Šta je novo?

Park 11 (Energoprojekt)

KupacDZ

Novice
Učlanjen(a)
09.04.2018.
Poruke
15
Pohvaljen
2
http://www.park11.rs

Zamolio bih sve clanove da iznesu na ovom topic-u sve relevantne informacije, posto ce ova lokacija u buducem periodu definitvno biti aktivna. Pozdrav!
 
Lokacija je fenomenalna, samo mi nije jasno zašto ima reč "park" u imenu, jer u tom bloku neće postojati ni jedna veća zelena površina.



Ova "lepša" zelena površina je već sada pod gradilištem Kineskog kulturnog centra, a ova ka Bloku 30 pripada valjda Intezi.
 
Kada vidim ovu sliku ne mogu se osloboditi utiska gomile nabacanih objekata bez ikakve logike i povezanosti i koji su popunjavali prostor stihijski kroz vreme.
 
Šta očekujete, manje ili više od 3000e/m2?
 
Penthouse sa pogledom na korodirani krov Energoprojekta, sjajan blok koji je haotičnom gradnjom uništen, intenzitet kojim se pokreću gradilišta po BG je impresivan, verujem i da ima kupaca!
 
Ja postavih ovaj topic sa namerom da izazovem konstruktivnu diakusiju a ne zescu debatu kako je trenutno ispalo, ali hajde, nema veze, diskutuje se...

Info od danas, okvirna minimalna cena ce biti eur 2,500/m2 sa pdv-om, ovo je okvirno, a preciznije ce biti komunicirano od trenutka dobijanja gradjevinske dozvole (očekuje se u junu, pa +20 meseci gradnje).

Inace, koliko sam video na sajtu, stanovi su za datu strukturu "prilično golemi", znaci postoji 2.0 stan od +70m2, trosobni su uglavnom +100m2 ili troiposobni itd.

Drago mi je da je tema sto se kaze "vruca" i da se aktivno diskitije, to svakako moze samo plus da bude, sto vise misljenja i razmisljanja to bolje, za sve. Tako da, samo navalite!

Pozdrav!
 
I ponovo moram da ponovim da mi je ovo Renome u nazivu projekta vrh

Vidi se već uticaj novog vlasnika na Energoprojekt.

Edit: ima i fontana! Znao sam.
 
Šteta je što u ovom bloku neće biti ni jedan parkić. To znači roditeljima sa malom decom jer je glupo da do parkića idu 15 minuta sa malom decom.

Sa druge strane, reka je blizu i tu sada imamo gomilu sadržaja.
 
Ma park imaju stvarno na 100 metara dalje, ali naravno u starom delu bloka, kao i obično.

Nervira me kada napišu zelena oaza, a to veze sa njihovim projektom nema, već se šlepaju na stari blok, koji nam jelte ne valja.
 
To je vanredno dobra lokacija, za 2 minuta na kruznom toku kod Opstine NBG, na 5 minuta od Dunavskog keja...a i dalje mirna, jedini problem je sto su na toj parceli toliko nagurali zgrada, sve je uradjeno kvazi kvalitetno i prodavano po neverevatnim cenama...ENHL je firma koja se ne libi da prodaje skupo takodje, a zavrsni radovi uglavnom socijalni, videcemo sta ce ovde da se desava dalje...
 
Kad se zavrsi onaj Kineski centar ostace jos samo onaj cosak gde je Intesa prvobitno trebala da gradi svoju zgradu. Verujem da ce i to vrlo brzo dobiti vlasnika i idealno je mesto za ugaoni projekat nekog poslovnog prostora.
 
Zna li neko sta je sada u tim barakama sto ce da se ruse ? Negde sam bio cuo da je to zemljiste ustvari jos odavno od Energoprojekta.
 
to zemljiste je u vlasnistvu energoprojekta josh od momenta kada se gradila nova zgrada (ranije su bili u zgradi Beobanke na zelenom vencu) i tu je bilo i odeljenje muzicke skole
 
И сама зграда Енергопројекта ће се рушити и на њено место ће се градити стамбено пословни центар. Наравно центар ће градити Енергопројект.
 
A bas se pitam sta ce biti sa tom zgradom, meni licno nema neki poseban arh. znacaj u prevodu nesvidja mi se. Dal ce to u skorije vreme il je na dugom stapu?
 
Ta zgrada, koliko sam čuo, je u ono vreme kada se gradial bila remek delo, posebno zbog velike samoodržive bašte unutra sa puno zelenila. ne znam kakvo je sad stanje unutra
 
Ne vidim razlog da se rusi, ako im je funkcionalna i ako zadovoljava potrebe. A i ako nije a imaju toliko para nek nesto naprave u bloku 26 posto mi se cini da je i to njihovo. Ne vidim svrhu ? Zbog cega ? Bilduju brend ? Renome ? Ima se moze se ... pa nisu ameri, a ime su ionako izgradili do sada.
 
Odakle vam to da ce se rusiti zgrada Energoprojekta. Stambeni objekat se gradi pored zgrade Energoprojekta.
 
Keva radi u Energoprojektu i ta se pricha pojavila pre par meseci, jer je objekat preveliki za sadasnje kapacitete i ambicije firme ( projektovana je za nachin projektovanja kada se radilo na crtacim tablama i kada je energoprojekt radio na vishe kontinenata odjednom sto sada nije slucaj). Takodje, josh pre deset godina Energoprojekt je imao plan da se preseli u zgradu preko puta zgrade Progresa - Blue Centar valjda ( a da se na mestu sadasnje zgrade profitira na stambenom bloku). Na kraju su odlucili da se ne sele i da zarade odmah na poslovnom centru koju su tada sagradili. Realno, ljudstvo energoprojekta moze da stane u zgradu Progresa, koju poseduje isti lik (Bozovic) koji je takva ljiga da su sanse da ne zaradi na toj lokaciji minimalne, jer gleda kako se neki drugi bogate na mnogo loshijim mestima u gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539016#p539016:2z8o0w7q je napisao(la):
Gorstak89 » 19 May 2018 12:43 pm[/url]":2z8o0w7q]Ta zgrada, koliko sam čuo, je u ono vreme kada se gradial bila remek delo, posebno zbog velike samoodržive bašte unutra sa puno zelenila. ne znam kakvo je sad stanje unutra
stanje untutra od proslog leta:
Pogledajte prilog 1

 
Vrh