Sakura park - Blok 58

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Djordje33
Intermediate
Pridružio se: Pet Jan 04, 2019 9:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 189
Pohvalio: 0

Re: Sakura park - Blok 58

Postod Djordje33 » Pet Jan 10, 2020 1:08 pm

Jela napisao:Djordje, sto je stigao mail da CBRE ne radi vise prodaju Sakure?

Od 01.01.2020 imamo nasu direktnu prodaju koja ce se odvijati u showroom. Sporazumno smo se razisli.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 1
mariks
Intermediate
Pridružio se: Čet Jul 26, 2018 1:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 175
Pohvalio: 104

Postod mariks » Pet Jan 10, 2020 1:54 pm

e to je vec pohvalno :) Koliko je sada dozvoljeno odstupanje od kvadrature?
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pet Jan 10, 2020 2:14 pm

mariks napisao:e to je vec pohvalno :) Koliko je sada dozvoljeno odstupanje od kvadrature?

Provericu tacno ali mislim da je oko 1.5% do max 3%

Ali ajde da u Ponedeljak proverim pa napisem.

deka u akciji
Beginner
Pridružio se: Čet Maj 10, 2018 5:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 24
Pohvalio: 4

Postod deka u akciji » Pet Jan 10, 2020 10:02 pm

Djordje33 » Pet Jan 10, 2020 2:52 am napisao:
MladenD napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696979#p696979]Djordje33 » Čet Jan 09, 2020 7:40 pm[/url] napisao:
MladenD napisao:
Postovani Maldene stvarno zelim od srca da nadjete nesto sto ce vama odgovarati.

Dragi Mladene dajte budite malo bar kolegijalni pa pre nego sto postavite pitanje ja vas kao najveci prijatelj molim da procitate predhodne moje postove na ta sva pitanja koja ste postavili. Ja znam da vam nije lako da procitate sve unazad ali verujte nije lako ni pisati iznova i iznova isto u krug.Ovo ce biti 4 put da odgovaram jedno te isto i ponavljam se. Ljudi imajte razumevanja ovo pisanje me ubija.

Pa da pocnemo po 4 put iz pocetka.

1. Stvarno ne znam odkle mazut kao opcija za grejanje ali eto raspitajte se i saznace te da se to vise ne koristi kao opcija energenta pri grejanju. Mazut je zabranjen jedinio ako bi se desila neka velika kriza rusi ili ti sta znam u tom slucaju bi mozda doneli uredbu nema gasa daj sta das. Koristi se GAS isti onaj koji od svih fosilnih goriva ima najmanje zagadjenje isti bas taj koji zapadne zemlje poput Italije subvencionisu ako vozite automobil na taj energent. Pri sagorevanju gasa prakticno izlazi para. Ponavljam da gas je fosilno gorivo sa najmanje stetnih izduvnih gasova. Primera radi dizel motor i motor na gas razlika je 80% u stetnim gasovima. Sve se moze naci na internetu. Veci problem imaju bulevari kada su guzve. Jeste zagadjenje je veliko ali u skoro citavom gradu. Dajte molim vas gde ste procitali da je tacka merenja pored nas odnosno toplane. Dajte podelite to sa nama. Sta to znaci citav belvil naselje pa cak i druga faza A bloka je u problemu ? Grad Beograd ima problem ogroman sa vazduhom i to nije zato sto se toplana nalazi tu vec zato sto vozimo toliko stare automobile zbog nase situacije finansijske koja jeste. Jos veci problem prave kuce koje se greju na fosilna goriva poput uglja itd. Mislim mozemo da pricamo o tome u nedogled ali ajde kad vec pricamo dajte da koristimo analize koje su utvrdjene a ne zato sto je to neki licni osecaj. Sve se moze naci na netu. Dodjite do gradilista kad god danju nocu probajte da

