Šta je novo?

Paunov breg

Vala nisam znao ni da postoji takvo brdo u Bgdu :lol:

...Nadomak centru grada, u prirodnom okruženju, na samom vrhu Banjice, sa jednako očaravajućim pogledom i na Avalu i na centar grada, nalazi se stambeno – poslovni kompleks Paunov Breg....

Zna li neko koju reč više o kulturno istoriskom delu i prirodnim odlikama ove lokacije :roll:
 
To se zove Banjički vis, od Paunove prema VMA, koliko sam razumeo.
Lokacija je zanimljiva, osim što je zakrčenje saobraćaja takvo da pola dana ne možeš ni da odeš ni da dođeš.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Рупетина тешка, падне смог од ових из кућа што се греју на чврста горива зими, лети предпостављам без ваздуха. Прва ламела која је направљена је једина издигнута, ове остале у рупи. Локација је добра.
 
Kad nema grejanja vazduh je sasvim dobar, cak se primetno lakse dise kad se stigne iz grada. Leti je sasvim ok, i primetno manje vruce nego u centru/na NBGu. Zimi je cela Banjica kao da si u sobi sa smederevcem (preterujem, ali se oseca garez). Pricam o Banjici (tj "Banjici 2") generalno, ove zgrade su na samom kraju, prekoputa Avalsko puta od njih je brdo koje je gusto napakovano kucama, ja je moguce da se stanovi tamo bas debelo nadime.

Saobracaj ima par "crnih tacaka" (kod trosarine mi se cini da je znatno pogorsano od kada je napravljena Stepa), ali tu se izgubi do 15-20 minuta (nije strasno, ali nije ni malo). Prevoz je solidan (trole i tramvaji).
Bazeni su blizu, Banjicka suma isto. Ima dosta zelenila, mada se cesto pojavljuju nove zgrade na livadama, pa ta sirina polako nestaje.

Omladina je "malo" divlja (radovci), i recimo da ne bih bas voleo da mi dete tu odrasta (ja sam tu odrastao btw).
 
Чађ и гареж се осећају зими малтене свуда - са суманутим ценама централног грејања неће се то мењати

Делује лепо пројекат иначе и пошто је већи заслужује своју тему

И што кажу, локална екипа је мало луђа мада у данашње време је свуда исто
 
Ајмо сад мало слика овог насеља, слике су од новембра 2017. до јануара 2018. + ортофото где се налази.

Насеље Паунов брег код окретнице тролејбуса 40, 41 и аутобуса 78, почетак Јајинаца.


Стање на дан 12. 11.2017.:
Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12

Стање на дан 13.12.2017.:
Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6

Стање на дан 22.12.2017.:
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 1

Стање на дан 05.01.2018.:
Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
 
Nadam se da ce neko moci da mi pomogne oko nedoumice... Tacnije, zackoljice.

Odavno vec pikiram stan ovde, i nisam uspeo na vreme da kupim/rezervisem cetvorosobni u zgradi koja se trenutno gradi.
Odmah sam pikirao stan u zgradi koja bi trebalo da krene da se gradi uskoro (april/maj) i tu nastaju problemi...

Naime, dobio sam predlog predugovora i posle nekoliko izmena sa moje strane, dosli smo do tacke gde oni kazu da zapravo nije moguce menjati preduogovor. Primedbe koje smo imali su u sustini takve da se kupac zastiti malo vise (definisani rokovi i sl.).

Da li je neko imao slicno iskustvo? Ako da, kako prevazici ovaj problem?
Jednostavno mi je tesko da poverujem da sam jedini kupac koji je imao predloge za izmenu/modifikaciju predugovora.
 
Ako već postoji potražnja dovoljna da se tako brzo prodaju stanovi u izgradnji, logično da nisu zainteresovani da izađu kupcima u susret.
Takođe i u drugim projektima u izgradnji su kupci ovde na forumu komentarisali da mora da se veruje investitoru više nego da se imaju neke konkretne garancije...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Moram da kazem da smo posle sastanka ipak pronasli zajednicki jezik ;)
 
Iskreno oni koji pricaju da je ovde jedini problem smog koji se zimi spusta sa brda nisu odrasli u okolini okretnice. Celo naselje "5 nova" nema kanalizaciju, godinama unazad u letnjem periodu se na toj lokaciji sirio nesnosni smrad. Podnosljivo je kada duvka vetric :roll:
Sve te fekalije iz prepunjenih septickih jama imaju prirodan pad ka "lokaciji", sto nadzemnim, sto podzemnim putem. Dakle zimi smog, leti miomirisi :blah: , pa vi vidite...lokacija inace jeste ok i ostali problemi su zanemarljivi, ali ovo su stvari koje u svakom slucaju treba uzeti u obzir :kafa:
 
