Sakura park - Blok 58

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9830
Pohvalio: 2401

Re: Sakura park - Blok 58

Postod astrodule » Pet Mar 15, 2019 11:08 am

Ha ha, dobra im je matematika, mada izgleda da je to trend.

Naime i u Napredovoj zgradi u Bloku 34 je cena kvadrata ista bez obzira na kvadraturu.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
dekius
Intermediate
Pridružio se: Ned Avg 12, 2018 11:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 119
Pohvalio: 243

Postod dekius » Pet Mar 15, 2019 11:38 am

kalimero23 » Pet Mar 15, 2019 10:34 am napisao:Meni se dopao ovaj kompleks, našla sam stan koji po rasporedu i sotalim parametrima odgovaraju mojoj porodici. Poslala sam mail za stan od 134m2 i dobila odgovor da je to u stvari spajanje dva stana i da se cena stana računa kao cena stana od 96,85m2 po ceni od 2300e/m2 i stan od 37,38 po ceni od 2400e/m2 plus 10% PDV. Neprijatno me je iznenadila takva informacija. Da li je to uobičajeno da se veliki stanovi u stvari rade spajanjem dva stana i da se naplaćuje kao da kupujem pojedinačno te stanove? Očekivala sam s obzirom da je jedan od najvećih stanova da je i cena po kvadratu najniža tj. 2200 e/m2 plus pdv, a ne ovakvu matematiku.

To baš deluje nekorektno, naročito u ovoj fazi gde se još nije izgradilo ništa što bi iziskivalo rušenje i prerade pa da kažemo da to opravdava veću cenu.
Pohvale za post: 2
DusanBG
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 26, 2012 11:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 682
Pohvalio: 579

Postod DusanBG » Pet Mar 15, 2019 11:49 am

Pa što se njih tiče, ako imaju dobru potražnju nemaju potrebu da daju popuste na njihov cenovnik. Tako da ako neko traži da kupi dva stana, svejedno traže istu cenu, pošto očekkuju da će svejedno imati zainteresovanih za oba stana, nema veze sa troškovima.
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 657
Pohvalio: 1638

Postod unedfined » Pet Mar 15, 2019 2:04 pm

Da li niko ovde ne traži dva stana već jedan koji stoji u njihovom katalogu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
MrGood2016
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 17, 2018 12:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12
Pohvalio: 1

Postod MrGood2016 » Pet Mar 15, 2019 2:04 pm

Kalimero nije trazila popust jer kupuje 2 stana, vec je u njihovoj ponudi nasla 1 stan (neuzgradjen) za koji su joj tek po slanju upita rekli da su to u stvari 2 stana sa razlicitim cenama po m2.
bgvozd
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 19, 2018 1:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 124
Pohvalio: 31

Postod bgvozd » Pet Mar 15, 2019 2:07 pm

Ako je u ponudi bio stan od 134 kvm kupca ne treba da interesuje prethodna priča oko "spajanja" jer se prodaje taj stan. Investitor za njega može da traži i 2.500 ako želi i to je njegovo pravo, ali ova priča sa različitom cenom kvadrata u okviru istog stana je baš amaterska, ako kupac prethodno nije imao saznanje da se radilo o dva stana već mu je nuđen stan od 134 kvm
Djordje33
Beginner
Pridružio se: Pet Jan 04, 2019 9:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 85
Pohvalio: 0

Postod Djordje33 » Pet Mar 15, 2019 2:25 pm

Zdravo. Nije me bilo jedno vreme. Kao prvo zelim da objasnim da to sve i nije tako jednostavno kako se vama cini. Svaki investitor zeli da napravi nesto sto ce moci sto lakse da proda, sto znaci da su to dvosbni stanovi, garsonjere itd.... pri dobijanju gradj dozvole mi smo prinudjeni da odmah isprojektujemo broj stanova, njihovu strukturu ( dvosoban, trosoban ) i upodobimo sa brojem parking mesta... ukratko kako predamo tako se upisuje u katastar i tu menjanja nema. Razlog zasto je taj stan prikazan kao jedan a ne kao dva zasebna je razlog zato sto imamo poneki upit za veliki stan i to je daleko manje nego za male stanove a zeleli smo da pokazemo kako bi izgledalo spajanje ta dva. Takodje imamo veliko interesovanje ljudi da kupe dva manja koje spajaju a kasnije ako zele mogu opet da podele jer je u katastru i fizicki podeljeno. Ljudi to rade da bi mogli sutra deci da podele stanove ili da mogu da prodaju manji itd... imaju vec svoje razloge. E sad pitanje zasto ako neko hoce da kupi tu kvadraturu jednostavno ne damo po jeftinijoj ceni ? Odgovor je vrlo prost. S’ obzirom da se sve planira daleko ranije broj stanova zvog katastra tako se i radi biznis plan. Na osnovu biznis plana koji je usvojila BANKA mi nemamo mnogo prostora za manevar. Plasticno objasnjeno je imate toliko stanova od 39m2 od njih ocekujemo da inkasiramo x para itd... sve sto bi hteli da menjamo morali bi da idemo na kreditni odbor banke a to je verujte komplikovana procedura zato sto sve na kraju mora da saceka odluku odbora iz Austrije...

