Šta je novo?

Business Garden [ Poslovni objekat | 16 000 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.326
Business-Garden-3D-01b.jpg

Novi poslovni prostor u centru grada

Poslovno-stambeni kompleks “Central Garden” polako ulazi po u poslednju fazu, gde predstoji izgradnja poslovnog objekta na uglu Ulica Starine Novaka i Kneza Danila. Stambeni deo kompleksa ušao je u realizaciju početkom 2015. godine i do sada je zavšena izgradnja 3 faze. Čitav komples imaće preko 400 stanova, poslednja stambena lamela ušla je u izgradnju ove godine, a njen završetak i useljenje očekuje se tokom 2018. Kao poslednja faza kompleksa najavljenja je izgradnja poslovne kule sa 15 spratova, čija bi realizacija trebala početi do kraja ove godine.

Radi se o poslovnom objektu A kategorije, koji svojom veličinom predstavlja najveći takav objekat koji će se graditi u centralnom delu grada posle više godina. Ovaj poslovni objekat nije namenski građen za konkretnog klijenta, već će kvalitetan poslovni prostor biti ponuđen najširem tržištu. Imajući u vidu da je preko 70% poslovnog prostora poslednjih godina izgrađeno na Novom Beogradu, dnevne migracije stanovništva izazivaju sve veći pritisak na infrastrukturu. Sa svojih 16.000 bruto kvadrata ovaj objekat biće važan dodatak u ponudi modernog poslovnog prostora u starom delu grada.

Objekat je funkcionalno i tehnički nezavistan od ostatka kompleksa, a na dve podzemne etaže imaće izdvojenu garažu sa 220 parking mesta. Minimalne jedinice za izdavanje iznosiće 250 m2, a u okviru objekta biće organizovane i druge uslužne delatnosti. Planirano je da poseduje i vrtić za decu zaposlenih u okviru komercijalnog prizemlja. Zgrada će imati 4 lifta, moderne sisteme klimatizacije i kontrole svetla, prozore koji mogu da se otvore, 24-časovno obezbeđenje i video nadzor itd.

Sa kompletiranjem poslovnog krila nazvanog “Business Garden” biće privedena kraju izgradnja čitavog kompleksa “Central Garden” i investicije vredne 150 miliona evra. Investitori su izraelske kompanije AFI Europe i Shikun&Binui Group, a ekskluzivni zastupnik za izdavanje je kompanija CBS International. U prilogu pogledajte 3D prikaze novog poslovnog objekta u Ulici Starine Novaka.
 
Nebojša, javi se :D Jesam li bio u pravu kada sam pisao da temelji kule uživo uopšte ne zauzimaju mnogo mesta i da zgrada neće biti široka? Mislim da na ovim Igorovim fotkama možeš da stekneš dobar utisak.
 
Biće to odlična zgradica. Na renderima deo do ulice izgleda jako široko i zdepasto, dok je uživo deo Prema Starine Novaka prilično uzak. U dvorištu je koji metar šira od onog već izgradjenog stambenog dela-po meni ništa drastično.
 
Активирани су радови на “кули”

 
радови су стигли до нивоа земље и дуго су били стопирани па сам зато написао активирани радови..ако је то суштина.
 
Znaci vinsko bure polako izadje na povrsinu.

Nego gledam, veliki potencijal ima onaj dugacak blok udzerica i starih zgrada iza prema Cvijicevoj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509653#p509653:302888w5 je napisao(la):
Armatura » Čet Jan 18, 2018 9:30 pm[/url]":302888w5]

Armatura, izvini, u koliko je sati slikano, zbog sunca pitam?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509695#p509695:2ch7klwt je napisao(la):
frode » Čet Jan 18, 2018 10:44 pm[/url]":2ch7klwt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509653#p509653:2ch7klwt je napisao(la):
Armatura » Čet Jan 18, 2018 9:30 pm[/url]":2ch7klwt]

Armatura, izvini, u koliko je sati slikano, zbog sunca pitam?

Oko 14h
 
NOVA ADRESA U CENTRU GRADA ZA POSLOVNE USPEHE

Projekat Business Garden, jedinstvena moderna poslovna zgrada A klase u samom centru Beograda, predstavljen je članovima Američke privredne komoreu Srbiji (AmCham) na koktelu koji je upriličen u hotelu “Metropol”.

Tokom neformalnog druženja u elegantno uređenom ambijentu novootvorenog restorana “Twenty Two” na 10. spratu poznatog hotela zvanice su imale priliku da se upoznaju sa najnovijim u nizu uspešnih projekata izraelskih kompanija „AFI Europe“ i „Shikun & Binui Group“. Prisutnima su se obratili Branislav Savić,prvi potpredsednik AmCham-a i gospodin Gili Dekel, Partner investitor i domaćin događaja, koji je sa ponosom najavio i predstavio sve prednosti koje će Business Garden ponuditi svojim zakupcima. Za dobro raspoloženje i prijatnu atmosferu nakon zvaničnog dela programa bio je zadužen bend Vasila Hadžimanova.

“AmCham, kao organizacija posvećena poboljšanju i unapređenju poslovnog okruženja, sa ponosom i velikim zadovoljstvom pružila je podršku predstavljanju projekta Business Garden koji doprinosi ostvarenju tog cilja”, istakao je*******ranislavSavić, prvi potpredsednik AmCham-a.