2. Ej nisam nikakav strucnjak ali postoje ljudi koji jesu I institucije koje su za to ovlascene i priznate da daju svoje misljenje po pitanju zracenja ili slicnog. S’obzirom da niste citali nista sto sam pisao pre evo opet cu da napisem. INSTITUT NIKOLA TESLA je radio ispitivanje uticaja zracenja da li postoji i ako postoji u kojoj meri. To sam licno moramo da uradim i platim tu analizu od svog novca a sve po nalogu sekretarijata za urbanizam posebno posle informacije da ce na tom mestu biti i vrtic. Kao sto sam i pre naveo evo opet cu kad god hocete dobicete nalaz tako sto nas mozete kontaktirati ili na nas broj telefona ili putem maila. Nema nikakvog zracenja i stvarno nije u redu da vi pisete nesto sto je vas licni osecaj a da ja za sve to sto vi netacno kazete imam zvanican dokument ozbiljne institucije gde sve tacno pise.

Idem redom i citam vas tekst i tako i odgovaram. Ovo je vec ozbiljna kleveta. Vi zelite da kazete da sam ja korumpirao institut ??? Ovo su ozbiljne optuzbe... ako ste sigurni u to mozemo pravdu potraziti i na sudu meni nije problem s’obzirom da sam 100% ispravan. Evo jos jedan info grad ima u planu da pored Sakure gradi deciji vrtic, da li mislite da bi neko decu izlozio bilo kakvoj opasnosti ?

Vec sam pricao za guzvu itd.. Mladene ovo je grad ja se slazem sa vama da je lepse da covek zivi van grada suma planin... evo mozda mozete da potrazite nesto na Avali cuo sam da sad imaju u planu da rade neke komplekse tamo. Ima i na Ledinama dosta u ponudi stanova kao i na Altini i tu mozete povoljno proci a i cena je pristupacna od 1000 do 1200 eur. I nema spica nema gradske guzve na udaljenom ste mestu sve je super ustedite novac. Sve

Ako sam nesto ispustio ne zamerite rado cu se nadovezati ako je potrebno.

Ja sam napisao da nemam nista licno protiv Vas, da sam cak razmatrao i kupovinu jer mi se projekat svidja, ali mi je lokacija katastrofalna kada se sve razmotri...

Da ponovim, nisam rekao da ste potplatili Vi, ali sam rekao da nikakvim papirima u Srbiji ne verujem jer se dobro zna kako je kod nas moguce doci do bilo cega... Par stotina metara dalje imate zgradu gde su dobili dozvolu za 7 spratova pa ozidali 9 pa je to popeglano, znamo vec kako... tako da Srbija i propisi (tj. postovanje propisa) ne idu ruku pod ruku... Uvek cu pre sam proveriti nesto nego da slepo verujem papirima, i to savetujem svima...

Sto se tice konstatacije da se mazut ne koristi, rekao sam da to nije istina, i da se uglavnom ne koristi, ali da tih dana/nedelja zavisno od vremenskih uslova kada se koristi ne bih zeleo da udisem to... Vi tvrdite da je izbacen iz upotrebe sto nije istina, i samim tim ne vidim razlog da Vam verujem i ostalo sto tvrdite. Evo veceras nakon Vaseg odgovora sam kontaktirao prijatelja koji je u toplani na odrzavanju sistema i evo ga screenshot poruka...

https://ibb.co/X5gyGsn

https://ibb.co/ZcQktHT

Sto potvrdjuje da se u nekim periodima koristi, sto opet svako moze da proveri, nema razloga da se tvrdi i veruje u lazi... Uostalom, obratite paznju na dimnjake, iz kojih se pusi kad se koristi mazut a iz kojih kad se koristi gas... sad redovno ili kad udari veci minus...

Sto se mernih stanica tice, opet lako proverljivo u realnom vremenu...

https://ibb.co/56mL4Tr

Pa ispada najkriticnija tacka u Vasem komsiluku... To sto su u istoj situaciji i stanovnici belvila, A bloka, Savade ili gde god ne umanjuje losu situaciju, jer mene i moje zdravlje nece spasiti to sto ce i neko drugi da se razboli...