Nadam se da sam koliko toliko objasnio.
Ako ne potrudicu se jos jednom.

Hvala

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 1
dejjan
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 23, 2017 2:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 395

Postod dejjan » Pet Mar 15, 2019 2:56 pm

Pretpostavljam da bi onda taj veći stan svakako bio uknjižen kao 2 manja koje ste projektovali?

U principu, nemam ništa protiv i razumem tehniku, ali ako je oglašen veliki stan onda na istom mestu treba naglasiti da kupac tehnički dobija 2 uknjižena stana. Po meni, ovo je bitnije od cene, a ako je lepo objašnjeno, onda je i zaključak oko cene logičan.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
bgvozd
Intermediate
Kontakt:

Postod bgvozd » Pet Mar 15, 2019 3:01 pm

Sve napisano od Djordje 33 je u redu i legitimno. Čak je i velika prednost, kako neki razmišljaju, imati papirološki dva stana koji funkcionišu kao jedan, uz mogućnost lakog i brzog fizočkog razdvajanja, ako za tim ima naknadnog interesa (podela porodice, izdavanje i sl).

I sve je u redu ako su u prodaji nuđena dva stana uz mogućnost fizičkog spajanja.

Ali ako je nuđen jedan stan od 134 kvm, uz naknadnu priču da se radi o dva stana sa različitim cenama, to je svakako veliki propust prodaje jer se time urušava kredibilitet i pouzdanost informacija koje plasira prodavac.

Uvek je tako kad postoje naknadne priče i objašnjenja
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pet Mar 15, 2019 3:05 pm

Tako je upisuje se kao vlasnik 2 stana koja su i u katastru fizicki podeljeni i upisani. Kao na primer stan br 26 100m2 i stan br 27 39m2.

bgvozd
Intermediate
Kontakt:

Postod bgvozd » Pet Mar 15, 2019 3:14 pm

Ako je to tako od starta predočeno kupcu od strane prodavca onda je sve u redu i za kupca je dodatni benefit imati papirološki dva stana koja funkcionišu po njegovim potrebama kao jedan stan ali sa jednom gips pregradom mogu biti dva. Prodavac svakako prodaje dva.

Ali ako je kupcu u prodaji nuđen jedan stan, uz naknadna obaveštenja o dva, time se kupac doveo u zabludu u pogledu bitnih elemenata posla a prodaja nije profesionalno radila svoj posao
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1669
Pohvalio: 1612

Postod razgradjevinar » Pet Mar 15, 2019 3:16 pm

dordje, jos jednom podrska i zahvalnost za prisustvu na forumu i trud da nam pojasnite neke stvari. moguce da je vama i ljudima koji se bave nekretninama vase objasnjenje logicno i na mestu, meni koji smo pratim desavanja na trzistu ovo zvuci kao muljanje i dovodjene kupaca u zabludu te kradju njihovog vremena.

mozda nije najbolja paralela ali ja kad ocu da kupim kilo i po budimske kobasice ne zelim odgovor od mesara moze, dacu vam kilo i dvesta sendvic salame i trista grama kulena, to vam je isto... ja u takvu mesaru ne bih vise zalazio...

edit: primetio sam i da renderi unutrasnjosti kupatila ne odgovaraju tlocrtima. konkretno, kako je opremljeno kupatilo stana na ovome linku

https://sakurapark.rs/jednosoban-stan-u3-01/.
ima li kadu ili tus kabinu, tj da li render kupatila odgovara prostoru od 3.95 kvadratinih metara ili je u pitanju namerna ili slucajna greska prikaza?
Pohvale za post: 3
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pet Mar 15, 2019 6:40 pm

Postovani razgradjevinar na zalost se ne bavim prodajom mesnih preradjevina tako da ne mogu da uporedim ta dva biznisa. Slazem se sa vama ako odem u mesaru i trazim jedno a daju drugo vise necu uci. Ne vidim gde ja to cinim i kupca dovodim u zabludu ako kazem ovaj model stana je napravljen iz dva jedan stan kosta toliko a drugi toliko ? Morate gledati stvari iz dva ugla. Kao prvo ja nisam smeo a opet se vracam na pocetak ( katastar itd.. ) da projektujem velike stanove zato sto za te nema toliku potraznju ( ako ga isprojektujem tako za dozvolu posle je pretesko da ga podelim zbog katastra )ali opet sam hteo ljudima koji ipak zele veliki stan da predocim kako bi izgledalo spajanjem neka druga dva. Jednostavno cena je takva i razumem ljude da moze da bude skupo ali jednostavno se postavlja pitanje da li sam trebao da radim standard gradnje belvila ili nesto puno veceg kvaliteta. Koliko sam upoznat trenutno stanovi u Belvilu se krecu mali dvosobni 2200 eur, razliku u kvalitetu ne zelim da komentarisem.

glasumasi
Novice
Pridružio se: Ned Avg 05, 2018 8:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 39
Pohvalio: 2

Postod glasumasi » Pet Mar 15, 2019 9:49 pm

Djordje33 » Sub Jan 05, 2019 11:30 am napisao:Postovani, u pravu ste ovo nisu tacne informacije i ovo cu licno proveriti ko, zato i zbog cega nije stavio tacne informacije. Ovo nisam ni primetio na sajtu. Bice izmenjeno odmah iza praznika.

