Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Delija
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Ned Jan 03, 2010 4:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5918
Pohvalio: 1587

Re: Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Postod Delija » Čet Nov 12, 2020 2:59 am

Драга Лана, верујте ми да је управо пруга можда и једини квалитет ове локације.
Чекајући метроа

"Вук на овцу своје право има ка тиранин на слаба човјека, ал тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија!"
Pohvale za post: 2
Пантограф
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14747
Pohvalio: 9349

Postod Пантограф » Čet Nov 12, 2020 10:01 am

Па, Лана, ту прекопута имате дефакто метро станицу, и по највећем шпицу одатле сте за 15-ак минута на Вуковом споменику. Колима вам треаба сат.

Возови ће ићи, по обнови пруге, на сваких 15 минута. А кажу у будућности и на 10.

То је луксуз за београдске прилике.
Не ширите панику, дефетизам и безнађе!
Pohvale za post: 2
durmanka89
Novice
Pridružio se: Pon Jun 15, 2020 3:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 35
Pohvalio: 3

Postod durmanka89 » Čet Nov 12, 2020 5:49 pm

Lokacija je odlicna u Zepterri. Stare gradnje, puno zelenilla, dovoljan razmak izmedju zgrada, to samo moze da se nadje u starim blokovima, nazalost. Sada investitori gledaju da naprave sto vise kvadrata ali to ie do drzave vec pitanje..Stanujem u Belvillu, jedna od najboljih ako se vec moze reci novogradnji. Ima prostora izmedju zgrada, lokala, ljuljaskica za decu, ali zelenila skoro pa nista. Odavde se ne bismo selili da imamo veci stan, ali nazalost moramo. Belviil ima svoju dusu, blizinu svega, posta, obdaniste, trzni centar. Sve je stvar ukusa. Sakura preko puta sto se gradi je odlicna, ali nismo nasli nazalost odgovarajuci stan i spratnost, sto se nama svidja je rasprodato. Oko Sakure ima malo vise zelenila i bice prelep park, ali jedino sto se se guzva mnogo povecati zbog autobuske stanice.Treba gledati lokaciju koja odgovara kome zbog blizine posla. Uzeli smo stan u zepterri bas zbog lokacije, investiror jeste rigidan, ali stan koji smo uzeli nam super odgovara i nista ne bih menjala. Mozda i moze ali mi nismo pokusali jer nam ne treba. U Belvillu se isto retko kada igramo i setamo, kada imamo vremena svakako idemo pored reke da setamo ili negde van Bg. Zepterra se super brzo gradi, mislim da ce kinezi i pre roka zavrsiti sve. Generalno je ceo Bg sada pretrpan i zatrpan, novogradnje svuda nicu. Treba izabrati blizunu posla i komfornost u stanu, ostalo sto se kvaliteta tice svuda je sada manje vise isto barem sto se NBGD tice. Svakako je teska odluka izabrati i prelomiti gde sta uzeti.
Pohvale za post: 3
urosk
Novice
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 11:25 am
Kontakt:
Pohvaljen: 35
Pohvalio: 16

Postod urosk » Pon Nov 16, 2020 12:52 pm

Uzeli smo manji stan ovde za izdavanje.
Meni je lokacija celog tog poteza (west, wellport, itd..) ne bas dobra, suvise zgrada na malom prostoru, previse guzve, previse vozila, premalo zelenih povrsina, na stranu sto ce se ovde graditi jos 5+ godina.

Sto se tice unutrasnje baste samo za stanare, zivimo u takvom kompleksu, stan gleda na bastu, to se pretvorilo u igraliste za decu sa divljackim urlicima po vise sati dnevno, brisanje blatnjavih patika po zidovima zgrade, itd... takodje basta sluzi i kao javni toalet za kucne ljubimce, tesko je shvatiti da vlasnici ostavljaju izmet u dvoristu zgrade...

Cenim da ce u Zepteri biti vrlo slicno posto je kultura naroda na istom nivou bez obzira na plateznu sposobnost stanara.
Pohvale za post: 6
Гага
Professional
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12054
Pohvalio: 19267

Postod Гага » Ned Nov 22, 2020 3:54 am

bokili84 » 12 Сеп 2020 11:46 pm napisao:Da li mozda neko zna sta predstavlja gradjevina zaokruzena na slici? Zapoceta gradnja objekta koja stoji vec neko vreme...