Evo jedne vesti od veceras

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/zagad ... og/yb81wjz

Da, niste Vi krivi za zagadjenje, niti je ko to rekao, ja sam samo komentarisao lokaciju koja nema nikakve veze sa Vasim projektom, kvalitetom gradnje, Vasim zalaganjem poslednih par godina za taj projekat, Vasim zalaganjem na forumu... Ja nista lose nisam rekao za projekat, lose sam rekao za lokaciju i koja ce tek da bude losa, sto i sami priznajete jer kazete da je najveci deo zagadjenja od vozila kojih ce upravo u tom kraju da bude drasticno vise u roku od par godina...

Sto se merenja tice, da, obisao sam celo gradiliste, merio na raznim mestima i to sto sam okacio snimak sa 50m-100 od gradilista ne menja nista jer je ista situacija svuda... Cak nisam ni hteo da kacim, moze da se vidi i da je snimak napravljen odavno a tek veceras okacen, bas iz razloga jer moze da se pomisli da imam nesto protiv Vas i da to namerno radim, sto nikako nije slucaj. Samo zelim da skrenem paznju svima koji razmatraju kupovinu da razmisle o svim aspektima zivota na svakoj lokaciji, ne samo lokaciji Sakure, jer je to mesto gde ce provesti mnogo godina a ne par dana...

Hajde idemo redom...

Prvo pitanje da li se vi bar malo razumete odnosno da li imate bar malo znanja sto se tice urbanizma ???
Gde vidte zgradu do 7 spratova na par stotina metara od mene ??? Belvil ima cini mi se 10 spratova, zgrada AirSerbia isto toliko ili cak 11, A blok 15-16 spratova... ja postovani kada ne poznajem materiju prvo procitam i nekog iskusnog pitam pa tek iznosim misljenje sve pre toga bi pokazalo moju neozbiljnost da ne kazem glupost.

Idemo dalje. Lakse mi je da citam deo po deo i odgovaram da nesto ne propustim.

Mazut se NE koristi osim u izuzetnim situacijama i to je 100% tacno. Izuzetne situacije su nestasice, neki dogadjaji vandredni kada se donosi uredba da se to upotrebi. Zamislite da sve toplane upale da rade na mazut pa ne bi se moglo disati. I pored toga sto je vas “ prijatelj “ skoro pa tacno odgovorio vi i dalje gurate pricu mazut mazut mazut... I sta sad u sta ja da verujem u zakon Republike Srbije ili papir koji cu traziti od Ministarstva Ekologije ili u screen shot vase neke poruke sa izbrisanim imenom ??? Iskreno da vam kazem kakva god da je ovo je moja zemlja i sve dok kao takva postoji postoje i neki zakoni.

Evo ja na primer ne znam nista o vama osim da vam je Nik name Maladen i vec polovinu dana pokusavam da se sa vama objasnim ovako prehladjen umesto da odmaram mozak, a vi o meni znate sve. Ko sam sta sam i gde me mozete naci svakog dana.

Da li sad neko treba vama ocigledno iz nekog vama znanog razloga instruisanog koji konstanto pokusava da ovaj projekat narusi na neki naci da poveruje ?

Odgovaram vam samo iz jednog razloga, a to je zato sto sam svima odgovarao od prvog dana i zeleo bih da tako ostane i posle useljenja.

Pa da nastavimo.

Vidim kacite neku sliku zagadjenja, da li je razlika izmedju centra grada ili mozda cukarice ? Ja sam rekao da je zagadjenje generalno i to nike ne spori ali da se kaze da je toplana glavi uzrok je cista GLUPOST. Kao sto sam vam rekao cutajte malo se edukujte oko sagorevanja gasa sta se dobija od stetnih gasova. Pitam se sta ce te reci kad bude dosao toplovod iz Termo Elektrane??? Verovatno ce opet biti problem zato sto ce vetar iz obrenovca da naduva opasan zaganjen oblak iznad sakure koji ce nas sve samim tim i mene koji cu tu ziveti dovesti u ozbiljan zdravstveni problem. Hvala vam sto brinete !