U napred vam hvala

Dugo traju praznici, mapa je i dalje ista.
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Mar 16, 2019 1:16 am

Da li konkretno mislis na udaljenost Sakure od Save ili ? Znam da sam im rekao da urade izmene ako jos nisu da ih opet opomenem.

Jela
Novice
Pridružio se: Sub Mar 16, 2019 8:43 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 4

Postod Jela » Sub Mar 16, 2019 8:46 am

Onda me zanima koja je cena po kv za stan od 40-50 kv
Jela
Novice
Pridružio se: Sub Mar 16, 2019 8:43 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 4

Postod Jela » Sub Mar 16, 2019 8:47 am

Belvil nije 2200 za mali stan.tamo zivim.za 2000 se prodaju
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Mar 16, 2019 12:29 pm

Moj drug je kupio pre mesec dana stan valjda od 45-50m2 i platio je 2200. Zovite agenciju i proverite cenu.

Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Mar 16, 2019 12:30 pm

Cena je za stan od 45m2 2400 + pdv

glasumasi
Novice
Kontakt:

Postod glasumasi » Sub Mar 16, 2019 2:46 pm

Djordje33 » Sub Mar 16, 2019 1:16 am napisao:Da li konkretno mislis na udaljenost Sakure od Save ili ? Znam da sam im rekao da urade izmene ako jos nisu da ih opet opomenem.

Pa razmere svih prikazanih elementa ne odgovaraju realnosti, razdaljina do Save je samo jedna stvar. Ako posmatramo blok 58 i 68 kao celinu vas plac je predstavljen kao da zauzima 1/16 prostora a u stvarnosti zauzima 1/36 ako i toliko.

Park u okviru projekta na vasoj mapi je predstavljen 3x veci od celog placa na kome izvodite radove. Ne kazem da to nece izgledali lepo na kraju, ali ovako nacrtan ispada kao da je velicine celog Tasmajdana :).
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Mar 16, 2019 3:59 pm

Razdaljinu do reke i ostalih stvari koje smo naveli smo koristili iz google earth zato sto smo smatrali da ne treba da zbog toga izvodimo geometra da meri, ako su podaci google earth netacni onda su i nasi. Nasa greska je i uskoro ce se ispraviti sto nismo napisali da je vazdusnom linijom sava udaljena 500m. Sto se tice placa u odnosu na park je potpuno tacno da je park toliki koliko je prikazano. Evo ovim putem vas pozivam da odvojite vreme i budete moj gost. Dodjite na plac ponesite opremu za merenje i sami se uverite da li jeste ili nije a ja cu vam licno pomoci u tome. U koliko zelite kontaktirajte me putem maila koji stoji na sajtu zato sto ja licno citam svaki upit l komentar potencijalnog kupca tako da cu za sigurno procitati i vas zahtev za nase vidjanje.

Zelim vam svako dobro. I ukoliko imate jos pitanja ja sam vam na raspolaganju, takodje ukoliko se odlucite za moj predlog rado bih vam pomogao u premeravanju.

Hvala

glasumasi
Novice
Kontakt:

Postod glasumasi » Sub Mar 16, 2019 11:49 pm

Vasa mapa lokacije je mozda za inspiraciju imala Google maps/Earth, nista vise.

Evo mape gde je sve lepo uporedjeno, vasa mapa i pravo stanje (sa tih istih Google mapa).

Slika
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Mar 16, 2019 11:55 pm

Ja te molim da postavis link te strane sajta zato sto je ja ne mogu naci. A ko se bavi obmanama videcemo na kraju kad budemo zavrsili projekat. Da sam na tvom mestu ne bih bio tako siguran zato sto se ulaze ogroman napoe da se ispostuje svaka izgovorena rec o projektu. Opet te pozivam i poziv ostaje koliko god da dodjes i sam premeris sve sto te zanima a cak ako treba i ja cu pomoci. Ova slika je stara i greska firme koja se bavi izradom sajtova istog trenutka kada mi je skrenuta paznja na ovaj propust ja sam ih kontaktirao i rekao da je uklone. Zato te pitam i molim da mi posaljes link ove slike zato sto to ne stoji na nasem sajtu.

Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Mar 16, 2019 11:57 pm

Slika

Djordje33