“Iza kompanija „AFI Europe“ i „Shikun & Binui Group“ stoji niz više nego uspešno realizovanih projekata u Srbiji kao što su prvi i jedini biznis park Airport City Belgrade,kondominijumi Central Garden i Voždove kapije,stambeno-poslovni kompleks Skyline Belgrade, a uskoro počinje izgradnja kondominijuma Wellport na Novom Beogradu. U okviru Central Garden-a, kao finalni segment investicije ukupne vrednosti od 150 miliona evra, počela je izgradnja jedine moderne poslovne zgrade u centru grada Business Garden, na prestižnoj lokaciji povezanoj sa bitnim institucijama, sudovima, glavnim saobraćajnicama i poslovnom zonom na Novom Beogradu. Osim što će biti jedna od retkih zgrada sa LEED sertifikatom u Srbiji, Business Garden obezbediće prijatan i komforan radni ambijent po najvišim svetskim standardima, fleksibilnost i funkcionalnost prostora koji se prilagođava delatnosti i potrebama zakupaca, kao i podzemni parking za zaposlene što je u centru grada prava retkost“, istakao je Gili Dekel, Partner investitor.

Ekskluzivni zastupnik za izdavanje ove prve moderne poslovne zgrade koja će se nalaziti na raskrsnici ulica Starine Novaka i Kneza Danila je vodeća konsultantska kuća za nekretnine u Srbiji CBS International, deo Cushman & Wakefield grupacije.
 
Ali ... "izgradnja jedine moderne poslovne zgrade u centru grada" ... kako surovo to zvuci, tuga, u jednopj prostoj recenici sazet sav jad, balkanskog "tigra" sto rece jedanput jedan nit duzan nit kriv pa jadan osta ziv.

Nema pomene o skorijem pocetku gradnje kula u airportu u Oml. brigada.
 
Veci arhitektonsko urbanisticki promasaj i upropascavanje jedne odlicne lokacije od ove tzv poslovne "kule" ja skoro nevideh, ustvari mrtva trka izmedju ovog i onog "najveceg od najvecih" trznog centra u BNV.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535678#p535678:2w7h9hf3 je napisao(la):
Nebojsa » 03 May 2018 09:39 pm[/url]":2w7h9hf3]Veci arhitektonsko urbanisticki promasaj i upropascavanje jedne odlicne lokacije od ove tzv poslovne "kule" ja skoro nevideh, ustvari mrtva trka izmedju ovog i onog "najveceg od najvecih" trznog centra u BNV.

Pojma nisam imao da je ova kula toliko problematična :shock: ...niti da je ova lokacija pre nje bila "odlična" :shock: :shock:
 
Friendly people of BeoBuild :p tema je tek na prvoj strani gde da se informise na vreme i prati redovnije...
 
Fino napreduju radovi. Ne znam kako će rešiti parkiranje i pristup vozilima, a da ne zaguše raskrsnicu koja je u blizini.
 
@Небојса

Уопште ми није јасно зашто би ова зграда била неуспех. Мислим да ће врло брзо комплетна бити издата квалитетним фирмама.

Чини ми се да је твоје незадовољство плод опсесије високим зградама, па ти седамнаестоспратница не задовољава апетит.
 
Ne cini ti se, to je tacno ja nekrijem svoju ostrascenost za visokim zgradama narocito kad je rec o modernom hotelskom i poslovnom prostoru. Mislim da je ova lokacija jedno od najboljih mesta u starom gradu za tako nesto i zbog toga sam krajnje nezadovoljan ovim sto se gradi. Nikakvu primedbu nemam na fasadu zgrade bas naprotiv ali forma i nacin na koji su ti kvadrati nabijeni u to sto se gradi je tezak promasaj i izgleda ruzno. Sve je moglo da se lepo ukomponuje u jednu lepu elegantnu zgradu, da se poveca spratnost a smanji obim i da zgrada ako nista drugo bar isprati visinu starih kula koje dominiraju unaokolo. Meni ovo resenje uopste nije jasno. Mogli smo dobiti jednu novu lepu i modernu zgradu koja bi svojom pojavom dominirala tom zapustenom i nikad rekonstruisanom okolinom.
Kako 17 spratova kad je koliko se secam bilo jedva 15 i to na onom "zasiljenom" delu.
 
Zgrada nije totalni promašaj, klasična poslovna zgrada, ali je realno moglo da se nađe daleko bolje rešenje s obzirom na lokaciju i okruženje i ja se slažem da je trebalo povećati spratnost (ništa značajno više, 5-6 spratova) a smanjiti obim, to bi došlo na isto što se tiče raspoloživog prostora. Bilo bi daleko skladnije a i ne bi toliko gušilo stambene zgrade okolo.
 
Још 3 спрата и крај костура.
 
Jadno, ovde treba da dodje jos desetak spratova. Malo je reci za projekat ove zgrade da je konzervativan, ovo je jedan od najretrogradnijih projekata u ovom gradu u novijoj istoriji.
 
Preterujes po obicaju. Da je mogao jos koji sprat proporcije radi mogao je ali reci da je retrogradan je van pameti po meni. Uostalom videces kada se zavrsi fasada ;)
 
Vrh