Postovani da li to znaci da su svi koji su kupili stanove a ima ih oko 2000-3000 stambenih jedinica A blok, Savada, Belvil u ozbiljnom problemu i da je sto pre hitno i vazno da iz tih stanova odu ? Da li mislite da su pogresili sto su tu kupili na toj lokaciji ? Da li mislite da su zivotno ugrozeni ? Dajte ako je tako da se sto pre uradi neka studija nekog priznatog instituta ne mora iz ove zemlje kako vi kazete korumpirane vec moze i neka druga pa ako se dokaze da odmah sve to napustimo kao jako opasno mesto. !!!! Ali mislim ozbiljna analiza ne ona sa vasim digitronom ako me razumete, mislim da me pogresno ne razumete. Ipak su potrebni ozbiljni uredjaji za to.

Idemo dalje...

Kao sto sam rekao dacu svoj maksimum da ispostujem svakoga ne samo na forumu vec i licno pa cak i svakog ko mi je pisao direktno a bilo je takvih podosta.
Molim vas da mi otkrijete lokaciju u gradu gde nema saobracaja i zagadjenja od njega ? Dajte molim vas pomozite svima da bar ljudi znaju nesto i nauce.

Na vasu poslednju konstataciju ili kako vec to da nazovem ne odgovaram snimanjima merenjem sa nekim uredjajem koji mi vise lici na digitron vec zvanicnim dokumentima instituta Nikola Tesla institucije koja je osnovana 1936 godine. Ako mislite da oni grese ili je tu neko podplacen ili sta god vec... ja bih na vasem mestu dao krivicnu prijavu za falsifikovanje nalaza i samim tim bi siguran sam mozda izgubili i akreditaciju a boga mi moguce i da bi neko morao i iza resetaka.

Uf ako sam nesto propustio dopunicu se.

Hvala

Mislim da nikada Djordje33 neće ni javno ni ovako priznati da ovo baš i nije sjajna lokacija, jer je mnogo para uloženo u ovaj projekat, i stanove treba prodati.
MladenD možda nepotrebno ide u ekstreme što se tiče ovih zračenja i zagađenja.
Istina oko svega je, što bi rekli, verovatno ''negde između''.....
Sve u svemu, jedino se nadam da će Djordje33 uspešno završiti ovaj projekat veoma dobrog kvaliteta, prodati sve stanove a sledeći put naći neku normalniju i lepšu lokaciju gde će isto tako projekat veoma dobrog kvaliteta prodati unapred.
Odnos ponude i potražnje u Beogradu, što se tiče novogradnje je neverovatan i potpuno neobjašnjiv. Ima i jednih i drugih krajnosti, da ne poverujete.
Pozdrav, deka u akciji
žaba u bunaru ne zna za veličinu neba.
Spok
Novice
Pridružio se: Uto Dec 17, 2019 11:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 6

Postod Spok » Sub Jan 11, 2020 10:57 am

Djordje, sta je planirano sa poslovnim prostorima u prizemlju, ne vidim da su u prodaji? To zadrzavate za sebe? Kakva im je planirana namjena?
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 198
Pohvalio: 55

Postod Assad84 » Sub Jan 11, 2020 11:18 am

Kad se malo sire pogledaju stvari, ima toliko praznog poslovnog prostora u prizemljima u celom gradu, u centru i na Nbg-u ustvari svuda, ti mali lokali tesko danas mogu da donose bilo kakvu zaradu a posebno u jednoj relativo izolovanoj zgradi gde su cene istog ogromne, kao sto ce biti ova zgrada u smislu da u blizini nema drugih, ne bi me cudilo da posto danas investitori diktiraju propise oni budu pretvoreni nekom administrativnom gimnastikom u stambeni prostor.
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Jan 11, 2020 2:31 pm

Spok napisao:Djordje, sta je planirano sa poslovnim prostorima u prizemlju, ne vidim da su u prodaji? To zadrzavate za sebe? Kakva im je planirana namjena?

