""легална""""""""""""""""""""""""""""""""""""" 1000000000 пута, ово је апсолутно ван дискусије). Дугорочни бољитак народа је први приоритет државе, а непријатност у садашњости је некад обавезна.
 
Za par zgrada znam slucaj da su invenstitori napravili garaze, al prodaju par mesta (jer je ljudima garaza preskupa i u fazonu je parkiracu na ulici) i onda na primer umesto klackalica koje su predvidjene oni naprave klasicna parking mesta. U ugovoru cak i ostane da je dobio dva parking mesta ili ti "box" a dobije jedno parking mesto bez klackalice. Treba ceo grad obeleziti parking mestima pa nek onda racunaju dal im je isplativije da kupe parking mesto ili da placaju mesecnu rentu i da se muce sa trazenjem parking mesta.
 
nije sve to tako crno i belo. Kod mene u zgradi je parking mesto 18000e, a garaza jos nije zavrsena. Garazna mesta su postala preskupa, ja da placam mesecnu rentu za parking mesto tek za nekih 50 godina bi dosao na to da tu garazu isplatim. Da su garaze 5-10000 pa da se ljudi ne razmisljaju i uzmu parking mesto. Ali investitor hoce sto vise, zamisli morao je da napravi garazu u podrumu, a mogao je tu jos par stanova da nagura.
 
Vrh