Гага » 13 Сеп 2020 12:31 am napisao:@Бокили84, то је дивља градња и то тако стоји већ 25 + година. Док није изграђен УМП тј. Булевар хероја са Кошара, ту су се скупљали наркомани и скитнице, тако да баш није било препоручљиво туда пролазити, а ту је и била и густа шума разног дивљег растиња. Једина лепа ствар у свему томе је то што је ту било јако пуно фазана. Ја сам туда прошао једном пре неких 15 година и хвала лепо никад више, све док није почела градња постојећег Булевара, и поставио сам доста фоторепортажа о томе.

Причало се свашта шта је ту све требало да буде, тако да сад и није битно. Битно је то, да ће се то наравно рушити, пошто би у том делу између приватне основне школе "Савремена" и, ајде да тако кажем, будуће железничке станице "Тошин бунар", тј. до оних сада пословних зграда, једна би исто требала да се руши а и онај спортски балон, ће бити "занатско-комерцијални центар". Такав је план, а постављао сам раније, на теми о УМП-у, Тошином бунару, план тога.

bokili84 » 13 Сеп 2020 12:40 am napisao:Hvala ti na brzom odgovoru a ako mozes prosledi mi link gde si pisao o tom planu?

Гага » 13 Сеп 2020 01:02 am napisao:
bokili84 » 13 Сеп 2020 12:40 am napisao:Hvala ti na brzom odgovoru a ako mozes prosledi mi link gde si pisao o tom planu?

То је било на теми о УМП-у , а и теми о реконструкцији Тошиног бунара кад је рађена 2015.године. Треба копати по темама, а немам баш пуно времена. Кад пронађем :mrgreen: јављам ти везу на овој теми.

@Бокили84, нисам заборавио да ти одговорим, тј. да пронађем везу, где сам писао о овом плану. Да будем искрен нисам ни копао по темама, немам баш нешто пуно времена, можда је боље овако да ти одговорим, пошто све имам у посебном документу за блок 40, а и дошло је до извесне промене у плану.

До промене је дошло у ПДР, неће се рушити једна од оних пословних зграда предузећа Лус Текстил доо. Легализована је на време, а пошто су у овом делу блока, као и у целом блоку 40, предвиђени само пословно-производни објекти, не и стамбени, остављена је-легализована је из разлога што се уклапа у целину блока. Мислим да је у том објекту и мањи део производње Лус-а, пошто је централа предузећа у Рашкој, а ово предузеће се бави производњом војне и полицијске одеће и опреме, личних заштитних средстава, радних одела за запослене у трговинским радњама,...

Значи, градиће се објекат за комерцијалне садржаје, од тих пословних зграда до оне дивље грађевине. Можда ће бити нешто мање квадратуре и имаће П+2 спрата. Мишљења сам да ће да буде сличан објекат и исте намене на месту где је сада она дивља грађевина.

Први план приказује да је овај комерцијални центар требало да буде изграђен на месту обе ове пословне зграде о којима сам писао.
блок 40_угао тошиног бунара и умп_комерц.објекат.jpg
блок 40_угао тошиног бунара и умп_комерц.објекат.jpg (405.04 KiB) Pogledano 1162 puta

Ово је нови план овог дела блока 40
Blok_40_resized_20201120_103708901.jpg
Blok_40_resized_20201120_103708901.jpg (451.71 KiB) Pogledano 1162 puta

Ортофото снимак са уцртаним положајем комерцијалног објекта
исечак_ортофото.JPG
исечак_ортофото.JPG (314.79 KiB) Pogledano 1162 puta

Предпостављам да ће кроз овај комерцијални објекат бити урађен и пролаз за железничко стајалиште „Тошин бунар“. Изградњом овог објекта, смањиће се и бука која ће долазити проласком возова, мада бука није толико велика.
Pohvale za post: 3
spatiotecte
Professional
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9790
Pohvalio: 2364

Postod spatiotecte » Ned Nov 22, 2020 3:56 pm

Steta je samo što je železnička stanica sakrivena iza svih tih objekata, mnogi ljudi neće znati za nju.
bokili84
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 5:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 623
Pohvalio: 187

Postod bokili84 » Ned Nov 22, 2020 5:14 pm

Veliko ti hvala na ovom iscrpnom odgovoru :kk:
Гага
Professional
Kontakt:

Postod Гага » Pon Nov 23, 2020 1:48 am

Молим и други пут @Бокили :kk: :sesir:
Гага
Professional
Kontakt:

Postod Гага » Pon Nov 23, 2020 4:06 am

spatiotecte » 22 Нов 2020 02:56 pm napisao:Steta je samo što je železnička stanica sakrivena iza svih tih objekata, mnogi ljudi neće znati za nju.

Сигурно ће изградити пролаз/е кроз комерцијални центар до железничког стајалишта "Тошин бунар".

Povratak na “Projekti u izgradnji”