Da lokali se ne prodaju. U glavnom ce biti ugostiteljske usluge kao i bazen. Gornji sprat ce imati kancelarijiski prostor. Restorani, Market, frizer, kafeterija itd... planiramo takodje i otvaranje nekog manjeg vrtica ili decije igraonice ili pak radionice... sve je u glavnom predvidjeno za usluzno ugostiteljske delatnosti.

Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Jan 11, 2020 2:35 pm

Assad84 napisao:Kad se malo sire pogledaju stvari, ima toliko praznog poslovnog prostora u prizemljima u celom gradu, u centru i na Nbg-u ustvari svuda, ti mali lokali tesko danas mogu da donose bilo kakvu zaradu a posebno u jednoj relativo izolovanoj zgradi gde su cene istog ogromne, kao sto ce biti ova zgrada u smislu da u blizini nema drugih, ne bi me cudilo da posto danas investitori diktiraju propise oni budu pretvoreni nekom administrativnom gimnastikom u stambeni prostor.

Ne, mi sigurno necemo poslovno komercijalni prostor menjati u stanove. NISMO kao ostali projekti na NBG, od samog kvaliteta pa i to postovanja gradjevinskih uslova koji su nam dati. U koliko se to dogodi da jedan lokal u zgradi na prizemlju bude pretvoren u stambeni deo ili ti jedinicu eto imate javno obecanje da od nas imate pravo na poklon jedan stan !!! Ne znam kako bih vas drugacije uverio

Pohvale za post: 2
Spok
Novice
Pridružio se: Uto Dec 17, 2019 11:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 6

Postod Spok » Sub Jan 11, 2020 3:42 pm

Djordje33 » Sub Jan 11, 2020 1:31 pm napisao:
Spok napisao:Djordje, sta je planirano sa poslovnim prostorima u prizemlju, ne vidim da su u prodaji? To zadrzavate za sebe? Kakva im je planirana namjena?

Da lokali se ne prodaju. U glavnom ce biti ugostiteljske usluge kao i bazen. Gornji sprat ce imati kancelarijiski prostor. Restorani, Market, frizer, kafeterija itd... planiramo takodje i otvaranje nekog manjeg vrtica ili decije igraonice ili pak radionice... sve je u glavnom predvidjeno za usluzno ugostiteljske delatnosti.

Hvala na odgovoru.
tomic70a
Novice
Pridružio se: Sre Jan 15, 2020 11:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2

Postod tomic70a » Sre Jan 15, 2020 11:56 pm

Zdravo svima,

Jedan sam od kupaca stana u Sakura kompleksu, i stvarno ne razumem zelju Mladena da dodje ovde i diskutuje kako je lokacija ovakva i onakva i kako smo maltene mi koji smo se odlucili da tu zivimo budale. Mozda je interes, sto bih razumeo...

Prica o sagorevanju mazuta je poprilicno bezvezna, proverio sam pre odluke o kupovini sa meni bliskim ljudima koji rade u toplani na visokim pozicijama. Sto se tice zracenja dalekovoda, to se veoma lako da izracunati, evo jednog primera: http://www.foti.co.rs/index.php?option= ... &Itemid=90, zracenje opada sa kvadratom rastojanja i distanca od dalekovoda je izuzetno vazan parametar. Meni licno je najveci minus bila autobuska u izgradnji u komsiluku, ali su prevagnuli drugi plusevi. A nadamo se da ce i nova autobuska biti savremena (recimo da ne bih imao nista protiv da u Madridu zivim blizu Atoche ili Chamartin stanice).

Za ljude koji ne razumeju zelju da se zivi na Novom Bgd, kvalitet zivota u mnogome zavisi i od vremena koje covek provede u odlasku i dolasku na posao, a na Novom Beogradu se vec sada nalazi 90% poslovnog prostora A kategorije u Beogradu.

Pitao bih Djordja da li je mozda upoznat sa planovima za produzenje savskog keja od bloka 70a nizvodno. Takodje i o planovima za izgradnju/produzenje ulice Marka Hristica koja bi isla izmedju bloka 58 i 68 i izasla do reke ?