Нема боље локације за те паре,од насеља Санивил,преко пута вишњичке бање.Изванредан поглед на Дунав,чист ваздух који увек пирка,најближи центру града.(за 5 мин.си код Панчевачког моста,а то је већ булевар Деспота Стефана одакле можеш да пљунеш на Трг Републике)Остали док прођу Аутокоманду,Славију или Мостарску петљу,има да се окозе,поготово у шпицу.Биће доста зеленила и шеталишта са погледом на Дунав од Вишњице до краја Земуна и Борчом на длану,а ветрић стално пирка и нема комараца. Прошетајте па видите.Одушевиће те се. Већ сад доста људи долази до касно увече,да се овде прошета,јер их маме лепе зграде и нова улица у брдо која није раније постојала.Иако је то још градилиште,приводи се крају прва фаза,али се већ равна испод плато за будуће садржаје и људи се диве,а могу да замислим кад се то све изгради што је планирано-школа,обданиште,пошта,супермаркети,шеталишта са доста зеленила и предивним погледом.Главни пут који води довде,треба да се прошири са неколико трака,а доле код Роспи Ђуприје треба да буде петља и мост преко Дунава,који ће бити веза са Панчевачким путем.Поред нас градиће се и пут који ће преко М ирјева да нас повеже са Булеваром и даље са аутопутем(унутрашњи магистралнни прстен) и поред већег саобраћаја биће ту на брду мирно и чист ваздух,јер нећемо бити у рупи.Имте и видео Sunnivulle-Visnjicka Banja, па погледајте,али је најбоље да дођете сами и уверите се.Још да напоменем да је изнад нас ВМА испитивала ту локацију и утврдила да се ту налази ружа ветрова иста као изнад Радан планине и да је ту хтела да гради један свој део за плућне болеснике.али се то све изјаловило. Још кад се доле среди Ада Хуја,као Ада Циганлија биће то мали рај(већ сад има шеталиште,а преко пута се налази тржни центар као ушће Биг Фешн).
 
Hvala svima na informacijama, znače dosta. Kraj kao kraj mi je lep, blizina bazena, Banjičke šume, Avala, relativno blizu gradu a opet izdvojen. Deluje dobro i razmišljam o mogućoj kupovini.
A što se tiče Sanivila, bila je i to opcija, ali ipak odustajem zbog relativne blizine Pančeva (i mirisa koji dolaze), gužve u 29. i oko Pančevačkog mosta, a i blizine groblja, malo mi je spooky
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535408#p535408:3ah3merm je napisao(la):
BobLat » Wed May 02, 2018 11:28 am[/url]":3ah3merm]Нема боље локације за те паре,од насеља Санивил,преко пута вишњичке бање.Изванредан поглед на Дунав,чист ваздух који увек пирка,најближи центру града.(за 5 мин.си код Панчевачког моста,а то је већ булевар Деспота Стефана одакле можеш да пљунеш на Трг Републике)Остали док прођу Аутокоманду,Славију или Мостарску петљу,има да се окозе,поготово у шпицу.Биће доста зеленила и шеталишта са погледом на Дунав од Вишњице до краја Земуна и Борчом на длану,а ветрић стално пирка и нема комараца...

Sreća pa imamo i tu temu, te potencijalni kupci ne moraju da se informišu samo iz ovog pamfleta.

Nemam interesa ni za jednu, ali raspored zgrada u ovom projektu deluje daleko bolje nego u sunnyvilu gde praktično većina stanova blene sa jedno 10m na drugu zgradu.
 
Da ne govorimo o ekskluzivnom pogledu na Orlovaču...
 
Ако ти није касно... Мислим да није ни село ни град. Насеље је испод задње ламеле на Бањици, окружен полудивљом градњом. Не уклапа се ни у шта, али свако тражи смештај за себе. ...
 
Izgleda da su krenuli sa pripremom gradilista za novu zgradu. Za vikend verujem da cu otici, pa cu i slikati.
 
Деле се парцеле ко блесаве, а са сваком се губи шанса да се колико толико стандардизује и нормализује главни путни правац од Трошарине ка Авали. А то значи 2+2 траке, дрвореди тротоари и бициклистичка стаза ван коловоза макар до укрштања са Радомира Марковића. Даље, да се направи попречни правац Бањица 2 - Кумодраж 2, са 1+1 траком, аутобуским нишама, дрворедом, бициклистичком стазом, тротоарима и уличним паркинг местима. Што се дуже чека теже или никада ће се то решавати. А на све то када сам пре 4 године писао примедбу "примедба је неоснована".
 
Ако не може милом онда ће бити силом

Из искуства знамо да је то тако, дакле нема претерано разлога за бригу осим за ове што живе ту, али потребе 2 милиона људи надјачавају примедбе њих шачицу
 
3.3.2019.
ac5aa4c79bc0d9be50d2ecf87f023f1e.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Rszmatram kupovinu stana na leto i Paunov Breg mi je bio prvi favorit.

Međutim, ćale malo bolje poznaje taj kraj i rekao mi je da ni slučajno ne razmatram taj objekat. Naime, po njegovoj priči, objekat je izgrađen na lokaciji bivšeg potoka i tu se decenijama slivala kanalizacija.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Vrh