Pozdrav,
igor
Pohvale za post: 2
SerbPacker
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 417
Pohvalio: 13

Postod SerbPacker » Čet Jan 16, 2020 12:04 am

Što se tiče produženja keja, toga će biti eventualno tek kad gradske vlasti reše da učine uslugu Cepteru za njegovo naselje koje planira da izgradi na prostoru brodogradilišta, kao poklon grada privatnom investitoru...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Čet Jan 16, 2020 11:33 pm

tomic70a napisao:Zdravo svima,

Jedan sam od kupaca stana u Sakura kompleksu, i stvarno ne razumem zelju Mladena da dodje ovde i diskutuje kako je lokacija ovakva i onakva i kako smo maltene mi koji smo se odlucili da tu zivimo budale. Mozda je interes, sto bih razumeo...

Prica o sagorevanju mazuta je poprilicno bezvezna, proverio sam pre odluke o kupovini sa meni bliskim ljudima koji rade u toplani na visokim pozicijama. Sto se tice zracenja dalekovoda, to se veoma lako da izracunati, evo jednog primera: http://www.foti.co.rs/index.php?option= ... ;Itemid=90, zracenje opada sa kvadratom rastojanja i distanca od dalekovoda je izuzetno vazan parametar. Meni licno je najveci minus bila autobuska u izgradnji u komsiluku, ali su prevagnuli drugi plusevi. A nadamo se da ce i nova autobuska biti savremena (recimo da ne bih imao nista protiv da u Madridu zivim blizu Atoche ili Chamartin stanice).

Za ljude koji ne razumeju zelju da se zivi na Novom Bgd, kvalitet zivota u mnogome zavisi i od vremena koje covek provede u odlasku i dolasku na posao, a na Novom Beogradu se vec sada nalazi 90% poslovnog prostora A kategorije u Beogradu.

Pitao bih Djordja da li je mozda upoznat sa planovima za produzenje savskog keja od bloka 70a nizvodno. Takodje i o planovima za izgradnju/produzenje ulice Marka Hristica koja bi isla izmedju bloka 58 i 68 i izasla do reke ?

Pozdrav,
igor

Pozdrav Igore,

Da postoji plan koji je skoro usvojen sto se tice ulice Dr. Agustina neta znam da ista se zavrsava pesacko biciklistickim mostom preko Save koji vodi na Adu.

Sto se tice ulice Marka Hristica iskreno ne znam ali cu proveriti kakva je situacija.

SerbPacker
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 417
Pohvalio: 13

Re: RE: Re: Sakura park - Blok 58

Postod SerbPacker » Pet Jan 17, 2020 12:52 am

Djordje33 napisao:
tomic70a napisao:Zdravo svima,

Prica o sagorevanju mazuta je poprilicno bezvezna, proverio sam pre odluke o kupovini sa meni bliskim ljudima koji rade u toplani na visokim pozicijama. Sto se tice zracenja dalekovoda, to se veoma lako da izracunati, evo jednog primera: http://www.foti.co.rs/index.php?option= ... ;Itemid=90, zracenje opada sa kvadratom rastojanja i distanca od dalekovoda je izuzetno vazan parametar. Meni licno je najveci minus bila autobuska u izgradnji u komsiluku, ali su prevagnuli drugi plusevi. A nadamo se da ce i nova autobuska biti savremena (recimo da ne bih imao nista protiv da u Madridu zivim blizu Atoche ili Chamartin stanice).

Pozdrav,
igor

Pozdrav Igore,

Da postoji plan koji je skoro usvojen sto se tice ulice Dr. Agustina neta znam da ista se zavrsava pesacko biciklistickim mostom preko Save koji vodi na Adu.

Sto se tice ulice Marka Hristica iskreno ne znam ali cu proveriti kakva je situacija.

Neće biti da će most biti u pravcu A. Neta, pre će biti (ako ga ikad bude) O. Brigada...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Povratak na “Projekti u izgradnji”